Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η jazz είπε:

1ml είναι η σύριγγα (25mg είναι η προλουτεξ). Τις βελόνες ανάποδα τις εγραψαααα!!!!! Η μεγάλη, η πράσινο είναιG21 και η μικρή , η γκρι είναι G27.. ρώτα και τον φαρμακοποιό μήπως θέλει πιο μεγάλη σύριγγα γιατί μέσα λέει ότι η προλουτεξ είναι 1,119 ml!!! Εγώ μ'αυτην θα τις κάνω πάντως

Άντε να βγάλω άκρη αύριο σαββατιατικα.το είδα κι εγώ τελευταία στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε να βγάλω άκρη αύριο σαββατιατικα.το είδα κι εγώ τελευταία στιγμή.

Εγώ έχω ένα kit prolutex που τα έχει αυτά μέσα , συν κάτι μικρά τετράγωνα πανάκια με αλκοόλη. Μου τα είχε δώσει μια φίλη.. θα βγάλεις άκρη, οι φαρμακοποιοί τα ξέρουν αυτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Λυστε μου μία απορία.ξερω ότι στα κατεψυγμένα τριών ημερών τα βαζεις τη τεταρτη μέρα χορήγησης προγεστερόνης και τις βλαστοκύστες την 6η μερα.εγω που θα τα βάλω τη τεταρτη γιατί να ξεκινησω από σήμερα το απόγευμα προγεστερόνη αύριο δεν πρέπει κανονικά;επίσης κι εσύ @jazz θα κάνεις εμβρυομεταφορα την 7η μέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Λυστε μου μία απορία.ξερω ότι στα κατεψυγμένα τριών ημερών τα βαζεις τη τεταρτη μέρα χορήγησης προγεστερόνης και τις βλαστοκύστες την 6η μερα.εγω που θα τα βάλω τη τεταρτη γιατί να ξεκινησω από σήμερα το απόγευμα προγεστερόνη αύριο δεν πρέπει κανονικά;επίσης κι εσύ @jazz θα κάνεις εμβρυομεταφορα την 7η μέρα?

Καλημέρα κοριτσάκι! Έτσι είναι το στάνταρ.. γενικά όμως σε ελεγχόμενο κύκλο μπορούν να γίνουν τροποποιήσεις... Εμένα πχ μου αυξομειώνουν και τα σικλακουρ.. έπεσε πολλή μελέτη είμαι σίγουρη. Μην ανησυχείς, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Λυστε μου μία απορία.ξερω ότι στα κατεψυγμένα τριών ημερών τα βαζεις τη τεταρτη μέρα χορήγησης προγεστερόνης και τις βλαστοκύστες την 6η μερα.εγω που θα τα βάλω τη τεταρτη γιατί να ξεκινησω από σήμερα το απόγευμα προγεστερόνη αύριο δεν πρέπει κανονικά;επίσης κι εσύ @jazz θα κάνεις εμβρυομεταφορα την 7η μέρα?

Άσχετο, την προγεστερόνη πρωί βράδυ, την ίδια ώρα σου είπαν; Ζοριζομαι λίγο γιατί πρέπει να την κάνω στη δουλειά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι! Έτσι είναι το στάνταρ.. γενικά όμως σε ελεγχόμενο κύκλο μπορούν να γίνουν τροποποιήσεις... Εμένα πχ μου αυξομειώνουν και τα σικλακουρ.. έπεσε πολλή μελέτη είμαι σίγουρη. Μην ανησυχείς, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά!!!

Κοίτα για τον τεχνητό κύκλο μιλάω,γιατι όταν είχα βάλει βλαστοκυστη είχα κάνει εμβρυομεταφορα ακριβώς την 6η μέρα.εμενα μου είπε εγώ τα βάζω στις 3,5 μέρες.γι αυτό σήμερα να πάρω μόνο το απόγευμα αργά.δεν ειπε ώρα μόνο πρωί κ απόγευμα μου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Τελικά εμβρυομεταφορα τη τεταρτη! Ωχ αγχωθηκα!

Με το καλό Μπλουμπλούκα μου!!!! Να είναι κ  η τυχερή σου φορά αυτή!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@jazz μπράβο μπράβο!!! Με το καλό?

