Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κι εγω εκανα δυο φορες διαστολη τραχηλου κατα την υστεροσκοπηση. Αφου τα εβαλε ομως μπλουμπλου μην σξεφτεσαι τι εγραψε στο χαρτι.

Πιστεψε στα εμβρυακια σας! Αλλαξε διαθεση. Προσπαθησε το!!

Αυτό λέω γιατί δεν μου το έκανε στην υστεροσκοπηση??αφού κ την προηγούμενη είπε ότι έχω δυσκολία,μετα του το ξαναειδα.γιατι με ταλαιπωρούν έτσι;πραγματικά είναι ή πρώτη φορά που έχω απογοητευτεί απ όλα ούτε κλαίω ούτε τίποτα απλα κάπου κουραστηκα κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτό λέω γιατί δεν μου το έκανε στην υστεροσκοπηση??αφού κ την προηγούμενη είπε ότι έχω δυσκολία,μετα του το ξαναειδα.γιατι με ταλαιπωρούν έτσι;πραγματικά είναι ή πρώτη φορά που έχω απογοητευτεί απ όλα ούτε κλαίω ούτε τίποτα απλα κάπου κουραστηκα κι εγώ.

Μπορει τοτε που εκανες την υστεροσκοπηση να ηταν πιο ανοιχτος μπλουμπλου κ ναμην χρειαζοταν. Υποθεσεις κανω κι εγω. Τι να πω. 

Παντως να ξερεις πως οπως ειπαν κ σε μενα, αν ο τραχηλος εχει αυτην την προδιαθεση, θα κλεινει συνεχεια. Δηλαδη κι εμενα μου εκαναν την πρωτη διαστολη μαρτιο του 17 και φεβρουαριο του 18 ειχε ξανακλεισει. Οποτε ξανακαναμε. Ειναι ετσι η δομη του τραχηλου μου μου ειχε πει ο γιατρος. Καποιο θεμα με το κολλαγονο στο σημειο εκεινο υπαρχει. 

Προσπαθησε να το ξεχασεις τωρα αυτο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπορει τοτε που εκανες την υστεροσκοπηση να ηταν πιο ανοιχτος μπλουμπλου κ ναμην χρειαζοταν. Υποθεσεις κανω κι εγω. Τι να πω. 

Παντως να ξερεις πως οπως ειπαν κ σε μενα, αν ο τραχηλος εχει αυτην την προδιαθεση, θα κλεινει συνεχεια. Δηλαδη κι εμενα μου εκαναν την πρωτη διαστολη μαρτιο του 17 και φεβρουαριο του 18 ειχε ξανακλεισει. Οποτε ξανακαναμε. Ειναι ετσι η δομη του τραχηλου μου μου ειχε πει ο γιατρος. Καποιο θεμα με το κολλαγονο στο σημειο εκεινο υπαρχει. 

Προσπαθησε να το ξεχασεις τωρα αυτο! 

 

Κατάλαβα...απλά φοβηθηκα μήπως μείνει ανοιχτός κ μετα σε περίπτωση εγκυμοσύνης συμβούν αλλα.τεσπα ότι έγινε έγινε θα δείξει το αποτέλεσμα.επισης από τα τρία γραψανε ότι ένα δεν τα κατάφερε.κ στο πιστοποιητικό του χειρουργείου γραψανε ότι είχα κ συμφυσεις που λύθηκαν ενώ δεν είχα.ρωταω το γιατρό κ μου λέει ότι θέλουν γράφουν δεν είχες συμφυσεις.δηλ είναι να τρελενεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα...απλά φοβηθηκα μήπως μείνει ανοιχτός κ μετα σε περίπτωση εγκυμοσύνης συμβούν αλλα.τεσπα ότι έγινε έγινε θα δείξει το αποτέλεσμα.επισης από τα τρία γραψανε ότι ένα δεν τα κατάφερε.κ στο πιστοποιητικό του χειρουργείου γραψανε ότι είχα κ συμφυσεις που λύθηκαν ενώ δεν είχα.ρωταω το γιατρό κ μου λέει ότι θέλουν γράφουν δεν είχες συμφυσεις.δηλ είναι να τρελενεσαι.

