Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Τοοσο ευκολα χωρις προσπαθεια χωρις αγχος χωρις γονιμες χωρις θερμομετρα..

το χωρίς άγχος συμπεριλαμβάνει κι όλα τα υπόλοιπα "χωρίς" που ανέφερες! έτσι είναι. τι να γίνει όμως που το άγχος είναι το πιο δύσκολο να ελεγχθεί :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ συνεχίζω με κανένα πόνο. Κ θερμοκρασία υψηλή. Ενώ περίμενα σήμερα περίοδο.. ?

Καλημέρα! Ωραια!!!? Όταν είχα μείνει έγκυος κι εγώ... εκείνο το μήνα δεν είχα κανένα πόνο καθώς πλησίαζαν οι μέρες τις περιόδου ούτε στο στήθος ούτε κοιλιά πράγμα σύνηθες για μένα. Βέβαια τότε δεν είχα δωσει καμία σημασία στα διαφορετικά συμπτώματα. Όσο για τη θερμοκρασία είχα χαμηλή και κρύωνα συνεχώς αν και ήταν αρχή καλοκαιριού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ συνεχίζω με κανένα πόνο. Κ θερμοκρασία υψηλή. Ενώ περίμενα σήμερα περίοδο.. ?

Καλημερα μπραβο κοριτσι ευχομαι να μην ερθει?. Εγω ποναω στη κοιλια το στηθος πριστικε κ εχω 37 παλι αλλα δεν ηρθε ακομα. Τα glucophage γιατι τα επερνες; Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι εχω φυσιολογικη καμπυλη αλλα τα περνω λογο ΣΠΩ γιατι λεει ρυθμιζει την ωορρηξία κ γινεται πιο ποιοτικο το ωάριο κατεπεκταση εχεις κ κανονικα περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλημερα μπραβο κοριτσι ευχομαι να μην ερθει?. Εγω ποναω στη κοιλια το στηθος πριστικε κ εχω 37 παλι αλλα δεν ηρθε ακομα. Τα glucophage γιατι τα επερνες; Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι εχω φυσιολογικη καμπυλη αλλα τα περνω λογο ΣΠΩ γιατι λεει ρυθμιζει την ωορρηξία κ γινεται πιο ποιοτικο το ωάριο κατεπεκταση εχεις κ κανονικα περιοδο.

Εμένα μου είπαν ότι δεν έχω θέμα σε αυτό το κομμάτι στη καμπύλη δηλ. Οπότε δεν μου κάνουν κάτι είτε τα παίρνω είτε όχι... Κ δνε είχα κ στάνταρ περίοδο όταν τα έπαιρνα αλλά είχα λίγο καλύτερο από το να μην έπαιρνα τίποτα. Εμένα θεωρώ είναι καθαρά άγχους.. Καλοκαίρι έχω 28-30...χειμωνα έχω 32+ μέχρι όπου φτάσει. Κ τώρα δοκίμασα βιταμίνες με ινοσιτολη. Που είναι για την ωορρηξια κ ρυθμίζει τον κύκλο. Κ γενικά βοηθά όλο αυτό στη γονιμότητα. Και με σχέση με την θερμοκρασία παρατηρώ πως βελτιώνεται η κατάστασή..... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια  .. Λοιπόν εγώ εχωβκυκλο 31 ημερών αδιαθετησα στις 16/10 οωρηξια στις 2/11 .ήρθα σε επαφή στις 3 και 5/11 . Χτες στις 14/11 τεστ αρνητικό απογεύμα βέβαια αλλά ωστοσω αρνητικό καραμπινάτο.  Εδώ και μια εβδομάδα πονος στο στήθος αφόρητος και σήμερα ανεβασμένη θερμοκρασία λες και είχα πυρετο δεν μετρήθηκαν βέβαια αλλά ένιωθα να φλέγονται..  Άντε να έρθει να ξανά ξεκινήσω προσπαθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εμένα μου είπαν ότι δεν έχω θέμα σε αυτό το κομμάτι στη καμπύλη δηλ. Οπότε δεν μου κάνουν κάτι είτε τα παίρνω είτε όχι... Κ δνε είχα κ στάνταρ περίοδο όταν τα έπαιρνα αλλά είχα λίγο καλύτερο από το να μην έπαιρνα τίποτα. Εμένα θεωρώ είναι καθαρά άγχους.. Καλοκαίρι έχω 28-30...χειμωνα έχω 32+ μέχρι όπου φτάσει. Κ τώρα δοκίμασα βιταμίνες με ινοσιτολη. Που είναι για την ωορρηξια κ ρυθμίζει τον κύκλο. Κ γενικά βοηθά όλο αυτό στη γονιμότητα. Και με σχέση με την θερμοκρασία παρατηρώ πως βελτιώνεται η κατάστασή..... ?

