Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καμία ρε κορίτσια δεν έχει κάτι να πει για τις ημέρες περιόδου !!!!!:(((( ;;;;;;

λετε να τελειώνει ;;;; να μην προλάβω ;;;;

Νομίζω ότι με τόσα φάρμακα και διαδικασίες λογικό είναι να έχεις κάποιες αλλαγές. Πιστεύω όλες έχουμε σε αυτές τις φάσεις. 

Επίσης ο κύκλος αλλάζει αρκετά ανά κάποια χρόνια. Νομίζω ότι αυτό δεν είναι ανησυχητικό αλλά φυσιολογικό και δεν προμηνύει κάτι. 

Όμως για να ηρεμήσεις ρώτα το γιατρό σου. Αυτός θα σου απαντήσει υπεύθυνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εμένα παλιά η περίοδος κρατούσε 6 μέρες!!Εχώ τώρα 3 χρόνια που κρατάει 4 μέρες!!Κ οι δύο είναι με αίμα!!Το είπα στον γιατρό μου κ δν τον ανησύχησε!!

Αρχικά σε ευχαριστώ και εσενα που απάντησες !!!! Δεν ξέρω ρε κορίτσι με αγχώνει απίστευτα λόγω και της αμης !!! Προν δυο χρόνια ήταν 0,8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αρχικά σε ευχαριστώ που απάντησες !!!παντα είχα λίγη περίοδο από τότε που μου ήρθε αλλά τώρα μόνο δυο μέρες την Τρίτη δεν φοράω τίποτα να φανταστείς .... 

 

Καταλαβαίνω . Κοίτα δεν είμαι γιατρός αλλά το στρες κάνει διάφορα . Επίσης αν υπάρχουν συμφυσεις στον τράχηλο απορροφάται εκεί το αίμα και μένει και δεν υπάρχει ροή.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Καταλαβαίνω . Κοίτα δεν είμαι γιατρός αλλά το στρες κάνει διάφορα . Επίσης αν υπάρχουν συμφυσεις στον τράχηλο απορροφάται εκεί το αίμα και μένει και δεν υπάρχει ροή.

 

Έχω κάνει 4 υστεροσκπησεις έχουμε θεωρητικά λύσει το θέμα τωνσυμφησεων .... τι να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έχω κάνει 4 υστεροσκπησεις έχουμε θεωρητικά λύσει το θέμα τωνσυμφησεων .... τι να πω ..

Χαλάρωσε γλυκούλα. Έχεις από ότι κατάλαβα πολύ σωστό επιστήμονα και γιατρό και θα βρεθεί η λύση . Πάντως μην κοιτάς την ροή. Είναι πολλά πράγματα που παίζουν ρόλο και το ξέρεις καλά αυτό. Προσπάθησε σε παρακαλώ να αδειάσει το μυαλουδάκι σου και να ηρεμήσεις . Έχεις βάλει πολλά που σε προβληματιζουν . Ένα ένα βήμα ! Υπάρχουν λύσεις για όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπεμπελουκα γιατι σου φαινεται δηλαδη κουλο στην εξωσωματικη να υπολογιζεται οπως στη φυσιολογικη συλληψη; δεν καταλαβα.

@Papadakis μην βαζεις μονο στο νου σου την αμη. Ολο το ορμονικο προφιλ πρεπει να ειναι τετοιο ωστε να φανει ας πουμε εμμηνοπαυση. Μην αγχωνεσαι. Συμφωνω με την @Πιου-πιου οτι αλλαγες συμβαινκυν στον κυκλο μας που κ που. Επισης, τελευταια εχεις κανει απανωτα τοσες προσπαθειες, εχεις παρει τοσες ορμονες. Μιλα με τον γιατρο σου. Αλλα μην αγχωνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Σε εμένα σταματήσαν οι πόνοι περιόδου , τα καφέ. Με ξεκίνησε το στομάχι τώρα. Το στήθος τσίτα μπομπα βαρύ και πεσμένο ? 

Αντε υπομονη littleme, μεχρι την Πεμπτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ! Η θετική σου ενέργεια φτάνει μέχρι εδώ ! 

Χαιρομαι!!! Ολα θα πανε καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@nikona είμαι στη 12 μέρα εμβρυομεταφορας και είπα να κάνω μια έδειξε 65

συγχαρητηρια........υπεροχα νεα...με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου σε σκέφτομαι κάθε μέρα. Λέω λες σήμερα; Άμα δεν στέλνεις λέω πάει έφυγε για το Μαιευτήριο. ?

Με το καλό περιμένω να γιορτάσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@nikona μου σε σκέφτομαι κάθε μέρα. Λέω λες σήμερα; Άμα δεν στέλνεις λέω πάει έφυγε για το Μαιευτήριο. ?

Με το καλό περιμένω να γιορτάσουμε!!!

Θα σας στειλω εγω πρωτα ο Θεος! Ακομη τιποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Χαλάρωσε γλυκούλα. Έχεις από ότι κατάλαβα πολύ σωστό επιστήμονα και γιατρό και θα βρεθεί η λύση . Πάντως μην κοιτάς την ροή. Είναι πολλά πράγματα που παίζουν ρόλο και το ξέρεις καλά αυτό. Προσπάθησε σε παρακαλώ να αδειάσει το μυαλουδάκι σου και να ηρεμήσεις . Έχεις βάλει πολλά που σε προβληματιζουν . Ένα ένα βήμα ! Υπάρχουν λύσεις για όλα.

