Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα!!τι κάνετε?εγώ επανήλθα με χαμόγελο!!χαχα

@γιωτα22 @Μπεμπελουκα πως είστε κορίτσια μου???τι κάνουν τα εμβρυακια σας???Σας διαβάζω απλά επειδή δεν έχω κάτι νεότερο γι'αυτό δεν γράφω...

@γιωτα22μην αγχώνεσαι τόσο πολύ από τη στιγμή που και ο γιατρός είπε όλα καλά!!!

@Papadakis εύχομαι να πάμε όλα καλά με την εξέταση σου!!❤️

@Katriniki Καλημέρα μπραβοο με χαμόγελα να είσαι σίγουρα θα πετύχουμε !!!!αυτό που θέλουμε !!χρειάζεται καλή διάθεση με το καλό να ξεκινήσεις ποτέ κανεις ετ.εμεις καλά πάμε βήμα βήμα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Katriniki Καλημέρα μπραβοο με χαμόγελα να είσαι σίγουρα θα πετύχουμε !!!!αυτό που θέλουμε !!χρειάζεται καλή διάθεση με το καλό να ξεκινήσεις ποτέ κανεις ετ.εμεις καλά πάμε βήμα βήμα !!

Μπράβο κοριτσακι μου!!τι ωραία που είδατε και σάκο!!! Δεν μπορώ να κανω και αλλιώς αν και δεν στο κρύβω ότι φοβάμαι αυτή τη φορά!

Σήμερα θα πάω να με δει που έχω και περίοδο να μου πει πως θα το κάνουμε και αν έχω ξεπρηστει για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε...

Σκέφτομαι να του πω να μην το διακινδυνεψω αν με δει έστω και λίγο πρησμένη να το αφήσουμε για τον επόμενο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

καλήμερα κορίτσια πως είστε?? εχω χάσει λίγο τα νέα σας ελπίζω να έχετε όλες θετικά αποτελέσματα..!!!! εμείς μαζεύουμε όλα τα χαρτιά για επιτροπή και να ξεκινήσουμε..!!!

Καλημέρα, καλό ξεκίνημα με ευχάριστα αποτελέσματα! Ποια προσπάθειά σου είναι αυτή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Καλημέρα, καλό ξεκίνημα με ευχάριστα αποτελέσματα! Ποια προσπάθειά σου είναι αυτή? 

Η πρώτη θα είναι σε ευχαριστώ πολύ κι σ2 εσένα τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου!!τι ωραία που είδατε και σάκο!!! Δεν μπορώ να κανω και αλλιώς αν και δεν στο κρύβω ότι φοβάμαι αυτή τη φορά!

Σήμερα θα πάω να με δει που έχω και περίοδο να μου πει πως θα το κάνουμε και αν έχω ξεπρηστει για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε...

Σκέφτομαι να του πω να μην το διακινδυνεψω αν με δει έστω και λίγο πρησμένη να το αφήσουμε για τον επόμενο μήνα

Όλα θα πάνε καλά μην σκέφτεσαι αρνητικά δεν ξέρω όμως κατά πόσον επηρεάζει την εμβρυομεταφορα νομίζω ότι μπορείς να την κάνεις στον επόμενο κύκλο αλλιώς κάντο το Μάιο να χαλαρώσεις και λίγο όλα καλά θα πάνε θα δεις !!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όλα θα πάνε καλά μην σκέφτεσαι αρνητικά δεν ξέρω όμως κατά πόσον επηρεάζει την εμβρυομεταφορα νομίζω ότι μπορείς να την κάνεις στον επόμενο κύκλο αλλιώς κάντο το Μάιο να χαλαρώσεις και λίγο όλα καλά θα πάνε θα δεις !!!!???????

Εκεί καταλήξαμε ότι επειρεαζεται γι'αυτό και δεν πέτυχε την πρώτη φορά...δεν είχα πάθει υπερδιέγερση ωοθηκών αλλά το ενδομήτριο μου...

Δεν ξέρω από τη μια ανυπομονώ από την άλλη φοβάμαι...

Και εγώ το πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά στο τέλος απλά δεν ξέρω αυτό το τέλος πότε θα είναι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Εκεί καταλήξαμε ότι επειρεαζεται γι'αυτό και δεν πέτυχε την πρώτη φορά...δεν είχα πάθει υπερδιέγερση ωοθηκών αλλά το ενδομήτριο μου...

Δεν ξέρω από τη μια ανυπομονώ από την άλλη φοβάμαι...

