Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 6 ΜΗΝΕΣ...ΑΛΛΑ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟ GPS


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μαμάδες,αλλά και στις wannabe!Είμαι νέο μέλος και έκανα εγγραφή χθες τη νύχτα,αμέσως μόλις ανακάλυψα την ιστοσελίδα.

Προσπαθούμε με τον άντρα μου 6 μήνες,αλλά το συμπαθές δίποδο με τη μεγάλη μουσούδα μάλλον έχασε το δρόμο.Είμαι 23 και ο σύντροφός μου 25.Ο κύκλος μου είναι ΠΑΝΤΑ 28 μέρες,από τα 9 μου χρόνια που έχω περίοδο.Πρίν 4 χρόνια είχα μια εγκυμοσύνη,η οποία δυστυχώς,διεκόπη,κάτι που θα μετανιώνω για πάντα.

Αυτές τις μέρες,έχω κάποια,ας τα πούμε...εχμμ...προβληματάκια.Περιμένω ν'αδιαθετήσω στις 28/01 και μέρες τώρα,η κοιλιά μου έχει πρηστεί.Πολύ όμως.Σκεφτείτε ότι όταν κάθομαι,τη νιώθω ν'ακουμπάει στα πόδια μου!

Πριν λίγες μέρες,φόρεσα το αγαπημένο μου παντελόνι,και πήγα να το φορέσω και προχθές,και απλά...ΔΕΝ κούμπωσε.Χα,χα...

Να σημειώσω ότι από χθες με τσούζει το στήθος μου και η θηλέα άλως,αφήστε που λαχανιάζω απίστευτα εύκολα!Επίσης,έχω ένα περίεργο "κόμπο" στο στομάχι που μου κόβει την όρεξη,όπως επίσης και απίστευτες καούρες.Σε σημείο να θέλω να κάνω εμετό.

Για να μη μιλήσω για το νευρικό μου σύστημα.Στα χάλια του.Νεύρα και κλάμα...ΠΟΛΥ κλάμα όμως,και ΦΥΣΙΚΑ,χωρίς λόγο.Ο δόλιος αντρούλης μου κάνει ιώβεια υπομονή (πότε θα με στείλει πακέτο στη μάνα μου δε ξέρω :P ).Μάρθα Βούρτση του 2009 σας λέω!

Το αστείο είναι ότι έχω ένα περίεργο "συναίσθημα".Σαν κάτι να μου λέει "κάτι γίνεται μέσα σου".Δε θέλω να βάλω τον άντρα μου στο τριπάκι της εγκυμοσύνης,μην απογοητευτεί ξανά...

Κλείνοντας,να ζητήσω συγνώμη για το μεγάλο ποστ,αλλά προσπάθησα να εξηγήσω την κατάστασή μου όσο πιο αναλυτικά γίνεται.

Λέτε αυτή τη φορά να το πετύχαμε;;;:woohoo:

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Την καλημέρα μου!

Δήμητρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΜΑΙ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΘΕΤΙΚΟ!!!!!ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι

Τα συμπτωματα σου παντως ειναι ωραιοτατα για να οδηγησουν σε μια εγκυμοσυνη.:cheer:

Ελπιζω να μην σου κανει πλακα ο οργανισμος και να εισαι οντως...;)

Να μας ενημερωσεις, θα περιμενουμε!:side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια!Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός και για μένα,και για όλες όσες είναι στην αναμονή!

Τα συμπτώματα μου κάνουν πολύ περίεργα,αφήστε που δε ξέρω αν θ'αντέξω την αναμονή...

Είδωμεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ...

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΜΑΜΜΥ..!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!

ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΘΕΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ..!!

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ Μ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ?

"Πρίν 4 χρόνια είχα μια εγκυμοσύνη,η οποία δυστυχώς,διεκόπη,κάτι που θα μετανιώνω για πάντα."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ26 προχώρησα στη διαδικασία της άμβλωσης.Δε θα προσπαθήσω να δικαιολογήσω τον εαυτό μου,ήμουν λάθος,αλλά δεν είχα από πού και από ποίον να στηριχτώ.Ο τότε σύντροφός μου εξαφανίστηκε και εκείνη την περίοδο είχα κάνει κάποιες εξετάσεις και είχα πάρει μεγάλη ποσότητα ραδιενέργειας.Ο τότε γιατρός μου μού συνέστησε την άμβλωση γιατί δεν προλαβαίναμε να ελέγξουμε αν το μωρό ήταν υγιές.Φαντάσου ότι ήμουν ήδη 11 εβδομάδων όταν το έμαθα.

Όπως και να έχει,το θέμα είναι ότι τώρα ξέρω τι θέλω,κι αυτό που θέλω είναι ένα μωρό.Αγόρι,κορίτσι,δεν έχει σημασία.Θέλω μόνο να είναι γερό.

Και θέλω πραγματικά να πιστεύω ότι αυτό το "συναίσθημα",αυτός ο διαρκής κόμπος στο στομάχι,δεν είναι λάθος σύμπτωμα.Ο Γενάρης ήταν ο μοναδικός μήνας προσπαθειών που απήλαυσα τον έρωτα με τον άντρα μου χωρίς να σκέφτομαι "θέλω μωρό,θέλω μωρό".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maniamounias πραγματικά τα συμπτώματά σου είναι αισιόδοξα. Μακάρι να μη σε διαψεύσουν. Εύχομαι να έρθει ο πελαργός και να έχεις μωράκι στην κοιλίτσα σου! Περιμένουμε νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΑΣ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΤΟ "ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ" ΣΟΥ..

