Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Εγώ περιμένω μέχρι 10 Φλεβάρη. 

Καλημέρα! Εμένα με έβαζε πάντα να ουρήσω πρώτα. Εκτός από την τελευταία φορά που δεν μου το ανέφερε ο γιατρός. Σε ποια μέρα έκανες υπέρηχο;

Κι εγώ 6....πώς θα ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εγώ 6....πώς θα ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες??? 

Προς το παρόν, είμαι στις γόνιμες λογικά γιατί αισθάνομαι πίεση στην κοιλιά. Σήμερα και αύριο είναι κρίσιμες μέρες. Μετά, κλασικά, οι δύο εβδομάδες δεν παλεύονται. Ειδικά όσο πλησιάζουν οι μέρες...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Προς το παρόν, είμαι στις γόνιμες λογικά γιατί αισθάνομαι πίεση στην κοιλιά. Σήμερα και αύριο είναι κρίσιμες μέρες. Μετά, κλασικά, οι δύο εβδομάδες δεν παλεύονται. Ειδικά όσο πλησιάζουν οι μέρες...! 

Οπότε είσαι busy αυτό το σκ ???εμένα πέρασαν αλλά μου έχει μείνει πόνος στην κοιλιά και στη δεξιά ωοθήκη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μήπως καθυστερήσεις?? Θα ξανά πας? 

Σε υπέρηχο δν μου ξαναέτυχε να μην φαίνονται αλλά το σκέφτηκα κ αυτό!!Δν θα ξαναπάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σε υπέρηχο δν μου ξαναέτυχε να μην φαίνονται αλλά το σκέφτηκα κ αυτό!!Δν θα ξαναπάω!!

Εγώ θα έλεγα να ξαναπας. Αφού κατουρήσεις πρώτα ? αλλά άσε να περάσουν μερικές μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά το 9αρι από δεξιά δνε υπάρχει, σουφρωσε..... Και τώρα έχω 14αρι αριστερά.. Ένα που ήταν 7 την Τετάρτη... Θα ξανά πάω ξανά την άλλη Τετάρτη στις 11 η ώρα... Του είπα κ τι μου είπε η ενδοκρινολογος. Όλα καλά.. Μου είπε αν το δούμε να χει σκάσει 2 μέρες ζει οπότε σερί επαφές.. Τετάρτη Πέμπτη.... Αν νιώσω Τρίτη πόνο αριστερά να έχω κ επαφή Τρίτη βράδυ. Και θα το δούμε τη Τετάρτη πρωί εριγμενο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα..ευχομαι για όλες έναν υπέροχο χρόνο με πολλές φουσκωμένες κοιλίτσες..ήθελα να ρωτήσω το εξής!έχει τύχει σε καμία αρνητικό τεστ και να ήταν έγκυος τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sasy30 είπε:

Κορίτσια καλησπερα..ευχομαι για όλες έναν υπέροχο χρόνο με πολλές φουσκωμένες κοιλίτσες..ήθελα να ρωτήσω το εξής!έχει τύχει σε καμία αρνητικό τεστ και να ήταν έγκυος τελικα;

Ανάλογα τι μέρα έκανες το τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ανάλογα τι μέρα έκανες το τεστ. 

Κορίτσι μου τυγχαινει ναι ξέρω δύο τρεις φίλες μου που ήταν αρνητικό και έχουν όμως ζουζούνια

Αν έχεις καθυστερήση κάνε χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω να περιμένω μέχρι την Δευτέρα και αν δεν έρθει να κάνω μια χοριακη!απλα είδα λίγο ανεβασμένη θερμοκρασία το πρωί και έτσι πήρα την απόφαση να κάνω..συνήθως περιμένω κι άλλες μέρες και πάντα έρχεται η περίοδος και απογοητεύομαι..μακαρι να είναι η τυχερή φορά αυτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Sasy30 είπε:

Λέω να περιμένω μέχρι την Δευτέρα και αν δεν έρθει να κάνω μια χοριακη!απλα είδα λίγο ανεβασμένη θερμοκρασία το πρωί και έτσι πήρα την απόφαση να κάνω..συνήθως περιμένω κι άλλες μέρες και πάντα έρχεται η περίοδος και απογοητεύομαι..μακαρι να είναι η τυχερή φορά αυτή!

