Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η France είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ. Πολύ δύσκολα έχεις περάσει. Τώρα ξαναπροσπάθειτε; Προσπάθησε να φανείς δυνατή.

Μετα που χασαμε το μωρο εκατσα 10μερες στο νοσοκ γιατι κινδευψα και γω και στις εξετασεις που μου εκαναν βρηκαν μια μαζα πισω απο τη μητρα η οποια δεν ηξεραν τι ειναι κτλ.Τελικα ηταν απλο ινομυωμα το οποιο εγινε απο τις ορμονες της εγκυμ( δεν ειχε να κανει με το οτι εχασα το μωρο).Μπηκα για λαπαροσκοπηση για το ινομυωμα και βρηκαν οτι εχω και ενδομητριωση.Η οποια βεβαια δε μου χε δημιουργησει θεμα συλληψης ουτε ειχα ποτε καποιο συμπτωμα.Τελοσπαντων μετα το χειρουρ μου πε οτι πρεπει να περιμενω 6 μηνες πριν μεινω εγκυος οποτε το προηγ μηνα ξεκινησαμε προσπαθειεας με πολυ φοβο και για το αν μετα απο ολα αυτα θα μπορεσω να μεινω εγκυος αλλα και για το αν μεινω εγκυος πως θα το διαχειριστω μετα απο οσα περασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cecilaki είπε:

Ακριβως ετσι αρχισα να σκεφτομαι και γω και λεω δοξα το Θεο για οσα εχω .Μετα απο οσα περασα εγινα ακομα πιο δυνατη,εμαθα να βαζω ορια ,εμαθα να διεκδικω εμαθα οτι η ζωη δεν ειναι δεδομενη και οτι μεσα σε λιγα λεπτα μπορουν ολα να αλλαξουν.Αλλωστε και οι γιατροι απορουσαν πως αντεξε ο οργανισμος μου γιατι επαθα σηψαιμια και ημοθν στο τσακ να πεσω σε κωμα.Οποτε απλα μετα που περασε ο θυμαος,εκτιμησα τη ζωη

δυστυχώς μόνο όταν έρθουμε πολύ κοντά στο θάνατο, με όποιο τρόπο , μόνο τότε εκτιμουμε πραγματικά όσα έχουμε! μακάρι ο Θεός να μη μας έδινε όσα μπορούμε να αντέξουμε! γιατί δυστυχώς αντέχουμε πολλά, όσα ποτέ δε φανταστηκαμε. υπάρχει πολύ δύναμη μέσα μας και θα τα καταφέρουμε όλες μας, γιατί τα παιδάκια μας θέλουν δυνατές μανούλες να μας τυραννανε μέχρι τα βαθιά γεραματα χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Έχετε δίκιο. Μακάρι να καταφέρουμε να γίνουμε μητέρες. Σήμερα πραγματικά έχω απογοητευτεί πάρα πολύ. Ήλπιζα. Ελπίζω να το ξεπεράσω. Τώρα θα ξεκινήσουμε την προσπάθεια με τον γιατρό. Θέλω να ελπίζω αλλά νιώθω φόβο

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που δυσκολεύομαι να αποκτήσω παιδάκι!!! Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γτ αυτό δεν γινεται!!! Θα σου πω ότι εγώ αυτό τον μήνα έκανα εξετάσεις βρήκαμε το πρόβλημα κ έχω λιγότερο άγχος!!! Ψαξ το περισσότερο!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

δυστυχώς μόνο όταν έρθουμε πολύ κοντά στο θάνατο, με όποιο τρόπο , μόνο τότε εκτιμουμε πραγματικά όσα έχουμε! μακάρι ο Θεός να μη μας έδινε όσα μπορούμε να αντέξουμε! γιατί δυστυχώς αντέχουμε πολλά, όσα ποτέ δε φανταστηκαμε. υπάρχει πολύ δύναμη μέσα μας και θα τα καταφέρουμε όλες μας, γιατί τα παιδάκια μας θέλουν δυνατές μανούλες να μας τυραννανε μέχρι τα βαθιά γεραματα χαχαχα 

Αντεχουμε πολλα ειναι η αληθεια.Εγω απλα εχω ζητησει ενα break για να μαζεψω δυναμεις γιατι εχει ενα χρονο που δεν εχω παρει ανασα.ερχεται το ενα πισω απο το αλλο αλλα ειμαι ακομα εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. έστειλε χθες μήνυμα στον γιατρό μου κ τον ρώτησα σχετικά με τα felicine.. λέω να ξεκινήσω κ εγώ γιατί απ' ότι κατάλαβα βιταμίνουλες είναι που μόνο καλό κάνουν.. αν ήταν φάρμακο δε θα το ξεκινούσα χωρίς λόγο εννοείται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. έστειλε χθες μήνυμα στον γιατρό μου κ τον ρώτησα σχετικά με τα felicine.. λέω να ξεκινήσω κ εγώ γιατί απ' ότι κατάλαβα βιταμίνουλες είναι που μόνο καλό κάνουν.. αν ήταν φάρμακο δε θα το ξεκινούσα χωρίς λόγο εννοείται.. 

