Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Με το ζόρι κρατιέμαι!! Αλλά δεν μπορώ να κλείσω μάτι από τη δυσφορία οπότε αναγκαστικά!

Χθες ειχε ο άντρας μου γενέθλια και είχαν έρθει κάποιοι φίλοι και κρατήθηκα δεν έφαγα ούτε τούρτα όυτε πατατάκια, γαριδάκια κλπ! Σε αυτά αντιστάθηκα πιο δύσκολα απ όλα!!

Να τον χαίρεσαι! 

Και μπράβο για το σθένος σου!! Εγώ είναι να μην δω κάτι μπροστά μου... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Vivi35 κ γω μαζί σ κοπέλα μου. Δεν με πιάνει τπτ χαχα τρώω τα πάντα ολα. Πρέπει να κάνω λίγο κράτει δ γίνεται.

Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια π περιμένουν την καμπύλη τους.

@Angelmammy νομίζω εσύ έμεινες ε; άντε να φεύγει Κ αυτό.

Κ γω αυτό με τ λεμόνι ήπια άλλα κ πάλι ένα μπουκαλάκι παρά είναι πολύ. Είχα καουρες όλη μέρα μετά. Εν τω μεταξύ μ λέει ποτηράκι η καλαμάκι; λέω δωαε μ καλαμάκι. Οκ μ λέει πιες το σχετικά γρήγορα κ φώναξε με να ξεκινήσω να μετράω. Το πίνω, τον φωνάζω, έρχεται, είχα αφήσει στην κυριολεξία μισή γουλιά. Μισή. Μ λέει εγώ όλο δ α ειπα; λέω σιγά τι άφησα. Έλα λέει πιες το. Πφφφ λέω για 2 σταγόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 κ γω μαζί σ κοπέλα μου. Δεν με πιάνει τπτ χαχα τρώω τα πάντα ολα. Πρέπει να κάνω λίγο κράτει δ γίνεται.

Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια π περιμένουν την καμπύλη τους.

@Angelmammy νομίζω εσύ έμεινες ε; άντε να φεύγει Κ αυτό.

Κ γω αυτό με τ λεμόνι ήπια άλλα κ πάλι ένα μπουκαλάκι παρά είναι πολύ. Είχα καουρες όλη μέρα μετά. Εν τω μεταξύ μ λέει ποτηράκι η καλαμάκι; λέω δωαε μ καλαμάκι. Οκ μ λέει πιες το σχετικά γρήγορα κ φώναξε με να ξεκινήσω να μετράω. Το πίνω, τον φωνάζω, έρχεται, είχα αφήσει στην κυριολεξία μισή γουλιά. Μισή. Μ λέει εγώ όλο δ α ειπα; λέω σιγά τι άφησα. Έλα λέει πιες το. Πφφφ λέω για 2 σταγόνες.

Και γω πρεπει να κρατηθώ γιατί βλέπω να παίρνω 30 κιλά στο τέλος.. ήδη έχω πάρει 14 κιλά και έχω ακόμα σχεδόν 4 μήνες!

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 15 στο σύνολο.. πως ξέφυγα έτσι αυτή τη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Και γω πρεπει να κρατηθώ γιατί βλέπω να παίρνω 30 κιλά στο τέλος.. ήδη έχω πάρει 14 κιλά και έχω ακόμα σχεδόν 4 μήνες!

στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 15 στο σύνολο.. πως ξέφυγα έτσι αυτή τη φορά..

Η αλήθεια είναι ότι τώρα αρχίζουν τα δύσκολα με τα κιλά ...από τον 7ο και μετά μπαίνουν τα περισσότερα..εμένα μου έδωσε η μαμα μ ένα πιάτο μηλόπιτα ( το αγαπημένο μου-πεθαίνω όμως) και δεν το άγγιξα καν..! με πολύ προσπάθεια βέβαια...περνάω απτη κουζίνα ...τη βλέπω...τη χαιρετάω...τη μυρίζω...και φεύγω... χαχαχαχααχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από εμένα!!! 

 

Με το καλό και οι υπόλοιπες με την καμπύλη!

Έχω πάρει ήδη 10 κιλά... Μέχρι τώρα δεν με απασχολούσε ιδιαίτερα, αλλά τώρα λέω να μαζεύω λιγάκι. Μην το παρακάνω. Να δω τι θα μου πει κι ο γιατρός σε δύο εβδομάδες που έχω ραντεβού... 