Χωρίς να θέλω να σου δώσω ελπίδες, η θερμοκρασία συνήθως πέφτει μία ημέρα πριν την περίοδο. Αν ακόμα δεν έχει πέσει είναι καλό σημάδι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μαζί με τα τεστ ωορρηξιας παρακολουθώ πλέον και τη θερμοκρασία. Αν τη μετράς κάθε πρωί περίπου την ίδια ώρα δίνει ασφαλή συμπεράσματα... Με τις βιταμίνες το μόνο που έχω δει ως τώρα είναι πιο λαμπερά μαλλιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μια όμορφη Κυρίακη να έχετε.. εμείς εχουμε πολύ βροχή την τελευταία εβδομάδα χωρίς σταματημό.. 

@Γιάννα 36 μου πόσο καιρό παίρνεις τις βιταμίνες?? Εγώ είμαι στον δεύτερο μηνα. 

13η μέρα για μένα με επαφουλες καιιιιιι... Πρώτη φορά χρήσιμοποιω το actisperm λιπαντικό.. δε ξέρω αν θα κάνει δουλειά αλλά εμείς το ευχαριστιόμαστε..χαχχ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μια όμορφη Κυρίακη να έχετε.. εμείς εχουμε πολύ βροχή την τελευταία εβδομάδα χωρίς σταματημό.. 

@Γιάννα 36 μου πόσο καιρό παίρνεις τις βιταμίνες?? Εγώ είμαι στον δεύτερο μηνα. 

13η μέρα για μένα με επαφουλες καιιιιιι... Πρώτη φορά χρήσιμοποιω το actisperm λιπαντικό.. δε ξέρω αν θα κάνει δουλειά αλλά εμείς το ευχαριστιόμαστε..χαχχ.. 

Ούτε το πρώτο κουτί έχω τελειώσει ακόμη... Θα τα πάρω για ένα τρίμηνο σίγουρα και μετά βλέπουμε. Τώρα υπομονή να περάσουν οι 10 μέρες να δούμε μήπως έγινε το θαυματακι... 

Δεν έχω δοκιμάσει λιπαντικό να σου πω την αλήθεια αλλά αφού το χαίρεστε καλό είναι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια, μαζί με τα τεστ ωορρηξιας παρακολουθώ πλέον και τη θερμοκρασία. Αν τη μετράς κάθε πρωί περίπου την ίδια ώρα δίνει ασφαλή συμπεράσματα... Με τις βιταμίνες το μόνο που έχω δει ως τώρα είναι πιο λαμπερά μαλλιά ?

Ναι φουλ βιταμίνες.... Και εγώ με τη θερμοκρασία το καταλαβαίνω. Κ αυτή τη φορά. Με τον υπέρηχο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ούτε το πρώτο κουτί έχω τελειώσει ακόμη... Θα τα πάρω για ένα τρίμηνο σίγουρα και μετά βλέπουμε. Τώρα υπομονή να περάσουν οι 10 μέρες να δούμε μήπως έγινε το θαυματακι... 

Δεν έχω δοκιμάσει λιπαντικό να σου πω την αλήθεια αλλά αφού το χαίρεστε καλό είναι ??

Απ' ότι έχω διαβάσει δεν κάνει να χρησιμοποιουμε οποιοδήποτε λιπαντικό κατά τη διάρκεια προσπαθειων.. αυτό όμως είναι για να δημιουργουν ένα υγιές περιβάλλον στα σπερματοζωάρια κ να τα βοηθά να κολυμπούν προς τα μέσα.. αυτά γράφει πάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι φουλ βιταμίνες.... Και εγώ με τη θερμοκρασία το καταλαβαίνω. Κ αυτή τη φορά. Με τον υπέρηχο.. 

Εννοείται ο υπέρηχος ακόμα πιο έγκυρη πηγή αφού τα βλέπεις όλα live! Να το συνεχίσεις για τουλάχιστον 2 κύκλους γιατί ο ένας ίσως να μην είναι ενδεικτικός. 

