Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η dimitra2222 είπε:

@lila80 καλώς ήρθες στην παρέα μας...με το καλό το μωράκι σου!!! Κόριτσια κι εμένα μάρσιπο που είχαν δώσει δανεικό στην πρώτη μου κόρη αλλά επειδή ήταν καλοκαίρι ήταν ανέφικτο να το χρησιμοποιήσω...είχε ζέστη κ μόνο που το έβαζα κι εγώ κ το μωρό κολουσαμε...μετα βάρυνε η μικρή κ τον χρησιμοποιοθσσ μόνο ο άντρας Μ οπότε δεν έχω να σας πω κ πολλά σχετικά Μ αυτό...εμένα ρε κορίτσια εδώ κ 2 μέρες η κοιλιά πάει κι έρχεται...μπας κ παλεύει να γυρίσει προς τα κάτω λέω? Δεν υπάρχει αυτή η κινητικότητα είναι απίστευτη...κ δεν είναι αυτό το τύπου κλωτσαει...είναι ολόκληρο κύμα...γενικά τώρα που το ξαναζώ νομίζω έχω ξεχάσει τελείως πως ήταν αυτή η φάση της πρώτης μου κύησης...

Ευχαριστώ Δήμητρα!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!! Ελπίζω να με βολέψει ο μάρσιπος..

έχουν μεγαλώσει πολύ για αυτό νιώθουμε κύμα, το χω νιώσει κι εγώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@stasa199 από το spiti shop μας πήρε η μητέρα μου πάνες, κουβέρτες κ διάφορα για το μωρό, ακόμα δεν τα έχω δει, θα μας επισκεφτούν μέσα Μαρτίου, αλλά είναι ενθουσιασμένη κ μου είπε ότι έχουν κ πολύ καλές τιμές κ ποιότητα. Είδα το σάιτ κι έχει πολύ ωραία λευκά είδη κ για το σπίτι

Για τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν τα είχα προσέξει, θα δω κι εκεί. Δε θέλω πολλά, θέλω να ψωνίζω συνέχεια για τον μικρό ☺️?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Επίσης κορίτσια βρήκα ένα site  που έχει σεντόνια και πετσέτες σε πολύ καλές τιμές!spiti shop!έχει 2 μαγαζιά σε Αθήνα οποία ενδιαφέρεται 

Σήμερα όλο το απόγευμα χαζευα στο εν λόγω site. Ξετρελάθηκα!!! Δεν ήξερα τι να πρωτοδιαλέξω!!! Είδα πολύ ωραία και οικονομικά πράγματα! Είχα ξαναψωνίσει στο παρελθόν για το σπίτι κάποια πράγματα από εκεί και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη! Αύριο σκέφτομαι να κάνω παραγγελία σετ κούνιας με πάντα κλπ και πετσετουλες!!! 

Τελευταία τον αισθάνομαι πολύ έντονα κι εγώ! Σήμερα ήπια μια σοκολάτα και τρελάθηκε!!! Όλο κυματακια έκανε η κοιλιά μου...!!! ??? Όσο για αλοιφές θηλών, μου έχει δώσει η ξαδέλφη μου κάποια δείγματα, τα οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα... Δεν ξέρω κι από ποτέ πρέπει να ξεκινήσουμε... Προς το παρόν δεν έχω αισθανθεί ενόχληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία ψώνια βρε κορίτσια!!! Εγώ αυτά τα είδη προικος έχω φα πάντα από ρη μικρή μου κ μάλιστα μερικά σετ αχρησιμοποίητα.

Όσων αφορά τα πρώτα πρωτα ρουχαλάκια τ μωρου από όπου κ να τα πάρετε καλά είναι. Γνώμη μ είναι να τα πάρετε από όπου τα βρείτε πιο φθηνά. Πάνω από μήνα δ θα τα βάλουν. Γενικότερα τους πρώτους μήνες αλλάζουν νούμερο χωρίς να τ καταλάβεις.