Τον μπέμπη τον αισθάνομαι συνέχεια πλέον και έτσι μου έχει φύγει και το άγχος που είχα μέχρι τώρα κάθε τόσο εάν είναι καλά...!!! 

Τελευταία έχουν αρχίζει και πρήζονται τα πόδια μου μες την ημέρα. Όταν θα έχω το ραντεβού, θα το πω στο γιατρό να δω τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από εμένα!!! 

 

Με το καλό και οι υπόλοιπες με την καμπύλη!

Έχω πάρει ήδη 10 κιλά... Μέχρι τώρα δεν με απασχολούσε ιδιαίτερα, αλλά τώρα λέω να μαζεύω λιγάκι. Μην το παρακάνω. Να δω τι θα μου πει κι ο γιατρός σε δύο εβδομάδες που έχω ραντεβού... 

Τον μπέμπη τον αισθάνομαι συνέχεια πλέον και έτσι μου έχει φύγει και το άγχος που είχα μέχρι τώρα κάθε τόσο εάν είναι καλά...!!! 

Τελευταία έχουν αρχίζει και πρήζονται τα πόδια μου μες την ημέρα. Όταν θα έχω το ραντεβού, θα το πω στο γιατρό να δω τι θα μου πει!

Καλησπέρα! Αυτό με το πρήξιμο των ποδιών μήπως να πάρεις ένα τηλ το γιατρό σου να το πεις πριν πας?  Μπορεί να μην είναι και τίποτα λόγω κατακράτησης μπορεί να σου πει να πάρεις και κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Η αλήθεια είναι ότι τώρα αρχίζουν τα δύσκολα με τα κιλά ...από τον 7ο και μετά μπαίνουν τα περισσότερα..εμένα μου έδωσε η μαμα μ ένα πιάτο μηλόπιτα ( το αγαπημένο μου-πεθαίνω όμως) και δεν το άγγιξα καν..! με πολύ προσπάθεια βέβαια...περνάω απτη κουζίνα ...τη βλέπω...τη χαιρετάω...τη μυρίζω...και φεύγω... χαχαχαχααχαχ

Εμένα μόνο αν με δέσουν θα τα καταφέρω.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi35 είπε:

Μπορεί να οφείλεται κάπου δηλαδή το πρήξιμο των ποδιών? 

Εμένα μου είχε πει από την αρχή της εγκυμοσύνης αν νιώσεις πρήξιμο πάρε με ένα τηλ.  δεν μου είπε όμως ακριβώς αν προκαλείτε από κάτι..πίεση κτλ.. μπορεί να μην είναι και τπτ ρε παιδί μου..άλλα για 100% θα έπαιρνα ένα τηλεφωνάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Εμένα μου είχε πει από την αρχή της εγκυμοσύνης αν νιώσεις πρήξιμο πάρε με ένα τηλ.  δεν μου είπε όμως ακριβώς αν προκαλείτε από κάτι..πίεση κτλ.. μπορεί να μην είναι και τπτ ρε παιδί μου..άλλα για 100% θα έπαιρνα ένα τηλεφωνάκι!

Ευχαριστώ! Θα το έχω στο νου μου! 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχαν γίνει τεράστια απο το πρήξιμο και δεν το ανέφερα.. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Ευχαριστώ! Θα το έχω στο νου μου! 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχαν γίνει τεράστια απο το πρήξιμο και δεν το ανέφερα.. ? 

Μπορεί να μην είναι τίποτα.. το πιθανότερο..! Άλλα δε χάνεις κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!! 

Κι εγώ μια από τα ίδια. Έτσι και φάω μετά τις 17:00 κάπως κανονικά πεθαίνω μετά... Οπότε τρώω κάπως καλά το μεσημέρι και μετά μόνο τσιμπάω κάτι. 

Χθες ένιωθα τα πλευρά μου να ανοίγουν και κυριολεκτικά δεν μπορούσα κάποιες στιγμές να αναπνεύσω!! Νιώθω ότι η κοιλιά μου μεγαλώνει πολύ και στο πλάι. Έφαγα και μια σοκολάτα κατά τις 21:00 και τι την ήθελα;;; Ρευόμουν όλη νύχτα. 

Κορίτσια καλά αποτελέσματα να έχετε με την καμπύλη!!!! 