Κοιτα οταν γινεται η διαστολη ο τραχηλος ερχεται στα κανονικα του. Εκτος κι αν κανει κανενα λαθος ο γιατρος και τον ανοιξει περισσοτερο απο οσο πρεπει. Αλλα αυτο ελπιζω να μην συμβαινει ή να συμβαινει πολυ πολυ σπανια. Οπότε μην το σκεφτεσαι.

Κριμα που το ενα δεν τα καταφερε. Κι εμεις ειχαμε μια απωλεια τότε. Λυπαμαι. 

Οσο για τα πρακτικα αστο. Μην τα σκεφτεσαι. Σημασια εχει οτι εισαι καλα, δεν βρεθηκε κατι ανησυχητικο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα...απλά φοβηθηκα μήπως μείνει ανοιχτός κ μετα σε περίπτωση εγκυμοσύνης συμβούν αλλα.τεσπα ότι έγινε έγινε θα δείξει το αποτέλεσμα.επισης από τα τρία γραψανε ότι ένα δεν τα κατάφερε.κ στο πιστοποιητικό του χειρουργείου γραψανε ότι είχα κ συμφυσεις που λύθηκαν ενώ δεν είχα.ρωταω το γιατρό κ μου λέει ότι θέλουν γράφουν δεν είχες συμφυσεις.δηλ είναι να τρελενεσαι.

Αχ βρε αγάπη μου... το βασικό είναι οτι τα δύο είναι εκεί που πρέπει... Ξεκουράσου κ προσπάθησε να ηρεμήσεις. Είχες  μία δύσκολη μέρα. Αύριο θα νιώθεις καλύτερα κ θα δεις οτι όλα θα πάνε καλά!!! Είδαμε κ οταν μας λέγανε οτι όλα πήγανε τέλεια... τα εμβρυάκια σου είναι αγωνιστές τώρα  κ προσπαθούν να γαντζωθούν μέσα σου για τους επόμενους 9 μήνες...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοιτα οταν γινεται η διαστολη ο τραχηλος ερχεται στα κανονικα του. Εκτος κι αν κανει κανενα λαθος ο γιατρος και τον ανοιξει περισσοτερο απο οσο πρεπει. Αλλα αυτο ελπιζω να μην συμβαινει ή να συμβαινει πολυ πολυ σπανια. Οπότε μην το σκεφτεσαι.

Κριμα που το ενα δεν τα καταφερε. Κι εμεις ειχαμε μια απωλεια τότε. Λυπαμαι. 

Οσο για τα πρακτικα αστο. Μην τα σκεφτεσαι. Σημασια εχει οτι εισαι καλα, δεν βρεθηκε κατι ανησυχητικο. 

 

Θα χρειαστεί πάλι αναισθησία γι αυτό? Ωραία ευχαριστώ πολυ ησυχασα λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα χρειαστεί πάλι αναισθησία γι αυτό? Ωραία ευχαριστώ πολυ ησυχασα λίγο.

Μμμμ...τι να σου πω. Δεν ξερω αν το κανουν και χωρις αναισθησια. Μπορει. 

Εγω το εκανα σε πλαισιο υστεροσκοπησης καθε φορα που ουτως ή αλλως με ειχαν ναρκωσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορίτσια μου γλυκά!

Δεν μπαίνω πολύ πολυ  στη συζήτηση Γιατί αγχώνομαι.....

Εγώ μετά από 2 προσπάθειες....εκανα διαγνωστική υστεροσκοπηση....Και δεν βρήκαν τιποτα ......

Τώρα ξεκινάω την Τρίτη προσπάθεια.....ξεκίνησα Puregon 250.

Καλή τύχη σε Όλες! 

@Bloublou85 σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!

 

στις On 9/1/2019 at 5:49 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Καλή χρονιά κορίτσι!!! Σε ποιο στάδιο σε βρίσκουμε;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

καλησπερα κορίτσια μου γλυκά!

Δεν μπαίνω πολύ πολυ  στη συζήτηση Γιατί αγχώνομαι.....

