Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

Νομίζω ότι είναι καλή ώρα να το κάνεις @Starrr μου.

@paradisebird νιώθω ότι είσαι ευαίσθητο κορίτσι. Μην τα βάζεις μέσα σου κοπέλα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Eυχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Εχω 10 μερες καθυστέρηση παλι...Πηγα το πρωι και εκανα μια ακομη χοριακη για να ειμαι σίγουρη ,μια και θα κάνω μέτρηση οστικής πυκνότητας. Βγηκε αρνητική και δεν περίμενα και κάτι αλλο...Οκ .Αν δεν αδιαθετήσω ως την Παρασκευή ,θα πάρω τα primolut.Δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά ,μια και την πρηγούμενη φορά ,μετά απο 20 και μέρες αδιαθέτησα..Θα δείξει.Προς το παρον ποναω κάμποσες μέρες..

Εσυ;; Τα δικα σου νέα;;

Αχ κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ έχω κανονικό κύκλο χωρίς καθυστερήσεις αλλά κ πάλι προσπαθώ κ τίποτα εδώ κ ενάμιση χρόνο!!! Τώρα περιμένω σε 7 μέρες πάλι κ είμαι σίγουρη πως θα έρθει γτ αυτό το μήνα είχαμε μόνο 3 επαφές λόγω ίωσης που κόλλησα απ το σχολείο!!! Το Φεβρουάριο θα πάω για εξωσωματική δεν γίνεται αλλιώς!!! Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι άριστες!!! Ο χρόνος όμως περνάει κ εγώ φτάνω τα 36!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ έχω κανονικό κύκλο χωρίς καθυστερήσεις αλλά κ πάλι προσπαθώ κ τίποτα εδώ κ ενάμιση χρόνο!!! Τώρα περιμένω σε 7 μέρες πάλι κ είμαι σίγουρη πως θα έρθει γτ αυτό το μήνα είχαμε μόνο 3 επαφές λόγω ίωσης που κόλλησα απ το σχολείο!!! Το Φεβρουάριο θα πάω για εξωσωματική δεν γίνεται αλλιώς!!! Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι άριστες!!! Ο χρόνος όμως περνάει κ εγώ φτάνω τα 36!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Είσαι μικρούλα ακόμα.Δεν σου λέω να μην προσπαθείς αλλά απλά να χαλαρώσεις.Κι αφού έχεις άριστες εξετάσεις όλα καλά θα πάνε!

Κι εμένα ο κύκλος μου ήταν ρόλοι μέχρι πριν ενα χρόνο περίπου.Είμαι  πλέον κοντά στα 42 αλλά ελπίζω..Με εξωσωματική φυσικά.Τον Φλεβάρη θα βάλουμε εμπρός κι εμείς ...Θα είμαστε κάμποσα κορίτσια που θα πάμε τον Φλεβάρη!Θα έχουμε παρέα και στήριξη η μία την άλλη!Αν κάποια δεν μας αφήσει στην πορεία και ανακοινώσει εγκυμοσύνη νωρίτερα!Ποτέ δεν  ξέρεις!Καλη επιτυχία σε όλες μας με όποιο τρόπο κι αν προσπαθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

@LOULOUdaki! Με συγχωρείς δεν θυμόμουν ότι έχεις κ εσύ παιδάκι ούτε για την @Σταυριτο θυμόμουν. Να σας ζήσουν!! Νομίζω ότι όσα έγραψες με κάλυψαν πλήρως... Η αγωνία είναι μεγαλύτερη από την 1η φορά... Ίσως γιατί τότε ήμουν 26 κ τώρα κλεισμένα 30...ωριμαζουμε κ έχουν συναίσθηση τι θα συμβεί... 

@lactaki το έγραψε η @LOULOUdaki! Ότι έχει παιδακι η @Σταυρι... Δεν το ήξερα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Είσαι μικρούλα ακόμα.Δεν σου λέω να μην προσπαθείς αλλά απλά να χαλαρώσεις.Κι αφού έχεις άριστες εξετάσεις όλα καλά θα πάνε!

