Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

αχχαχαχα τι καλοοο μαγειρευεις ?? με τετοιο κρυο κ εγω φοραω ρομπιτσα αυτες τις μερες αλλα εχω παρει κ του αντρα μου κ φοραει κ αυτος ! :P

μακαρονια με κειμα σημερα μπας και φαει το παιδι μου γιατι δεν τρωει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

Ναι, εμενα ειναι 27-28 μέρες ο κύκλος μου, σημερα πχ ωορρηξια και στις 25-26 περιμενω περιοδο Χριστουγεννιατικη :P

Και εγώ 25 του μηνός περιμένω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Και εγώ 25 του μηνός περιμένω ??

ωραια ολες Χριστουγεννιάτικη την περιμενουμε.... ωορρηξια ποτε ειχες ? σημερα αυριο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2018 at 9:40 ΠΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσια .Κι εγω καθε μερα περιμενω να αδιαθετησω...Αν δεν ερθει σε 2- 3 μερες θα παρω παλι χαπια για να αδιαθετησω..Ουφ

Τελικά αδιαθετησες; τι έγινε? Πες μας τα νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αυτό είναι καλό, κατ' εμέ! Έχω καλό feeling για σένα αυτό το μήνα ;)

 

Αααα πολύ καλό μου ακούγεται ότι δεν νιώθεις τίποτα!!! Ευτυχώς έχουμε βρει η καθεμία από ένα δύο ζευγάρια να περιμένουμε μαζί κ παίρνουμε κουράγιο η μία από την άλλη!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσια ευχομαι να ερχονται οσο περισσοτερες εγκυουλες οσο πλησιαζουν χριστουγεννα

εγω σημερα σκεφτομαι την χθεσινη ημερα απο τη μια ο αντρας μου που εμμεσως πλην σαφως μου λεει η μαμα σου ποτε δε κυκλοφορει με ρομπα (υποννοουσε αυτη ειναι παντα κοκκετα εσυ;χιχ) και απο την αλλη φωναζα του γιου μου και αυτος το βραδυ μου ειπε οταν μου φωναζεις παλι σε αγαπαω επαθα σοκ

σημερα προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να εχω καλη διαθεση αλλα τη ρομπα τη φοραωωωωχιχι

Εμένα πάλι ο γιος μου χτες άκουσε για μια γνωστή μας γέννησε δίδυμα κ έρχεται κ μου λέει εσύ μαμά ποτέ θα γεννήσεις;;;;;;; εντάξει.... Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ.... Σήμερα 26η μερα, άσπρα υγρά πονακια όλα προμηνυουν περίοδο. Ααα έκανα χθες ένα home test αρνητικό..... Ελπίζω να έχουμε ευχάριστα από εσας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εμένα πάλι ο γιος μου χτες άκουσε για μια γνωστή μας γέννησε δίδυμα κ έρχεται κ μου λέει εσύ μαμά ποτέ θα γεννήσεις;;;;;;; εντάξει.... Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ.... Σήμερα 26η μερα, άσπρα υγρά πονακια όλα προμηνυουν περίοδο. Ααα έκανα χθες ένα home test αρνητικό..... Ελπίζω να έχουμε ευχάριστα από εσας

Αυτά τα άσπρα υγρά κι εμένα με ανησυχούν!!! Υπομονη κορίτσια θα γίνει το θαύμα κ για μας!!! Πάντως ο Δεκέμβριος δεν μας πήγε τόσο καλά όσο ο Νοέμβριος!!! Νομίζω δεν έχουμε πολλές ανακοινώσεις!!! Γιατί έτσι ρε κορίτσια? Όλες κάτι έχουμε αυτό τον μήνα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εμένα πάλι ο γιος μου χτες άκουσε για μια γνωστή μας γέννησε δίδυμα κ έρχεται κ μου λέει εσύ μαμά ποτέ θα γεννήσεις;;;;;;; εντάξει.... Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ.... Σήμερα 26η μερα, άσπρα υγρά πονακια όλα προμηνυουν περίοδο. Ααα έκανα χθες ένα home test αρνητικό..... Ελπίζω να έχουμε ευχάριστα από εσας

