Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@marakineos μην αγχώνεσαι όπως βλέπεις και από παλιότερα μνμ οι περισσότερες υποφέρουμε με τις δυσφορίες..εγώ πλέον αφου δε μπορώ να ξαπλώσω ούτε στο πλάι γιατί με πιάνει το ισχίο μου...ούτε ανάσκελα φυσικά λόγω δυσφορίας..κοιμάμαι καθιστή στο κρεββάτι με μαξιλάρια άλλα και πάλι δε μπορώ να σου πω ότι είμαι και πολύ καλύτερα ..:-(

ουφ είναι ανακουφιστικό αυτό! φοβάμαι πολύ μήπως το δημιουργώ εγω λόγω άγχους καθως παλιοτερα παθαινα κρισεις πανικου, βεβαια μιλαμε για 7-8 χρόνια παλαιότερα .

όπως και να χει θα το παλέψουμε! 3 μήνες έμειναν σχεδόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Vivi35  αν δ δεις διαφορά με την αύξηση πες στο γιατρό σου να σ αλλάξει τ σίδηρο. Στην προηγ εγκυμοσύνη είχα σταθερά 31. Τώρα κάπως καλύτερα. Μην αγχώνεσαι ιδιαίτερα εκτός αν σε επηρεάζει άμεσα με ατονία κ ζαλάδες. 

@marakineos δοκίμασε να κοιμηθεί στον καναπέ με μπόλικα μαξιλάρια ώστε να μην είσαι τελείως ξαπλωμένη. Μπορεί να σε βοηθήσει κ να μη νιώθεις δυσφορία.

Όσο για τα φορμακια Εγώ πήρα κυρίως μακρυμανικα κ θα πάρω κ άλλα μακρυμανικα. Το Μάιο έχει ακόμη ψυχρά ειδικά τ βράδυ. Αν θυμάστε πέρυσι όλο τ Ιούνιο έβρεχε κ είχε χαμηλές σχετικά θερμοκρασίες. Ότι κ να πάρετε ούτως ή αλλως άντε να τ βάλουν κανα μήνα. Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα.

σ ευχαριστώ! δυστυχώς νιώθω αυτήν τη δυσφορία και καθιστή, άλλες φορές πιο έντονα άλλες πολυ καλύτερα.

΄Παρατηρησα πως ειμαι πολυ χειροτερα αν φαω το βραδυ οποτε τρωω κανενα γιαουρτακι η κανενα φρουτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

ουφ είναι ανακουφιστικό αυτό! φοβάμαι πολύ μήπως το δημιουργώ εγω λόγω άγχους καθως παλιοτερα παθαινα κρισεις πανικου, βεβαια μιλαμε για 7-8 χρόνια παλαιότερα .

όπως και να χει θα το παλέψουμε! 3 μήνες έμειναν σχεδόν!

Και εγώ πάθαινα κρίσεις πανικού και μάλιστα υπέφερα τουλάχιστον 2 χρόνια...! Στην αρχή και εγώ νόμιζα ότι επανήλθαν λόγω άγχους άλλα τελικά  τα συμπτώματα αυτά δεν έχουν καμία σχέση...συγκριτικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag @Diwni ναι έχω και ζαλάδες.. 

και μένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έφτασε εώς 31. Τώρα κατέβηκε αρκετά και έχω και 3,5 μήνες ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αυτό με το καναπέ η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα και εγώ.. να κοιμάμαι στο καναπέ..άλλα η αλήθεια είναι ότι του κακοφάνηκε του άντρα μου χαχαχαχααχ..σου λέει πάει σάλεψε αυτή... έχω και τα νεύρα γενικά που με πιάνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Και εγώ πάθαινα κρίσεις πανικού και μάλιστα υπέφερα τουλάχιστον 2 χρόνια...! Στην αρχή και εγώ νόμιζα ότι επανήλθαν λόγω άγχους άλλα τελικά  τα συμπτώματα αυτά δεν έχουν καμία σχέση...συγκριτικά..

μου δίνεις κουράγιο γιατι πέρασαν πολλά από το μυαλό μου, αφου το εχεις παθει με καταλαβαινεις απολυτα, ειναι κατι πολυ πολυ ασχημο ποσο μαλλον να εισαι εγκυος. Κι εγω εχω καταλαβει πως τα συμπτωματα δεν ειναι τα ιδια ευτυχως, μονο αυτο το σκασιμο. Υπομονη!! και για να πεσω για υπνο περιμενω να κουτουλαω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35αυτό είναι δύσκολο. Δες πως θα παει με την αύξηση. Λογικά θα ανέβει κάπως. 