Καλημερα κοριτσι μου εινε φολικο. Καλο. Εινε.. Πινο κε εγω. Εγω πηγα συο. Γιατρο εναμηνα θεραπεια κ. Μετα πρισπαθεια.. Παει αυτο. Ο. Μηνας κ ο. Αλλος.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Έχω κάνει τις βασικές εξετάσεις!ορμονολογικες και υπέρηχο!όλα καλά!!Η ενδομητριωση πως φαίνεται; Έχει συμπτώματα; Στον υπέρηχο μου είπε ότι είναι μια χαρά το ενδομήτριο τώρα δεν ξέρω αν χρειάζεται κάποια άλλη εξέταση

Afou exeis kanei ormonologikes kai einai ola kala min fovasai tipota...emena apo mia exetash aimatos mou thn vrike kai ekana lamparoskopish...kai ontws eixa ta simptomata mou itan polu ponos sthn periodo kai ta teleutaia 3 xronia sixnoouria kati pou twra den exw....twra omws k egw eimai me 4 meres kathisterish kai den xerw an prepei na xarw h oxi..signwmh gia to megalo keimeno

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Afou exeis kanei ormonologikes kai einai ola kala min fovasai tipota...emena apo mia exetash aimatos mou thn vrike kai ekana lamparoskopish...kai ontws eixa ta simptomata mou itan polu ponos sthn periodo kai ta teleutaia 3 xronia sixnoouria kati pou twra den exw....twra omws k egw eimai me 4 meres kathisterish kai den xerw an prepei na xarw h oxi..signwmh gia to megalo keimeno

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Δηλαδή εγώ που είχα καφέ 8 και 9 του μήνα πιάνω πρώτη μέρα στις 10 που είχα το κανονικό αίμα? 

Εμένα έτσι μου είπε η γυναικολόγος μου να μετράω γιατί και εγώ μετρούσα από την μέρα που έβλεπα καφέ και μου είπε ότι είναι λάθος οπότε μετράω πάντα από την μέρα που βλέπω αίμα!!!! Τώρα όπως βολεύει τον καθένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εγώ μόλις αδιαθετησα. Η διάθεσή μου είναι χάλια. Ευχαριστώ για τις εμπειρίες και όσα μοιραστηκαμε. Κάπου εδώ θα σας χαιρετήσω ευχόμενη καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν και όσες ξεκινούν στον τυχερό Οκτώβριο.

Κορίτσι μου κάνε ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα!!!!!εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις το μωράκι σου!!Η ηλικία πλέον δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο μίλησε με τον γιατρό σού και είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έχεις ευχαριστα πίστεψε το και θα α γίνει!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Afou exeis kanei ormonologikes kai einai ola kala min fovasai tipota...emena apo mia exetash aimatos mou thn vrike kai ekana lamparoskopish...kai ontws eixa ta simptomata mou itan polu ponos sthn periodo kai ta teleutaia 3 xronia sixnoouria kati pou twra den exw....twra omws k egw eimai me 4 meres kathisterish kai den xerw an prepei na xarw h oxi..signwmh gia to megalo keimeno

Ναι έτσι λέω και εγώ τώρα όταν ξαναπάω θα με δεί πάλι!!!! Με 4 μέρες καθυστέρηση φυσικά να χαρείς αλλά συγκρατημένα!!!ποιος είναι ο μεγαλύτερος σου κύκλος; Εγώ θα έκανα ένα τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που δυσκολεύομαι να αποκτήσω παιδάκι!!! Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γτ αυτό δεν γινεται!!! Θα σου πω ότι εγώ αυτό τον μήνα έκανα εξετάσεις βρήκαμε το πρόβλημα κ έχω λιγότερο άγχος!!! Ψαξ το περισσότερο!!! ???

Καλέ εσύ δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα επειδή το διάβασα μια χαρά είσαι η αμη δεν παίζει τόσο ρόλο αν όλα τα άλλα είναι καλά και αν και στον υπέρηχο τα είδε όλα καλά ο γιατρός!!αν κει ο άντρα σου δεν έχει θέμα τότε είναι θέμα χρόνου να έρθει!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα κοριτσι μου εινε φολικο. Καλο. Εινε.. Πινο κε εγω. Εγω πηγα συο. Γιατρο εναμηνα θεραπεια κ. Μετα πρισπαθεια.. Παει αυτο. Ο. Μηνας κ ο. Αλλος.. ?

