Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@Bloublou85 @Magaiver @Πιου-πιου @nikona Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!                                      @jazz Άντε με το καλό κ εσύ!!! Χαμως θα γινει από εμβρυομεταφορές!!!! @Bloublou85 μου μπορείς να στείλεις την gonal με παγοκύστες στην @Magaiver. Δεν θα πάθει τιποτα ειδικά τώρα με τις χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα πολυ ωραια! Μακαρι να βολεψει να την παρεις @Magaiver.

Μπραβο @Bloublou85!!!

Συμφωνω με την ζέτα οτι τωρα λογω καιρου με παγοκυστες θα αντεξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αααα πολυ ωραια! Μακαρι να βολεψει να την παρεις @Magaiver.

Μπραβο @Bloublou85!!!

Συμφωνω με την ζέτα οτι τωρα λογω καιρου με παγοκυστες θα αντεξει. 

Θα ρωτησω τον κούριερ ψυγείο δεν έχετε;δηλαδή άμα κάποιος θέλει να στειλει μακριά κοτόπουλα τι θα γίνει;να μου πει μόνο ποια μέρα γιατί νομίζω μες στο σκ δεν κάνουν μεταφορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα ρωτησω τον κούριερ ψυγείο δεν έχετε;δηλαδή άμα κάποιος θέλει να στειλει μακριά κοτόπουλα τι θα γίνει;να μου πει μόνο ποια μέρα γιατί νομίζω μες στο σκ δεν κάνουν μεταφορές.

??? Μπλουμπλούκα κλαίω!!!! Οταν στείλαμε δείγματα αίματος από Θεσσαλονίκη - Αθήνα για να κάνουμε τον προγεννητικό έλεγχο των τότε 7 εμβρύων μας χρειαζόταν μόνο ένα κουτάκι από φενιζόλ κ παγοκύστες ( ακόμα κ αυτες του φαρμακείου που είναι σαν φακελάκια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

??? Μπλουμπλούκα κλαίω!!!! Οταν στείλαμε δείγματα αίματος από Θεσσαλονίκη - Αθήνα για να κάνουμε τον προγεννητικό έλεγχο των τότε 7 εμβρύων μας χρειαζόταν μόνο ένα κουτάκι από φενιζόλ κ παγοκύστες ( ακόμα κ αυτες του φαρμακείου που είναι σαν φακελάκια) 

Οι θερμοκρασίες το απόγευμα είναι χαμηλότερες από του ψυγείου μου.που είσαι @Magaiver καλά τι σκέφτηκα τώρα! Έχει ή μάμα μου κάτι σακουλες που έχουν από μέσα αλουμινόχαρτο κ μεταφέρουμε τα κρέατα για να μη ξεπαγωσουν αν το βάλω εκει με παγοκυστη μία χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Οι θερμοκρασίες το απόγευμα είναι χαμηλότερες από του ψυγείου μου.που είσαι @Magaiver καλά τι σκέφτηκα τώρα! Έχει ή μάμα μου κάτι σακουλες που έχουν από μέσα αλουμινόχαρτο κ μεταφέρουμε τα κρέατα για να μη ξεπαγωσουν αν το βάλω εκει με παγοκυστη μία χαρά.

???? ωραία ιδέα. Τίποτα δεν θα πάθουν κατάψυξη είναι έξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Εγώ κορίτσια, που πετάγομαι που και που!!?? Ξεκίνησα προετοιμασία με σικλακουρ για έτ κατεψυγμένων.. υπολογίζω 24-25/1.. την άλλη Τρίτη πάλι υπέρηχο..

Καλή επιτυχία!!! Έχουμε μαζευτεί πολλές πάλι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 χαχαχαχαχαχα τώρα τα διάβασα τα μηνύματα και κλαίω από τα γέλια! Ευχαριστώ πολύ μπλουμπλουκι μου! Που το σκέφτηκες για την αλουμινοσακούλα με τα κρέατα! ??

Το θέμα είναι ότι τα χρειάζομαι άμεσα και μέχρι χθες τουλάχιστον τα φορτηγά δεν κατεβαιναν Αθήνα λόγω της κακοκαιρίας. Θέλουν να μας στείλουν ένα θερμοσυσσωρευτη από Θεσσαλονίκη οι γονεις του άντρα μου ( γιατί δεν έχουμε ούτε κανονική θέρμανση εδώ που μένουμε τώρα) και απαγορεύονται οι μετακινήσεις φορτηγών στην εθνική.