@Valfrag @marakineos λογικο κ επόμενο κάθε άγχος. Έστω κ υποσεινηδητα οι σκέψεις πολλές. Για τ τοκετό, για την ζωή μετα κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag απλά στον καναπέ στηριζεσαι κάπως καλύτερα. Επίσης η άνεση π έχει τ σαλονι είναι διαφορετική. Το δωμάτιο συνήθως είναι πιο μικρό, πιο κλειστοφοβικο. Εγώ ρ βλέπω κ από ρη μικεη οταβ είναι άρρωστη. Άμα την παρω στο κρεβάτι μας είναι ανήσυχη. Άμα κοιμηθούμε στον καναπέ κοιμαται πολύ καλα.

Καλά έχει 2 βράδια τώρα την βγάζω καναπέ. Έχω τη μικρή ξυπνάει άπειρες φορές οπότε από την υπερένταση δυσκολεύομαι να κοιμηθώ. Και σαν να μην έφθανε αυτό έχω κ τ άντρα μ που Ροχαλιζει κ δ μπορώ να κλείσω ματι. Κ με πιάνουν τα νεύρα μου. Οπότε τ κλείνω την πόρτα κ πάω καναπέ. Κοιμάμαι π κοιμάμαι 3 ώρες σύνολο τουλ να είμαι ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni βλέπω έχεις κι εσύ τα δικά σου μ το θέμα ύπνος! έχεις δίκιο σχετικά με την κρεβατοκάμαρα, κανα 2 φορες που μ έχει πιασει εντονα εχουμε σηκωθει με τον αντρα μου και εχουμε παει στο σαλονι να βαλουμε ταινια και εχω ηρεμησει πολυ. Βεβαια τον λυπαμαι να τον ξυπναω κ αυτον τον καημενο οπότε συνήθως τα περνάω μόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αυτό με τον ύπνο πολύ δύσκολο. Κι εμένα ξυπνάει 100 φορές και με θέλει δίπλα της..

το τι άγχος έχω πως θα τα καταφέρω και με τα δύο , δεν λέγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 έχω αποδεχτεί ότι δ θα κοιμάμαι ποτε. Εναμιση χρόνο τώρα για ένα μηνα είχε ηρεμήσει μόνο π κοιμόταν 5 6 ωρες συνεχόμενα. Αν ένα βράδυ ξύπνησει 2 3 φορες ειμαι πολύ ευτυχισμένη. Έχει ένα μηνα τώρα ξυπνάει πάλι 4 5 φορες με αποκορύφωμα αυτή τη βδομάδα π ξυπνάει ανά μισή με μια ωρα. Μόλις την πάρω αγκαλιά κοιμάται. Αλλά αυτό το σήκω, πάρτην, κράτα την λίγο, ξανά βάλε την μέσα με έχει τεντωσει. Χθες με πονούσε τόσο η μεση σε σημείο να σέρνω τ δεξί μ πόδι. Χθες μέχρι τις 3 ξυπνούσε ανά 20 λεπτά με μισή ωρα. Μετά ξυονησε στις 4 κ από τις 4 τ πήρε ως τις 6.30. Λέω κάναμε πρόοδο. 6.30 ήπιε γάλα κ τ πήρε μέχρι τις 9 παρα. Αλλά μέχρι να της τ δώσω να την πάω μέσα πήγε 7. 9 παρά με φώναζε πάλι. Τώρα την έχω από τις 9 δίπλα μ αρον καναπε κ πάλι ο τοπος δ την χωράει. Στριφογυρναει, ανεβαίνει πάνω μου. Κ τ χειρότερο είναι ότι εφόσον δ κοιμαται καλά τ βραδυ τα πρωινά νυστάζει κ την πιάνει γκρίνια. Τι να πω ελπίζω να μη ζήσουμε φα ίδια στο επόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 έχω αποδεχτεί ότι δ θα κοιμάμαι ποτε. Εναμιση χρόνο τώρα για ένα μηνα είχε ηρεμήσει μόνο π κοιμόταν 5 6 ωρες συνεχόμενα. Αν ένα βράδυ ξύπνησει 2 3 φορες ειμαι πολύ ευτυχισμένη. Έχει ένα μηνα τώρα ξυπνάει πάλι 4 5 φορες με αποκορύφωμα αυτή τη βδομάδα π ξυπνάει ανά μισή με μια ωρα. Μόλις την πάρω αγκαλιά κοιμάται. Αλλά αυτό το σήκω, πάρτην, κράτα την λίγο, ξανά βάλε την μέσα με έχει τεντωσει. Χθες με πονούσε τόσο η μεση σε σημείο να σέρνω τ δεξί μ πόδι. Χθες μέχρι τις 3 ξυπνούσε ανά 20 λεπτά με μισή ωρα. Μετά ξυονησε στις 4 κ από τις 4 τ πήρε ως τις 6.30. Λέω κάναμε πρόοδο. 6.30 ήπιε γάλα κ τ πήρε μέχρι τις 9 παρα. Αλλά μέχρι να της τ δώσω να την πάω μέσα πήγε 7. 9 παρά με φώναζε πάλι. Τώρα την έχω από τις 9 δίπλα μ αρον καναπε κ πάλι ο τοπος δ την χωράει. Στριφογυρναει, ανεβαίνει πάνω μου. Κ τ χειρότερο είναι ότι εφόσον δ κοιμαται καλά τ βραδυ τα πρωινά νυστάζει κ την πιάνει γκρίνια. Τι να πω ελπίζω να μη ζήσουμε φα ίδια στο επόμενο.