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι,δε λέτε τίποτα!

Όμορφη η διαδικασία,δε λέω,αλλά η αναμονή;Δεν παλεύεται!

Σ'αναμμένα κάρβουνα κάθομαι το ζωντανό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maniamounias μου γεια σου!

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!

Με λενε Κωνσταντινα ειμαι 26 και περιμενω κι εγω να ερθει και απο μενα μια βολτα ο πελαργος χα χα χα:laugh: !!!

Μαλιστα πριν 5 μερες ειχα κι εγω κατι συμπτωματα που ποτε δεν ειχα και ημουν σχεδον σιγουρη αλλα τιποτα με προσπερασε μαλλον θα κανει σταση απο σενα πρωτα χα χα!!!!!!!ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!

Οσο για την πρωτη διακοπη που ειχες κανει μην στενοχωριεσαι μπορει να μην ηταν και οι πιο καταλληλες συνθηκες στην ζωη σου καλη μου!Οποτε κοιτα μπροστα και προσπαθησε τωρα!:)

Για τα συμπτωματα τι να σου πω εμενα με εχουν μπερδεψει τοσο που δεν ξερω τι να πιστευω!

Τωρα αφου περιμενεις σε 6 μερουλες μην αγχωνεσαι κανε υπομονη και ελπιζω να μας πεις τα καλα νεα, θα περιμενουμε με ανυπομονησια!!!!

Φιλακι χαρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina μου,στην Ελλάδα ζούμε.Τίποτα δεν έρχεται στην ώρα του!

Γιούχουουου!!!Πελαργέέέέ;;;Με βλέπεις;;;Νιανιανιανιανια!!!!!!!

(τον θυμώνω τώρα μπας κι έρθει να ζητήσει εξηγήσεις)

Όσο για τα συμπτώματα που περιέγραψα;Εδώ τα'χω,πίνουμε καφέ μαζί.Αλλά δε θέλω να τα σκέφτομαι,έχω μπλέξει τις τρίχες μου.

Ο άντρας μου κάθε μήνα έγκυος με βλέπει.Όλο "σαν να πάχυνες,ε γουρουνίτσα;" είναι.Την τελευταία φορά του απάντησα ότι έφαγα πολύ μουσακά και το'πιασε το υπονοούμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Δημητρα!!!!

Καλως μας ηρθες!

Ειμαι και εγω 23 το ονομα μου ειναι Νατασα και περιμενω τη μπεμπα μου μεσα στον Φεβρουαριο!

Σου ευχομαι να εισαι πραγματικα εγκυος και να χαρεις ενα γερο μωρακι!!!

Φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσα μου,καλή λευτεριά εύχομαι και μ'ένα πόνο!

Μακάρι να έχω κι εγώ τα επιθυμητά αποτελέσματα.

Μετά,θα διοργανώσω πάρτυ!

(κύριε Πελαργέέέ!!!!Θα είστε καλεσμένος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τα αποτελεσματα σου να ειναι θετικα...οι ενδειξεις αυτο λενε...οποτε σε λιγες μερες θα ξερεις....φιλακια πολλα,περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρετή,και γω στα συμπτώματα στηρίζομαι,αλλά δε θέλω και να βγάζω συμπεράσματα.

Τη μια λέω "Βρε λες;",αλλά από την άλλη νομίζω ότι ούτε αυτό το μήνα το πετύχαμε.

Έχω μπλέξει τις τρίχες μου σου λέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Δημητρα μου ετσι ειναι!:)

Μην τα σκεφτεσαι χαλαρωσε και απολαυσε τα!!!ε?:laugh:

Ειναι να μην μπλεκεις τις τριχες σου εγω να δεις εχω χασει την μπαλα....

Κριμα μωρε το θελει κι αυτος τοσο και προσπαθει τις τοσο δα αλλαγουλες να τις βλεπει σαν το μωρακι σας που σε φουσκωνει!

Και προσεξε οχι και πολλους μουσακαδες....να εχει κι αυτο λιγακι χωρο χα χα χα!!!!:)

Με το καλο ευχομαι ο Θεουλης να ριξει μια κλωτσια σον πελαργο και να προσγειωθει στην αγκαλιτσα σουουουουουουουουουουουουου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina,φαντάσου σκηνικό:

Τελικά είμαι έγκυος και πηγαίνω τρέχοντας να το πω στον άντρα μου:

ΕΓΩ:Αγάπη μουουουου!!!!Θα γίνεις μπαμπάάάςςς!!!!!

ΑΥΤΟΣ:Μπας κι έφαγες πάλι πολύ μουσακά βρε γουρουνίτσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ.

**ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2ο ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.

ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αχ βρε Δημητρα μου με εκανες και γελασα οχι τιποτα αλλο εχω φαει και πολυ!!!

Στο τελος τιποτα τετοιο θα σου πει και αντε να τον πεισεις!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...