Για μάρσιπο δ ξέρω γτ δ χρησιμοποίησα στη μικρή μου. Κ γω καλοκαίρι γέννησα, μετά βάρυνε η μικρη. Δεν ήθελα να ειναι κ κολλημένη μονίμως πάνω μου. Κ εξω στη βόλτα προτιμούσα χίλιες φορές τ καρότσι. Τώρα στο 2ο π θα θέλω τα χέρια μ κ για τ πρωρο ίσως χρησιμοποιήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@stasa199 από το spiti shop μας πήρε η μητέρα μου πάνες, κουβέρτες κ διάφορα για το μωρό, ακόμα δεν τα έχω δει, θα μας επισκεφτούν μέσα Μαρτίου, αλλά είναι ενθουσιασμένη κ μου είπε ότι έχουν κ πολύ καλές τιμές κ ποιότητα. Είδα το σάιτ κι έχει πολύ ωραία λευκά είδη κ για το σπίτι

Για τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν τα είχα προσέξει, θα δω κι εκεί. Δε θέλω πολλά, θέλω να ψωνίζω συνέχεια για τον μικρό ☺️?

 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Σήμερα όλο το απόγευμα χαζευα στο εν λόγω site. Ξετρελάθηκα!!! Δεν ήξερα τι να πρωτοδιαλέξω!!! Είδα πολύ ωραία και οικονομικά πράγματα! Είχα ξαναψωνίσει στο παρελθόν για το σπίτι κάποια πράγματα από εκεί και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη! Αύριο σκέφτομαι να κάνω παραγγελία σετ κούνιας με πάντα κλπ και πετσετουλες!!! 

Τελευταία τον αισθάνομαι πολύ έντονα κι εγώ! Σήμερα ήπια μια σοκολάτα και τρελάθηκε!!! Όλο κυματακια έκανε η κοιλιά μου...!!! ??? Όσο για αλοιφές θηλών, μου έχει δώσει η ξαδέλφη μου κάποια δείγματα, τα οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα... Δεν ξέρω κι από ποτέ πρέπει να ξεκινήσουμε... Προς το παρόν δεν έχω αισθανθεί ενόχληση.

Και εγώ τυχαία το βρήκα και έχει πολύ ωραία πράγματα!εγώ θα πάρω από εκεί κουβέρτα σεντόνια και καπες (Αυτά που είναι για το μπάνιο!)είχα πάει από κοντά και τα είδα και έχουν πολύ καλή ποιότητα!Και έχει πολλά πολλά πράγματα!εγώ το βρήκα όσο έψαχνα φωτιστικο για τη μπέμπα και μετά είδα ότι έχει τα πάντα και για εμάς και για τη μικρή και μου άρεσε πολύ!Και επειδή έχω επισκεφτεί το κατάστημα έχουν φοβερή εξυπηρέτηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα  κορίτσια απο μενα και τον μπέμπη μου! κανει απο πρωι χαμό σήμερα! 