Ωχ υπομονή! Σίγουρα μεγαλώνοντας θα στρώσουν τα πράγματα. Τώρα ίσως το νέο μέλος να είναι πιο βολικό στον ύπνο! όπως και να χει υπομονή! Προσπαθησε οποτε βρισκεις ευκαιρια να ξεκουραζεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 έχω αποδεχτεί ότι δ θα κοιμάμαι ποτε. Εναμιση χρόνο τώρα για ένα μηνα είχε ηρεμήσει μόνο π κοιμόταν 5 6 ωρες συνεχόμενα. Αν ένα βράδυ ξύπνησει 2 3 φορες ειμαι πολύ ευτυχισμένη. Έχει ένα μηνα τώρα ξυπνάει πάλι 4 5 φορες με αποκορύφωμα αυτή τη βδομάδα π ξυπνάει ανά μισή με μια ωρα. Μόλις την πάρω αγκαλιά κοιμάται. Αλλά αυτό το σήκω, πάρτην, κράτα την λίγο, ξανά βάλε την μέσα με έχει τεντωσει. Χθες με πονούσε τόσο η μεση σε σημείο να σέρνω τ δεξί μ πόδι. Χθες μέχρι τις 3 ξυπνούσε ανά 20 λεπτά με μισή ωρα. Μετά ξυονησε στις 4 κ από τις 4 τ πήρε ως τις 6.30. Λέω κάναμε πρόοδο. 6.30 ήπιε γάλα κ τ πήρε μέχρι τις 9 παρα. Αλλά μέχρι να της τ δώσω να την πάω μέσα πήγε 7. 9 παρά με φώναζε πάλι. Τώρα την έχω από τις 9 δίπλα μ αρον καναπε κ πάλι ο τοπος δ την χωράει. Στριφογυρναει, ανεβαίνει πάνω μου. Κ τ χειρότερο είναι ότι εφόσον δ κοιμαται καλά τ βραδυ τα πρωινά νυστάζει κ την πιάνει γκρίνια. Τι να πω ελπίζω να μη ζήσουμε φα ίδια στο επόμενο.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. εγώ πλέον δεν μπορώ το πέρα δώθε ανα μισάωρο, άσε που και μένα κοιμάται επάνω μου και μόλις της βάζω στην κούνια πετάγεται και αναγκαστικά κοιμόμαστε μαζί στον καναπέ.. κάποιες φορές κοιμάται και άλλες πάλι αυτό ακριβώς που περιγράφεις.. 2-3 ώρες ξάγρυπνη μέσα στη νύχτα να χτυπιέται..

άσε που δεν μπορώ ούτε τουαλέτα να πάω γιατί αν κουνηθώ ξυπνάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια!! Αρχικά καλημέρα!