@Πιου-πιου καλά είμαι. Στην αναμονή.. Ευτυχώς έχουμε κάτι φίλους από Λονδίνο εδώ και θα περάσει τουλάχιστον το ΣΚ έτσι ευχάριστα. Μετά από Δευτέρα στο γραφείο..ελπίζω να είμαι πολύ αφοσιωμένη στην δουλειά να μην σκέφτομαι μεχρι την Παρασκευή γιατί όπως είπε και η @nikona όσο πλησιάζει η ημερομηνία τόσο πιο πολύ αγχώνομαι?

Ή πιο δύσκολη κ αγχωτική περίοδος της εξωσωματικής πραγματικα... υπόμονή όμως κοριτσάκι μου κ θα δεις αυτή τη φορά θα έρθουν κ τα ευχάριστα νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Με το καλό Μπλουμπλούκα μου!!!! Να είναι κ  η τυχερή σου φορά αυτή!!!❤️

Ευχαριστώ ζετακι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Απ¨οτι διαβάζω έχουμε πολλές ετ.Bloublou,jazz καλή επιτυχία εύχομαι,magaiver πλησιάζει η μέρα της χοριακής;Ξέχασα ακριβώς ποια μέρα κορίτσι,καλή επιτυχία σου εύχομαι,να είναι η τυχερή σου.Εγώ κορίτσια αδιαθέτησα εχθές,αλλά λόγω του utrogestan που έπαιρνα λόγω του δείγματος που έδωσα είχα λίγο αίμα,όπως και σήμερα,τη Δευτέρα μου έκλεισαν ραντεβού στο κέντρο,γι¨αυτούς θα είναι τρίτη μέρα του κύκλου.Τους έχω πει να ξεκινάω 2η μέρα τα femara και 3η μέρα τις ενέσεις και αυτοί επειδή σήμερα ήταν γεμάτοι μου έκλεισαν την 3η μέρα ραντεβού,ελπίζω να πάνε όλα καλά.Εχθές πήρα τηλέφωνο τον Νίκα να μου δώσει καμιά πληροφορία για το δείγμα έτσι με μια ματιά που το έριξε,είπε φαίνεται καλό,έχει πολύ δουλειά όμως,θα δούμε στο τέλος το πόρισμα.Αν το βγάλει καθαρό θα προχωρήσω κατευθείαν σε ετ,γιατί μπορεί να επανέλθει η φλεγμονή μου είπε.Ήθελε κιόλας να παίρνω από τώρα κατά τη διέγερση τη zinadol αντιβίωση για να είμαστε σίγουροι,αλλά ο γιατρός μου είπε όχι,μετά την ωοληψία να την ξεκινήσω.Αν καταφέρω να μαζέψω κάτι από αυτή τη διέγερση καλώς,αν πάλι ακυρωθεί ο κύκλος φτου φτου και βγάλει καθαρό το δείγμα θα βάλω κατευθείαν τα 3 έμβρυα που έχω,δε το ριψοκινδυνεύω.Τί να πω βρε κορίτσια ένα εμβρυάκι ακόμα καλό θα ήταν να μαζέψω.Θα δούμε τη Δευτέρα στον υπέρηχο τί γίνεται.Εντωμεταξύ είμαι και κρυωμένη,με κόλλησε ο σύζυγος,άστα να πάνε.Πάλι όλα μαζί μου έπεσαν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Απ¨οτι διαβάζω έχουμε πολλές ετ.Bloublou,jazz καλή επιτυχία εύχομαι,magaiver πλησιάζει η μέρα της χοριακής;Ξέχασα ακριβώς ποια μέρα κορίτσι,καλή επιτυχία σου εύχομαι,να είναι η τυχερή σου.Εγώ κορίτσια αδιαθέτησα εχθές,αλλά λόγω του utrogestan που έπαιρνα λόγω του δείγματος που έδωσα είχα λίγο αίμα,όπως και σήμερα,τη Δευτέρα μου έκλεισαν ραντεβού στο κέντρο,γι¨αυτούς θα είναι τρίτη μέρα του κύκλου.Τους έχω πει να ξεκινάω 2η μέρα τα femara και 3η μέρα τις ενέσεις και αυτοί επειδή σήμερα ήταν γεμάτοι μου έκλεισαν την 3η μέρα ραντεβού,ελπίζω να πάνε όλα καλά.Εχθές πήρα τηλέφωνο τον Νίκα να μου δώσει καμιά πληροφορία για το δείγμα έτσι με μια ματιά που το έριξε,είπε φαίνεται καλό,έχει πολύ δουλειά όμως,θα δούμε στο τέλος το πόρισμα.Αν το βγάλει καθαρό θα προχωρήσω κατευθείαν σε ετ,γιατί μπορεί να επανέλθει η φλεγμονή μου είπε.Ήθελε κιόλας να παίρνω από τώρα κατά τη διέγερση τη zinadol αντιβίωση για να είμαστε σίγουροι,αλλά ο γιατρός μου είπε όχι,μετά την ωοληψία να την ξεκινήσω.Αν καταφέρω να μαζέψω κάτι από αυτή τη διέγερση καλώς,αν πάλι ακυρωθεί ο κύκλος φτου φτου και βγάλει καθαρό το δείγμα θα βάλω κατευθείαν τα 3 έμβρυα που έχω,δε το ριψοκινδυνεύω.Τί να πω βρε κορίτσια ένα εμβρυάκι ακόμα καλό θα ήταν να μαζέψω.Θα δούμε τη Δευτέρα στον υπέρηχο τί γίνεται.Εντωμεταξύ είμαι και κρυωμένη,με κόλλησε ο σύζυγος,άστα να πάνε.Πάλι όλα μαζί μου έπεσαν .