Αυτές τθα βιταμίνες τις αγόρασες μόνη η θέλει συνταγογραφηση από γιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Εγώ συνεχίζω με κανένα πόνο. Κ θερμοκρασία υψηλή. Ενώ περίμενα σήμερα περίοδο.. ?

Μπράβο.θα κάνεις τεστακι? Τώρα θα δείξει λογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αυτές τθα βιταμίνες τις αγόρασες μόνη η θέλει συνταγογραφηση από γιατρο..

Pragnacare βιταμίνες είναι για γονιμοτητα. Τισ παραγγέλνω από το ίντερνετ πιο φθηνές... Διάβασε να δεις είναι απλές βιταμίνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο.θα κάνεις τεστακι? Τώρα θα δείξει λογικα

Α μη με βάζεις σε σκέψεις.... Περιμένω γιατί ήμουν κρυωμένη κ λέω ίσως να αργήσει... Κ τον περασμένο μήνα απόγευμα μου είχε έρθει οπότε θα περιμένω να δω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σας έχασα 

Δεν μπορώ να σας διαβάσω καλά με το κινητό και είμαι εκτός 

Ενημερώστε με λίγο :)

ποιες περιμένουν ποιες είναι έγκυες και γενικά τλχ τα σοσ χιχι

εομαι ακόμη εκτός και δεν μπορώ να παρακολουθήσω συχνά

εγω περιμενω τα αποτελέσματα του Παπ κΙ την περίοδο πρωτη μέρα θα ξεκινήσω βιταμίνες και σίδερο με φολικό οξύ τώρα θα σταματήσω τα πάντα 

Τρίτη μέρα κύκλου θα πάω για θυροειδή και τελευταία μέρα θα ξεκινήσω με το σπρέι 10-18η είπε ο γιατρός προσπάθειες αυτά

α και υποτίθεται περιοδος περιμένω 26 του μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια  .. Λοιπόν εγώ εχωβκυκλο 31 ημερών αδιαθετησα στις 16/10 οωρηξια στις 2/11 .ήρθα σε επαφή στις 3 και 5/11 . Χτες στις 14/11 τεστ αρνητικό απογεύμα βέβαια αλλά ωστοσω αρνητικό καραμπινάτο.  Εδώ και μια εβδομάδα πονος στο στήθος αφόρητος και σήμερα ανεβασμένη θερμοκρασία λες και είχα πυρετο δεν μετρήθηκαν βέβαια αλλά ένιωθα να φλέγονται..  Άντε να έρθει να ξανά ξεκινήσω προσπαθεια

Πολύ νωρίς έκανες το τεστ θεωρώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια σε ολες , εγω 14η μερα σημερα, χθες που εκανα το τεστακι ωορρηξιας ηταν στα φουλ του αλλα δεν μπορεσα χθες βραδυ να εχω επαφη, θα το κανω κ σημερα το τεστακι την ιδια ωρα δηλαδη σε κανα 2ωρο απο τωρα πιο πολυ απο περιεργια να δω τι θα δειξει μιας κ χθες ηταν η πρωτη φορα που το χρησιμοποιησα κ συμφωνα με τη λογικη αφου χθες ηταν στα κοκκινα σημερα μαλλον δεν θα ειναι...αφου σημερα λογικα ειναι η μερα ωορρηξιας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια  .. Λοιπόν εγώ εχωβκυκλο 31 ημερών αδιαθετησα στις 16/10 οωρηξια στις 2/11 .ήρθα σε επαφή στις 3 και 5/11 . Χτες στις 14/11 τεστ αρνητικό απογεύμα βέβαια αλλά ωστοσω αρνητικό καραμπινάτο.  Εδώ και μια εβδομάδα πονος στο στήθος αφόρητος και σήμερα ανεβασμένη θερμοκρασία λες και είχα πυρετο δεν μετρήθηκαν βέβαια αλλά ένιωθα να φλέγονται..  Άντε να έρθει να ξανά ξεκινήσω προσπαθεια