Τι τραβάτε με τα μικρά σας;;; Μα ξυπνάνε τόσες φορές μέσα στη νύχτα ακόμα; Γιατί;;; Ποποπο.... Αυτά θα περάσουμε κι εμείς;;;;;; Ηρωίδες οι μάνες και μετά σου λένε ότι σιγά... μεγάλωσες 1-2 παιδιά;;; Και ερώτηση: αν δουλεύεις πως την παλεύεις;; Δηλαδή όταν πας στη δουλειά δε σκουντουφλας παντού;;

Όσον αφορά αυτό με το σφίξιμο στο στομάχι κλπ που λέτε το έχω εδώ και μήνες. Και όχι δεν είναι κρίσεις πανικού γιατί εγώ ποτέ μου δεν είχα τέτοια συμπτώματα. Στις αρχές ειδικά της εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Τώρα εδώ και αρκετές εβδομάδες ξεραίνομαι... και ξυπνάω μόνο για τουαλέτα και μετά πάλι κοιμάμαι. Είναι φυσιολογικό να νιώθουμε έτσι μου είπε ο γιατρός. Πιέζονται όλα μας τα όργανα, ψάχνουν να βρουν θέση μαζί με το μωρό μας που όλο μεγαλώνει. Λογικό μου φαίνεται. Από τις 18:00 και μετά ολο αναστεναζω μήπως και πάρω περισσότερο αέρα. Όλα καλά όμως. Εγώ έχω 2μιση μήνες ακόμα, πρώτα ο Θεός. Φάγαμε το γάιδαρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ρε κορίτσια!! Αρχικά καλημέρα!

Τι τραβάτε με τα μικρά σας;;; Μα ξυπνάνε τόσες φορές μέσα στη νύχτα ακόμα; Γιατί;;; Ποποπο.... Αυτά θα περάσουμε κι εμείς;;;;;; Ηρωίδες οι μάνες και μετά σου λένε ότι σιγά... μεγάλωσες 1-2 παιδιά;;; Και ερώτηση: αν δουλεύεις πως την παλεύεις;; Δηλαδή όταν πας στη δουλειά δε σκουντουφλας παντού;;

Όσον αφορά αυτό με το σφίξιμο στο στομάχι κλπ που λέτε το έχω εδώ και μήνες. Και όχι δεν είναι κρίσεις πανικού γιατί εγώ ποτέ μου δεν είχα τέτοια συμπτώματα. Στις αρχές ειδικά της εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Τώρα εδώ και αρκετές εβδομάδες ξεραίνομαι... και ξυπνάω μόνο για τουαλέτα και μετά πάλι κοιμάμαι. Είναι φυσιολογικό να νιώθουμε έτσι μου είπε ο γιατρός. Πιέζονται όλα μας τα όργανα, ψάχνουν να βρουν θέση μαζί με το μωρό μας που όλο μεγαλώνει. Λογικό μου φαίνεται. Από τις 18:00 και μετά ολο αναστεναζω μήπως και πάρω περισσότερο αέρα. Όλα καλά όμως. Εγώ έχω 2μιση μήνες ακόμα, πρώτα ο Θεός. Φάγαμε το γάιδαρο. 

Λίγο έμεινε! ακριβώς όπως το είπες αναστεναγμός για περισσότερο αέρα! Ο Θεός να μας βοηθά και να μας δίνει δύναμη. Που πήγα στο μαιευτήριο για τη νύφη μου ζήλευα καλοπροέραιτα βέβαια τις κοπέλες που είχαν γεννήσει, άντε να έρθει και για μας αυτή η μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαζευομαστε σε μεταμεσονυχτιες συζητησεις οι αυπνες να τα λεμε. Χτες ειχα κι εγω δυσκολο βραδυ. Εφαγα πιτα για βραδινο και μετα με επιασε καουρα. Επαθα και 2 κραμπες στη σειρα στο ιδιο ποδι και ολο αχ και βαχ ημουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ρε κορίτσια!! Αρχικά καλημέρα!

Τι τραβάτε με τα μικρά σας;;; Μα ξυπνάνε τόσες φορές μέσα στη νύχτα ακόμα; Γιατί;;; Ποποπο.... Αυτά θα περάσουμε κι εμείς;;;;;; Ηρωίδες οι μάνες και μετά σου λένε ότι σιγά... μεγάλωσες 1-2 παιδιά;;; Και ερώτηση: αν δουλεύεις πως την παλεύεις;; Δηλαδή όταν πας στη δουλειά δε σκουντουφλας παντού;;

Όσον αφορά αυτό με το σφίξιμο στο στομάχι κλπ που λέτε το έχω εδώ και μήνες. Και όχι δεν είναι κρίσεις πανικού γιατί εγώ ποτέ μου δεν είχα τέτοια συμπτώματα. Στις αρχές ειδικά της εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Τώρα εδώ και αρκετές εβδομάδες ξεραίνομαι... και ξυπνάω μόνο για τουαλέτα και μετά πάλι κοιμάμαι. Είναι φυσιολογικό να νιώθουμε έτσι μου είπε ο γιατρός. Πιέζονται όλα μας τα όργανα, ψάχνουν να βρουν θέση μαζί με το μωρό μας που όλο μεγαλώνει. Λογικό μου φαίνεται. Από τις 18:00 και μετά ολο αναστεναζω μήπως και πάρω περισσότερο αέρα. Όλα καλά όμως. Εγώ έχω 2μιση μήνες ακόμα, πρώτα ο Θεός. Φάγαμε το γάιδαρο. 