Περαστικά sansa μου! Κ εγώ Κρυωμένη, ύπουλος αυτός ο καιρός... Ο προηγούμενος κύκλος σε πήγε καλά, μακάρι να μαζέψεις ακόμα για την κρυοσυντήρηση. Πάντως όλα φαίνονται να σου κυλούν καλά. Εύχομαι να έχεις τέλεια αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Περαστικά sansa μου! Κ εγώ Κρυωμένη, ύπουλος αυτός ο καιρός... Ο προηγούμενος κύκλος σε πήγε καλά, μακάρι να μαζέψεις ακόμα για την κρυοσυντήρηση. Πάντως όλα φαίνονται να σου κυλούν καλά. Εύχομαι να έχεις τέλεια αποτελέσματα!!!

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι,μακάρι να τελειώσει σύντομα όλο αυτό το μαρτύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η magie είπε:

Κοριτσια γεια σας.Σας διαβασα ολες συνοπτικα..ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα για ολες γρηγορα και χωρις ταλαιπωρία..

Ξεκιναω και γω αυτη τη διαδικασια, ειμαι βεβαια σε πολυ αρχικο σταδιο.Θα κανω τις  πρωτες μου προσπαθειες στο νοσοκομειο.

Βασικα θα ξεκινησω με σπερματεγχυνση οπως συμβουλευει και η γιατρος μου μεχρι να γινουν τα διαδικαστικα με την επιτροπη.

Ομως βιαζομαι να κανω εξωσωματικη κοριτσια (βιαζομαι να μεινω εγκυος)και αυτο για λογους υγειας. Θα πρεπει να κανω οσο πιο γρηγορα μπορω υστερεκτομη λογω ιστορικου στην οικογ μου καρκινου.

Χρειαζομαι επειγόντως  2000 μοναδες μπας και γλιτώσω την αναμονη της επιτροπης και αποφυγω τον κινδυνο απορριψης μιας και δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα ουτε εγω ουτε ο σύζυγος μου.

Αν σε καποια κοπελα περισσευει κατι...θα ημουν πολυ ευγνώμων...αλλα και αυτο να μη γινει..φυσικα θα συνεχισουμε την επικοινωνια μας και θα χαιρομαι να μαθαινω ευχαριστα οπως και θα σας ενημερωνω και γω για τα δικα μου.Ειμαι στη φαση που μαζευουμε εξετασεις κολπικα αμη σπερματα κλπ για την επιτροπη.Περιπου στις 15 Φλεβαρη θα κανω την πρωτη σπερματεχυνση.

Φιλια σε ολες!!

Magie μου μακάρι να τα καταφέρεις με την σπερματέγχυση γιατί η λέξη βιασύνη κ εξωσωματική σίγουρα δεν συμβαδίζουν... κ εγώ βιαζόμουν, δεν μπήκαμε καν στην διαδικασία να περάσουμε επιτροπή κ αγοράσαμε μόνοι μας τα φάρμακα, χωρίς κάποιο προβλημα κ εμείς, αλλά με δύο προσπάθειες δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα... δεν στα λέω αυτά για να σε αποθαρρύνω γιατί φυσικά εσύ μπορεί να πειάσεις με την πρώτη, απλά θα πρέπει να εχεις πιο πολύ υπομονή. Κατανοώ τον λόγο της υστερεκτομής, αλλά κ πάλι λόγω οικογενειακού ιστορικού  θα πρέπει να κανεις αφαίρεση; Μήπως πρεπει να ψάξεις πιο πολύ αυτό το κομμάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa ευχομαι ολα να ναι καλα με την φλεγμονη και να παει καλα κι αυτος ο κυκλος!!! Περαστικα σου κιολας!