Εγώ μετά από 2 προσπάθειες....εκανα διαγνωστική υστεροσκοπηση....Και δεν βρήκαν τιποτα ......

Τώρα ξεκινάω την Τρίτη προσπάθεια.....ξεκίνησα Puregon 250.

Καλή τύχη σε Όλες! 

@Bloublou85 σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!

 

 

Καλη επιτυχια!!! Ολα να πανε καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

καλησπερα κορίτσια μου γλυκά!

Δεν μπαίνω πολύ πολυ  στη συζήτηση Γιατί αγχώνομαι.....

Εγώ μετά από 2 προσπάθειες....εκανα διαγνωστική υστεροσκοπηση....Και δεν βρήκαν τιποτα ......

Τώρα ξεκινάω την Τρίτη προσπάθεια.....ξεκίνησα Puregon 250.

Καλή τύχη σε Όλες! 

@Bloublou85 σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!

 

 

Καλή επιτυχία εύχομαι!!! Να είναι κ η τυχερή σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ο γιατρός πάντως πολύ ωραίος!? Αντί να σε βοηθήσει να χαλαρώσεις για να αντέξεις το διάστημα της αναμονής τόνισε τα προβλήματα.. Καταπληκτική προσέγγιση! ? Πάντως αφού μπήκαν εκει που έπρεπε τώρα ελπίζουμε η φύση να κάνει και εκείνη το θαύμα της! Μην αγχώνεσαι περισσότερο για ένα πράγμα που δεν είναι καθόλου στο χέρι σου. Εσύ έκανες ότι μπορούσες οπως την επέμβαση και ό,τι άλλο σου ζητήθηκε. Και γιαυτό και μόνο θα πρέπει να είσαι περήφανη όπως είμαστε και εμείς για το ψυχικό σου σθένος! Μην χάσεις το χιούμορ σου και την πίστη σου ότι θα πετύχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 7:57 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Κατερίνα μου εννοείτε ότι θα πας για χοριακή... ποτέ δεν ξέρεις, αν κ το πιο πιθανό είναι η αλήθεια να είναι αρνητική. Αν επιτρέπεται πόσο χρόνων είσαι κ γιατί σου έβαλε μόνο 1; Συνήθως οι πιο πολλοί προτείνουν ν γίνει συλλογή για να μεταφερθούν τουλάχιστον 2 κ μετά από κάποια ηλικία κ πιο πολλά...

Είμαι 31. Αυτό μου είπαν πως γονιμοποιηθηκε μόνο ένα. Εδώ στη Γερμανία είναι καπως περίεργα τα πράγματα.. Φαντασου πως έκανα εχθές χωριακη 9 το πρωί κ ακόμα περιμενω αποτελέσματα. Τι να πω; Δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 6:19 ΜΜ, ο/η Magaiver είπε:

Εννοείται πως θα πας! Καμία φορά δεν ξέρεις... Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα είχα αίμα και ήταν αρνητικό αλλά σε άλλες κοπέλες έχει τύχει. Προετοιμάσου όσο μπορείς ψυχολογικά γιατί είναι πολύ δύσκολο να μαθαίνεις το αποτέλεσμα της χοριακης...?

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι αυτή, είναι δύσκολη η αναμονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 3:40 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου συγχαρητηρια!!! Με το καλο να προχωρησουν τα εμβρυακια σας!!

Καλωσήρθες Κατερινα!! Το καλυτρρο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου. Πιστευω πως για σιγουρια θα σε στειλει για χοριακη. Γιατι ποτέ δεν ξερεις. Το αιμα καμια φορα μπορει να προερχεται απο κατι αλλο. Ευχομαι καλη επιτυχια.

@France μου κουραγιο. Δυστυχως ο φυσικος κυκλος τα εχει αυτα. Ομως κανε υπομονη και ολα θα γινουν. Μην απογοητευεσαι. 

@Magaiver πλησιαζει η μερα! Με το καλο!!

@Bloublou85 αυριο τελικα ή την Τεταρτη η ετ?? Με το καλο. 

