Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Που την έκανες; Είναι ή πρώτη σου προσπάθεια;

Την εκανα στο λητω. Ειχα κανει αλλη μια πριν 6 χρονια κι εχω ενα αγορακι 5 ετων. Τωρα ειπαμε να προσπαθησουμε για ενα ακομα παιδακι. Ειχα κατεψυγμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Katriniki μου ναι έτσι έγινε με εμένα. Αφού τα εμβρυακια σου είναι εξίσου καλά δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. Όλα θα πάνε καλά. @Zefi87 υπάρχουν αυτοί οι δύο τρόποι. Εγώ έκανα σε φυσικό. Και βασικά και τις δύο φορές κατεψυγμένα έβαλα. Φρέσκα δεν μπόρεσα να τα βάλω γιατί έπαθα υπερδιέγερση μετά τη διέγερση. Έκανα δύο ετ σε φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα έμβρυα. 

@eleni1979 καλώς μας ήρθες. Εύχομαι καλή επιτυχία και μία τεράστια χοριακη. 

Σε φυσικό κύκλο δηλαδή η διαδικασία ποια είναι??στα βάζει σε συγκεκριμένη μέρα αφού τελειώσει η περίοδος?

Γιατί εμένα μου είπε ότι θσ μου καθυστερήσει λίγο η περίοδος μου τώρα και ότι θα έχω αρκετό αίμα,να μην φοβηθω και να τον πάρω τηλ μόλις αδιαθετησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

@KatrinikiΛυπαμαι.... Κι εγω πριν ενα μηνα περιπου βιωσα την αποτυχια της πρωτης προσπαθειας..Οι πρωτες δυο μερες ειναι καπως δυσκολες μετα μαζευεις παλι τις δυναμεις σου και σκεφτεσαι οπως ειπες τα μωρακια που σε περιμενουν και τις επομενες κινησεις!Καλη δυναμη για την  επομενη και  τυχερη προσπαθεια!

@Πιου-πιου να σε ρωτησω ποια ειναι η διαδικασια της ετ με κατεψυγμενα?Γνωριζεις αν υπαρχουν δυο τροποι?μεταφορα σε φυσικο και μεταφορα σε τροποποιημενο κυκλο?

Σε ευχαριστώ πολύ!καλή επιτυχία ευχομαι και σε εσένα!

Εσύ τώρα θα πας σε φυσικό κύκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Σε φυσικό κύκλο δηλαδή η διαδικασία ποια είναι??στα βάζει σε συγκεκριμένη μέρα αφού τελειώσει η περίοδος?

Γιατί εμένα μου είπε ότι θσ μου καθυστερήσει λίγο η περίοδος μου τώρα και ότι θα έχω αρκετό αίμα,να μην φοβηθω και να τον πάρω τηλ μόλις αδιαθετησω

Στο φυσικό κύκλο παρακολουθείς την ωορρηξία. Μέχρι τότε δεν παίρνεις κανένα απολύτως φάρμακο. Μόλις διαπιστωθεί η ωορρηξία με τον υπερηχο από την επόμενη ημέρα αρχίζει η προετοιμασία του ενδομητρίου με προγερερονη και οιστρογόνα και ανάλογα με το πόσων ημερών εμβρυακια έχεις 3 η 5 την αντίστοιχη ημέρα γίνεται η ετ. Φαντάσου την ημέρα ωορρηξίας σαν την αντίστοιχη ωοληψιας. Από την επόμενη παίρνεις τα ίδια φάρμακα που πήρες και τοποθετούνται τα έμβρυα αντίστοιχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eleni1979 είπε:

Την παρασκευη ειναι 12 μερες απο την εμβρυομεταφορα

Καλά αποτελέσματα κούκλα μου...Και με θετική σκέψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η eleni1979 είπε:

Την εκανα στο λητω. Ειχα κανει αλλη μια πριν 6 χρονια κι εχω ενα αγορακι 5 ετων. Τωρα ειπαμε να προσπαθησουμε για ενα ακομα παιδακι. Ειχα κατεψυγμενα.