Δυστυχώς και γω δεν την περίμενα τόση αϋπνία.. εμένα θηλάζει ακόμα και πλέον είναι ανυπόφορο γιατί το θέλει πιπίλα όλη τη νύχτα και γω πονάω.. 

υπάρχουν νύχτες που λέω μάλλον περνάω επιλόχειο κατάθλιψη πριν γεννήσω..

από την άλλη σκέφτομαι πως είναι μωρό ακόμα.. έχει ανάγκη τη μανούλα της.. όταν θα μεγαλώσει θα μου λείπουν αυτα.. οπότε κάνω υπομονή! 

Απλά τώρα είναι ένα.. στα δυο πως θα τα καταφέρω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Λίγο έμεινε! ακριβώς όπως το είπες αναστεναγμός για περισσότερο αέρα! Ο Θεός να μας βοηθά και να μας δίνει δύναμη. Που πήγα στο μαιευτήριο για τη νύφη μου ζήλευα καλοπροέραιτα βέβαια τις κοπέλες που είχαν γεννήσει, άντε να έρθει και για μας αυτή η μέρα!

Έρχεται και η δική μας σειρά!!!!

Χθες έφτασαν και τα καλλυντικά/πάνες του μωρού από την agnotis και μυρίζουν υπέροχα!! Ειδικά η κρέμα σώματος και το σαμπουάν μυρίζουν μωράκι... Τρελάθηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Έρχεται και η δική μας σειρά!!!!

Χθες έφτασαν και τα καλλυντικά/πάνες του μωρού από την agnotis και μυρίζουν υπέροχα!! Ειδικά η κρέμα σώματος και το σαμπουάν μυρίζουν μωράκι... Τρελάθηκα!!

έχω σκεφτεί κι εγώ αργότερα να παραγγείλω από εκεί! Έχεις ακούσει σχόλια για τις πάνες τους? Είναι και αρκετα οικονομικές !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να μαζευομαστε σε μεταμεσονυχτιες συζητησεις οι αυπνες να τα λεμε. Χτες ειχα κι εγω δυσκολο βραδυ. Εφαγα πιτα για βραδινο και μετα με επιασε καουρα. Επαθα και 2 κραμπες στη σειρα στο ιδιο ποδι και ολο αχ και βαχ ημουν

κι εγώ εγω και λίγες μέρες πολύ ελαφρύ βραδινό αλλιώς η κατάσταση είναι δράμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi35 είπε:

Δυστυχώς και γω δεν την περίμενα τόση αϋπνία.. εμένα θηλάζει ακόμα και πλέον είναι ανυπόφορο γιατί το θέλει πιπίλα όλη τη νύχτα και γω πονάω.. 

υπάρχουν νύχτες που λέω μάλλον περνάω επιλόχειο κατάθλιψη πριν γεννήσω..

από την άλλη σκέφτομαι πως είναι μωρό ακόμα.. έχει ανάγκη τη μανούλα της.. όταν θα μεγαλώσει θα μου λείπουν αυτα.. οπότε κάνω υπομονή! 

Απλά τώρα είναι ένα.. στα δυο πως θα τα καταφέρω? 

Είμαι έξω από το χορό ακόμα οπότε δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς νιώθεις. Με τη λογική μου λέω ποποπο αλλά επειδή δεν έχω ζήσει την κατάστασή σας δε θα πω πως ξέρω ακριβώς τι περνάς. Νομίζω όμως ότι είμαστε φτιαγμένες ώστε να αντέξουμε και 2 και 3 και πολλά περισσότερα παιδάκια. Ε;;; Και ναι, είναι μωρό ακόμα και σε έχει απόλυτη ανάγκη. Και είναι υπέροχο!! 

