Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ τα προτιμώ αλλά εγώ τα χω κ τα δύο γιατί βάζω κ τη κρέμα.το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι βάζω το πρωί τη κρέμα κι όταν θα πάω για εμβρυομεταφορα τι θα κάνω το πρωί μπορώ να τη βάλω θα είμαι ήδη εκεί εκείνη την ώρα.

Θα σου πουν τι να κάνεις... Τόσο νωρίς θα πας;; Εμένα κατά τις 10 θα με πάρει η εμβρυολογος να μου πει αν είναι οκ τα έμβρυα από την απόψυξη ?? και αν όλα είναι καλά, κατά τις 12-12:30 θα πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Θα σου πουν τι να κάνεις... Τόσο νωρίς θα πας;; Εμένα κατά τις 10 θα με πάρει η εμβρυολογος να μου πει αν είναι οκ τα έμβρυα από την απόψυξη ?? και αν όλα είναι καλά, κατά τις 12-12:30 θα πάω..

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καλά τα έμβρυα μετά την απόψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Θα σου πουν τι να κάνεις... Τόσο νωρίς θα πας;; Εμένα κατά τις 10 θα με πάρει η εμβρυολογος να μου πει αν είναι οκ τα έμβρυα από την απόψυξη ?? και αν όλα είναι καλά, κατά τις 12-12:30 θα πάω..

Ναι πηγαίνουμε 8 κ μας βάζουν κατά τις 9 όλες μαζί.αυριο μου είπε να μέτρησω οιστραδιολη προγεστερόνη,αλλα τώρα ούτε που ξέρω πόσο πρεπει να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καλά τα έμβρυα μετά την απόψυξη;

Ναι δυστυχώς υπάρχει η περίπτωση να μην αντέξουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η France είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις @nikona .

Μου φαίνεται πανδυσκολο να βάλεις κρέμα στον κόλπο. ?

Καθολου. Εχει εναν ειδικο πλαστικο εφαρμογη που την σπρωχνει βαθια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η HopHop είπε:

Καλημέρα! Και στις δύο προηγούμενες διεγέρσεις είχα χαμηλή ανταπόκριση.. 5 και 2 αντίστοιχα..

Πολύ χαμηλή ΑΜΗ ..

Ο γιατρός μου, μου πρότεινε merional και cetrotide

Ρώτησα κ το feedback που παίρνω για Elonva είναι αρνητικό. 

Ξεκινάω με το καλό περίπου στις 26 Φλεβάρη.

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Εσύ σε τι στάδιο είσαι; 

Μαζεύω όσα περισσότερα έμβρυα μπορώ για να πάω σε ετ μέσα σε περίπου 2 κύκλους από τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι πηγαίνουμε 8 κ μας βάζουν κατά τις 9 όλες μαζί.αυριο μου είπε να μέτρησω οιστραδιολη προγεστερόνη,αλλα τώρα ούτε που ξέρω πόσο πρεπει να είναι.

Τώρα μπήκες στην τελική ευθεία κοριτσάκι!! Άντε με το καλό, να περάσουν οι μέρες να έρθει η Τετάρτη για σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η satya είπε:

@Bloublou85 Καλή επιτυχία! Πότε είσαι για ετ?

@sansaμου κουράγιο λίγο έμεινε ακόμα! 

Ευχαριστώ satya μου.Τη τεταρτη άσε κ μου έχουν έρθει όλα τα άγχη μαζεμένα!

@jazz ευχαριστώ με το καλό και οι δύο μας!Εσύ θα ξανακάνεις υπέρηχο ξανά μέχρι τη μεταφορά;αν με ρωτήσεις μπορώ να εκτόξευση είκοσι ερωτήσεις σε ένα λεπτό αυτή τη στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

@Bloublou85 Καλή επιτυχία! Πότε είσαι για ετ?

@sansaμου κουράγιο λίγο έμεινε ακόμα! 

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι.Δε ξέρω τί να πω πια.Σήμερα το κρύωμα έχει επιδεινωθεί,έχω και βήχα όχι μόνο σινάχι,τί θα κάνω δε ξέρω.Αύριο το πρωί έχω ραντεβού για υπέρηχο και δε κάνει να πάρω τίποτα γι¨αυτό.Τί θα κάνω βρε κορίτσια,πώς θα κάνω διέγερση και ωοληψία έτσι;Τί καντεμιά πια,μου έρχεται να σκοτώσω τον άντρα μου,αν ήταν μόνο το σινάχι δε θα με πείραζε,αλλά ο βήχας είναι σοβαρό έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ satya μου.Τη τεταρτη άσε κ μου έχουν έρθει όλα τα άγχη μαζεμένα!