 

Εδώ στη Γερμανία είναι περίεργα τα πράγματα. Δεν έχεις άμεση επαφή, μόνο με τη κλινική μιλάς. Έχω διαβάσει πως κάποιες από εσάς περνάτε κ φάρμακα μετά την εξωσωματική. Εγώ έκανα μια ένεση για δέκα μέρες μόνο. Δεν ξέρω. Περιμενω απλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 3:35 ΜΜ, ο/η satya είπε:

Κατερίνα μου καλώς ήρθες! ο γιατρός σου τι σου είπε?

συγγνώμη που ρωτάω, αλλά γιατί έβαλες ένα?

Εδώ στη Γερμανία δεν έχεις άμεση επαφή. Μόνο με την κλινικη μιλάς κ μετά αφού μείνεις έγκυος πας στο γιατρό σου. Μίλησα με το γιατρό μου στη Ελλάδα κ μου είπε υπομονή. Κ αυτός τι να κάνει χωρίς να ξέρει; Έτσι μου είπαν. Πως γονιμοποιηθηκε μόνο το ένα.. Τι να πω; Περιμενω τη σφαλιάρα για να πάρω το κουράγιο να σηκωθώ κάποια στιγμή ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa ίσως να είναι και καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα! Αντε να προχωρήσεις και εσύ σε εμβρυομεταφορα!!! Ποτέ περίπου θα βγαλει ο Νικας τα αποτελέσματα ξέρεις?

@jazz Εσύ πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορα? Φούσκωσε το ενδομητριο?

@Ν_S Καλή αρχή! Να πάνε όλα πολύ καλύτερα αυτή την φορά!

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα κοριτσια!!!

@Bloublou85 πώς κοιμηθηκες? 

@Magaiver εσυ πώς εισαι? Μια μερα εμεινε. Αχ!!! Ευχομαι να εχετε τα πιο ομορφα νεα αυριο! Πώς αισθάνεσαι???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Εδώ στη Γερμανία είναι περίεργα τα πράγματα. Δεν έχεις άμεση επαφή, μόνο με τη κλινική μιλάς. Έχω διαβάσει πως κάποιες από εσάς περνάτε κ φάρμακα μετά την εξωσωματική. Εγώ έκανα μια ένεση για δέκα μέρες μόνο. Δεν ξέρω. Περιμενω απλά..

Καλημερα Κατερινα. 

Δεν γνωριζα οτι εισαι στη Γερμανια.

Δεν ειχατε ομως κανονισει να κανεις εξεταση μια συγκεκριμενη ημερα για να διαπιστωσετε το αποτελεσμα της εξωσωματικης? 

Ναι, εδω οι γιατροι δινουν φαρμακα και μετα την εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται! Θα τα καταφέρετε! Ειδικά εάν το 87 αναφέρετε στην χρονολογία γέννησης σου να νιώθεις σίγουρη ότι ο χρόνος είναι με το μέρος σας. Μην φοβάσαι! Θα σε βοηθήσουμε και εμείς κατά την διάρκεια των διαδικασιών ? 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τα εμβρυακια σας πως πάνε? Αύριο τα περιμένετε για βλαστοκυστες?

@nikona εντάξει είμαι. Κάθε μέρα και πιο δύσκολο βέβαια γίνεται.. Αγωνιούμε πολύ. Δεν έχω κάτι σε πρήξιμο ούτε καν από τα φάρμακα αυτή την φορά. Δηλαδή δεν αισθανόμαι απολύτως τίποτα να έχει αλλάξει στο σώμα μου..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Εδώ στη Γερμανία δεν έχεις άμεση επαφή. Μόνο με την κλινικη μιλάς κ μετά αφού μείνεις έγκυος πας στο γιατρό σου. Μίλησα με το γιατρό μου στη Ελλάδα κ μου είπε υπομονή. Κ αυτός τι να κάνει χωρίς να ξέρει; Έτσι μου είπαν. Πως γονιμοποιηθηκε μόνο το ένα.. Τι να πω; Περιμενω τη σφαλιάρα για να πάρω το κουράγιο να σηκωθώ κάποια στιγμή ξανα