Από το spitishop είχα πάρει πράγματα για το σπίτι και μέχρι στιγμής μου έχουν βγει πολύ καλα! Πρόσφατα είδα κι εγώ πως έχει και βρεφικά και θα πάρω σίγουρα, τον επομενο μήνα θα κάνω μια παραγγελία! Θα παρω σιγουρα παντα, σεντονακια, πετσετες κλπ και λεω να παρω και κουρτινες για το παιδικο δωματιο απο εκει ειδα πως εχει αρκετα οικονομικά πραγματακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οοο καλέ τι ωραία πράγματα έχει?? Δεν το είχα δει αυτό το site και ψάχνω φωτάκι για το βρεφικό, έχει πάρα πολύ ωραία φωτιστικά κτλ! Όλα τα υπόλοιπα από προίκα τα έχω πάρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα καλη φαση αυτο το spiti shop. Το σκαλιζω κι εγω τωρα που το εμαθα. Να σας δωσω κι εγω ενα σαιτ που παρηγγειλα πανες αγκαλιας κι εχει κι εκει διαφορα. Λεγεται baby avenue. Επισης πηρα και απο το mother baby πανες. 3 τεμαχια 9,50 ευρω. Φορμακια εχω απειρα απ τη θεια μου. Πηρε και 2-3 η μαμα μου. Την υπολοιπη προικα κτλ την πηρα απο Λητω... αχ με ξετρελανε η παντα που πηραμε με μαξιλαρακια σε σχημα συννεφου κι ετσι. Γενικα το δωματιο θα γινει με συννεφα, φεγγαρι, αστερια κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ να σας δειξω και μερικες αλλες αγορες; ραφακια σε σχημα φεγγαρι και συννεφο απο το Cotton lullaby. Αυτοκολλητακια τοιχου απο το stickit. Αντε να δουμε πως θα βγουν ολα αυτα στημενα... προς το παρον δε στηθηκε κατι. Περιμενω τον μαραγκο να μου φτιαξει τα επιπλα του δωματιου

FB_IMG_1549119695059.jpg

Screenshot_20190202-203916_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Αααα καλη φαση αυτο το spiti shop. Το σκαλιζω κι εγω τωρα που το εμαθα. Να σας δωσω κι εγω ενα σαιτ που παρηγγειλα πανες αγκαλιας κι εχει κι εκει διαφορα. Λεγεται baby avenue. Επισης πηρα και απο το mother baby πανες. 3 τεμαχια 9,50 ευρω. Φορμακια εχω απειρα απ τη θεια μου. Πηρε και 2-3 η μαμα μου. Την υπολοιπη προικα κτλ την πηρα απο Λητω... αχ με ξετρελανε η παντα που πηραμε με μαξιλαρακια σε σχημα συννεφου κι ετσι. Γενικα το δωματιο θα γινει με συννεφα, φεγγαρι, αστερια κτλ

aa πολυ ωραιο ονειρικο!! εμεις το βαψαμε γκρι απαλο με πρασινο, μου μενουν κουρτινες που εχω βρει αυτες που μ αρεσουν! γενικα τα συννεφακια μου αρεσουν παρα πολυ στα παιδικα δωματια οποτε ολο και κατι τετοιο θα παρουμε! φορμακια μακρυμανικα ψιλα θα εχω απο τη νυφη μου που γεννηθηκε τωρα ο μπεμπης της, θα χρειαστω κοντομανικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

aa πολυ ωραιο ονειρικο!! εμεις το βαψαμε γκρι απαλο με πρασινο, μου μενουν κουρτινες που εχω βρει αυτες που μ αρεσουν! γενικα τα συννεφακια μου αρεσουν παρα πολυ στα παιδικα δωματια οποτε ολο και κατι τετοιο θα παρουμε! φορμακια μακρυμανικα ψιλα θα εχω απο τη νυφη μου που γεννηθηκε τωρα ο μπεμπης της, θα χρειαστω κοντομανικα!

Αχ να ναι καλα αυτοι που δινουν πραγματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

τα ραφακια τελεια! ποσο εκαναν?

Συνολο και τα δυο καμια 60αρια ευρω. Θα σου στειλω στο fb αναλυτικα τι μου εγραψαν για τις τιμες τους. Στο μνμ τους τα εξηγουσαν ολα. Διαλεγεις σε ο,τι χρωμα θες ... οπως το θες... πχ εγω τις βλεφαριδες πανω στο συννεφο δε τις εβαλα. Μου φανηκαν κοριτσιστικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki πάρα πολύ όμορφα!!!!!θα μπω να δω και εγώ!!!και εγώ νομίζω ότι καλύτερα χωρίς τις βλεφαρίδες...εγώ έχω δει στο wish  Και έχω πάρει κάτι αυτοκόλλητα αλλά όχι πολλά πράγματα...προς το παρόν περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ όμορφα!! Κι εμένα Μ αρέσουν περισσότερο τα μπεζ πράσινα και γκρι από τα μπλε!! Εγώ δεν έχω παιδικό δωμάτιο δυστυχώς και θα μαστε με τον μπέμπη στο ίδιο..

