Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Μπα Μπλουμπλούκα!!! Έρχονται εγκυμοσύνες τώρα... τα αυγά ποσέ κ πολλά που χρησιμοποιεί ο Άκης θα απαγορεύονται!!! Ξέρει η magaiver που πήγε τώρα? 

Χαχαχαχα ναι σήμερα έφαγα κροκ μαντάμ με αυγά ποσε! Τέλειο! Ο κ. Μαγκαιβερ πήρε τα βενεντικτ. Φυσικά και για το σπίτι πήραμε το γλυκάκι μας!? 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές Ζετουλα! Ποτέ θα ξέρουμε για το μωράκι σας? Αυτή την εβδομάδα δεν είχες πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ευχαριστώ πολύ! 

@jazz Και στα δικά σου σύντομα! Αυτή την εβδομάδα δεν θα γίνει η εμβρυομεταφορα?

Κορίτσια μια ερώτηση πολύ κρίσιμη : ειμαι η πρώτη που κάνει εμβρυομεταφορα για το νέο έτος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ευχαριστώ πολύ! 

@jazz Και στα δικά σου σύντομα! Αυτή την εβδομάδα δεν θα γίνει η εμβρυομεταφορα?

Κορίτσια μια ερώτηση πολύ κρίσιμη : ειμαι η πρώτη που κάνει εμβρυομεταφορα για το νέο έτος???

ΝΑΙ!!!!!! Είσαι ή ελπίδα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

ΝΑΙ!!!!!! Είσαι ή ελπίδα μας!

OMG ? Τεράστια ευθύνη να κάνεις ποδαρικό... Ελπίζω ο Πετρετζικης να είναι γουρλής μιας που κάναμε εκει τον εορτασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

OMG ? Τεράστια ευθύνη να κάνεις ποδαρικό... Ελπίζω ο Πετρετζικης να είναι γουρλής μιας που κάναμε εκει τον εορτασμό!

Κανόνισε ε? Γιατί δευτέρα έχεις εμβρυομεταφορα κ τρίτη πάω για υπέρηχο.κι εσύ κι ο ακης με τα αυγά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Είχα κάνει στη πρώτη προσπάθεια πριν ξεκινησω διεγερση με μακρύ πρωτόκολλο,τοτε θυμάμαι πάλι ήταν 1.15 τρεις μέρες πριν την ωοληψία.αλλα δε μου είχαν πει κάτι.ειχα κάνει daronda τότε.

Τοτε ομως εκανες και ολοκληρη διεγερση ωοθηκων. Δεν ειναι ιδιες τωρα οι συνθήκες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ευχαριστώ πολύ! 

@jazz Και στα δικά σου σύντομα! Αυτή την εβδομάδα δεν θα γίνει η εμβρυομεταφορα?

Κορίτσια μια ερώτηση πολύ κρίσιμη : ειμαι η πρώτη που κάνει εμβρυομεταφορα για το νέο έτος???

Αύριο θα ξέρω πιστεύω το πότε..   Είσαι καλό ποδαρικο και μαζί με τον Άκη, όλα θα πάνε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα,θα τη μέτρησω κι αυτή μαζί,παλι τα ίδια θα έχουνε μου φαίνεται.

Πώς γίνεται όμως να την θέλουν χαμηλή και παρόλα αυτά να ξεκινάμε προλουτεξ η ουτροτζεσταν λίγες μέρες πριν;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Χαχαχαχα ναι σήμερα έφαγα κροκ μαντάμ με αυγά ποσε! Τέλειο! Ο κ. Μαγκαιβερ πήρε τα βενεντικτ. Φυσικά και για το σπίτι πήραμε το γλυκάκι μας!? 

Εγω ξεκίνησα κορτιζόνη οπότε κομμένα όλα... Αν και τώρα δεν κάνω υπερβολές με το αλάτι.. την προηγούμενη φορά το είχα κόψει τελείως.. τώρα τσιμπάω λίγο στο φαγητό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Πώς γίνεται όμως να την θέλουν χαμηλή και παρόλα αυτά να ξεκινάμε προλουτεξ η ουτροτζεσταν λίγες μέρες πριν;;;;;

Καλημερα jazz μου. Η προγεστερονη εκκρινεται απο τις ωοθηκες σε μεγαλες ποσοτητες απο την ωορρηξια και μετα ωστε να βοηθησει στην ωρίμανση του ενδομητριου. Μεχρι πριν απο αυτο, το ενδομητριο παχαίνει με την βοήθεια των οιστρογονων.