@stasa199 είδες το μωράκι σας;; Όλα καλά. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;;; Εμένα 620γρ ήταν η μικρή μου στην 24η εβδομάδα. Την επόμενη εβδομάδα έχω γιατρό μετά την καμπύλη και θα δούμε πάλι το μωρό μας. Να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει!!! 

Καλά εγώ ρευομαι συνέχεια όλη μέρα!!!!Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα δεν μπορώ να σταματήσω  πολλές φορές αλλά με ανακουφίζει κιόλας...

Είμαι στην 25η...περιμέναμε να είναι πιο μεγάλη η αλήθεια είναι αλλά δεν πειράζει γερή να είναι και θα μεγαλώσει!!Για αυτό μου λέει να τρώω ο γιατρός αλλά δεν βλέπω και ιδιαίτερη διαφορά...Όχι ότι μπορώ να φάω τοσο!αααχ εσένα θα έχει φτάσει το κιλό τώρα μωρέ!!!!!εμένα έτσι μου είπε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια το ότι τρώμε παραπάνω δε σημαίνει ότι τα μωράκια μας θα πάρουν βάρος!! Είτε τρώμε είτε όχι θα πάρουν αυτό που πρέπει!! Περιμένω να δω και εγώ αύριο το απόγευμα που θα πάω να δω πόσο έχει πάρει! <3

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Βρε κορίτσια το ότι τρώμε παραπάνω δε σημαίνει ότι τα μωράκια μας θα πάρουν βάρος!! Είτε τρώμε είτε όχι θα πάρουν αυτό που πρέπει!! Περιμένω να δω και εγώ αύριο το απόγευμα που θα πάω να δω πόσο έχει πάρει! ❤️

 

Σίγουρα αν τρώμε πάρα πάνω δεν θα πάρουν περισσότερο αλλά εγώ γενικά δεν τρώω πολύ καλά για αυτό μου το λέει συνέχεια!τρώω με το ζόρι μισή μπριζολιτσα και σκάω!Δεν μπορώ και γενικά μου έχει πει να τρώω πρωτεΐνη όσο μπορώ γιατιβοηθαει και εμένα και το μωρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Σίγουρα αν τρώμε πάρα πάνω δεν θα πάρουν περισσότερο αλλά εγώ γενικά δεν τρώω πολύ καλά για αυτό μου το λέει συνέχεια!τρώω με το ζόρι μισή μπριζολιτσα και σκάω!Δεν μπορώ και γενικά μου έχει πει να τρώω πρωτεΐνη όσο μπορώ γιατιβοηθαει και εμένα και το μωρό..

Υπομονή τον φάγαμε τον γάιδαρο!! Λίγο μας έμεινε!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Υπομονή τον φάγαμε τον γάιδαρο!! Λίγο μας έμεινε!!!! ❤️

Ναι έτσι λέω και εγώ!!!Όσο να ναι τώρα και με τις αγορές θα περνάει πιο γρήγορα ο καιρός!!!αχ πολύ ζόρι με το στομάχι μου αλλά χαλάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια τη Δευτερα που μας ερχεται παω πρωτη φορα στο νοσοκομειο για παρακολουθηση. Μου ειπαν οτι καπου στον 6ο ξεκινας και στο νοσοκομειο αν ειναι να γεννησεις εκει. Οποτε απο βδομαδα τη Δευτερα θα δουμε το μωρακι στο νοσοκομειο και την Παρασκευη θα το δουμε στον γιατρο μου τον ιδιωτη. Χαμος! Επεσαν κοντα τα ραντεβου και θα βλεπουμε συνεχεια το μωρο! Δε με χαλαει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 Εγώ στην πρώτη είχα πάρει 13. Κ τώρα δ έχω πάρει πολλά. 6.5 μέχρι τώρα. Ίσως επειδή κινούμαι πολύ ίσως επειδή δ κοιμάμαι κιόλας καλά. Δ ξέρω. Ότι τρώω τρώω πάντως.

@Valfrag ακριβώς αυτο π λες τ βαρος τ μωρου δ εξαρτάται από τ πόσα κιλά θα πάρουμε εμείς. Αυτά όσο είναι κα πάρουν θα τ πάρουν. Πάντως δ ισχύει απόλυτα ότι τους τελευταίους μήνες παίρνεις κιλά. Εγώ στην προηγ εγκυμοσύνη έκλεισα τον 7ο με 11 κιλα κ 8ο 9ο πήρα αλλά 2. Σύνολο 13 δηλαδή. Κ γέννησα 39η βδομάδα δ γέννησα κ με τ π μπήκα στο μήνα μ δηλαδή. Απλά τώρα αρχίζει κ παίρνει τ μωρό τα πάνω του.