Μια από τα ίδια κύκλο 31 ημερών έκανα χτες αρνητικό καραμπινάτοε ωορηξια 2 με 3 Νοεμβρίου.... Άρα δεν νομίζω. Αν κ διάβασα ότι το έκανα νωρίς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα κορίτσια σε ολες , εγω 14η μερα σημερα, χθες που εκανα το τεστακι ωορρηξιας ηταν στα φουλ του αλλα δεν μπορεσα χθες βραδυ να εχω επαφη, θα το κανω κ σημερα το τεστακι την ιδια ωρα δηλαδη σε κανα 2ωρο απο τωρα πιο πολυ απο περιεργια να δω τι θα δειξει μιας κ χθες ηταν η πρωτη φορα που το χρησιμοποιησα κ συμφωνα με τη λογικη αφου χθες ηταν στα κοκκινα σημερα μαλλον δεν θα ειναι...αφου σημερα λογικα ειναι η μερα ωορρηξιας μου.

Εγώ μετά το θετικό τεστακι είχα ωορρηξια μέρα από 3 ημέρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Μια από τα ίδια κύκλο 31 ημερών έκανα χτες αρνητικό καραμπινάτοε ωορηξια 2 με 3 Νοεμβρίου.... Άρα δεν νομίζω. Αν κ διάβασα ότι το έκανα νωρίς... 

Α εμεις μαζι ημαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ μετά το θετικό τεστακι είχα ωορρηξια μέρα από 3 ημέρες.... 

Ωωωωχ... κι αυτο παιζει;;;;;; Μετα το θετικο τεστ δε λεει σε 12-36 ωρες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Ωωωωχ... κι αυτο παιζει;;;;;; Μετα το θετικο τεστ δε λεει σε 12-36 ωρες;;;;

Ε οι 3 μέρες είναι 36 ώρες... Δεν ξέρεις πότε ακριβώς... Ούτε αν γίνεται σωστά η ωορρηξία δηλ να φτάνει το ωάριο σε σωστό μέγεθος ώστε να σκάσει..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια τώρα με έπιασε μια κομαρα... Κ σα να πονάω... Έρχονται οι πόνοι περιόδου.... Οπότε μάλλον κοντοφθανει η άτιμη..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ε οι 3 μέρες είναι 36 ώρες... Δεν ξέρεις πότε ακριβώς... Ούτε αν γίνεται σωστά η ωορρηξία δηλ να φτάνει το ωάριο σε σωστό μέγεθος ώστε να σκάσει.....  

ναι λέει απο 12-36 ωρες όμως βρε κοριτσια εγω πιστευω πως πιθανοτητες υπαρχουν αρκετες κ τις ημέρες πριν την ωορρηξια, θελω να πω δεν γινεται να τρελενομαστε κ να ψαχνουμε ακριβως μερα κ ωρα δεν γινονται αυτα , πηγα χθες στην κομμωτρια μου εχει γεννησει πριν λιγους μηνες, ειναι 40 ετων εμεινε εγκυος στους 10 μηνες χωρις να κοιταει μερες, θερμοκρασιες κλπ κλπ ειναι υπερβαρη κ το  μωρο το επιασε 3 μερες πριν αδιαθετησει γιατι δεν ειχε αλλες μερες επαφη. Οποτε ολα αυτα που συζηταμε εμεις ειναι βαση "στατιστικων" υποτιθεται...αλλα κ αλλες μερες του μηνα η γυναικα μπορει να μεινει εγκυος !! ας μην τρελενόμαστε με τη μια κ μοναδικη μερα ωορρηξιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...