Κι εμένα ο κύκλος μου ήταν ρόλοι μέχρι πριν ενα χρόνο περίπου.Είμαι  πλέον κοντά στα 42 αλλά ελπίζω..Με εξωσωματική φυσικά.Τον Φλεβάρη θα βάλουμε εμπρός κι εμείς ...Θα είμαστε κάμποσα κορίτσια που θα πάμε τον Φλεβάρη!Θα έχουμε παρέα και στήριξη η μία την άλλη!Αν κάποια δεν μας αφήσει στην πορεία και ανακοινώσει εγκυμοσύνη νωρίτερα!Ποτέ δεν  ξέρεις!Καλη επιτυχία σε όλες μας με όποιο τρόπο κι αν προσπαθούμε!

Και εγώ θα πάω τον Φεβρουάριο!!!για εξωσωματική μάλλον σε φυσικό κύκλο για αργλχη και βλέπουμε!!! Πιστεύω κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Και εγώ θα πάω τον Φεβρουάριο!!!για εξωσωματική μάλλον σε φυσικό κύκλο για αργλχη και βλέπουμε!!! Πιστεύω κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε!???

Μπράβο!Μεγαλώνει το παρεάκι!Εύχομαι πραγματικά σε όλες να μην χρειαστεί ,αλλά εάν...πάμε με αισιοδοξία κορίτσια!Χτες άκουσα για μια κοπέλα στα 49 που απέκτησε το παιδάκι της!Κι εμείς με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπράβο!Μεγαλώνει το παρεάκι!Εύχομαι πραγματικά σε όλες να μην χρειαστεί ,αλλά εάν...πάμε με αισιοδοξία κορίτσια!Χτες άκουσα για μια κοπέλα στα 49 που απέκτησε το παιδάκι της!Κι εμείς με το καλό!

Κορίτσια η κουμπάρα μου προσπαθούσαν 4 χρόνια κ τίποτα!!! Τώρα έκανε εξωσωματικη κ έπιασε με την πρώτη!!! Είμαι πολύ χαρούμενη για εκείνη!!! Ελπίζω σύντομα όλες μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κορίτσια η κουμπάρα μου προσπαθούσαν 4 χρόνια κ τίποτα!!! Τώρα έκανε εξωσωματικη κ έπιασε με την πρώτη!!! Είμαι πολύ χαρούμενη για εκείνη!!! Ελπίζω σύντομα όλες μας!!!! 

Μπράβο!!!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Είναι καινούρια εδώ και βλέπω ποσο τέλειο είναι να μοιράζεσαι με άλλους ανθρώπους τις σκεψεις σου!!Και εγώ περιμένω με αγωνία να γίνει το χριστουγεννιάτικο θαυματακι! Έχω ταλαιπωρηθεί εδώ και 1 χρονο λόγω υποθυροειδισμου και υψηλής προλακτινης.  Ως και σήμερα προσπαθώ κάθε μήνα, με μέρες ωορρηξίας κτλ και τίποτα ακόμα... εύχομαι κάθε φορά να είναι η τυχερή και τώρα πριν τελειωσει ο χρόνος περιμένω να αδιαθετησω.. ελπίζω να μην έρθει και να μπει ο χρόνος υπέροχα!!!!!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει σε όλες το χριστουγεννιάτικο θαυματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.εκανατο τεστακι αλλά απογοήτευση. Αρνητικό..... Έχει πέσει από το μεσημέρι.. Άλλο ένας κύκλος που δεν παίρνω χαμπάρι πότε έκανα ωορρηξια..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.εκανατο τεστακι αλλά απογοήτευση. Αρνητικό..... Έχει πέσει από το μεσημέρι.. Άλλο ένας κύκλος που δεν παίρνω χαμπάρι πότε έκανα ωορρηξια..... 