Εγώ έχω αυριο ραντεβού με τ γιατρό μου. Άντε να δουμε πόσο πήγε η σκατουλα. Αν κ κάτι μ λέει ότι θα βγει μεγαλουτσικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αχ και γω με τη μικρή όλη μέρα στο πόδι και από ύπνο χάλια.. αλλά ίσως επειδή δεν δουλεύω, στο σπίτι παρασύρομαι και τρώω συνέχεια ..

στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα, οπότε έπαιρνα φαγητό εκεί και δεν έτρωγα ότι έβρισκα.

6,5 κιλά που έχεις πάρει ειναι τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 Ναι κ γω στο σπιτι είμαι άλλα βγαίνουμε καθημερινά τα πρωινά. Οπότε περπατάω αρκετά. Η αλήθεια είναι πως όσο κάθεσαι τρως ειδικά τ χειμωνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα βγήκαμε βόλτα μιας που είχε κ ήλιο κ διαπίστωσα ότι χρειάζομαι νέα ρούχα!!! Με τις φόρμες όλη μέρα δεν το είχα καταλάβει! Πέρασε όντως το μισό ε;;; Άντε με το καλό κ το υπόλοιπο. Πάρτε κ μια κοιλουμπιτσα από μένα! :D

IMG_20190205_184335.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Κορίτσια σήμερα βγήκαμε βόλτα μιας που είχε κ ήλιο κ διαπίστωσα ότι χρειάζομαι νέα ρούχα!!! Με τις φόρμες όλη μέρα δεν το είχα καταλάβει! Πέρασε όντως το μισό ε;;; Άντε με το καλό κ το υπόλοιπο. Πάρτε κ μια κοιλουμπιτσα από μένα! :D

IMG_20190205_184335.jpg

Αααα τι γλυκουλα κοιλια !!! ❤️❤️  καποια στιγμη να κανουμε και καμια φωτογραφιση εγκυμοσυνης. Εγω και η κουμπαρα μου εδω και χρονια εχουμε ως χομπυ την καλλιτεχνικη φωτογραφια και περιμενουμε να φουσκωσω κι αλλο για να δημιουργησουμε καλλιτεχικα κλικ με την κοιλιτσα!! Να ησασταν κοντα να σας φωτογραφισω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!!

Τα νέα σας! Εγώ είμαι καλά ! Αν εξαιρέσω λίγο τα βράδια λόγω δυσφορίας αλλά ευτυχώς βρήκα κάποια πράγματα που με ενοχλούν. Δεν τρώω βαριά και δεν τρώω σοκολάτες κλπ από το απόγευμα και μετά γιατί μου φέρνουν αυπνία και κοιμάμαι καλύτερα!

Μη γελάσετε τώρα σκέφτομαι πως θα τα βγάλω πέρα με την κοιλιά, να μη σκάω! Θα μου πεις τόσες και τόσες γυναίκες τα καταφέρνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!!

Τα νέα σας! Εγώ είμαι καλά ! Αν εξαιρέσω λίγο τα βράδια λόγω δυσφορίας αλλά ευτυχώς βρήκα κάποια πράγματα που με ενοχλούν. Δεν τρώω βαριά και δεν τρώω σοκολάτες κλπ από το απόγευμα και μετά γιατί μου φέρνουν αυπνία και κοιμάμαι καλύτερα!

Μη γελάσετε τώρα σκέφτομαι πως θα τα βγάλω πέρα με την κοιλιά, να μη σκάω! Θα μου πεις τόσες και τόσες γυναίκες τα καταφέρνουν.

Καλημέρα! 

Οι κοιλίτσες μας έχουν αρχίσει να μεγαλώνουν πραγματικά πολύ! Έχω αρχίσει και προετοιμάζω τον σύζυγο τι τον περιμένει... Του λέω σε λίγο καιρό θα μου βάζεις τις κάλτσες... Χαχαχα! Βοηθάει κι εκείνος ήδη αρκετά, ο καλός μου!!! Πιστεύω μια χαρά θα τα πάμε όμως. Θα βρούμε τρόπους να βολευομαστε στις δουλίτσες που θέλουμε να κάνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...