Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε οι 3 μέρες είναι 36 ώρες... Δεν ξέρεις πότε ακριβώς... Ούτε αν γίνεται σωστά η ωορρηξία δηλ να φτάνει το ωάριο σε σωστό μέγεθος ώστε να σκάσει..... 

Οι τρεις μερες ειναι 72 ωρες... η κανω λαθος;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

ναι λέει απο 12-36 ωρες όμως βρε κοριτσια εγω πιστευω πως πιθανοτητες υπαρχουν αρκετες κ τις ημέρες πριν την ωορρηξια, θελω να πω δεν γινεται να τρελενομαστε κ να ψαχνουμε ακριβως μερα κ ωρα δεν γινονται αυτα , πηγα χθες στην κομμωτρια μου εχει γεννησει πριν λιγους μηνες, ειναι 40 ετων εμεινε εγκυος στους 10 μηνες χωρις να κοιταει μερες, θερμοκρασιες κλπ κλπ ειναι υπερβαρη κ το  μωρο το επιασε 3 μερες πριν αδιαθετησει γιατι δεν ειχε αλλες μερες επαφη. Οποτε ολα αυτα που συζηταμε εμεις ειναι βαση "στατιστικων" υποτιθεται...αλλα κ αλλες μερες του μηνα η γυναικα μπορει να μεινει εγκυος !! ας μην τρελενόμαστε με τη μια κ μοναδικη μερα ωορρηξιας.

Ουτε αυτο μου αρεσεεεεεεε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

ναι λέει απο 12-36 ωρες όμως βρε κοριτσια εγω πιστευω πως πιθανοτητες υπαρχουν αρκετες κ τις ημέρες πριν την ωορρηξια, θελω να πω δεν γινεται να τρελενομαστε κ να ψαχνουμε ακριβως μερα κ ωρα δεν γινονται αυτα , πηγα χθες στην κομμωτρια μου εχει γεννησει πριν λιγους μηνες, ειναι 40 ετων εμεινε εγκυος στους 10 μηνες χωρις να κοιταει μερες, θερμοκρασιες κλπ κλπ ειναι υπερβαρη κ το  μωρο το επιασε 3 μερες πριν αδιαθετησει γιατι δεν ειχε αλλες μερες επαφη. Οποτε ολα αυτα που συζηταμε εμεις ειναι βαση "στατιστικων" υποτιθεται...αλλα κ αλλες μερες του μηνα η γυναικα μπορει να μεινει εγκυος !! ας μην τρελενόμαστε με τη μια κ μοναδικη μερα ωορρηξιας.

Γι αυτό σου λέω μην τρελαίνομαι τε... Οπότε είναι το τυχερό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα κορίτσια τώρα με έπιασε μια κομαρα... Κ σα να πονάω... Έρχονται οι πόνοι περιόδου.... Οπότε μάλλον κοντοφθανει η άτιμη..... 

Περίμενε μην απογοητευεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κορτας είπε:

Τρεις μερες πριν αδιαθετησει;;;;;

ναι 3 τρεις μερες πριν αδιαθετησει κ ειναι στανταρ γιατι ο αντρας της ερχεται συγκεκριμενες μερες στο σπιτι λογο δουλειας, μου ειπε πως δεν ειχε αλλη επαφη μετα ο αντρας της εφυγε ταξιδι  εκεινη πηγε σε ενα σεμιναριο αδιαθετησε κανονικα κ τον επομενο μηνα εμαθε πως ειναι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Οι τρεις μερες ειναι 72 ωρες... η κανω λαθος;;;;;;;

Μπράβο δίκιο έχεις... Βλακεια είπα. Αλλά δνε ξέρω εγώ είχα μετά από 3 ημέρες... Μάλλον είδα θετικό τεστ και αγχώθηκα κ επεκτάθηκε η ωορρηξια... Γιατί και οι θερμοκρασίες μετά ήταν χάλια... Για τον προηγούμενο μήνα μιλάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γι αυτό σου λέω μην τρελαίνομαι τε... Οπότε είναι το τυχερό.... 

ετσι ειναι όποτε ειναι το τυχερο...απλα παρακολουθοντας γονιμες κ θερμοκρασιες ισως αυξανουμε λιγακι την ¨τυχη¨ μας αλλα αυτο θα ερθει οποτε θελει εκεινο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

ετσι ειναι όποτε ειναι το τυχερο...απλα παρακολουθοντας γονιμες κ θερμοκρασιες ισως αυξανουμε λιγακι την ¨τυχη¨ μας αλλα αυτο θα ερθει οποτε θελει εκεινο...