Μην απογοητεύεσαι!!! Και στο λέω εγώ που πάντα με πιάνουν τα κλάματα, αλλά με την απογοήτευση χαμένες θα βγούμε ! Γιατί δεν δοκιμάζεις τα τεστακια ωορρηξίας?  Προσπαθείς πολύ καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpoumpouli10 είπε:

Μην απογοητεύεσαι!!! Και στο λέω εγώ που πάντα με πιάνουν τα κλάματα, αλλά με την απογοήτευση χαμένες θα βγούμε ! Γιατί δεν δοκιμάζεις τα τεστακια ωορρηξίας?  Προσπαθείς πολύ καιρό?

Αυτά κάνω....... Αλλά θετικό πότε δεν βρήκα.... Τώρα ξανά έκανα το απόγευμα αλλά νομίζω ήταν λιγότερο από το μεσημέρι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτά κάνω....... Αλλά θετικό πότε δεν βρήκα.... Τώρα ξανά έκανα το απόγευμα αλλά νομίζω ήταν λιγότερο από το μεσημέρι... 

Ποια τεστακια παίρνεις?? Κάποια δεν είναι αξιόπιστα.  Εγώ με τα predictor  και δεν βρήκα απάντηση και πήρα clear blue με το χαμόγελο και έτσι την  βρήκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτά κάνω....... Αλλά θετικό πότε δεν βρήκα.... Τώρα ξανά έκανα το απόγευμα αλλά νομίζω ήταν λιγότερο από το μεσημέρι... 

Καμία μέρα δεν κόκκινησε καθόλου;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Καμία μέρα δεν κόκκινησε καθόλου;;;;; 

Φουλ καμία. ? Ίσως να ήταν 16η ημέρα απόγευμα που δεν έκανα τεστακι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αυτά κάνω....... Αλλά θετικό πότε δεν βρήκα.... Τώρα ξανά έκανα το απόγευμα αλλά νομίζω ήταν λιγότερο από το μεσημέρι... 

Γεια σου Starrr  μου, γιατί δεν παίρνεις της clearblue με το χαμογελακι. Είναι πιο εύκολο να το καταλάβεις ποτέ κάνεις ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

ωραια ολες Χριστουγεννιάτικη την περιμενουμε.... ωορρηξια ποτε ειχες ? σημερα αυριο ?

Ωορρηξία κάνω πάντα τη 13η μερα του κύκλου, που ήταν αντιπροχθές. Εσύ γιατί κάνεις πιο μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σου Starrr  μου, γιατί δεν παίρνεις της clearblue με το χαμογελακι. Είναι πιο εύκολο να το καταλάβεις ποτέ κάνεις ωορρηξία. 

Γιατί ήταν πιο ακριβό κ δεν βόλευε. Εφόσον κάνω τόσες μέρες τεστακια.παρολαυτα θα κάνω κ ένα καιαύριο πάλι το μεσημέρι κ βλέπουμε.... Ικανό το χω να ξανά κοκκκινισει έτσι για σπάσιμο νεύρων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mpoumpouli10 είπε:

Ποια τεστακια παίρνεις?? Κάποια δεν είναι αξιόπιστα.  Εγώ με τα predictor  και δεν βρήκα απάντηση και πήρα clear blue με το χαμόγελο και έτσι την  βρήκα. 

Τα χομ τεστ έχω πάρει. Απλά μάλλον έπρεπε να κάνω κ χθες το απόγευμα... Θα κάνω κ αύριο πάλι κ βλέπω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Φουλ καμία. ? Ίσως να ήταν 16η ημέρα απόγευμα που δεν έκανα τεστακι.... 