Κορίτσι μου να νιώθεις ευλογημένη και τυχερή που έχεις εστω και ένα παιδάκι και αφού έμεινες σίγουρα θα ξανά μείνεις. Ρωτα και μας που δεν έχουμε τιποτα προσωπικά παλεύω σχεδόν 5 χρόνια και έχω και μια παλινδρομη διδύμων στο ιστορικό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Τι λετε ?? Να κανω κ ενα πιο αργα να δω αν θα βγει πιο έντονο?? 

20181211_123457.jpg

Τέλεια ναι κάνε ένα κατά της 8.. Πάω να κάνω κ εγώ τώρα και σας λέω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

ωραια ολες Χριστουγεννιάτικη την περιμενουμε.... ωορρηξια ποτε ειχες ? σημερα αυριο ?

πως περιμενουμε ολες χριστουγεννα με διαφορετικες ημερες ωορρηξιας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι μου να νιώθεις ευλογημένη και τυχερή που έχεις εστω και ένα παιδάκι και αφού έμεινες σίγουρα θα ξανά μείνεις. Ρωτα και μας που δεν έχουμε τιποτα προσωπικά παλεύω σχεδόν 5 χρόνια και έχω και μια παλινδρομη διδύμων στο ιστορικό μου!

1000 συγνώμη αλήθεια από καρδιάς.... Δεν είμαι αχάριστη ευγνωμωνω τον Θεό για τον άγγελο που μου χάρισε.... Κ επειδή τότε δεν βίωσα την αγωνία κ το άγχος ήρθε δώρο Θεού.... Τωρα σας νιώθω.... Ας με επιβεβαιώσει κ η @egw ας είναι το 2ο νιώθουμε την ίδια πικρία σε σημείο να μην χαιρόμαστε.... Σας εύχομαι σε όλες να νιώσετε σύντομα την μητρότητα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Τι λετε ?? Να κανω κ ενα πιο αργα να δω αν θα βγει πιο έντονο?? 

20181211_123457.jpg

Ναι να κάνεις θέλει λίγο ακόμα για να γίνει θετικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ μάλλον πρέπει να κάνω και αύριο τεστακι... Δνε μου βγήκε απόλυτα θετικό.... Πφφ οπότε ούτε σήμερα θετικό...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

1000 συγνώμη αλήθεια από καρδιάς.... Δεν είμαι αχάριστη ευγνωμωνω τον Θεό για τον άγγελο που μου χάρισε.... Κ επειδή τότε δεν βίωσα την αγωνία κ το άγχος ήρθε δώρο Θεού.... Τωρα σας νιώθω.... Ας με επιβεβαιώσει κ η @egw ας είναι το 2ο νιώθουμε την ίδια πικρία σε σημείο να μην χαιρόμαστε.... Σας εύχομαι σε όλες να νιώσετε σύντομα την μητρότητα.... 

Όλα θα γίνουν στην ώρα τους αρκεί να ήμαστε γερές και ήρεμες καμία φορά θέλει ηρεμία το πράγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

1000 συγνώμη αλήθεια από καρδιάς.... Δεν είμαι αχάριστη ευγνωμωνω τον Θεό για τον άγγελο που μου χάρισε.... Κ επειδή τότε δεν βίωσα την αγωνία κ το άγχος ήρθε δώρο Θεού.... Τωρα σας νιώθω.... Ας με επιβεβαιώσει κ η @egw ας είναι το 2ο νιώθουμε την ίδια πικρία σε σημείο να μην χαιρόμαστε.... Σας εύχομαι σε όλες να νιώσετε σύντομα την μητρότητα.... 

