Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλό ταξίδι να περάσεις τέλεια!!!!Μακάρι όταν γυρίσεις να έρθουν και τα ευχάριστα!!!!???

Ευχαριστώ πολύ! Λιγο δύσκολα για μένα αυτο το μήνα λόγω του οτι δεν πέτυχα καλες μερες επαφών λογο καθυστέρησης που ειχα, αλλα δεν πειράζει! Θα παμε δυναμικά για τους επόμενους μηνες ! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας μου, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εύχομαι να έχεις μια όμορφη και καλή εγκυμοσύνη. Με το καλό κορίτσι μου!!! Μη μας ξεχάσεις! Ελπίζω να είσαι παρούσα στις προσπάθειες των κοριτσιών και να μας γράφεις πότε πότε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κάτι μου λέει ότι δεν θα αδιαθετήσεις ;)

Κι εγώ είχα κάνει θερμομέτρηση για ένα ή δύο κύκλους, και μπερδεύτηκα! 

Ναι γλυκιά μου, να χαρείς! Είσαι πριν την περίοδο, και αυτό που μας νοιάζει τώρα είναι να αυξάνετσι σωστά.

Είσαι έγκυος κορίτσι :)

Εγώ δεν έχω ιδέα σε ποια μέρα είμαι! Έχω όμως λίγο αιματάκι ακόμη, οπότε μεθαύριο το πολύ θα κάνουμε αγκαλίτσες επιτέλους!!!

Καλησπέρα στα κορίτσια.

 

Μακάρι! έως τώρα τίποτα. θα δούμε αύριο. πάντως θα κάνω θερμομετρηση κ θα μου πει η @Starrr αν θα αδιαθετησω ή όχι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Κορίτσια καλησπερα, τα ξημερώματα πετάω για Πολωνία,  θα επιστρέψω 28 Τετάρτη απογευματάκι, 29 -30 περιμένω να αδιαθετησω! Θα διαβάζω τα νεα σας κ θα σας γράφω οποτε μπορώ! Ευχομαι μεχρι τέλος του μηνα να έχουμε κ αλλα ευχάριστα νεα ! Αισιοδοξία κ πίστη να έχουμε! ??

Η Πολωνία είναι υπέροχη! έχω πάει κ έχω περάσει καταπληκτικά! Να περάσεις υπέροχα! ρωτα με αν θέλεις καμία πληροφορία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Μακάρι! έως τώρα τίποτα. θα δούμε αύριο. πάντως θα κάνω θερμομετρηση κ θα μου πει η @Starrr αν θα αδιαθετησω ή όχι. ?

????? Θα περιμένω μέτρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας συγχαρητήρια κ την χοριακη!! Κ εύχομαι η επόμενη να είναι τριψηφια!!! Να σε ρωτήσω από θερμοκρασία πως είσαι ; Μπορείς νς μας πεις τώρα που είσαι έγκυος ποσό έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

????? Θα περιμένω μέτρηση. 

γυρνάω μέσα στο σπίτι όλη την ημέρα και λέω συνέχεια τώρα θα πάω τουαλέτα κ θα δω αίμα κ.μετα σκέφτομαι:  η σταρ είπε δεν θα αδιαθετησω σήμερα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Καλημερα κοριτσια.. Σασ. Διαβαζο. Οσο. Προλαβενω.. Μαθενω τα νεα σας..ψιλη εινε ακομη. Ευχομε. Να εισε ενγκιουλλα κ. Να μην. Δεις.. Δεξ νθοθεις κατι? Να. Κιτσξεις το. Μεγαλιτερο. Κικλο. Σου.. Κ να. Περιμενεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Αχ τι ωραία!!! Που δεν έρχεται!!! Περίμενε και το σκ και Δευτέρα κάνε μια χωριακη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

Δεν θα αδιαθετησεις.. Κάνε ένα τεστακι... ???Καλημερ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λενι μου πως τα πας ? πες μας νέα σου! Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. Άρα μέχρι και αύριο περιμένω. Νιώθω αραιά και που οτι θα αδιαθετησω. το στήθος μου δεν με πονάει ιδιαίτερα. 

@ViKcy και @Starrr Δεν έχω τεστ στο σπίτι επίτηδες. Θα περιμένω κ αύριο. Δευτέρα πρωι εάν δεν έχει έρθει θα παω πρωι να αγορασω κ να κάνω τεστ! Αυριο θα κανω πάλι θερμομετρηση. Ρε κορίτσια μακάρι! ❤

Με βλέπει ο άντρας μου με το θερμόμετρο στο στόμα το πρωί και μου λέει:  τι κάνεις? ?

Είχα το βλέμμα του ροφού!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η levanda είπε:

@Λενι μου πως τα πας ? πες μας νέα σου! Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. Άρα μέχρι και αύριο περιμένω. Νιώθω αραιά και που οτι θα αδιαθετησω. το στήθος μου δεν με πονάει ιδιαίτερα. 