Αυτό και μακάρι να ρθει γρήγορα σε όλες μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εμένα μου είπαν ότι δεν έχω θέμα σε αυτό το κομμάτι στη καμπύλη δηλ. Οπότε δεν μου κάνουν κάτι είτε τα παίρνω είτε όχι... Κ δνε είχα κ στάνταρ περίοδο όταν τα έπαιρνα αλλά είχα λίγο καλύτερο από το να μην έπαιρνα τίποτα. Εμένα θεωρώ είναι καθαρά άγχους.. Καλοκαίρι έχω 28-30...χειμωνα έχω 32+ μέχρι όπου φτάσει. Κ τώρα δοκίμασα βιταμίνες με ινοσιτολη. Που είναι για την ωορρηξια κ ρυθμίζει τον κύκλο. Κ γενικά βοηθά όλο αυτό στη γονιμότητα. Και με σχέση με την θερμοκρασία παρατηρώ πως βελτιώνεται η κατάστασή..... ?

Κ εγω επερνα τα ινοφερτ πριν 4 χρονια νομιζω, δεν ειχα καμια διαφορα η περιοδος ηταν χαλια αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος εγω εχω ΣΠΩ γιαυτο με βοηθαει το glucophage. Μπραβο ευχομαι τα καλύτερα θετικη σκεψη κ αυτο το άγχος να εξεφανιστει μας εχει τρελανει.☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κ εγω επερνα τα ινοφερτ πριν 4 χρονια νομιζω, δεν ειχα καμια διαφορα η περιοδος ηταν χαλια αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος εγω εχω ΣΠΩ γιαυτο με βοηθαει το glucophage. Μπραβο ευχομαι τα καλύτερα θετικη σκεψη κ αυτο το άγχος να εξεφανιστει μας εχει τρελανει.☺☺☺☺

 Τα pregnacare παίρνω. Ναι ο κάθε οργανισμός δέχεται κι άλλο φάρμακο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εγώ είμαι στην 24η μέρα σήμερα 4-6 μέρες πριν την αναμενόμενη. Τα πονάκια περιόδου έχουν ελαττωθεί.. μια μέρα ήμουν χαλιά την προηγούμενη εβδομάδα..τώρα έρχονται κ φεύγουν.. στήθος γεμάτο αλλά όχι βαρύ κ να με πονάει.. θα δούμε τι θα γίνει περιμένω κ εγώ μαζί σας κ οχιιι δε θα κάνω τεστ ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexia85 είπε:

Καλημέρα! Ωραια!!!? Όταν είχα μείνει έγκυος κι εγώ... εκείνο το μήνα δεν είχα κανένα πόνο καθώς πλησίαζαν οι μέρες τις περιόδου ούτε στο στήθος ούτε κοιλιά πράγμα σύνηθες για μένα. Βέβαια τότε δεν είχα δωσει καμία σημασία στα διαφορετικά συμπτώματα. Όσο για τη θερμοκρασία είχα χαμηλή και κρύωνα συνεχώς αν και ήταν αρχή καλοκαιριού.

Όχι εγώ έχω ακόμη πρησμένο στήθος που άλλες φορές δεν 3ιχα τόσες μέρες... Κ υψηλή θερμοκρασία που άλλες φορές θα είχε πέσει από χθες.. Θα δω κι αύριο αν ει αι ίδια θερμοκρασία κ ίσως μπω στο πειρασμό του τεστ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

ναι 3 τρεις μερες πριν αδιαθετησει κ ειναι στανταρ γιατι ο αντρας της ερχεται συγκεκριμενες μερες στο σπιτι λογο δουλειας, μου ειπε πως δεν ειχε αλλη επαφη μετα ο αντρας της εφυγε ταξιδι  εκεινη πηγε σε ενα σεμιναριο αδιαθετησε κανονικα κ τον επομενο μηνα εμαθε πως ειναι εγκυος!