Που είσαι στην Γερμανία? Και εγώ το ίδιο.. Δεν σας εξήγησε η γιατρός? Περίεργο... Εμάς πάντα μας εξηγούσε τι συνέβη. Αλλά από κοντά όχι στο τηλέφωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Εδώ στη Γερμανία είναι περίεργα τα πράγματα. Δεν έχεις άμεση επαφή, μόνο με τη κλινική μιλάς. Έχω διαβάσει πως κάποιες από εσάς περνάτε κ φάρμακα μετά την εξωσωματική. Εγώ έκανα μια ένεση για δέκα μέρες μόνο. Δεν ξέρω. Περιμενω απλά..

Επειδή έχω κάνει και εγώ προσπαθείες στην Γερμανία εάν χρειάζεσαι κάποια βοήθεια ευχαρίστως να σε βοηθήσω. Πάντως αυτό που λες ότι η χοριακη παίρνει μια μέρα δεν συνέβαινε σε μένα. Έβγαινε το μεσημέρι της ίδιας μέρας. Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν δίνουν φάρμακα μετά την εμβρυομεταφορα μονο προγεστερονη υπόθετα έπαιρνα.

Έχετε άλλο έμβρυο διαθέσιμο στην κατάψυξη? Πόσα ωάρια σου πήραν? Το ένα έμβρυο (ειδικά στην πρώτη προσπάθεια) κατά την εμβρυομεταφορα είναι συνήθης τακτική στην Γερμανία σε ηλικίες κάτω των 35. Βέβαια εάν δεν υπήρχε άλλο έμβρυο λογικό είναι να σου έβαλαν μόνο 1 αφού δεν υπήρχε καν η επιλογή των 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Zefi87 Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται! Θα τα καταφέρετε! Ειδικά εάν το 87 αναφέρετε στην χρονολογία γέννησης σου να νιώθεις σίγουρη ότι ο χρόνος είναι με το μέρος σας. Μην φοβάσαι! Θα σε βοηθήσουμε και εμείς κατά την διάρκεια των διαδικασιών ? 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τα εμβρυακια σας πως πάνε? Αύριο τα περιμένετε για βλαστοκυστες?

@nikona εντάξει είμαι. Κάθε μέρα και πιο δύσκολο βέβαια γίνεται.. Αγωνιούμε πολύ. Δεν έχω κάτι σε πρήξιμο ούτε καν από τα φάρμακα αυτή την φορά. Δηλαδή δεν αισθανόμαι απολύτως τίποτα να έχει αλλάξει στο σώμα μου..

 

Ηδη μ εχετε βοηθησει παρα πολυ...μπορει να μη γραφω καθημερινα αλλα σας παρακολουθω και εχω βαλει τα πραγματα σε μια σειρα και ζηταω απο μονη μου καποιες εξετασεις η καποιες εξηγησεις απο τον γιατρο.Διοτι στο κεντρο ,στο οποιο πηγα εξαιτιας του γιατρου ,επικρατει μια αναστατωση.Καθε φορα γινεται χαμος απο κοσμο και υπαρχει μονο μια συντονιστρια μαζι με τις μαιες-νοσηλευτριες που εξυπηρετουν τα περιστατικα ολων των γιατρων  του κεντρου.Αν προσθεσουμε οτι δεν βρισκομαι και στην ιδια πολη...ολο αυτο με αγχωνει για τις εξετασεις και τις διαδικασιες.Ειλικρινα μ εχετε βοηθησει και μ εχετε ενθαρρυνει παρα πολυ βλεποντας τη δυναμη ψυχης που εχετε καταβαλει και συνεχιζετε να το κανετε....μεχρι να βγουμε νικητριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια τα φωτα σας... 

Πριν ξεκινήσω τις ενέσεις είδαμε 3 ωάρια.....ποσα λετε θα γίνουν με τις ενεσεις?

Τι εννοείς 3 ωάρια? Οι καταβολές σου ήταν 3? Είσαι 2 μέρα κύκλου? Περίπου 9 - 10 μέρες παίρνουν οι ενέσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...