Μπράβο κούκλα μου, να σου ζήσει το παιδάκι σου και σύντομα να του χαρίσεις και ένα αδερφάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Στο φυσικό κύκλο παρακολουθείς την ωορρηξία. Μέχρι τότε δεν παίρνεις κανένα απολύτως φάρμακο. Μόλις διαπιστωθεί η ωορρηξία με τον υπερηχο από την επόμενη ημέρα αρχίζει η προετοιμασία του ενδομητρίου με προγερερονη και οιστρογόνα και ανάλογα με το πόσων ημερών εμβρυακια έχεις 3 η 5 την αντίστοιχη ημέρα γίνεται η ετ. Φαντάσου την ημέρα ωορρηξίας σαν την αντίστοιχη ωοληψιας. Από την επόμενη παίρνεις τα ίδια φάρμακα που πήρες και τοποθετούνται τα έμβρυα αντίστοιχα.

Κατάλαβα...άρα πρέπει σχεδόν μέρα παρά μέρα να κάνεις υπέρηχο όπως γινόταν μέχρι την ωοληψια...

Γι'αυτό δεν ξέρω μήπως πέσει πάνω στο Πάσχα..αυτό σκεφτόμουν τώρα αν θα προλάβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Κατάλαβα...άρα πρέπει σχεδόν μέρα παρά μέρα να κάνεις υπέρηχο όπως γινόταν μέχρι την ωοληψια...

Γι'αυτό δεν ξέρω μήπως πέσει πάνω στο Πάσχα..αυτό σκεφτόμουν τώρα αν θα προλάβω 

Ε το πολύ πολύ άφησε αυτό το μήνα. Σου φαίνεται βουνό το ξέρω να περιμένεις αλλά ίσως είναι καλό για τον οργανισμό και την ψυχολογία μας. Εγώ έφαγα πολλές αναβολές για να είναι ιδανικές συνθήκες αλλά μου βγήκε σε καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η eleni1979 είπε:

Σου ευχομαι ενα θετικο αποτελεσμα. Που την εκανες?

Και σε εσένα κορίτσι! Στο ΡΕΑ την έκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!καλή επιτυχία ευχομαι και σε εσένα!

Εσύ τώρα θα πας σε φυσικό κύκλο?

Εγω,οπως καταλαβα απο τα κοριτσια θα παω με τεχνητο..διοτι την πρωτη μερα περιοδου θα κανω μια αrvekap αρα καταστολη,μετα απο καποιες μερες θα παω για υπερηχο και οταν ειναι καταλληλες οι συνθηκες  θα ξεκινησω cyclacur και μετα προγεστερονη..ολο αυτο θα παρει σιγουρα πανω απο 20μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

@Zefi87 υπάρχουν δύο τρόποι, ο ένας είναι με καταστολή οπότε ρυθμίζεις και το κύκλο όπως θέλεις, έτσι έκανα τις 2 τελευταίες ετ με τα κατεψυγμένα και ο άλλος παρακολουθείς την ωορρηξία σου και παράλληλα κάνεις και ωοληψία σε φυσικό κύκλο αν θέλεις. Έχω κάνει και τα δύο πρωτόκολλα δεν μπορώ να πω αν κάποιο είναι καλύτερο ή όχι

Ειναι στην κριση του γιατρου δηλαδη η του κεντρου για το ποιον τροπο θ ακολουθησεις??Η υπαρχει καποιος παραγοντας που το καθοριζει?Τωρα  εκανες μεταφορα σε φυσικο κυκλο??Καλη επιτυχια ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Ειναι στην κριση του γιατρου δηλαδη η του κεντρου για το ποιον τροπο θ ακολουθησεις??Η υπαρχει καποιος παραγοντας που το καθοριζει?Τωρα  εκανες μεταφορα σε φυσικο κυκλο??Καλη επιτυχια ευχομαι!!