Και εγώ το πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά στο τέλος απλά δεν ξέρω αυτό το τέλος πότε θα είναι χιχι

Άμεσα αγάπη μου Αφού ξεκίνησες θα τελειώσει και μετά θα δεις πόσα άλλα θα έχεις για να αγχώνεσαι ...πιστεψε με !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Άμεσα αγάπη μου Αφού ξεκίνησες θα τελειώσει και μετά θα δεις πόσα άλλα θα έχεις για να αγχώνεσαι ...πιστεψε με !

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι!!! εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πιστεύετε ότι πρέπει να το ψάξω λίγο παραπάνω με εξετάσεις? Θρομβοφυλια ας πούμε?σκέφτηκα να πω το απόγευμα στον γιατρό μήπως να κάνω το era test? H' πρέπει να έχεις αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι! Ρίζωσε το σποράκι σας :)

Αύριο κάνω τη χοριακή και βλέπουμε...

Καλή σας επιτυχία!!! Πόσα έχετε βάλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια πιστεύετε ότι πρέπει να το ψάξω λίγο παραπάνω με εξετάσεις? Θρομβοφυλια ας πούμε?σκέφτηκα να πω το απόγευμα στον γιατρό μήπως να κάνω το era test? H' πρέπει να έχεις αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες?

Ποίος ο λόγος να κάνεις παραπάνω εξετάσεις από αυτές που προτείνει ο γιατρός? Πόσες αποτυχίες είχες μέχρι τώρα? 

Καταλήξατε με τον γιατρό ότι φταίει το ενδομητριο για την τωρινή αποτυχία? Επίσης ήθελα να σε ρωτησω τι εννοείς είσαι πρησμένη? Από τα φάρμακα της εξωσωματικής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ποίος ο λόγος να κάνεις παραπάνω εξετάσεις από αυτές που προτείνει ο γιατρός? Πόσες αποτυχίες είχες μέχρι τώρα? 

Καταλήξατε με τον γιατρό ότι φταίει το ενδομητριο για την τωρινή αποτυχία? Επίσης ήθελα να σε ρωτησω τι εννοείς είσαι πρησμένη? Από τα φάρμακα της εξωσωματικής?

Επειδή όλες μου οι εξετάσεις ήταν καλές ακόμα και οι ορμόνες πριν την έμβρυομεταφορά μου είπε ο γιατρός ότι προφανως απο ότι φάνηκε από το αποτέλεσμα η ωρίμανση του ενδομητρίου δεν συμβαδισε με την ωρίμανση του εμβρύου...το ενδομήτριο ωρίμανσε πιο γρήγορα λόγω των φαρμάκων της εξωσωματικής γι'αυτό και μου είπε πως  θα πάμε σε φυσικό κύκλο με τα δύο κατεψυγμένα χωρίς φάρμακα..

Ναι το Σάββατο που βγήκε αρνητική η χοριακη μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα και να περιμένω να αδιαθετησω, πράγματι την Δευτέρα αδιαθετησα όμως μου είπε ότι θα προτιμούσε να μου αργήσει λίγο για να προλάβω να ξεπρηστω από τα φάρμακα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mayra_d είπε:

Ευχαριστώ! 2 έμβρυα βάλαμε 3ης μέρας

Αντε περιμένουμε με ανυπομονησία! Είναι πολύ καλή περίοδος και εύχομαι να μας συνεχίσεις με τα καλά νέα γιατί έχουμε καλομάθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

Ευχαριστώ! 2 έμβρυα βάλαμε 3ης μέρας

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα. 

Νομίζω έχει και άλλη μία κοπέλα αύριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου μου πως είσαι ??θα θελα να σε ρωτήσω κάτι τη Δευτέρα είχα χοριακη 4440 σήμερα 6767δεν διπλασιάστηκε μετά από ποια βδομάδα κύησης δεν διπλασιάζεται ?Σήμερα είναι 3 μέρες από τη Δευτέρα που την έκανα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Πιου-πιου μου πως είσαι ??θα θελα να σε ρωτήσω κάτι τη Δευτέρα είχα χοριακη 4440 σήμερα 6767δεν διπλασιάστηκε μετά από ποια βδομάδα κύησης δεν διπλασιάζεται ?Σήμερα είναι 3 μέρες από τη Δευτέρα που την έκανα  

Γιατί έκανες και άλλη χοριακη αφού έφτασες τις 4.440;  Αφού όλα καλά δεν είναι; Δεν είχες πρόβλημα αίμα πόνο και τέτοια; Δε μπορεί να μην το είδα;

Δεν έχει να κάνει με τις βδομάδες. Όταν περνάει τις 1200 μονάδες επιβραδύνεται ο ρυθμος αύξησης και είναι φυσιολογικό να  διπλασιάζεται κάθε 3-4 μερες, μπορεί και γρηγορότερα βέβαια αλλά είναι φυσιολογικό και να επιβραδύνεται. Μετά τις 6000 μονάδες υπάρχει αύξηση απλά ενώ ο διπλασιασμός γίνεται μετά από περισσοτερες μέρες και δεν έχει νόημα πια να παρακολουθήσεις τη χοριακη, αλλά υπερηχογραφικα την ανάπτυξη του εμβρύου. Μόνο αν κάτι πηγαίνει άσχημα κάνεις χοριακη για να διαπιστώσεις την πτώση. 