Κορίτσια χθες το βράδυ με έπιασε για τρίτη φορά πολύ έντονη ζαλάδα.. σχεδόν λιποθυμία και κρύος ιδρώτας.. καθιστή.. το χα πει στον γιατρό και μου χε πει να μην ανησυχώ και ότι είναι από την κυκλοφορία του αίματος.. όσες φορές με έπιασε ήμουν πολύ ώρα καθιστή οπότε θα δοκιμάσω να μην ξανακάτσω τόση ώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Πολύ όμορφα!! Κι εμένα Μ αρέσουν περισσότερο τα μπεζ πράσινα και γκρι από τα μπλε!! Εγώ δεν έχω παιδικό δωμάτιο δυστυχώς και θα μαστε με τον μπέμπη στο ίδιο..

Κορίτσια χθες το βράδυ με έπιασε για τρίτη φορά πολύ έντονη ζαλάδα.. σχεδόν λιποθυμία και κρύος ιδρώτας.. καθιστή.. το χα πει στον γιατρό και μου χε πει να μην ανησυχώ και ότι είναι από την κυκλοφορία του αίματος.. όσες φορές με έπιασε ήμουν πολύ ώρα καθιστή οπότε θα δοκιμάσω να μην ξανακάτσω τόση ώρα..

διαβαζω στο Ιασω στο σαιτ καθε εβδομαδα τα χαρακτηριστικα της καθε εβδομαδας που περναμε.... Μπηκα και διαβασα για την 28η εβδομαδα που θα ειναι η επομενη εβδομαδα μου και εγραφε στα πιθανα συμπτωματα της γυναικας: ζαλαδα και λιποθυμια... Αρα  φυσιολογικο να συμβαινουν αυτα στη φαση που ειμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 Ναι κορίτσι μου είναι φυσιολογικό γτ τώρα αναπτύσσεται με ραγδαίους ρυθμούς ρ μωρό κ τραβάει περισσότερη ενέργεια. Στην πρώτη μ εγκυμοσύνη τ έπαθα 3 φορες αλλά ήμουν ορθια. Ένιωσα ζαλάδα, μαύρισαν όλα κ βουητό στα αυτιά. Έκατσα μου φέρανε νερό κ ένιωσα καλύτερα. Είναι τρομακτικό ειδικά άμα.εισαι μόνη σου. 

@vayaki τι όμορφα πράγματα πήρες για τ δωμάτιο τ μπέμπη. Εγώ δ τ εχω καθόλου με τη διακόσμηση δυστυχώς. Τώρα μια κ καλη όταν βάλω παιδίκα κανονικα κρεβάτια μέσα θα κάτσω μα ασχοληθώ με διακόσμηση κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 Και εγώ έχω νιώσει κανα δύο φορές ζαλάδα και μια μέρα μου πέρναγε και με ξανα έπιανε πάλι...διάβασα ότι είναι φυσιολογικό και δεν αγχώθηκα..Εμένα με έπιανε όπως και να ήμουν και ξαπλα το ένιωσα...προσπάθησε να τρως καλά και αν μπορείς φρουτακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια είναι φυσιολογικό ευχαριστώ!! Υπομονή για τα μωράκια μας.. εγκυμοσύνη είναι αυτή δε γίνεται να μην έχουμε και τίποτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε στο γιατρό!!!!!Την είδαμε τη μπέμπα μας!!!!!μεγάλωσε 1.100!!!Έχει πάρει θέση..(Όχι ότι άλλαξε κάτι όπως ήταν είναι!)Όλα καλά μας είπε ο γιατρός !!γέλαγε και άνοιγε το στοματάκι της έβγαζε τη γλώσσα είχε πολύ πλάκα!έχει γίνει κανονικό μωράκι!με μαγουλάκια μωρέ!απίστευτο μου φαίνεται!να ναι γερά όλα τα μωράκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Πήγαμε στο γιατρό!!!!!Την είδαμε τη μπέμπα μας!!!!!μεγάλωσε 1.100!!!Έχει πάρει θέση..(Όχι ότι άλλαξε κάτι όπως ήταν είναι!)Όλα καλά μας είπε ο γιατρός !!γέλαγε και άνοιγε το στοματάκι της έβγαζε τη γλώσσα είχε πολύ πλάκα!έχει γίνει κανονικό μωράκι!με μαγουλάκια μωρέ!απίστευτο μου φαίνεται!να ναι γερά όλα τα μωράκια 