κοριτσακι μου ακου με λιγο καταρχην απο τη στιγμη που επιασες παιδακι ναι θα κανεις και δευτερο

επισης θα συμφωνησω οτι οκ απογοητευομαστε νιωθουμε πικρα και οτι αλλο (αν και εγω εχω καποιους ενδοιασμους ακομη) 

αλλα αφωσιοσουν στο παιδακι σου χθες εγω ειχα στο μυαλο μου οτι κατι δεν παει καλα με το κυκλο μου εκανε κατι λοιπον   ο μικρος και με θυμβσε και μετα του φωναξα αρκετα και στεναχωρεθηκα και μαλιστα το καημενο το βραδυ μου ειπε δεν πειραζει που μου φωναζεις εγω παλι σε αγαπαω

μετα απο αυτο ταρακουνηθηκα δεν πρεπει να μη το χαιρομαστε πρεπει να χαλαρωσουμε και θα ερθει και το μωρο

απλα το πιο σπαστικο για εμας ειναι οταν μας λενε αντε καντε κι αλλο θεωρωνττας οτι ευκολα θα ερθει αφου ηρθε το πρωτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι να κάνεις θέλει λίγο ακόμα για να γίνει θετικό...

Και μένα το ίδιο βγήκε..... Οπότε θα κάνω κ άλλο ένα αύριο και βλέπουμε..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

Τι λετε ?? Να κανω κ ενα πιο αργα να δω αν θα βγει πιο έντονο?? 

20181211_123457.jpg

Και μένα το ίδιο με το δικό σου είναι. Τώρα που το έκανα. Οπότε θα καμω κ ένα αύριο περίπου την ίδια ώρα και βλέπουμε... ❤️ Αν είναι λιγότερο παει να πει πως έγινε. Αν είναι πιο θετικό οκ. Οπότε σίγουρα επαφές αύριο μεθαύριο θα προσπαθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

πως περιμενουμε ολες χριστουγεννα με διαφορετικες ημερες ωορρηξιας;

είναι διαφορετικοι οι κύκλοι μας γι αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki νομίζω η @Maroulli είναι στην αναμονή, δεν ξέρω ποια άλλη, είμαστε πολλές!

@Σταυρι @Hope!!! @egw η αλήθεια είναι ότι εμείς που έχουμε ήδη παιδάκια είμαστε σε καλύτερη θέση, γιατί ακόμη κι αν δεν έρθει δεύτερο, έχουμε ήδη βιώσει τη χαρά της μητρότητας. Η προσπάθεια για δεύτερο σε καμία περίπτωση δεν πρέπει - κατ' εμέ - να "κλέβει χρόνο" από τα παιδάκια μας. Ας ζήσουμε αυτές τις στιγμές μαζί τους γιατί μια μέρα θα μεγαλώσουν κι εμείς θα κοιτάμε πίσω και θα λέμε "τι έζησα τελικά από την παιδική ηλικία του παιδιού μου;". Αυτό εννοείται ότι ισχύει και για τη δουλειά, για εμάς που είμαστε μαμάδες και δουλεύουμε ταυτόχρονα. 

Από την άλλη, βέβαια, ομολογώ ότι η προσπάθεια για δεύτερο με έχει αγχώσει αρκετά, θες γιατί είχα την παλίνδρομη, θες γιατί βλέπω οικογένειες με δύο ή περισσότερα παιδάκια και σκέφτομαι ότι θα ήθελα κι εγώ μια μεγάλη οικογένεια, και νομίζω ότι αυτή τη φορά, η αγωνία είναι μεγαλύτερη κι από την πρώτη φορά, για κάποιο λόγο που αδυνατώ να εξηγήσω. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Χριστουγεννιατικο όλες μες την κατάθλιψη... ??????

Εγώ είμαι λίγες μέρες πιο νωρίς θα το έχω ξεπερασει αν είναι αρνητικο το αποτέλεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χριστουγεννιατικο όλες μες την κατάθλιψη... ??????

δε γινεται καποια πρεπει να μην εχει να παρει το δωρο ποια θα ειναι τωρα,,,, μακαρι ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...