Δεν πηγές για υπέρηχο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Γιατί έκανες και άλλη χοριακη αφού έφτασες τις 4.440;  Αφού όλα καλά δεν είναι; Δεν είχες πρόβλημα αίμα πόνο και τέτοια; Δε μπορεί να μην το είδα;

Δεν έχει να κάνει με τις βδομάδες. Όταν περνάει τις 1200 μονάδες επιβραδύνεται ο ρυθμος αύξησης και είναι φυσιολογικό να  διπλασιάζεται κάθε 3-4 μερες, μπορεί και γρηγορότερα βέβαια αλλά είναι φυσιολογικό και να επιβραδύνεται. Μετά τις 6000 μονάδες υπάρχει αύξηση απλά ενώ ο διπλασιασμός γίνεται μετά από περισσοτερες μέρες και δεν έχει νόημα πια να παρακολουθήσεις τη χοριακη, αλλά υπερηχογραφικα την ανάπτυξη του εμβρύου. Μόνο αν κάτι πηγαίνει άσχημα κάνεις χοριακη για να διαπιστώσεις την πτώση. 

Δεν πηγές για υπέρηχο;

 

Αχ σε ευχαριστω πολυ με ηρεμησες !μου ειχε μεινει μια χοριακη και επειδη θα εκανα οιστραδιολη και προγεστερονη ειπα να την κανω .πηγαμε τριτη για υπερηχο και ειδαμε καρδουλα να παλεται σε ευχαριστω και παλι.Τριτη θα ξαναπαω για υπερηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αχ σε ευχαριστω πολυ με ηρεμησες !μου ειχε μεινει μια χοριακη και επειδη θα εκανα οιστραδιολη και προγεστερονη ειπα να την κανω .πηγαμε τριτη για υπερηχο και ειδαμε καρδουλα να παλεται σε ευχαριστω και παλι.Τριτη θα ξαναπαω για υπερηχο..

Ναι καλε μην αγχώνεσαι. Σταματάνε μετά τον υπερηχο οι χοριακες δεν δείχνουν κάτι. Εκτός ... χτυπα ξύλο. 

Λέω και εγώ τόσο λάθος θυμάμαι; ?

Όλα τέλεια λοιπόν!!!! Μην στεναχωριέσαι καθόλου. Μην δίνεις καν σημασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι καλε μην αγχώνεσαι. Σταματάνε μετά τον υπερηχο οι χοριακες δεν δείχνουν κάτι. Εκτός ... χτυπα ξύλο. 

Λέω και εγώ τόσο λάθος θυμάμαι; ?

Όλα τέλεια λοιπόν!!!! Μην στεναχωριέσαι καθόλου. Μην δίνεις καν σημασία. 

@Πιου-πιου μου θασαι φοβερη μανουλα δε ξερεις ποσο με ηρεμησες ...☺??εσυ πως εισαι ,?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα. 

Νομίζω έχει και άλλη μία κοπέλα αύριο;

Σε  ευχαριστώ κοριτσάκι :) Ό,τι καλύτερο και σε εσένα, να εξελιχθούν όπως τα ονειρεύεσαι! Ναι καλά θυμάσαι μαζί με την @eleni1979 είμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ... πολύ χΙρομαι που σε ακούω καλά .....λίγη υπομονή και θα έρθει το μωράκι σου θα δεις ....

και τότε να δείτε άγχος που θα έχετε για αλλά θέματα .... 

καλη επιτυχία σε όλα τα κορίτσια μέσα από την καρδιά μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Katriniki σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ... πολύ χΙρομαι που σε ακούω καλά .....λίγη υπομονή και θα έρθει το μωράκι σου θα δεις ....

και τότε να δείτε άγχος που θα έχετε για αλλά θέματα .... 

καλη επιτυχία σε όλα τα κορίτσια μέσα από την καρδιά μου!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου!!θα προχωρήσω σε φυσικό κύκλο αυτό το μήνα αν είναι κομπλέ οι ορμόνες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...