Μετάβαση σε περιεχόμενο

β χοριακη


Recommended Posts

Καλημέρα σας! θελω μια βοήθεια γιατι δεν ξερω τι μου γίνεται... την περασμένη Τετάρτη έκανα τεστ εγκυμοσύνης, ηταν θετικο, κανω την Παρασκευή την β χοριακη κ βγαίνει 87 μοναδες, όλα οκ μεχρι εκει. την Κυριακή ξεκιναω με ελαφριά αιμορραγία κ συνέχισε ως την Δευτέρα, παω σε γυναικολόγο κοντα στην γειτονιά μου κ μου λεει δεν βλεπει ακομα το σακο αλλα σίγουρα βλέπει σημάδια εγκυμοσύνης, μου λεει μαλλον παω για αποβολη, κ να κανω μια ακομα β χοριακη αν ανεβαινουν η κατεβαίνουν οι μοναδες, το εκανα χθες κ ηταν 11,3 μοναδες... (οι μοναδες αυτες δεν δείχνουν εγκυμοσύνη οποτε ξεκιναω τα κλαμματα κ την κατάθλιψη) παιρνω τον γιατρο που με ξεγεννησε στο πρωτο παιδι, κ μου ειπε να κανω μια ακομα β χοριακη αν ανεβαινει η μηδενίζει το οποιο θα γινει την ερχομενη τριτη. ααα απο εχθες δεν εχω καθολου αιμα, ειμαι ξαπλωμενη κ προσπαθω να ηρεμήσω... τελικα ειμαι, δεν ειμαι? εχω αποβαλει? σας εχει συμβει κατι τετοιο με της χοριακες? Ευχαριστώ πολυ για καθε απαντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sofiakuvel είπε:

Καλημέρα σας! θελω μια βοήθεια γιατι δεν ξερω τι μου γίνεται... την περασμένη Τετάρτη έκανα τεστ εγκυμοσύνης, ηταν θετικο, κανω την Παρασκευή την β χοριακη κ βγαίνει 87 μοναδες, όλα οκ μεχρι εκει. την Κυριακή ξεκιναω με ελαφριά αιμορραγία κ συνέχισε ως την Δευτέρα, παω σε γυναικολόγο κοντα στην γειτονιά μου κ μου λεει δεν βλεπει ακομα το σακο αλλα σίγουρα βλέπει σημάδια εγκυμοσύνης, μου λεει μαλλον παω για αποβολη, κ να κανω μια ακομα β χοριακη αν ανεβαινουν η κατεβαίνουν οι μοναδες, το εκανα χθες κ ηταν 11,3 μοναδες... (οι μοναδες αυτες δεν δείχνουν εγκυμοσύνη οποτε ξεκιναω τα κλαμματα κ την κατάθλιψη) παιρνω τον γιατρο που με ξεγεννησε στο πρωτο παιδι, κ μου ειπε να κανω μια ακομα β χοριακη αν ανεβαινει η μηδενίζει το οποιο θα γινει την ερχομενη τριτη. ααα απο εχθες δεν εχω καθολου αιμα, ειμαι ξαπλωμενη κ προσπαθω να ηρεμήσω... τελικα ειμαι, δεν ειμαι? εχω αποβαλει? σας εχει συμβει κατι τετοιο με της χοριακες? Ευχαριστώ πολυ για καθε 

Καλησπέρα κορίτσι μου... επειδή εχω αποβαλη 2 φορες συνήθως όταν η χοριακη κατεβαίνει αποβαλεις αλλά εγώ είχα κ ροζ στην αρχή κ μετά αίμα..Τώρα στην δικα σου περίπτωση π δεν έχεις αίμα δεν ξέρω τι μπορεί να συνέβη ελπίζω να πάνε όλα καλά.. σ έδωσε χάπια ο γιατρός για το αιμα π είδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Άντζελα! οχι δεν μου έδωσε κάτι, μου είπε μόνο να κανω την επόμενη χοριακη κ απο εκει το βλέπουμε και κατα κύριο λογο είμαι ξαπλωμενη.... Εσύ είχες πολύ αίμα? αυτο με μπερδεύει κ μένα που δεν εχω αιμα κ δεν ξερω τι μου γίνεται.... κ θα με φαει η αγωνια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι δύο πρώτες χοριακες έγιναν στο ίδιο μικροβιολογικο; 

Ποια μέρα του κύκλου είσαι; με φυσιολογική σύλληψη ή όχι; 

Περιμένω νέα σου και εύχομαι ότι γίνει να γίνει για καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι, πρόκειται για βιοχημικό κύηση στην οποία δεν έχεις πάντα πολύ αίμα.. 

Την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά... Να σκέφτεσαι θετικά! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η sofiakuvel είπε:

καλησπέρα Άντζελα! οχι δεν μου έδωσε κάτι, μου είπε μόνο να κανω την επόμενη χοριακη κ απο εκει το βλέπουμε και κατα κύριο λογο είμαι ξαπλωμενη.... Εσύ είχες πολύ αίμα? αυτο με μπερδεύει κ μένα που δεν εχω αιμα κ δεν ξερω τι μου γίνεται.... κ θα με φαει η αγωνια.... 

Κοίτα στην αρχή είχα ροζ  καφέ μετά μ έδωσε χάπια κ έκατσα ξάπλα κ πάλι μετά  είχα που κ που ροζ καφέ πιο λιγα οταν σκουπιζομουν κ μετά χαπια!! όταν έκανα μετά από 2 μέρες χοριακη είχε κατεβει το νουμερο οπότε μετά έκοψα τα χάπια κ μετά είχα αιμα κανονικά!! Σε καταλαβαίνω κάνε υπομονή μέχρι να μάθεις ελπίζω όλα να πάνε καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια, ηρθε ποτάμι το αίμα...οποτε το χάσαμε το αγγελούδι μας... Ευχαριστώ πολύ όλες σας! οτι καλύτερο σε σας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου, μη στεναχωριέσαι, είχες βιοχημική. Είναι πολύ συνηθισμένο και καλύτερα που έφυγε τόσο νωρίς παρά αργότερα. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου σταμάτησε η καρδούλα του μωρού στις 12 εβδομάδες, και το έμαθα τη μέρα που έκανα την αυχενική διαφάνεια. Και πάλι λέω καλύτερα που έφυγε νωρίς. Άλλα κορίτσια έχουν χάσει τα μωράκια τους σε πολύ μεγαλύτερη εβδομάδα κύησης. Και σκέψου και το θετικό: τον επόμενο μήνα μπορεί να είσαι πάλι έγκυος, γιατί μετά τη βιοχημική είσαι πιο γόνιμη. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiakuvel είπε:

Τελικά κορίτσια, ηρθε ποτάμι το αίμα...οποτε το χάσαμε το αγγελούδι μας... Ευχαριστώ πολύ όλες σας! οτι καλύτερο σε σας... 

Κοριτσάκι μου μην στεναχωριεσε...σ εύχομαι τα καλύτερα κ συντομα με το νεο έτος με ένα μωράκι!!!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...