@jazz ευχαριστώ με το καλό και οι δύο μας!Εσύ θα ξανακάνεις υπέρηχο ξανά μέχρι τη μεταφορά;αν με ρωτήσεις μπορώ να εκτόξευση είκοσι ερωτήσεις σε ένα λεπτό αυτή τη στιγμή!

Όχι δεν θα ξανακάνω τίποτα.. κατ ευθείαν Παρασκευή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι.Δε ξέρω τί να πω πια.Σήμερα το κρύωμα έχει επιδεινωθεί,έχω και βήχα όχι μόνο σινάχι,τί θα κάνω δε ξέρω.Αύριο το πρωί έχω ραντεβού για υπέρηχο και δε κάνει να πάρω τίποτα γι¨αυτό.Τί θα κάνω βρε κορίτσια,πώς θα κάνω διέγερση και ωοληψία έτσι;Τί καντεμιά πια,μου έρχεται να σκοτώσω τον άντρα μου,αν ήταν μόνο το σινάχι δε θα με πείραζε,αλλά ο βήχας είναι σοβαρό έτσι δεν είναι;

Όχι Σάνσα μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη διέγερση ας έχεις και βήχα και συνάχι. Στην ετ ο πυρετός πείραζει και ο πολύ δυνατός βήχας σε σημείο που να τρανταζεσαι. Είχα χάσει ετ με το φόβο ότι ένα κρυωματακι θα επιδεινωθεί και τα μάθαμε και αυτά. 

Όμως μέχρι την ετ θα είσαι περδικι. Πάρε βιταμίνη c που δεν πειράζει πουθενά,αν και ένα ντεπον δεν βλάπτει από όσο ξέρω αφού δίνουν όταν πονάς στις ωοθήκες κατά τη διέγερση. Αν ανησυχείς όμως πάρε μόνο βιταμίνη και ζεστά για το βήχα. Ρώτα και για κανένα σιρόπι αύριο να είσαι κομπλέ μέχρι την ετ.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όχι Σάνσα μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη διέγερση ας έχεις και βήχα και συνάχι. Στην ετ ο πυρετός πείραζει και ο πολύ δυνατός βήχας σε σημείο που να τρανταζεσαι. Είχα χάσει ετ με το φόβο ότι ένα κρυωματακι θα επιδεινωθεί και τα μάθαμε και αυτά. 

Όμως μέχρι την ετ θα είσαι περδικι. Πάρε βιταμίνη c που δεν πειράζει πουθενά,αν και ένα ντεπον δεν βλάπτει από όσο ξέρω αφού δίνουν όταν πονάς στις ωοθήκες κατά τη διέγερση. Αν ανησυχείς όμως πάρε μόνο βιταμίνη και ζεστά για το βήχα. Ρώτα και για κανένα σιρόπι αύριο να είσαι κομπλέ μέχρι την ετ.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε όλα. 

Σ¨ευχαριστώ κοριτσι.Εγώ νόμιζα ότι ο βήχας είναι σοβαρός για τη νάρκωση στην ωοληψία.Θα πιω βιταμίνη c και κανένα panadol cold and flu και βλέπουμε πώς θα είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ κοριτσι.Εγώ νόμιζα ότι ο βήχας είναι σοβαρός για τη νάρκωση στην ωοληψία.Θα πιω βιταμίνη c και κανένα panadol cold and flu και βλέπουμε πώς θα είμαι.

Θα γίνεις περδικι. Ισχύει αυτό για τη μέθη αλλά και πάλι μιλάμε για υπερβολικό βήχα. Σε κάθε περίπτωση έχεις μέρες και θα είσαι πολύ καλά μέχρι τότε. Καλή αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Θα γίνεις περδικι. Ισχύει αυτό για τη μέθη αλλά και πάλι μιλάμε για υπερβολικό βήχα. Σε κάθε περίπτωση έχεις μέρες και θα είσαι πολύ καλά μέχρι τότε. Καλή αρχή!

Μακάρι,ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η satya είπε:

Μαζεύω όσα περισσότερα έμβρυα μπορώ για να πάω σε ετ μέσα σε περίπου 2 κύκλους από τώρα! 

Τέλεια! Κοντά θα ήμαστε δηλαδή! Και εγώ στον δεύτερο κύκλο μου από τώρα. 

