Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καταρχας εγω δεν μιλησα για εμφυτευση την ιδια μερα της ετ. Ισα ισα. 

Επισης δεν ειπα ποτε οτι στις δεκα ημερες θα βγει μηδεν. 

Αλλα ειναι διαφορετικο να κανεις στις δεκα ημερες και να βγει 50 και διαφορετικπ στις 12 και να σου βγει 100+. Και φυσικα αναφερομαι στο ψυχολογικο κομματι. 

Ολες οι βιβλιογραφιες δηλ αναφερουν οτι η εμφυτευση γινεται την ιδια μερα ανεξαρτητως του ποσων ημερων ειναι τα εμβρια που τοποθετηθηκαν; 

Χαίρομαι να σε διαβάζω! Πάντα λογική, με επιχειρήματα και to the point! Εύγε! Με το καλό το παιδάκι σου κορίτσι μου γλυκό..

Σανσουλα μου @sansa Αυτη η φορά θα είναι η τυχερή σου.. Έχεις 3 έμβρυα και ένα θα πιάσει.. το πιστεύουμε.. ξέρω πως είναι όταν πας με ένα έμβρυο.. άστα να πάνε.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Όχι χοριακη  μου είπε σε 14 ημέρες Έτσι μου είχε πει και την πρώτη φορά που έκανα τον γιο μπυ αλλά την έκανα στις 12 !!!! Απλά δεν θέλει να τον σηκώνω καθόλου .... αντιλαμβάνεσαι ποσό δύσκολο είναι αυτό να με βλέπει να θέλει αγκαλιά και εγώ να του λέω όλο πονάει η κοιλιτσα μου ..... και είναι και η έκτη φορά !!!!

Το αντιλαμβανομαι πληρως το ποσο δυσκολο ειναι. Ομως και σε περιπτωση εγκυμοσυνης παλι δεν θα πρεπει να προσεχεις τον πρωτο καιρο τα βαρη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80 σε ευχαριστω πολυ. Εσυ τι κανεις;

@Magaiver εχει ακομη δυο εβδομαδες μεχρι την αρχικη του πιθανη ημερομηνια. Για να δουμε πότε θα μας κανει την εκπληξη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Το αντιλαμβανομαι πληρως το ποσο δυσκολο ειναι. Ομως και σε περιπτωση εγκυμοσυνης παλι δεν θα πρεπει να προσεχεις τον πρωτο καιρο τα βαρη; 

Ναι κορίτσι γλυκό σίγουρα θα πρέπει να προσεχείς απλά τουλάχιστον τότε έχεις λόγο που δεν τον σηκώνεις δεν τον πας στο πάρκο δεν κάνετε αεροπλανάκι και όλα αυτά όποτε ψυχολογίκα είσαι εντάξει ....

επειδη δουλεύω και αρκετές ώρες και γυρίζω σπίτι αργά έχω ήδη τύψεις .. με βλέπει και το παιδί να είμαι στο σπίτι και να είμαι ξάπλα τόσες φορές τώρα και αντιδρά ... για αυτό θέλω να ξέρω όσο πιο δυνατόν νωρίτερα.... κάθε φορά που ήταν αρνητικό μέχρι τώρα 5 φορές γυρνούσα σπίτι και τον έπαιρνα αγκαλι τον πετούσα στον αέρα και με απορία μπυ λέει : μαμα

περασε η κοιλιτσα σου ;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2019 at 4:59 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Δε νομίζω κορίτσι,αλλά ας το δούμε και αυτό.Αν ήταν θα είχε προχωρήσει έστω και λίγο.Εσύ θα κάνεις σύντομα ετ διάβασα;Καλή επιτυχία εύχομαι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Nektarinaki_love εγω πιστευω οτι ειναι σουπερ η τιμη της χοριακηςσου!!!

 

Τέλειααα πολύ χαίρομαι!βεβαια έχω ένα άγχος για τον διπλασιασμό της,αλλά όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Nektarinaki_love φοβερά και τρομερά νέα μας φέρνεις!!! Συγχαρητήρια! Και καλές προετοιμασίες για το γάμο σας ?

@Niki94 καλώς ήρθες! καλό ξεκίνημα! 

@Μπεμπελουκα @Bellaki @Papadakis κορίτσια να έχετε μεγάλες χοριακες! Κουράγιο για αυτές τις μέρες της αναμονής!

@sansa αχ ρε σανσουλα... Τι έχεις περάσει και εσύ! Ποτέ θα γίνει η εμβρυομεταφορα? Μάιο ή Ιούνιο?

@nikona τι θα γίνει βρε παιδί μου με το παιδακι σου? Πότε θα κάνει εμφάνιση? Ανυπομονω να έχουμε γεννητούρια!!!

Κοπέλα μου σ’ευχαριστώ πολύ!σου εύχομαι σύντομα να έχεις και εσύ ευχάριστα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κοπέλα μου σ’ευχαριστώ πολύ!σου εύχομαι σύντομα να έχεις και εσύ ευχάριστα νέα!!

