Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

έτσι όπως τα λένε τα κορίτσια. Το αίμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό. Ούτε το αντίθετο, το να μην έχεις αίμα, είναι πάντα καλός οιωνός.

Και όμως φίλη εγώ δν είδα ποτέ αίμα,είχα 18000 χοριακή κ παλινδρόμησε!!Τίποτα δν είναι σίγουρο!!Πάντως βλέπω καλό που ακούσατε καρδούλα!!!

@LOULOUdaki!Καλά είμαι κοριτσάκι μου!!Πήγαμε διακοπές χαλαρώσαμε αρκετά!!Προς το παρόν δν κάνουμε τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και όμως φίλη εγώ δν είδα ποτέ αίμα,είχα 18000 χοριακή κ παλινδρόμησε!!Τίποτα δν είναι σίγουρο!!Πάντως βλέπω καλό που ακούσατε καρδούλα!!!

@LOULOUdaki!Καλά είμαι κοριτσάκι μου!!Πήγαμε διακοπές χαλαρώσαμε αρκετά!!Προς το παρόν δν κάνουμε τίποτα!!

Ομοιοπαθούσα κορίτσι μου. Μπράβο που πήγατε διακοπούλες, χαλαρώσατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ομοιοπαθούσα κορίτσι μου. Μπράβο που πήγατε διακοπούλες, χαλαρώσατε ?

Ποτέ σου συνέβει?Εμένα πριν 2 χρόνια!!Ναι αλλάξαμε παραστάσεις!!Μπήκα χτες στο φόρουμ λέω για να δω αν είχαμε καμία εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιαυτό και εγώ κορίτσια πηγαίνω στην δουλειά μου κανονικά, περπατάω κανονικά και παίρνω και 3 προγεστερόνες ημερησίως! Στις 3 του μήνα θα δούμε που είμαστε και τι κάναμε! Μέχρι τότε κάντε καμιά χοριακή οι "καθυστερημένες" - εννοώ με την καθυστέρηση - και οι υπόλοιπες κάντε σεξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω τεστ στα χέρια μου αλλά δε είμαι σπίτι μου είπε η φαρμακοποιός απο τη στιγμή που έχω καθυστέρηση μπορώ να το κάνω και το βράδυ τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια έχω τεστ στα χέρια μου αλλά δε είμαι σπίτι μου είπε η φαρμακοποιός απο τη στιγμή που έχω καθυστέρηση μπορώ να το κάνω και το βράδυ τι λέτε;

Εγώ λέω να το κάνεις να σου φύγει η ιδέα. Με τόση καθυστέρηση θα δείξει! Θα έχει γίνει το θαύμα και θα πάρουν κουράγιο οι υπόλοιπες. Αλλιώς θα χαλαρώσεις και θα σου έρθει. Αν και πιστεύω ότι το πρώτο σενάριο θα παίξει. 

Αντε καντο και πες μας! 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ λέω να το κάνεις να σου φύγει η ιδέα. Με τόση καθυστέρηση θα δείξει! Θα έχει γίνει το θαύμα και θα πάρουν κουράγιο οι υπόλοιπες. Αλλιώς θα χαλαρώσεις και θα σου έρθει. Αν και πιστεύω ότι το πρώτο σενάριο θα παίξει. 

Αντε καντο και πες μας! 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα! 

Ευχαριστώ κορίτσια μου θα το κάνω το βράδυ όταν γυρίσουμε θα πάμε για φαγητό τώρα 

Ελπίζω να μην μου έρθει μέχρι να πάμρ σπίτι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου θα το κάνω το βράδυ όταν γυρίσουμε θα πάμε για φαγητό τώρα 

Ελπίζω να μην μου έρθει μέχρι να πάμρ σπίτι χιχι

Δεν θα έρθει!!!θετική σκέψη!!!!!!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@marillia πριν ένα χρόνο. Σας είπαν γιατί παλινδρόμησε;

@egw σταυρώνουμε δαχτυλάκια!!!

4 γυναικολόγοι μου είπαν να μην το ψάξουμε!!Εκείνο τον μήνα ή το ώαριο ή το σπερματοζωάριο δν ήταν καλό!!Εσείς κάνατε εξετάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου θα το κάνω το βράδυ όταν γυρίσουμε θα πάμε για φαγητό τώρα 

Ελπίζω να μην μου έρθει μέχρι να πάμρ σπίτι χιχι

@egw Καλή επιτυχία!!! Ελπίζω θετικά αποτελέσματα!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marillia είπε:

4 γυναικολόγοι μου είπαν να μην το ψάξουμε!!Εκείνο τον μήνα ή το ώαριο ή το σπερματοζωάριο δν ήταν καλό!!Εσείς κάνατε εξετάσεις?