Αύριο ξεκινάω και βελονισμό ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ κοριτσι.Εγώ νόμιζα ότι ο βήχας είναι σοβαρός για τη νάρκωση στην ωοληψία.Θα πιω βιταμίνη c και κανένα panadol cold and flu και βλέπουμε πώς θα είμαι.

Πάρε bisolvon και το πρόβλημα παειιι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι.Δε ξέρω τί να πω πια.Σήμερα το κρύωμα έχει επιδεινωθεί,έχω και βήχα όχι μόνο σινάχι,τί θα κάνω δε ξέρω.Αύριο το πρωί έχω ραντεβού για υπέρηχο και δε κάνει να πάρω τίποτα γι¨αυτό.Τί θα κάνω βρε κορίτσια,πώς θα κάνω διέγερση και ωοληψία έτσι;Τί καντεμιά πια,μου έρχεται να σκοτώσω τον άντρα μου,αν ήταν μόνο το σινάχι δε θα με πείραζε,αλλά ο βήχας είναι σοβαρό έτσι δεν είναι;

Θα δεις πως θα πάει, έχεις πάρει τόση αντιβίωση και ο οργανισμός σου έχει ταλαιπωρηθεί πολύ, η αντιβίωση ριχνει το ανοσοποιητικο! Άστο με ηρεμία να περάσει και θα έρθει η στιγμή που θα είσαι μια χαρά για να προχωρήσεις. Εάν ο γιατρός σου πει να περιμένεις αυτό θα κάνεις. Έχουμε περάσει τόσα όλες μαζί εδώ, λίγο υπομονή ακόμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η satya είπε:

Θα δεις πως θα πάει, έχεις πάρει τόση αντιβίωση και ο οργανισμός σου έχει ταλαιπωρηθεί πολύ, η αντιβίωση ριχνει το ανοσοποιητικο! Άστο με ηρεμία να περάσει και θα έρθει η στιγμή που θα είσαι μια χαρά για να προχωρήσεις. Εάν ο γιατρός σου πει να περιμένεις αυτό θα κάνεις. Έχουμε περάσει τόσα όλες μαζί εδώ, λίγο υπομονή ακόμη! 

Τώρα είδα ότι είναι για ωοληψια, νόμιζα ότι πας για ετ! Καλέ θα σου έχει περάσει μέχρι τότε, γι αυτό σκας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η HopHop είπε:

Τέλεια! Κοντά θα ήμαστε δηλαδή! Και εγώ στον δεύτερο κύκλο μου από τώρα. 

Αύριο ξεκινάω και βελονισμό ;)

Σούπερ! Καλή μας πορεία λοιπον! Εγώ κάνω διαλογισμό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Τώρα είδα ότι είναι για ωοληψια, νόμιζα ότι πας για ετ! Καλέ θα σου έχει περάσει μέχρι τότε, γι αυτό σκας? 

Ναι για ωοληψια πάω,απλά ο βήχας είναι έντονος και με ανησυχεί.Εγώ έχω γενικά αλλεργική ρινίτιδα και ιγμοριτιδα και φεύγει μόνο με αντιβίωση.Να δούμε πήρα τα panadol  cold and flu and cough,θα κάνουν κάτι άραγε;Το bisolvon τί είναι σιρόπι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Ναι για ωοληψια πάω,απλά ο βήχας είναι έντονος και με ανησυχεί.Εγώ έχω γενικά αλλεργική ρινίτιδα και ιγμοριτιδα και φεύγει μόνο με αντιβίωση.Να δούμε πήρα τα panadol  cold and flu and cough,θα κάνουν κάτι άραγε;Το bisolvon τί είναι σιρόπι;

Εγώ ημουνα τόσες μέρες κρυωμενη κ ακόμα λιγάκι φτάρνισμα το έχω αλλά πινω τσάι με μελι κάθε μέρα κ τώρα είμαι κομπλε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ναι για ωοληψια πάω,απλά ο βήχας είναι έντονος και με ανησυχεί.Εγώ έχω γενικά αλλεργική ρινίτιδα και ιγμοριτιδα και φεύγει μόνο με αντιβίωση.Να δούμε πήρα τα panadol  cold and flu and cough,θα κάνουν κάτι άραγε;Το bisolvon τί είναι σιρόπι;

Ναι αλλά μην πάρεις σιρόπι, ρώτα τον γιατρό σου αυτός ξέρει να σου πει. Πήγαινε να σε δει και ένας παθολόγος εάν έχεις τόσο βήχα, τον έχεις μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα! Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλα τα κορίτσια γιατί έχουμε πολλά αυτή τη βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...