@nektarinaki_love ευχαριστω πολυυυ και εσυ οτι κ αν κανεις ευχομαι τα καλυτερααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Nektarinaki_love φοβερά και τρομερά νέα μας φέρνεις!!! Συγχαρητήρια! Και καλές προετοιμασίες για το γάμο σας ?

@Niki94 καλώς ήρθες! καλό ξεκίνημα! 

@Μπεμπελουκα @Bellaki @Papadakis κορίτσια να έχετε μεγάλες χοριακες! Κουράγιο για αυτές τις μέρες της αναμονής!

@sansa αχ ρε σανσουλα... Τι έχεις περάσει και εσύ! Ποτέ θα γίνει η εμβρυομεταφορα? Μάιο ή Ιούνιο?

@nikona τι θα γίνει βρε παιδί μου με το παιδακι σου? Πότε θα κάνει εμφάνιση? Ανυπομονω να έχουμε γεννητούρια!!!

Όπως τα υπολογίζω κορίτσι μετά τις 18 Μαΐου θα αρχίσει η προετοιμασία για ετ.Είπα στο γιατρό μου να πάρω ένα κύκλο πριν αντισυλληπτικά για να αποφύγω το ενδεχόμενο κυστικου,γιατί έχω προϊστορία μ αυτά.Δε θέλω με τίποτα να ακυρωθεί ο κύκλος .Μόλις θα έχω τελειώσει τη θεραπεία.Εσύ τί κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Με πρόλαβες !!! Αυτό ήθελα να προσθέσω ακριβώς !!!! Θέλουν να δουν την τιμή ....... αλλά καμία μα καμία δεν Ε χει βρεθεί να μου πει Α στις 10 μέρες ήταν μηδέν και στις 12 50 !!! Δεν υπάρχει αυτό !!!

με την Τρίτη όμως τα κατάφερες Ε ;;;;

Δεν πρόλαβα να κάνω την Τρίτη ετ με τις δύο τελευταίες βλαστοκύστες που εχω στην κρυοσυντήρηση... Έμεινα εγκυος φυσιολογικά χωρίς να προσπαθήσουμε. Βασικά δεν εχουμε με τον σύζυγο προβλημα υπογονιμότητας, αλλά λόγω στίγματος μεσογειακής αναιμίας καταφύγαμε στην εξωσωματική ώστε να αποφύγουμε μία κύηση με άρρωστο μωρό. Ευτυχώς όμως το μπεμπάκι μας είναι υγιές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Είχαμε και μια έκπληξη... από δύο έμβρυα ,βρέθηκα με τρία!!!! Οπότε μεγαλώνουν οι πιθανότητες!  Χοριακή σε δώδεκα μέρες!

Καλή επιτυχία κορίτσι!!! Να έχεις ευχαρίστησα αποτελέσματα εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δεν πρόλαβα να κάνω την Τρίτη ετ με τις δύο τελευταίες βλαστοκύστες που εχω στην κρυοσυντήρηση... Έμεινα εγκυος φυσιολογικά χωρίς να προσπαθήσουμε. Βασικά δεν εχουμε με τον σύζυγο προβλημα υπογονιμότητας, αλλά λόγω στίγματος μεσογειακής αναιμίας καταφύγαμε στην εξωσωματική ώστε να αποφύγουμε μία κύηση με άρρωστο μωρό. Ευτυχώς όμως το μπεμπάκι μας είναι υγιές... 

Ω όλα καλά να πάνε κοπέλα μου και με το καλό να έρθει στην αγκαλίτσα σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Δεν πρόλαβα να κάνω την Τρίτη ετ με τις δύο τελευταίες βλαστοκύστες που εχω στην κρυοσυντήρηση... Έμεινα εγκυος φυσιολογικά χωρίς να προσπαθήσουμε. Βασικά δεν εχουμε με τον σύζυγο προβλημα υπογονιμότητας, αλλά λόγω στίγματος μεσογειακής αναιμίας καταφύγαμε στην εξωσωματική ώστε να αποφύγουμε μία κύηση με άρρωστο μωρό. Ευτυχώς όμως το μπεμπάκι μας είναι υγιές... 

Απίστευτο !!! Μπράβο κορίτσι μου γλυκό μπράβο και πάλι !!! Ποσό ωραίες ιστορίες ακούω ....... με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες περνετε 6 utrogestan που παίρνω εγώ τρία κολπικά και τρία από το στόμα έχετε πολλά υγρά ;;;; κάθε φορά νομίζω ότι φεύγουν τα έμβρυα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Ναι κορίτσι γλυκό σίγουρα θα πρέπει να προσεχείς απλά τουλάχιστον τότε έχεις λόγο που δεν τον σηκώνεις δεν τον πας στο πάρκο δεν κάνετε αεροπλανάκι και όλα αυτά όποτε ψυχολογίκα είσαι εντάξει ....