Αν θέλεις να κάνεις και ωοληψία παράλληλα ή να μην πάρεις πολλά φάρμακα θα πας με το φυσικό κύκλο, εγώ το αποφεύγω γιατί έπαθα υπερπλασία ενδομητρίου όταν το έκανα και επειδή φοβήθηκα μην τύχει πάλι δεν το ξαναέκανα έτσι. Επίσης κάποιες φορές κάνω κυστικά γιατί δεν γίνεται ωορηξία, οπότε θέλω  να το αποφύγω και αυτό. Την έκανα με καταστολή τώρα πάλι. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι, και σε εσένα σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Αν θέλεις να κάνεις και ωοληψία παράλληλα ή να μην πάρεις πολλά φάρμακα θα πας με το φυσικό κύκλο, εγώ το αποφεύγω γιατί έπαθα υπερπλασία ενδομητρίου όταν το έκανα και επειδή φοβήθηκα μην τύχει πάλι δεν το ξαναέκανα έτσι. Επίσης κάποιες φορές κάνω κυστικά γιατί δεν γίνεται ωορηξία, οπότε θέλω  να το αποφύγω και αυτό. Την έκανα με καταστολή τώρα πάλι. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι, και σε εσένα σύντομα!

Σ ευχαριστω πολυ!Καταλαβα...Υπερπλασια τι ειναι??Αυξανεται κατα πολυ  το παχος του ενδομητριου?Σε τεχνητο κυκλο σου εχει τυχει να μην ανταποκριθεις στα φαρμακα  και να μη φτασει στο καταλληλο παχος το ενδομητριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!Καταλαβα...Υπερπλασια τι ειναι??Αυξανεται κατα πολυ  το παχος του ενδομητριου?Σε τεχνητο κυκλο σου εχει τυχει να μην ανταποκριθεις στα φαρμακα  και να μη φτασει στο καταλληλο παχος το ενδομητριο?

Ναι σωστά, πάνω από το επιθυμητό λόγω ανωμαλίας των ορμονών. Όχι δεν μου έχει τύχει αυτό, αλλά ξέρω είναι κάτι που ρυθμίζεται με παραπάνω οιστραδιόλη αν δεν κάνω λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@nikona μου!!!!

Γυρίσατε σπίτι; Πώς είσαι εσύ; Πώς είναι ο μπεμπακος;

Χίλιες ευχές έχετε και οι δυο σας!!!

Να μπαίνεις όποτε μπορείς να τα λέμε. Ξέρουμε ότι τώρα είσαι πολύ απασχολημένη και κουρασμένη. Φιλιά πολλά και στους δυο σας. 

Ναι γυρισαμε πιου πιου μου. Ειμαστε καλα και οι δυο μας. Ο μπεμπακος ειναι πολυ της αγκαλιας. Εγω ακομη αναρρωνω απο την καισαρικη αλλα ειμαι πολυ καλα. 

Ευχαριστω για τα φιλια. 

Με το καλο κι εσυ πιου μου να το κρατησετε αγκαλια το μωρακι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ε το πολύ πολύ άφησε αυτό το μήνα. Σου φαίνεται βουνό το ξέρω να περιμένεις αλλά ίσως είναι καλό για τον οργανισμό και την ψυχολογία μας. Εγώ έφαγα πολλές αναβολές για να είναι ιδανικές συνθήκες αλλά μου βγήκε σε καλό. 

Ναι θα δούμε μου είπε να τον καλέσω μόλις αδιαθετησω!να σε ρωτήσω μήπως γνωρίζεις,σήμερα είχα επαφή με τον άντρα μου μετά από όλο αυτό το διάστημα και την διαδικασία και εκτός ότι ποναγα είχα και λίγο ροζ αίμα αυτό είναι φυσιολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

@Katrinikiμου λυπάμαι κορίτσι μου! Σίγουρα θα τα καταφέρεις όμως είμαι πολύ αισιόδοξη για την επόμενη φορά! 

Μακάρι κορίτσι μου η επόμενη φορά να είναι η τυχερή μου!σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Ναι θα δούμε μου είπε να τον καλέσω μόλις αδιαθετησω!να σε ρωτήσω μήπως γνωρίζεις,σήμερα είχα επαφή με τον άντρα μου μετά από όλο αυτό το διάστημα και την διαδικασία και εκτός ότι ποναγα είχα και λίγο ροζ αίμα αυτό είναι φυσιολογικό?

Προφανώς έρχεται περίοδος. Όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Προφανώς έρχεται περίοδος. Όλα καλά. 

Πωπω φοβήθηκα παρα πολύ... Σκέφτηκα μήπως δεν εκανε..σε ευχαριστω πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...