Ακριβώς το ίδιο μου είπε κι εμένα ο γυναικολόγος μου, συν ότι ήδη έχω παιδάκι, οπότε μου είπε τυχαίο γεγονός (κλασικά!) Και προχωράμε. Επειδή στη δεύτερη περίοδο μετά την απόξεση είχα φοβερή αιμορραγία, μου έκανε ορμονικές και ήταν μια χαρά. Ξαναέκανα μόνη μου fsh e2 και ήταν καλές, και φυσικά θυρεοειδή που επίσης είναι οκ. Δεν έχω κάνει κάτι άλλο, βαρέθηκα να σου πω την αλήθεια, είπα μέσα μου "είσαι μια χαρά, ξεκόλλα" και το άφησα. Εσύ έκανες εξετάσεις;

Ξέχασα να πω ότι έχω κάνει και το κλασικό τσεκαπ, βιταμίνη d, b12, φυλλικό, προλακτίνη, και τεστ παπ φυσικά. Όλα κομπλέ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια πως ειστε; Εγω πηγα σημερα στο γιατρο κ εκανα υπέρηχο ειμαι 36η μερα με αστατο κυκλο κ περνω glucophage εδω κ 4 μηνες, μου ειπε ο γιατρός οτι δεν βλεπει να μου ερχεται γρηγορα περιοδος κ οτι αν δεν ερθει σε καμια βδομαδα να κανω τεστ εγω φυσικα επηρεαστικα κ πηγα κ πηρα τεστ το εκανα μεσημερι κ ηταν αρνητικο το first step. Το στήθος μου ποναει λιγο κ εχω μερικες φορες σουβλιες στη κοιλια σαν να ερχεται περιοδος οπου ναναι λετε να εκανε λαθος κ να ερθει γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Γεια σας κοριτσια πως ειστε; Εγω πηγα σημερα στο γιατρο κ εκανα υπέρηχο ειμαι 36η μερα με αστατο κυκλο κ περνω glucophage εδω κ 4 μηνες, μου ειπε ο γιατρός οτι δεν βλεπει να μου ερχεται γρηγορα περιοδος κ οτι αν δεν ερθει σε καμια βδομαδα να κανω τεστ εγω φυσικα επηρεαστικα κ πηγα κ πηρα τεστ το εκανα μεσημερι κ ηταν αρνητικο το first step. Το στήθος μου ποναει λιγο κ εχω μερικες φορες σουβλιες στη κοιλια σαν να ερχεται περιοδος οπου ναναι λετε να εκανε λαθος κ να ερθει γρηγορα.

Συνήθους παντα μου λεει π.χ. σε τοσες μερες θα ερθει μετροντας το ενδομήτριο νομιζω ετσι γινεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ακριβώς το ίδιο μου είπε κι εμένα ο γυναικολόγος μου, συν ότι ήδη έχω παιδάκι, οπότε μου είπε τυχαίο γεγονός (κλασικά!) Και προχωράμε. Επειδή στη δεύτερη περίοδο μετά την απόξεση είχα φοβερή αιμορραγία, μου έκανε ορμονικές και ήταν μια χαρά. Ξαναέκανα μόνη μου fsh e2 και ήταν καλές, και φυσικά θυρεοειδή που επίσης είναι οκ. Δεν έχω κάνει κάτι άλλο, βαρέθηκα να σου πω την αλήθεια, είπα μέσα μου "είσαι μια χαρά, ξεκόλλα" και το άφησα. Εσύ έκανες εξετάσεις;

Ξέχασα να πω ότι έχω κάνει και το κλασικό τσεκαπ, βιταμίνη d, b12, φυλλικό, προλακτίνη, και τεστ παπ φυσικά. Όλα κομπλέ ?

Να χαίρεστε το παιδάκι σας και σύντομα να ρθει κ το δεύτερο!!Ολά αυτά που λες τα  έχω κάνει και σαλπιγγογραφία,καμπύλες σακχάρου!!!!Ολα μια χαρά!!Μωρέ έχουμε βαρεθεί δν λες τίποτα!!Και μάλιστα επειδή είχα χαμηλά λευκά αιμοσφαίρια έχω κάνει σε αιματολόγο κ κάποια αυτοάνοσα κ ήταν μια χαρά!!Ειδικά μετά την σπερματέγχυση κουράστηκα πάρα πόλυ!!Αυτό τον μήνα ούτε σε ποιά μέρα του κύκλου είμαι δν ξέρω!!Τώρα απο το 2019 ξανά σκασίλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

Ευχαριστούμε κορίτσι μου για να δούμε αν έπιασε η ευχη σου

Εσύ πως είσαι;

Καλά είμαι κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου θα το κάνω το βράδυ όταν γυρίσουμε θα πάμε για φαγητό τώρα 

Ελπίζω να μην μου έρθει μέχρι να πάμρ σπίτι χιχι

Θα κανεις τεστακι; καλη επιτυχια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Θα κανεις τεστακι; καλη επιτυχια???

Θα κάνω σε λίγο που θα πάω σπίτι αν και πιστεύω πως δεν θα έχω θετικό αποτέλεσμα 

Ευχαριστώ πάντως κοριτσι.μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Butterfly33 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι 4η με 5η βδομαδα εχω κραμπες κ νομιζω λιγο περισσοτερο απο δεξια να ανησυχώ η ειναι κατι φυσιολογικό.ειχε καποια κατι παρομοιο ...εχω ζαλισει κ το γιατρο μου με πολλες ερωτησεις σαν πρωταρα κ ντρεπομαι να το παρω παλι για αυτο??

Είναι φυσιολογικό κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

@egw Καλή επιτυχία!!! Ελπίζω θετικά αποτελέσματα!!! ??

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου θα το κάνω σε λίγο τρέμω λίγο η αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κάνε κοριτσάκι μου σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια..μακαρι μακαρι μακαρι

Ευχαριστώ κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου

Τι έγινε  εκοριτσι?? Πραγματικά μας γκαστρωσες.. Κ δεν είμαστε κιόλας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...