Αν αρχισει, για οποιονδηποτε λογο, να εκκρινεται νωριτερα απο την ωορρηξια, χαλαει το ενδομητριο. Οπότε την θελουμε μεν την προγεστερονη οπωσδήποτε αλλα σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. 

Ελπιζω να βοηθησα λιγο στην απορια σου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εγω ξεκίνησα κορτιζόνη οπότε κομμένα όλα... Αν και τώρα δεν κάνω υπερβολές με το αλάτι.. την προηγούμενη φορά το είχα κόψει τελείως.. τώρα τσιμπάω λίγο στο φαγητό..

Κι εγω, υστερα απο καθοδηγηση και του γυναικολογου και του γαστρεντερολογου μου, δεν εκοψα εντελως το αλατι. Απλα προσεχα. 

Δεν ειχα καμια παρενεργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κι εγω, υστερα απο καθοδηγηση και του γυναικολογου και του γαστρεντερολογου μου, δεν εκοψα εντελως το αλατι. Απλα προσεχα. 

Δεν ειχα καμια παρενεργεια. 

Ευχαριστώ nikonaκι μου!! Μην πρηστω φοβάμαι...θα δείξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα jazz μου. Η προγεστερονη εκκρινεται απο τις ωοθηκες σε μεγαλες ποσοτητες απο την ωορρηξια και μετα ωστε να βοηθησει στην ωρίμανση του ενδομητριου. Μεχρι πριν απο αυτο, το ενδομητριο παχαίνει με την βοήθεια των οιστρογονων.

Αν αρχισει, για οποιονδηποτε λογο, να εκκρινεται νωριτερα απο την ωορρηξια, χαλαει το ενδομητριο. Οπότε την θελουμε μεν την προγεστερονη οπωσδήποτε αλλα σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. 

Ελπιζω να βοηθησα λιγο στην απορια σου. 

 

Αααααααα ευχαριστώ γιατρέ μου! ?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Χαχαχαχα ναι σήμερα έφαγα κροκ μαντάμ με αυγά ποσε! Τέλειο! Ο κ. Μαγκαιβερ πήρε τα βενεντικτ. Φυσικά και για το σπίτι πήραμε το γλυκάκι μας!? 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές Ζετουλα! Ποτέ θα ξέρουμε για το μωράκι σας? Αυτή την εβδομάδα δεν είχες πει?

Μέχρι την Τετάρτη μας είπαν θα ξέρουμε magaiver μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver, @jazz, @Bloublou85 κανονίστε την πορεία σας! 

Θέλουμε μεγάλες χοριακες! 

Και άμα τις  έχουμε θα σας στέλνω φαγητά του Άκη πακέτο. Χρυσό να τον κάνουμε, χαλάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ nikonaκι μου!! Μην πρηστω φοβάμαι...θα δείξει

Καλημέρα! Εγώ πάλι δεν παίρνω κορτιζόνη με αυτον το γιατρό καθολου μόνο salospir.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Magaiver, @jazz, @Bloublou85 κανονίστε την πορεία σας! 

Θέλουμε μεγάλες χοριακες! 

Και άμα τις  έχουμε θα σας στέλνω φαγητά του Άκη πακέτο. Χρυσό να τον κάνουμε, χαλάλι!

Μεταξύ μας εμενα δεν μ αρέσουν πολύ τα φαγητά του ακη τα κάνει πολύ βαριά αλλά αρέσει της mag και δε μίλησε χαχαχα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μεταξύ μας εμενα δεν μ αρέσουν πολύ τα φαγητά του ακη τα κάνει πολύ βαριά αλλά αρέσει της mag και δε μίλησε χαχαχα? 

Καλά πες μου εσύ από ποιον θέλεις!

Σκαρμούτσο, Λαζάρου, Αργυρώ. Πακετακι και ΚΤΕΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοιτάζω τις τελευταίες ορμονικές που έκανα τον οκτωβρη στη τρίτη μέρα περιόδου.και ή προγεστερόνη είναι 1,6 δηλ είναι από την αρχή της περιοδου μου ανεβασμένη κ κανεις δεν μου έχει πει τίποτα.ειμαι να σκασω τώρα τόσοι γιατροί έχουν δει τις ορμονικές μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κοιτάζω τις τελευταίες ορμονικές που έκανα τον οκτωβρη στη τρίτη μέρα περιόδου.και ή προγεστερόνη είναι 1,6 δηλ είναι από την αρχή της περιοδου μου ανεβασμένη κ κανεις δεν μου έχει πει τίποτα.ειμαι να σκασω τώρα τόσοι γιατροί έχουν δει τις ορμονικές μου.