Αχ τι γλυκό μήνυμα σε ευχαριστώ πολύ !!!η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός μας είναι πολύ καλός επιστήμονας αλλά παράλληλα πολύ καλός και ηθικός άνθρωπος ... 

εγω βάλει δυστυχώς το χρόνο με πολύ άσχημο τρόπο στο μυαλό μου και έχω αγχωθει υπερβολικά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ! Η θετική σου ενέργεια φτάνει μέχρι εδώ ! 

Ξεκίνησε ξεκίνησε σούπερ ο μήνας και θα συνεχίσει !!!! Να είσαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Μπεμπελουκα γιατι σου φαινεται δηλαδη κουλο στην εξωσωματικη να υπολογιζεται οπως στη φυσιολογικη συλληψη; δεν καταλαβα.

@Papadakis μην βαζεις μονο στο νου σου την αμη. Ολο το ορμονικο προφιλ πρεπει να ειναι τετοιο ωστε να φανει ας πουμε εμμηνοπαυση. Μην αγχωνεσαι. Συμφωνω με την @Πιου-πιου οτι αλλαγες συμβαινκυν στον κυκλο μας που κ που. Επισης, τελευταια εχεις κανει απανωτα τοσες προσπαθειες, εχεις παρει τοσες ορμονες. Μιλα με τον γιατρο σου. Αλλα μην αγχωνεσαι. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό για τις συμβουλές σου .... μέχρι στιγμής ευτυχώς τα υπόλοιπα είναι καλά ... αύριο θα παρω και τις ορμονικες και θα σας πω !!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να συζητήσουμε .

μεχρι τότε θα έχεις γίνει και μανούλα :)))θα έχει κάνει έξοδο ο μπέμπης !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis εμένα κορίτσι 4 κ με τα καφέ 5 με 6. Δεν κόβεται πάντως έτσι η περίοδος μην αγχώνεσαι... Έχω φίλη κ αυτή με 2 -3 μέρες περίοδο κ μια χαρά έπειασε το τρίτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

@Papadakis εμένα κορίτσι 4 κ με τα καφέ 5 με 6. Δεν κόβεται πάντως έτσι η περίοδος μην αγχώνεσαι... Έχω φίλη κ αυτή με 2 -3 μέρες περίοδο κ μια χαρά έπειασε το τρίτο...

Αυτό είναι φυσιολογικό !!! Εγώ σήμερα δεύτερη λίγο και αύριο τιποτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

συγχαρητηρια........υπεροχα νεα...με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@antzy9 ευχαριστώ πολύ και σε σένα ότι καλυτερο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Σε εμένα σταματήσαν οι πόνοι περιόδου , τα καφέ. Με ξεκίνησε το στομάχι τώρα. Το στήθος τσίτα μπομπα βαρύ και πεσμένο ? 

Όλα καλά θα πάνε θα το δεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis μου πραγματικά μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικά! Μπορεί μια ορμόνη να είναι λίγο ανεβασμένη και να γίνεται αυτό με την περίοδο. Η αδερφή μου ας πούμε είχε ανεβασμένη προλακτίνη και είχε λίγο αίμα και της κρατούσε και λίγες μέρες τώρα που της κατέβηκε η προλακτίνη έχει πλημμύρα. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να χαλαρώσεις λίγο και να βγάλεις τελείως από το μυαλό σου την λέξη εμμηνόπαυση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

@Papadakis μου πραγματικά μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικά! Μπορεί μια ορμόνη να είναι λίγο ανεβασμένη και να γίνεται αυτό με την περίοδο. Η αδερφή μου ας πούμε είχε ανεβασμένη προλακτίνη και είχε λίγο αίμα και της κρατούσε και λίγες μέρες τώρα που της κατέβηκε η προλακτίνη έχει πλημμύρα. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να χαλαρώσεις λίγο και να βγάλεις τελείως από το μυαλό σου την λέξη εμμηνόπαυση!!!

Πάντα είχα λίγο αίμα ! Απλά τώρα με έχει πιάσει εμμονή με αυτό το πράγμα και όχι αδίκως .... ακόμα και για αυτό φταίει αυτός ο κτηνίατρος που μετατην δεύτερη αποτυχία με είχε πάρει να μου πει ότι δεν φταει η ζημιά που μου έκανε αλλά τα ωάρια μου που τελειώνουν και δεν θα τα καταφέρω με δικό μου γενετικό υλικό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Πάντα είχα λίγο αίμα ! Απλά τώρα με έχει πιάσει εμμονή με αυτό το πράγμα και όχι αδίκως .... ακόμα και για αυτό φταίει αυτός ο κτηνίατρος που μετατην δεύτερη αποτυχία με είχε πάρει να μου πει ότι δεν φταει η ζημιά που μου έκανε αλλά τα ωάρια μου που τελειώνουν και δεν θα τα καταφέρω με δικό μου γενετικό υλικό !

Μια χαρά θα τα καταφέρεις δεν παίζει ρόλο το αίμα το πολύ κ το λίγο αυτά είναι χαζομάρες. Ναι κοίτα λίγο την προλακτινη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
    • Για το αιμάτωμα που λες οτι εχεις, γιατι ειναι επικίνδυνο; Ολα καλα θα πανε. Κοντεύουν οι μερες για την αυχενικη σου. Σχεδόν έχει εξαφανιστεί ο κίνδυνος. Θα πανε ολα καλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...