@ViKcy και @Starrr Δεν έχω τεστ στο σπίτι επίτηδες. Θα περιμένω κ αύριο. Δευτέρα πρωι εάν δεν έχει έρθει θα παω πρωι να αγορασω κ να κάνω τεστ! Αυριο θα κανω πάλι θερμομετρηση. Ρε κορίτσια μακάρι! ❤

Με βλέπει ο άντρας μου με το θερμόμετρο στο στόμα το πρωί και μου λέει:  τι κάνεις? ?

Καλα. Ειμε κοριτσι μου. Λιγο. Αναγουλες. Λιγο ζαλαδες αλα. Περνα κανω ιπομονη πας. Στο. Γιατρο. Ολα. Καλα. Μεγαλονει κ. Εκλισα το προτο. Τεστ. Το. Ιπεροχο. Να το. Κανω το. Δεκεμβρη.. Ευχομε. Να εισε. Αρα περιμενε 2 μερες μακαρη να μην ερθει... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η levanda είπε:

@Λενι μου πως τα πας ? πες μας νέα σου! Ο μεγαλύτερος κύκλος μου ήταν 33 ημερών. Άρα μέχρι και αύριο περιμένω. Νιώθω αραιά και που οτι θα αδιαθετησω. το στήθος μου δεν με πονάει ιδιαίτερα. 

@ViKcy και @Starrr Δεν έχω τεστ στο σπίτι επίτηδες. Θα περιμένω κ αύριο. Δευτέρα πρωι εάν δεν έχει έρθει θα παω πρωι να αγορασω κ να κάνω τεστ! Αυριο θα κανω πάλι θερμομετρηση. Ρε κορίτσια μακάρι! ❤

Με βλέπει ο άντρας μου με το θερμόμετρο στο στόμα το πρωί και μου λέει:  τι κάνεις? ?

Είχα το βλέμμα του ροφού!

 

Tι να κανουν κι αυτοί οι ερμοι;;Τα εχουν χάσει μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η levanda είπε:

γυρνάω μέσα στο σπίτι όλη την ημέρα και λέω συνέχεια τώρα θα πάω τουαλέτα κ θα δω αίμα κ.μετα σκέφτομαι:  η σταρ είπε δεν θα αδιαθετησω σήμερα!?

Εύχομαι να μην αδιαθετησεις για  τους επόμενους 9 μήνες! !!!!!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Ρε κορίτσια μακάρι! Ευχαριστώ! υπομονή λίγο ακόμα! ?

@levanda μακάρι κορίτσι μου να μην σου έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διανύω την 33η ημέρα. θερμοκρασία 36,8 ? @Starrr τα φώτα σου. 

Να πω πως το έτος του 2018 είχα μια φορά κύκλο 33 ημερών κ δύο φορές 32 ημερών. Άρα μπορεί να αδιαθετησω και σήμερα αλλά μπορεί κ αύριο. 

κοριτσάκι μουυ μακάρι να πάνε όλα καλά κ να μην αδιαθετησεις! 

κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα κ προσευχή... κ όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Λιγο δύσκολα για μένα αυτο το μήνα λόγω του οτι δεν πέτυχα καλες μερες επαφών λογο καθυστέρησης που ειχα, αλλα δεν πειράζει! Θα παμε δυναμικά για τους επόμενους μηνες ! ??

Κορίτσια είδα ροζ πάνω στο χαρτί άρα μου έρχεται περίοδος έπεσε ο υπέρηχος έξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια είδα ροζ πάνω στο χαρτί άρα μου έρχεται περίοδος έπεσε ο υπέρηχος έξω;

Σε τι φάση είσαι? Μήπως εμφύτευση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια είδα ροζ πάνω στο χαρτί άρα μου έρχεται περίοδος έπεσε ο υπέρηχος έξω;

κοριτσάκι μου, αν σήμερα αύριο περιμένεις περίοδο, τότε μάλλον έρχεται. 

όσον αφορά τον υπέρηχο, δεν είναι απαραίτητο να έπεσε έξω.. αλλά είπαμε ότι κ τη μέρα να βρούμε δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα το πετύχουμε το σπορακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εντάξει!!!! Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλα 🙌🙌🙌 όπως είπε κ η @Girly μόνο με το βλέμμα και τσουπ!!!!! 😱😱 ρε αρχηγόπουλο συγχαρητηριαααααα!!!! Είσαι απλα καραεγκυος!!!! ❤️❤️❤️❤️ εσυ δν είσαι για χοριακη κατευθείαν για υπέρηχο και καρδούλα είσαι γ ν ακούσεις ❤️🙏🧿 μπράβο ρε κοριτσάρα μου μπράβο!!! Με το καλό ευχομαι! Όλα να πάνε τέλεια!!!!    εμενα τη Τετάρτη μ κλείσε ο γιατρός ραντεβού γ ν με ξαναδεί! 🙏🧿❤️ @Θέτις Κ. εσυ ποτέ έχεις υπέρηχο πάλι; @Naty you???   
    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...