@Zeta. Ζετακι περαστικα κ σε σενα! Το μπεμπε τι κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

❤️ Με τις ενέσεις εντάξει; Τις βρήκες;

Ναι βρήκα πέντε προς το παρόν να βολευτω κ θα ξαναπαρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Απ¨οτι διαβάζω έχουμε πολλές ετ.Bloublou,jazz καλή επιτυχία εύχομαι,magaiver πλησιάζει η μέρα της χοριακής;Ξέχασα ακριβώς ποια μέρα κορίτσι,καλή επιτυχία σου εύχομαι,να είναι η τυχερή σου.Εγώ κορίτσια αδιαθέτησα εχθές,αλλά λόγω του utrogestan που έπαιρνα λόγω του δείγματος που έδωσα είχα λίγο αίμα,όπως και σήμερα,τη Δευτέρα μου έκλεισαν ραντεβού στο κέντρο,γι¨αυτούς θα είναι τρίτη μέρα του κύκλου.Τους έχω πει να ξεκινάω 2η μέρα τα femara και 3η μέρα τις ενέσεις και αυτοί επειδή σήμερα ήταν γεμάτοι μου έκλεισαν την 3η μέρα ραντεβού,ελπίζω να πάνε όλα καλά.Εχθές πήρα τηλέφωνο τον Νίκα να μου δώσει καμιά πληροφορία για το δείγμα έτσι με μια ματιά που το έριξε,είπε φαίνεται καλό,έχει πολύ δουλειά όμως,θα δούμε στο τέλος το πόρισμα.Αν το βγάλει καθαρό θα προχωρήσω κατευθείαν σε ετ,γιατί μπορεί να επανέλθει η φλεγμονή μου είπε.Ήθελε κιόλας να παίρνω από τώρα κατά τη διέγερση τη zinadol αντιβίωση για να είμαστε σίγουροι,αλλά ο γιατρός μου είπε όχι,μετά την ωοληψία να την ξεκινήσω.Αν καταφέρω να μαζέψω κάτι από αυτή τη διέγερση καλώς,αν πάλι ακυρωθεί ο κύκλος φτου φτου και βγάλει καθαρό το δείγμα θα βάλω κατευθείαν τα 3 έμβρυα που έχω,δε το ριψοκινδυνεύω.Τί να πω βρε κορίτσια ένα εμβρυάκι ακόμα καλό θα ήταν να μαζέψω.Θα δούμε τη Δευτέρα στον υπέρηχο τί γίνεται.Εντωμεταξύ είμαι και κρυωμένη,με κόλλησε ο σύζυγος,άστα να πάνε.Πάλι όλα μαζί μου έπεσαν .