Μίλησα με το κέντρο. Είπε ο γιατρός ότι οριακά μπορεί να φτάσει γιατί βάζουν λίγο παραπανω δόση από αυτό που λένε. Αλλιώς εάν δεν φτάσει θα κάνω 10-20 μονάδες λιγότερο την Κυριακή. Από Δευτέρα που έχω πάλι ραντεβού θα δούμε εάν πρέπει να συνεχίσω και πόσο ακόμα και θα πάω σε ένα φαρμακείο που συνεργαζεται το κέντρο και έχει πάντα στοκ για τέτοιες έκτακτες περιπτώσεις. Πολύ άγχος σήμερα με τις συνεννοήσεις! Ο άντρας μου πήρε σβάρνα τα φαρμακεία της περιοχής και μας χάλασε και το αμάξι σήμερα... Μιλάμε για πολύ τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver οντως ετσι ειναι. Ωαζουν παντα καποιες μοναδες παραπανω στην gonal. Για τις αλλες δεν ξερω αλλα για τις gonal ειμαι σιγουρη γιατι τις χρησιμοποιησημα κι εγω.

Πιστευω για 20 μοναδες θα εισαι οκ. Ηδη αν δεις οταν τελειωσεις την πρωτη πενα οτι περισσευει κατω κατω λιγο φαρμακο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 χαχαχαχαχαχα τώρα τα διάβασα τα μηνύματα και κλαίω από τα γέλια! Ευχαριστώ πολύ μπλουμπλουκι μου! Που το σκέφτηκες για την αλουμινοσακούλα με τα κρέατα! ??

Το θέμα είναι ότι τα χρειάζομαι άμεσα και μέχρι χθες τουλάχιστον τα φορτηγά δεν κατεβαιναν Αθήνα λόγω της κακοκαιρίας. Θέλουν να μας στείλουν ένα θερμοσυσσωρευτη από Θεσσαλονίκη οι γονεις του άντρα μου ( γιατί δεν έχουμε ούτε κανονική θέρμανση εδώ που μένουμε τώρα) και απαγορεύονται οι μετακινήσεις φορτηγών στην εθνική.

Μίλησα με το κέντρο. Είπε ο γιατρός ότι οριακά μπορεί να φτάσει γιατί βάζουν λίγο παραπανω δόση από αυτό που λένε. Αλλιώς εάν δεν φτάσει θα κάνω 10-20 μονάδες λιγότερο την Κυριακή. Από Δευτέρα που έχω πάλι ραντεβού θα δούμε εάν πρέπει να συνεχίσω και πόσο ακόμα και θα πάω σε ένα φαρμακείο που συνεργαζεται το κέντρο και έχει πάντα στοκ για τέτοιες έκτακτες περιπτώσεις. Πολύ άγχος σήμερα με τις συνεννοήσεις! Ο άντρας μου πήρε σβάρνα τα φαρμακεία της περιοχής και μας χάλασε και το αμάξι σήμερα... Μιλάμε για πολύ τύχη!

Μου έστελνε ή μάμα μου όταν σπουδαζα τα κρέατα χαχαχαχα! Εγώ πάντως οπότε θελήσεις να σου τις στείλω αν δε φτάσουν δευτέρα πρωί πρωί μπορούν να έρθουν τι στο καλό δε θα φτιάξει λίγο ο καιρός.εδω αγχωθηκα εγώ κι εσύ λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Βάλε καλέ @Πιου-πιου μία νταλίκα να μεταφέρουμε τις μονάδες στο κορίτσι!

Νταλίκα; Ειδικό ψυγείο! Θα είναι ολόκληρο το ψυγείο και θα έχει μέσα μόνο τη gonal!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα λένε οι γείτονες της Mag, γιατί καταλαβαίνεις μόνο να παρκάρει τί φασαρία θα γίνει; Καλά τί τους φέρνει το φορτηγό - ψυγείο; Και θα βγάλει μία ένεση μόνο από μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Θα λένε οι γείτονες της Mag, γιατί καταλαβαίνεις μόνο να παρκάρει τί φασαρία θα γίνει; Καλά τί τους φέρνει το φορτηγό - ψυγείο; Και θα βγάλει μία ένεση μόνο από μέσα!

Σε παρακαλώ με προσβαλλεις τις έχω σε δύο πένες μοιρασμένες+ τη σακούλα τη ψυκτική από τα lidl κάτσε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν ξεκινήσει διέγερση ή είναι σε προετοιμασία ετ.Magaiver η gonal των 300 μονάδων έχει μέσα 62,5 παραπάνω φάρμακο,έχω χρησιμοποιήσει αρκετές πένες τον τελευταίο καιρό και το ξέρω σίγουρα.Των 900 δε ξέρω σίγουρα αλλά  θα έχει κάπου τόσες και αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες έχουν ξεκινήσει διέγερση ή είναι σε προετοιμασία ετ.Magaiver η gonal των 300 μονάδων έχει μέσα 62,5 παραπάνω φάρμακο,έχω χρησιμοποιήσει αρκετές πένες τον τελευταίο καιρό και το ξέρω σίγουρα.Των 900 δε ξέρω σίγουρα αλλά  θα έχει κάπου τόσες και αυτή.