@starμου ούτε εμένα κοκκινησε ποτέ πολύ όσο η άλλη γραμμή γι αυτό αυτό το μήνα θα πάρω άλλης εταιρείας γτ μπορεί να έχω χαμηλή ορμόνη κ να μην την ανιχνεύουν αυτά!!! Δεν μπορεί όλες μας να μην κάνουμε ωορρηξια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Γιατί ήταν πιο ακριβό κ δεν βόλευε. Εφόσον κάνω τόσες μέρες τεστακια.παρολαυτα θα κάνω κ ένα καιαύριο πάλι το μεσημέρι κ βλέπουμε.... Ικανό το χω να ξανά κοκκκινισει έτσι για σπάσιμο νεύρων... 

Ναι ισχύει είναι ακριβά ??

Ναι κάνε ένα και αύριο, και βλέπεις...Επίσης μια άλλη λύση είναι να παρακολουθήσει την ωορρηξία σου γυναικολόγος, έτσι θα ξέρεις περίπου ποια μέρα του κύκλου γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

@starμου ούτε εμένα κοκκινησε ποτέ πολύ όσο η άλλη γραμμή γι αυτό αυτό το μήνα θα πάρω άλλης εταιρείας γτ μπορεί να έχω χαμηλή ορμόνη κ να μην την ανιχνεύουν αυτά!!! Δεν μπορεί όλες μας να μην κάνουμε ωορρηξια!!! 

Εάν εχιυμε χαμηλή ορμόνη πάει να πει ότι δεν θα σπάσει και το ωάριο σωστά... Η αλήθεια είναι ότι θετικό τεστ είχα βρει μιας άλλης εταιρείας δεν θυμάμαι πως την λένε σε μικρά τεστακια ήταν πάλι. Τότε είχα βρει την 16η ημέρα. Και ωορρηξια έκανα 18ημερα εκείνο τον κύκλο. Αν αύριο βγει αρνητικό θ υπολογίσω κ εγ ως θετικό την 16η που δεν έκανα το απόγευμα κ ίσως το έχασα. Οπότε ωορρηξια 17η 18η...παλι καλ να λέμε... Για το δικό μου κύκλο. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ναι ισχύει είναι ακριβά ??

Ναι κάνε ένα και αύριο, και βλέπεις...Επίσης μια άλλη λύση είναι να παρακολουθήσει την ωορρηξία σου γυναικολόγος, έτσι θα ξέρεις περίπου ποια μέρα του κύκλου γίνεται...

Δεν ήθελα να απευθυνθώ στο γυναικολόγο αλλά από Γενάρη θα το κάνω. Έχω να προγραμματίσω κ το τεστ ΠΑΠ μου. Απλά επειδή μου χε πει ότι είναι πολύ νωρίς το προσπαθήσαμε λίγο μόνοι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ναι ισχύει είναι ακριβά ??

Ναι κάνε ένα και αύριο, και βλέπεις...Επίσης μια άλλη λύση είναι να παρακολουθήσει την ωορρηξία σου γυναικολόγος, έτσι θα ξέρεις περίπου ποια μέρα του κύκλου γίνεται...

Επίσης μια φορά πριν κάτι χρόνια που είχα πάει. Κ μου χε πει ότι θα μου έρθει περίοδος μέσα σε 2 3 μέρες μου ρθε μετά από 20 ημέρες. Ότι να ναι. Βέβαια έχω αλλάξει γιατρό. Κ λέω να ξανά αλλάξω βέβαια. Θα το σκεφτώ μέχρι Γενάρη.... Μου χουν μείνει κ τεστακια. Οπότε θα συνεχίσω κ βλέπουμε. Αν κάνω κύκλο κ έχω περίοδο Χριστούγεννα θα κλείσω ραντεβού για αρχές του χρόνου. Κ με τον υπέρηχο του γιατρού κ τα τεστακια που θα μείνουν κάπου θα την βρούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μην πάω τουαλέτα.?????... Να ξανά κάνω τεστάκι τώρα το βραδάκι μήπως δω καμία διαφορά.... 

Αυτο είναι σπαστικό το να μην πας τουαλέτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...