Μακάρι να πάνε όλα καλά sansa μου αρκετά ταλαιπωρήθηκες! Άστα κι εγώ κρυωμενη είμαι, αυτός έγινε καλά εγώ ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Απ¨οτι διαβάζω έχουμε πολλές ετ.Bloublou,jazz καλή επιτυχία εύχομαι,magaiver πλησιάζει η μέρα της χοριακής;Ξέχασα ακριβώς ποια μέρα κορίτσι,καλή επιτυχία σου εύχομαι,να είναι η τυχερή σου.Εγώ κορίτσια αδιαθέτησα εχθές,αλλά λόγω του utrogestan που έπαιρνα λόγω του δείγματος που έδωσα είχα λίγο αίμα,όπως και σήμερα,τη Δευτέρα μου έκλεισαν ραντεβού στο κέντρο,γι¨αυτούς θα είναι τρίτη μέρα του κύκλου.Τους έχω πει να ξεκινάω 2η μέρα τα femara και 3η μέρα τις ενέσεις και αυτοί επειδή σήμερα ήταν γεμάτοι μου έκλεισαν την 3η μέρα ραντεβού,ελπίζω να πάνε όλα καλά.Εχθές πήρα τηλέφωνο τον Νίκα να μου δώσει καμιά πληροφορία για το δείγμα έτσι με μια ματιά που το έριξε,είπε φαίνεται καλό,έχει πολύ δουλειά όμως,θα δούμε στο τέλος το πόρισμα.Αν το βγάλει καθαρό θα προχωρήσω κατευθείαν σε ετ,γιατί μπορεί να επανέλθει η φλεγμονή μου είπε.Ήθελε κιόλας να παίρνω από τώρα κατά τη διέγερση τη zinadol αντιβίωση για να είμαστε σίγουροι,αλλά ο γιατρός μου είπε όχι,μετά την ωοληψία να την ξεκινήσω.Αν καταφέρω να μαζέψω κάτι από αυτή τη διέγερση καλώς,αν πάλι ακυρωθεί ο κύκλος φτου φτου και βγάλει καθαρό το δείγμα θα βάλω κατευθείαν τα 3 έμβρυα που έχω,δε το ριψοκινδυνεύω.Τί να πω βρε κορίτσια ένα εμβρυάκι ακόμα καλό θα ήταν να μαζέψω.Θα δούμε τη Δευτέρα στον υπέρηχο τί γίνεται.Εντωμεταξύ είμαι και κρυωμένη,με κόλλησε ο σύζυγος,άστα να πάνε.Πάλι όλα μαζί μου έπεσαν .

Αχ βρε sansaki! Φτάνει η μέρα κάνε λίγο υπομονή ακόμα! Σε φιλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η HopHop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :) ετοιμάζομαι για την τρίτη μου προσπάθεια τέλος του Φλεβάρη. 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει κάνει διέγερση με elonva .

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου. Έχω κάνει στο παρελθόν, είναι 1 ένεση και είναι πολυ δυνατή. Εμένα δυστυχώς δεν μου είχε κάνει ανταπόκριση, αλλά δεν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο, ούτε έχουμε όλες τα ίδια θέματα! Εσύ τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Magie μου μακάρι να τα καταφέρεις με την σπερματέγχυση γιατί η λέξη βιασύνη κ εξωσωματική σίγουρα δεν συμβαδίζουν... κ εγώ βιαζόμουν, δεν μπήκαμε καν στην διαδικασία να περάσουμε επιτροπή κ αγοράσαμε μόνοι μας τα φάρμακα, χωρίς κάποιο προβλημα κ εμείς, αλλά με δύο προσπάθειες δεν είχαμε θετικό αποτέλεσμα... δεν στα λέω αυτά για να σε αποθαρρύνω γιατί φυσικά εσύ μπορεί να πειάσεις με την πρώτη, απλά θα πρέπει να εχεις πιο πολύ υπομονή. Κατανοώ τον λόγο της υστερεκτομής, αλλά κ πάλι λόγω οικογενειακού ιστορικού  θα πρέπει να κανεις αφαίρεση; Μήπως πρεπει να ψάξεις πιο πολύ αυτό το κομμάτι; 

ναι καλη μου.Η μαμα μου περνα τον καρκινο της στο στηθος..και εχουμε κ οι δυο το γονιδιο...οποτε θα νοσησω πολυ πιθανο.η στηθος η ωοθηκες..θα μπω σε διαδικασια αφαιρεσης για να μειωσω πιθανοτητες.επισης και προληπτικη χημειοθεραπεια..με φαρμακα..σκεφτηκα εφοσων με το καλο γεννησω..στη καισαρικη πχ...να γινει κ η αφαιρεση.ειναι ενας καλος λογος.ετσι το σκεφτομαι.Οσο για να αγορασω τα φαρμακα μονη μου..λογω κοστους αποτι ακουω...........μαλλον ακατορθωτο!!εσυ τελικα σε τι φαση εισαι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι το καλύτερο στην προσπάθειά σου. 

Ελπίζω να τα καταφέρετε με τη σπερματεγχυση και να μη χρειαστεί εξωσωματική. 

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με τα φάρμακα, αλλά δεν έχω τέτοια δυνατότητα. 

Όμως η επιτροπή κλείνε άμεσα ραντεβού τουλάχιστον στην Αθήνα. Και νομίζω ότι ο γιατρός μπορεί να βοηθήσει λίγο με την έκθεση που θα κάνει ώστε να περάσεις. 

Πάνω από όλα σου εύχομαι να είσαι καλά. 

Σε ευχαριστω πολυ γλυκεια μου..Ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...