επειδη δουλεύω και αρκετές ώρες και γυρίζω σπίτι αργά έχω ήδη τύψεις .. με βλέπει και το παιδί να είμαι στο σπίτι και να είμαι ξάπλα τόσες φορές τώρα και αντιδρά ... για αυτό θέλω να ξέρω όσο πιο δυνατόν νωρίτερα.... κάθε φορά που ήταν αρνητικό μέχρι τώρα 5 φορές γυρνούσα σπίτι και τον έπαιρνα αγκαλι τον πετούσα στον αέρα και με απορία μπυ λέει : μαμα

περασε η κοιλιτσα σου ;;;;

 

Παπαδακης, δεν σε κρινω για το οτι θες να κανεις νωριτερα χοριακη. Επειδη βλεπω οτι το λες συνεχεια. Καλα κανεις κ την κανεις νωριτερα αφου ετσι αισθανεσαι. Εγω πιο πολυ το εθιξα κυριως για τα κοριτσια τα καινουρια που μπαινουν τωρα σε αυτον τον χωρο και δεν εχουν εμπειρια. Και κυριως γιατι νομιζω διαβασα για χοριακη στις δεκα μερες με εβρυα τριων ημερων(εκτος κι αν εκανα λαθος). Αλλα συζητηση κανουμε. Μην το παιρνεις προσωπικα οτι το ειπα για σενα. Ο καθενας κανει ό, τι θελει. 

Καλη επιτυχια ευχομαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όσες περνετε 6 utrogestan που παίρνω εγώ τρία κολπικά και τρία από το στόμα έχετε πολλά υγρά ;;;; κάθε φορά νομίζω ότι φεύγουν τα έμβρυα .....

Κι εγώ 6 παίρνω, κολπικα όμως... Οντως έχω πολλά υγρά... Παρά πολλά.. Αν εννοείς αυτό ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zefi87 είπε:

Κι εγώ 6 παίρνω, κολπικα όμως... Οντως έχω πολλά υγρά... Παρά πολλά.. Αν εννοείς αυτό ????

Παραααααα πολλά αυτό εννοώ ... τι να πω :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Παπαδακης, δεν σε κρινω για το οτι θες να κανεις νωριτερα χοριακη. Επειδη βλεπω οτι το λες συνεχεια. Καλα κανεις κ την κανεις νωριτερα αφου ετσι αισθανεσαι. Εγω πιο πολυ το εθιξα κυριως για τα κοριτσια τα καινουρια που μπαινουν τωρα σε αυτον τον χωρο και δεν εχουν εμπειρια. Και κυριως γιατι νομιζω διαβασα για χοριακη στις δεκα μερες με εβρυα τριων ημερων(εκτος κι αν εκανα λαθος). Αλλα συζητηση κανουμε. Μην το παιρνεις προσωπικα οτι το ειπα για σενα. Ο καθενας κανει ό, τι θελει. 

Καλη επιτυχια ευχομαι!

 

Καλε δεν το παίρνω πρωσοπικα εννοείται και συζήτηση κάνουμε .....

και εγώ σας ανοίγω την καρδιά μπυ  και σας λέω ποσό δύσκολο είναι γιατί σύντομα όλες θα έρθετε στην θέση μου !!!!!και σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά να είναι όσο πιο σύντομα γίνετε !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Καλε δεν το παίρνω πρωσοπικα εννοείται και συζήτηση κάνουμε .....

και εγώ σας ανοίγω την καρδιά μπυ  και σας λέω ποσό δύσκολο είναι γιατί σύντομα όλες θα έρθετε στην θέση μου !!!!!και σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά να είναι όσο πιο σύντομα γίνετε !

 

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι να είναι και η τυχερή μου τι να πω !!!και εσυ με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το αντράκι σου και να ζήσεις το απόλυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Κι εγώ 6 παίρνω, κολπικα όμως... Οντως έχω πολλά υγρά... Παρά πολλά.. Αν εννοείς αυτό ????

Όλα κολπικά τα παίρνεις ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Όπως τα υπολογίζω κορίτσι μετά τις 18 Μαΐου θα αρχίσει η προετοιμασία για ετ.Είπα στο γιατρό μου να πάρω ένα κύκλο πριν αντισυλληπτικά για να αποφύγω το ενδεχόμενο κυστικου,γιατί έχω προϊστορία μ αυτά.Δε θέλω με τίποτα να ακυρωθεί ο κύκλος .Μόλις θα έχω τελειώσει τη θεραπεία.Εσύ τί κάνεις;

Με το καλό!!! Να περάσεις ξέγνοιαστες διακοπές το Πάσχα γιατί μετά όλο το καλοκαίρι θα έχεις μια φουσκωμένη κοιλιτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...