@vayaki καλημέρα! Δεν κάνω πια το λάθος να φάω φύλλο πίτας/σφολιάτας κλπ βράδυ. Μετά θα πεθάνω από ρέψιμο και καούρα. Επειδή εσύ δεν είχες να πολύ άσχημα συμπτώματα στην αρχή της εγκυμοσύνης σου, θα καταλάβεις τώρα που φουσκώνεις σιγά σιγά τι σε ενοχλεί. :-) Εμεις που υποφέραμε μέχρι και τον 5ο μήνα είμαστε κάπως πιο προσεκτικες... Μη μας γυρίσουν πίσω οι εμετοί, ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

έχω σκεφτεί κι εγώ αργότερα να παραγγείλω από εκεί! Έχεις ακούσει σχόλια για τις πάνες τους? Είναι και αρκετα οικονομικές !

Τα κορίτσια εδώ μου είπαν ότι έχουν ακούσει για διαρροές στις πάνες. Εγώ μέχρι τώρα είχα δει βιντεάκια που έλεγαν τα καλύτερα. Νομίζω ότι μόλις τις δοκιμάσουμε θα ξέρουμε σίγουρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Είμαι έξω από το χορό ακόμα οπότε δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς νιώθεις. Με τη λογική μου λέω ποποπο αλλά επειδή δεν έχω ζήσει την κατάστασή σας δε θα πω πως ξέρω ακριβώς τι περνάς. Νομίζω όμως ότι είμαστε φτιαγμένες ώστε να αντέξουμε και 2 και 3 και πολλά περισσότερα παιδάκια. Ε;;; Και ναι, είναι μωρό ακόμα και σε έχει απόλυτη ανάγκη. Και είναι υπέροχο!! 

@vayaki καλημέρα! Δεν κάνω πια το λάθος να φάω φύλλο πίτας/σφολιάτας κλπ βράδυ. Μετά θα πεθάνω από ρέψιμο και καούρα. Επειδή εσύ δεν είχες να πολύ άσχημα συμπτώματα στην αρχή της εγκυμοσύνης σου, θα καταλάβεις τώρα που φουσκώνεις σιγά σιγά τι σε ενοχλεί. :-) Εμεις που υποφέραμε μέχρι και τον 5ο μήνα είμαστε κάπως πιο προσεκτικες... Μη μας γυρίσουν πίσω οι εμετοί, ε;;

Σωστά, φοβάμαι πολύνα φάω κάποια πράγματα δεν το ρισκάρω!

Κορίτσια στην καούρα-εντονη δυσπεψια βοηθά πολύ το simeco , ρωτήστε και τον γιατρό σας βέβαια αλλα μου είπε πως μπορώ να το παίρνω άφοβα είναι αντιόξινο! Πραγματικά κανα 2 φορές με έχει σώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy έχεις δίκιο, είμαστε φτιαγμένες να μπορούμε να τα καταφέρουμε και με 2 και 3 παιδάκια.. όπως και δεν θα άλλαζα την οικογένεια με τίποτα.. απλά κάποιες φορές η κούραση σε καταβάλλει.. ειδικά αν δεν υπάρχει βοήθεια... αλλά κάθε χρόνος θα είναι διαφορετικός και μοναδικός.. 

γι αυτό πρέπει να τα ζούμε όσο μπορούμε τα μωράκια μας.. δεν θα είναι για πάντα μωρά..

θα ξυπνήσουμε μια μέρα και θα ακούσουμε : « άσε μας ρε μανα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

@Angelmammy έχεις δίκιο, είμαστε φτιαγμένες να μπορούμε να τα καταφέρουμε και με 2 και 3 παιδάκια.. όπως και δεν θα άλλαζα την οικογένεια με τίποτα.. απλά κάποιες φορές η κούραση σε καταβάλλει.. ειδικά αν δεν υπάρχει βοήθεια... αλλά κάθε χρόνος θα είναι διαφορετικός και μοναδικός.. 

γι αυτό πρέπει να τα ζούμε όσο μπορούμε τα μωράκια μας.. δεν θα είναι για πάντα μωρά..

θα ξυπνήσουμε μια μέρα και θα ακούσουμε : « άσε μας ρε μανα... ?

αχ αυτο το ασε μας ρε μανα απο τωρα το σκεφτομαι που δεν εχω γεννησει καν!! Ηδη καταλαβαινω τους γονεις μου σε πολλα! να μην πω για τη νυφη που θα μου φερει χαχα! υπερβολες αλλα τα σκεφτομαι καπου καπου και γελαμε με τον αντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...