Προφανώς η κοπέλα έκανε πολύ αργά ωορρηξία!!!και το πέτυχε!!!Δυστυχώς αν δεν υπάρχει ωορρηξία δεν γίνεται να μείνεις έγκυος!!!Απλά πολλές κοπέλες δεν έχουν σταθερό κύκλο και κάθε μήνα κάνουν ωορρηξία άλλη μέρα!!! φυσικά επειδή το σπέρμα ζει πολλές μέρες έχεις ελπίδες αν έρθεις επαφή 2η3 μέρες πριν γίνει η ωορρηξία.εφοσον περάσει δεν υπάρχει πιθανότητα για εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Προφανώς η κοπέλα έκανε πολύ αργά ωορρηξία!!!και το πέτυχε!!!Δυστυχώς αν δεν υπάρχει ωορρηξία δεν γίνεται να μείνεις έγκυος!!!Απλά πολλές κοπέλες δεν έχουν σταθερό κύκλο και κάθε μήνα κάνουν ωορρηξία άλλη μέρα!!! φυσικά επειδή το σπέρμα ζει πολλές μέρες έχεις ελπίδες αν έρθεις επαφή 2η3 μέρες πριν γίνει η ωορρηξία.εφοσον περάσει δεν υπάρχει πιθανότητα για εγκυμοσύνη! 

ναι κάπως έτσι πρεπει να έγινε ! Συμφωνώ απολυτα με αυτά που λες , επειδη όμως ποτε δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως κ ποια στιγμη συμβαινει αυτο στο σώμα μας γι αυτο είπα να μην τρελενομαστε με μια συγκεκριμενη μερα κ να το δουμε λιγο πιο χαλαρα, ισως βοηθησει κ στην ψυχολογια μας αυτο. Προσπαθειες για καποια συγκεκριμενη χρονικη περιοδο κ αν δεν .....ραντεβου στο γιατρο για περαιτερο εξετασεις. Διαβασα πως ανω των 35 μετα απο 6 μηνες αποτυχημενης προσπαθειας πρεπει να επισκεφθεις γιατρο , ενω κατω των 35 μετα απο 1  χρονο προσπαθειας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

ναι κάπως έτσι πρεπει να έγινε ! Συμφωνώ απολυτα με αυτά που λες , επειδη όμως ποτε δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως κ ποια στιγμη συμβαινει αυτο στο σώμα μας γι αυτο είπα να μην τρελενομαστε με μια συγκεκριμενη μερα κ να το δουμε λιγο πιο χαλαρα, ισως βοηθησει κ στην ψυχολογια μας αυτο. Προσπαθειες για καποια συγκεκριμενη χρονικη περιοδο κ αν δεν .....ραντεβου στο γιατρο για περαιτερο εξετασεις. Διαβασα πως ανω των 35 μετα απο 6 μηνες αποτυχημενης προσπαθειας πρεπει να επισκεφθεις γιατρο , ενω κατω των 35 μετα απο 1  χρονο προσπαθειας..

Φυσικά και δεν πρέπει να τρελενομαστε έτσι και αλλιώς και την ημέρα να πετύχεις έχεις 25% πιθανότητες!! Απλά ξέρεις ότι τουλάχιστον έχεις κάποιες ελπίδες!!Συμφωνώ απόλυτα ότι μετά από έναν χρόνο πρέπει να πηγαίνουμε στον γιατρό!! Γιατί έχει και πολλά που πρέπει να ελέγξουμε και καλύτερα να ξέρουμε άμα έχουνε κάτι!!εγώ μετά από ένα μισή χρόνο ήδη έχω κάνεις κάποιες εξετάσεις και τώρα περιμένω αποτελέσματα από αμη που δείχνει το απόθεμα και την ποιότητα των ωαρίων και βιταμίνη D που επίσης επηρεάζει την σύλληψη!!άντε να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Φυσικά και δεν πρέπει να τρελενομαστε έτσι και αλλιώς και την ημέρα να πετύχεις έχεις 25% πιθανότητες!! Απλά ξέρεις ότι τουλάχιστον έχεις κάποιες ελπίδες!!Συμφωνώ απόλυτα ότι μετά από έναν χρόνο πρέπει να πηγαίνουμε στον γιατρό!! Γιατί έχει και πολλά που πρέπει να ελέγξουμε και καλύτερα να ξέρουμε άμα έχουνε κάτι!!εγώ μετά από ένα μισή χρόνο ήδη έχω κάνεις κάποιες εξετάσεις και τώρα περιμένω αποτελέσματα από αμη που δείχνει το απόθεμα και την ποιότητα των ωαρίων και βιταμίνη D που επίσης επηρεάζει την σύλληψη!!άντε να δούμε!!!