Μπράβο!!!! Άντε, ηρέμησες για λίγο πάλι. Μα γελούσε;;;;; Έλα μωρέ! Είδες πως μεγαλώνουν; Μπράβο μπράβο! Όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Μπράβο!!!! Άντε, ηρέμησες για λίγο πάλι. Μα γελούσε;;;;; Έλα μωρέ! Είδες πως μεγαλώνουν; Μπράβο μπράβο! Όλα καλά. 

Ναι μωρέ γιατί την προηγούμενη φορά δεν την είδαμε καθόλου και είχα να τη δω από τη β επιπέδου!Καλά είχα άγχος και με το βάρος αλλά ευτυχώς όλα καλά!!!πολύ καλή μας είπε ότι είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Πήγαμε στο γιατρό!!!!!Την είδαμε τη μπέμπα μας!!!!!μεγάλωσε 1.100!!!Έχει πάρει θέση..(Όχι ότι άλλαξε κάτι όπως ήταν είναι!)Όλα καλά μας είπε ο γιατρός !!γέλαγε και άνοιγε το στοματάκι της έβγαζε τη γλώσσα είχε πολύ πλάκα!έχει γίνει κανονικό μωράκι!με μαγουλάκια μωρέ!απίστευτο μου φαίνεται!να ναι γερά όλα τα μωράκια 

Αχ μωρέ ψυχούλες μου!! Γελούσε μια σταλιά άνθρωπος και γελούσε! Θα έβλεπε όμορφο όνειρο ?? Όλα καλά να πάνε να μεγαλώσουν τα μικράκια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Πήγαμε στο γιατρό!!!!!Την είδαμε τη μπέμπα μας!!!!!μεγάλωσε 1.100!!!Έχει πάρει θέση..(Όχι ότι άλλαξε κάτι όπως ήταν είναι!)Όλα καλά μας είπε ο γιατρός !!γέλαγε και άνοιγε το στοματάκι της έβγαζε τη γλώσσα είχε πολύ πλάκα!έχει γίνει κανονικό μωράκι!με μαγουλάκια μωρέ!απίστευτο μου φαίνεται!να ναι γερά όλα τα μωράκια 

Μπράβο η μπέμπα σας!!! Τι τέλειο που γέλαγε!!! Υπέροχο!!!!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Πήγαμε στο γιατρό!!!!!Την είδαμε τη μπέμπα μας!!!!!μεγάλωσε 1.100!!!Έχει πάρει θέση..(Όχι ότι άλλαξε κάτι όπως ήταν είναι!)Όλα καλά μας είπε ο γιατρός !!γέλαγε και άνοιγε το στοματάκι της έβγαζε τη γλώσσα είχε πολύ πλάκα!έχει γίνει κανονικό μωράκι!με μαγουλάκια μωρέ!απίστευτο μου φαίνεται!να ναι γερά όλα τα μωράκια 

Ποσο ομορφο που μπορειτε και τη βλεπετε με εικονα καθε φορα!!! Εμεις μετα τη β επιπεδου... ξανα στη γεννα θα δουμε φατσουλα!!! 

Μια χαρα μεγαλωνει η μπεμπα σας!! Με το καλο να ερθει ο καιρος να ανταμωσετε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...