Η θερμοκρασία άρχισε να ανεβαίνει έστω κι ένα δέκατο την 17η ημέρα οπότε πιθανολογώ η ωορρηξια να έγινε το αργότερο 16η.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια. Τι κάνετε;

Εγώ έχω τα νέυρα μου. Ο σύζυξ είναι κομμάτια και δεν μου κάθεται!!! 14η μέρα σήμερα. Είχαμε επαφές 7η 10η 12η 13η. Τις δύο τελευταίες μέρες είχα πόνο και πίεση στην κοιλιά. Και σήμερα το πρωί είχα θερμοκρασία 36.8. Λέτε να έγινε η ωορρηξία; Να μην τον ζορίσω; Αχ, κορίτσια δεν θα έρθει ποτέ το δεύτερο μπεμπέ, με έχει πιάσει κρίση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Απ' ότι έχω διαβάσει δεν κάνει να χρησιμοποιουμε οποιοδήποτε λιπαντικό κατά τη διάρκεια προσπαθειων.. αυτό όμως είναι για να δημιουργουν ένα υγιές περιβάλλον στα σπερματοζωάρια κ να τα βοηθά να κολυμπούν προς τα μέσα.. αυτά γράφει πάνω..

Α μάλιστα, βοηθούν στην κίνηση δηλαδή με λίγα λόγια... 

Τόσα που δοκιμάζουμε πια να ευοδωθουν σύντομα οι προσπάθειες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια. Τι κάνετε;

Εγώ έχω τα νέυρα μου. Ο σύζυξ είναι κομμάτια και δεν μου κάθεται!!! 14η μέρα σήμερα. Είχαμε επαφές 7η 10η 12η 13η. Τις δύο τελευταίες μέρες είχα πόνο και πίεση στην κοιλιά. Και σήμερα το πρωί είχα θερμοκρασία 36.8. Λέτε να έγινε η ωορρηξία; Να μην τον ζορίσω; Αχ, κορίτσια δεν θα έρθει ποτέ το δεύτερο μπεμπέ, με έχει πιάσει κρίση...

Μην τον ζοριζεις μωρέ, κάντε αύριο. Το σεξ πρέπει να παραμείνει απόλαυση! Γιατί και εσένα μετά θα σου βγουν νεύρα αν πας με την ημέρα... Εξάλλου είχατε χθες. Οπότε κι αύριο καλά είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μην τον ζοριζεις μωρέ, κάντε αύριο. Το σεξ πρέπει να παραμείνει απόλαυση! Γιατί και εσένα μετά θα σου βγουν νεύρα αν πας με την ημέρα... Εξάλλου είχατε χθες. Οπότε κι αύριο καλά είναι. 

Ναι αλλά αν η ωορρηξία γίνει σήμερα; Όσες φορές είχαμε επαφή την προηγούμενη της ωορρηξίας, δεν έπιασε. Θα μου πεις, έπιασε όσες φορές κάναμε τη μέρα της ωορρηξίας; ? Αλλά δεν θέλω να αισθάνομαι ότι δεν το προσπάθησα όσο έπρεπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εννοείται ο υπέρηχος ακόμα πιο έγκυρη πηγή αφού τα βλέπεις όλα live! Να το συνεχίσεις για τουλάχιστον 2 κύκλους γιατί ο ένας ίσως να μην είναι ενδεικτικός. 

Η θερμοκρασία άρχισε να ανεβαίνει έστω κι ένα δέκατο την 17η ημέρα οπότε πιθανολογώ η ωορρηξια να έγινε το αργότερο 16η.. 

Ωραία μια χαρά.... Μπα μάλλον τον επόμενο μήνα ίσως πάρω και κάτι... Φαρμακευτικό εννοώ.... Τετάρτη έχω πάλι εξετάσεις αίματος.... Και πρέπει να κάνω κ μια μαγνητική.. Και θα είμαι. Κομπλέ μετά... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ναι αλλά αν η ωορρηξία γίνει σήμερα; Όσες φορές είχαμε επαφή την προηγούμενη της ωορρηξίας, δεν έπιασε. Θα μου πεις, έπιασε όσες φορές κάναμε τη μέρα της ωορρηξίας; ? Αλλά δεν θέλω να αισθάνομαι ότι δεν το προσπάθησα όσο έπρεπε.

Αφού είχατε χθες επαφή, προσπάθησε και για αύριο. Εξάλλου είναι μακρύς ο δρόμος μέχρι το αύριο, μπορεί μέχρι το βράδυ να προκύψει κάτι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ωραία μια χαρά.... Μπα μάλλον τον επόμενο μήνα ίσως πάρω και κάτι... Φαρμακευτικό εννοώ.... Τετάρτη έχω πάλι εξετάσεις αίματος.... Και πρέπει να κάνω κ μια μαγνητική.. Και θα είμαι. Κομπλέ μετά... ??

Ναι αφού υπάρχουν φάρμακα για την ωορρηξία να τα δοκιμάσεις με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου.. 

Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...