Τοσο πρεπει να εχει και των 900 και ισως και παραπανω.

Εγω ειχα χρησιμοποιησει 4 των 900 στην πρωτη διεγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ναι το είδαμε και εμείς ότι έχει παραπάνω άρα σίγουρα θα μου φτάσει μέχρι και την Κυριακή! Από Δευτέρα που έχω επανέλεγχο βλέπουμε ? Δεν πιστεύω οτι θα σταματήσω την διέγερση την Δευτέρα πάντως. Σύμφωνα με όσα είπε ο γιατρός εχθές δεν έχει πάρει μπροστα ακόμα ο οργανισμός μου..

Πάντως κορίτσια χαμός με τα γκοναλ.. Σε έλλειψη είναι. Θέλει προσοχή εάν κάποια κοπέλα χρειάζεται τώρα στα κοντά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Τοσο πρεπει να εχει και των 900 και ισως και παραπανω.

Εγω ειχα χρησιμοποιησει 4 των 900 στην πρωτη διεγερση.

4 εεε?  Είχες μεγάλη δόση ? Και εγώ πάντως 3 θα τις χρειαστώ πιστεύω. Στην δεύτερη πένα είμαι τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βοηθειααα! Πήγα να κόψω τα ραμματα δυσκολευτηκαν πονεσα κ έχω φοβηθεί.εχει λέει κι άλλα από μέσα κι άλλα από έξω κ μου τα άφησαν τα από μέσα.τι γίνεται;κάνουν δύο ειδών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σαββατο που περασε εκανα ωοληψια απο την οποια πηραμε 3 ωαρια κ προεκυψαν 2 εμβρυα. Ειχα παρει σερπαφαρ να σας θυμισω. Μου ζητησε σημερα παλι κολπικο υπερηχο και ε2 να δουμε αν υπαρχει κατι λεει σε δευτερη φαση. Η ε2 ειναι 620 και εχω δυο αριστερα 14 κ 9 και ενα δεξια 8. Μου ειπε να τα επαναλανω τη δευτερα παλι να δουμε λεει αν εξελισσονται σωστα. Εχει τυχει σε καμια απο σας να παρει κατι και στη β φαση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου βοηθειααα! Πήγα να κόψω τα ραμματα δυσκολευτηκαν πονεσα κ έχω φοβηθεί.εχει λέει κι άλλα από μέσα κι άλλα από έξω κ μου τα άφησαν τα από μέσα.τι γίνεται;κάνουν δύο ειδών;

Δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό Μπλουμπλού μου, αλλά για να στο κάνουν γίνεται... τα εσωτερικά θα είναι από αυτά που απορροφούνται από τον οργανισμό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό Μπλουμπλού μου, αλλά για να στο κάνουν γίνεται... τα εσωτερικά θα είναι από αυτά που απορροφούνται από τον οργανισμό... 

Φοβηθηκα πολύ γιατί λέγανε δεν ξερουνε κ πονουσα πολύ κ τώρα αγχωνομαι τι έχει γίνει,δευτερα θα πάω για αλλαγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

4 εεε?  Είχες μεγάλη δόση ? Και εγώ πάντως 3 θα τις χρειαστώ πιστεύω. Στην δεύτερη πένα είμαι τώρα.

Εκανα μακρυ πρωτοκολλο ομως μαγκαιβερ μου. Και τις εξαντλησα και τις 4 και μου εκαναν κ στο κεντρο περιπου 100 μοναδες την τελευταια μερα που δεν μου εφταναν. 

Εκανα μεχρι 375 μοναδες τις τελευταιες ημερες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου πάει πέρασε και αυτό! Τα εσωτερικά απορροφούνται μόνα τους! 

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποινα μπράβο! Δεν έχω ξανακουσει για δεύτερη φάση, αλλά αφού προφανώς ισχύει καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα να πάνε καλά και τώρα! Να πάρετε κι άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@Bloublou85 @Magaiver @Πιου-πιου @nikona Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!                                      @jazz Άντε με το καλό κ εσύ!!! Χαμως θα γινει από εμβρυομεταφορές!!!! @Bloublou85 μου μπορείς να στείλεις την gonal με παγοκύστες στην @Magaiver. Δεν θα πάθει τιποτα ειδικά τώρα με τις χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούν. 

Ευχαριστώ,!!!! Κι εσύ καλά αποτελέσματα για το μπεμπακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...