Ναι ξεκίνησα ήδη με ενα χαπακι το πρωί.. εγώ τελευταία νιώθω λίγο παραπάνω υγρή..όπως είναι όταν ιδρώνεις.. τα λευκά υγρά δεν σταμάτησαν κάθε φορά έχω στο εσώρουχο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι ξεκίνησα ήδη με ενα χαπακι το πρωί.. εγώ τελευταία νιώθω λίγο παραπάνω υγρή..όπως είναι όταν ιδρώνεις.. τα λευκά υγρά δεν σταμάτησαν κάθε φορά έχω στο εσώρουχο.. 

Κι εγω το ίδιο είχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ναι ξεκίνησα ήδη με ενα χαπακι το πρωί.. εγώ τελευταία νιώθω λίγο παραπάνω υγρή..όπως είναι όταν ιδρώνεις.. τα λευκά υγρά δεν σταμάτησαν κάθε φορά έχω στο εσώρουχο.. 

Κε. Εγω ειχα καια. Ιγρα περιμενουμε τι. Θα. Γινει. Λιγες. Μερες μας εμιναν.. Αλα. Δεν. Εχο. Τωρα λια. Πονακια που και. Που.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Ναι έτσι λέω και εγώ τώρα όταν ξαναπάω θα με δεί πάλι!!!! Με 4 μέρες καθυστέρηση φυσικά να χαρείς αλλά συγκρατημένα!!!ποιος είναι ο μεγαλύτερος σου κύκλος; Εγώ θα έκανα ένα τεστακι

O megaliteros mou kuklos einai 30 meres....alla me test den tha dixei eixa mono mia epafh se auton ton kuklo kai itan thn 21h mera toukiklou kai tha eimai ligo imeron an eimai. .na sou pw thn alithia den to pisteuww tha einai pragmatika thauma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χαρα123 είπε:

O megaliteros mou kuklos einai 30 meres....alla me test den tha dixei eixa mono mia epafh se auton ton kuklo kai itan thn 21h mera toukiklou kai tha eimai ligo imeron an eimai. .na sou pw thn alithia den to pisteuww tha einai pragmatika thauma...

Εφόσον δεν ξέρεις πότε έγινε η ωορρηξία ποτέ δεν ξέρεις!! σίγουρα είναι λίγο αργά η 21 μέρα αλλά όλα είναι πιθανά!!!εύχομαι το θαύμα να έγινε!!!Αλλιώς πάμε μαζί τον άλλον μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ανγχοθικα. Πηγα στο. Γιατρο. Τελικα εχο. Μηκητες. Μου ιπε. Θεραπεια. Ιποθετα  χαπιακ. Μου δωσε τωρα. Να. Βαλω κρεμα.. Κ μου ιπε. Να περιμενω αν θα μου. Ερθει. Ι. Περιοδο.. Αλα. Δεν. Αντεχο καψιμο πολι να. Βαλω ιποθετα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Afou exeis kanei ormonologikes kai einai ola kala min fovasai tipota...emena apo mia exetash aimatos mou thn vrike kai ekana lamparoskopish...kai ontws eixa ta simptomata mou itan polu ponos sthn periodo kai ta teleutaia 3 xronia sixnoouria kati pou twra den exw....twra omws k egw eimai me 4 meres kathisterish kai den xerw an prepei na xarw h oxi..signwmh gia to megalo keimeno

Αυτο δεν ειναι απολυτο!!!Εγω ανακαλυψα τυχαια την ενδομητριωση σε λαπαροσκ για αλλο λογο.Εννοω οτι μπορει να χεις ενδομητριωση και ο δεικτης ο αιματολ να ναι νορμαλ οπως επισης και να μην εχεις συμπτωματα.Ζωντανο παραδειγμα εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ραμ μου!!!! ❤️🎉 αληθεια δεν το πιστευω... να ειμαστε ολες καλα σε υγεια και να παιρνουμε τοσο ευχαριστα νεα!!! εχω τρελαθει σημερα!!! το ειχαμε εννοια κι αυτο το κουκουνι αν θα τα καταφερει και να π τα καταφερε!!! ο αντρας μου μου λεει αυτο το πιο αδυναμο (+1 ακομα) θελω να βαλουμε!! [ειναι διδυμος και ο αντρας μου και η αδερφη του εμεινε πολυ καιρο στο νοσοκομειο ως νεογεννητο.. νομιζω την ειχαν θερμοκοιτιδα και διασωληνωμενη για 1 μηνα περιπου και ειναι πολυ ευαισθητος με αυτο το θεμα. ολοι οι γιατροι τους ελεγαν οτι τα καταφερε επειδη ηταν κοριτσακι γτ εχουμε πιο καλη κραση απο τα αγορια] Αχ μονο χαρες απο εδω και περα σε ολες μας!!! 🙏
    • Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι!  νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα!   
    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...