Πω η βιταμίνη d σε όλους είναι πολύ χαμηλό πλέον..... Εγώ όταν το θυμηθώ παίρνω για 1 μήνα ειδικά το χειμώνα από μόνη μου βιταμίνη d.... Κ είναι βασική βιταμίνη. Ενώ μένουμε σε μια χώρα με ήλιο έχουμε χαμηλά επίπεδα δυστυχώς....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πω η βιταμίνη d σε όλους είναι πολύ χαμηλό πλέον..... Εγώ όταν το θυμηθώ παίρνω για 1 μήνα ειδικά το χειμώνα από μόνη μου βιταμίνη d.... Κ είναι βασική βιταμίνη. Ενώ μένουμε σε μια χώρα με ήλιο έχουμε χαμηλά επίπεδα δυστυχώς....... 

Ναι!!εγώ δεν το ήξερα!!!πήγα τώρα σε έναν γιατρό που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα να τα βάλουμε κάτω να δούμε τι γίνεται!!! Και μου είπε ότι παίζει ρόλο εγώ είναι και άσπρη στην επιδερμίδα δεν κάθομαι στον ήλιο!!!! Βέβαια οι βιταμίνες που παίρνουμε και εσύ και εγώ έχουν μέσα  οπότε μπορεί να μην είναι και πολύ χαμηλή!πιο πολύ με αγχωνει η αμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι!!εγώ δεν το ήξερα!!!πήγα τώρα σε έναν γιατρό που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα να τα βάλουμε κάτω να δούμε τι γίνεται!!! Και μου είπε ότι παίζει ρόλο εγώ είναι και άσπρη στην επιδερμίδα δεν κάθομαι στον ήλιο!!!! Βέβαια οι βιταμίνες που παίρνουμε και εσύ και εγώ έχουν μέσα  οπότε μπορεί να μην είναι και πολύ χαμηλή!πιο πολύ με αγχωνει η αμη 

Ναι ναι.. Καλά ίσως να μην έχει προλάβει να ανέβει ακόμη.. Και μη φανταστείς ότι κάνουν κ θαύματα οι βιταμίνες. Διότι αν έχεις παρατηρήσει είναι πολύ μικρό το ποσοστό για ημερήσια δόση... Οπότε ίσως σου δόση κ μισή δόση επιπλέον ως καθαρή βιταμίνη d αν είναι χαμηλή θα το δεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

 Τα pregnacare παίρνω. Ναι ο κάθε οργανισμός δέχεται κι άλλο φάρμακο.. 

Χαχα κ αυτα τα εχω παρει ποπο τα εχω παρει ολα τοσα χρονια!!!!!!!!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Χαχα κ αυτα τα εχω παρει ποπο τα εχω παρει ολα τοσα χρονια!!!!!!!!!!!?????

Εγώ τώρα τα ξεκίνησα... Είμαι στο 2ο κουτί.. Και ελπίζω...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι.. Καλά ίσως να μην έχει προλάβει να ανέβει ακόμη.. Και μη φανταστείς ότι κάνουν κ θαύματα οι βιταμίνες. Διότι αν έχεις παρατηρήσει είναι πολύ μικρό το ποσοστό για ημερήσια δόση... Οπότε ίσως σου δόση κ μισή δόση επιπλέον ως καθαρή βιταμίνη d αν είναι χαμηλή θα το δεις.. 

Ναι μπορεί!!!περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα για να δούμε!!!!έχω λίγο άγχος αλλά δεν με πτοεί!!!!Είμαι πλέον σίγουρη ότι θα τα καταφέρω!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να και το σημερινο μου τεστ ωορρηξιας που σε σχεση με το χθεσινο που ηταν με δυο κοκκινες γραμμουλες θετικο , αυτο ειναι αρνητικο .0000.thumb.jpg.6c07e0d794bf3fc23ab7c718502b07fa.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι μπορεί!!!περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα για να δούμε!!!!έχω λίγο άγχος αλλά δεν με πτοεί!!!!Είμαι πλέον σίγουρη ότι θα τα καταφέρω!!???

Έτσι ειμαι κ εγώ μετά τις εξετάσεις μας και συζήτηση με τη γιατρό! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...