Τι φυσιολογικες τιμες δινει το εργαστηριο που εκανες τις ορμονες? Για την προγεστερονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τι φυσιολογικες τιμες δινει το εργαστηριο που εκανες τις ορμονες? Για την προγεστερονη. 

Μέχρι 1,2 δίνουν κ τα δύο εργαστήρια.κ μάλιστα τότε τις πήγα σε τρεις γιατρούς κ δεν είπε κανείς τίποτα.τωρα με τη καταστολή λογικά δε θα είναι κατεβασμενη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Μέχρι 1,2 δίνουν κ τα δύο εργαστήρια.κ μάλιστα τότε τις πήγα σε τρεις γιατρούς κ δεν είπε κανείς τίποτα.τωρα με τη καταστολή λογικά δε θα είναι κατεβασμενη;

Ναι, θα ειναι κατεβασμενη τωρα. 

Για να μην σου ειπαν, προφανως δεν ειναι κατι που τους ανησυχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι, θα ειναι κατεβασμενη τωρα. 

Για να μην σου ειπαν, προφανως δεν ειναι κατι που τους ανησυχει. 

Ναι αλλά μετά μου λένε ότι ήταν ανεβασμένη πριν την ωοληψία πως να μην είναι αν ξεκιναω απ τη περίοδο με ανεβασμένη,η μία γιατρός είχε πει βαρια μέχρι 1,5 κάνουμε εμβρυομεταφορα.τεσπα θα κάνω εγώ κ μία μέτρηση από μόνη μου τη τρίτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι αλλά μετά μου λένε ότι ήταν ανεβασμένη πριν την ωοληψία πως να μην είναι αν ξεκιναω απ τη περίοδο με ανεβασμένη,η μία γιατρός είχε πει βαρια μέχρι 1,5 κάνουμε εμβρυομεταφορα.τεσπα θα κάνω εγώ κ μία μέτρηση από μόνη μου τη τρίτη.

Δηλαδη 3 γιατροι κανουν λαθος? 

Και γιατι συγκρινεις με την διεγερση? Εχεις παρει φουλ ορμονες για να διεγερθουν οι ωοθηκες. Προφανως ειναι μια αφυσικη για τις ωοθηκες κατασταση. Και το οτι ανεβηκε η προγεστερονη σου δεν ειναι κατι περιεργο. Σε αλλες ανεβαινει σε αλλες οχι μετα απο διεγερση. 

Κανε οπως εσυ νομιζεις. Εσυ ξερεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δηλαδη 3 γιατροι κανουν λαθος? 

Και γιατι συγκρινεις με την διεγερση? Εχεις παρει φουλ ορμονες για να διεγερθουν οι ωοθηκες. Προφανως ειναι μια αφυσικη για τις ωοθηκες κατασταση. Και το οτι ανεβηκε η προγεστερονη σου δεν ειναι κατι περιεργο. Σε αλλες ανεβαινει σε αλλες οχι μετα απο διεγερση. 

Κανε οπως εσυ νομιζεις. Εσυ ξερεις. 

Απ ότι μου ειπατε κ διαβασα,η προγεστερόνη πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε εμείς πρέπει να είναι μέχρι 1.αλλιως αν έχει αρχίσει να ανεβαινει πριν ξεκινήσουμε εμείς θα είναι σε ασυμβατοτητα με τα εμβρυα.αυτο ισχύει είτε κάνεις εμβρυομεταφορα μετά από διέγερση είτε με κατεψυγμενα.κ ναι ο γιατρός όταν τον έπαιρνα κ έλεγα πήγε τόσο ή προγεστερόνη δεν έδινε σημασία,οταν απέτυχα κ πηγα να μιλήσουμε μου λέει Α βλέπω είχες και ανεβασμένη προγεστερόνη.και ή δεύτερη γιατρός που με παρακολουθουσε μου λέει πήγαινε κάνε εμβρυομεταφορα με ανεβασμένη προγεστερόνη,με πεσμένο ενδομητριο γιατί μία φίλη της λέει πρόσφατα εμεινε.αν αυτοί οι 2-3 λένε κάνε εμβρυομεταφορα με τόση προγεστερόνη τότε αναιρούν τους υπόλοιπους χίλιους που λένε όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...