Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγω παντως πλεον δε μπορω να κοιμηθω ουτε στο πλαι...μετα απο λιγο με πιανει το ισχιο μου και ποναωω...κοιμαμαι (οσο μπορω) ψιλο ορθια στο μαξιλαρι ανασκελα...γιατι πιο χαμηλα με πιανει δυσφορια...

παντως εμενα ακομα χοντρη με περνανε αντι για εγκυο...δεν εχω μυτερη κοιλια εχει απλωθει κατα πλατος...?

Χαχα! Ούτε εγώ μπορώ να κοιμηθώ καλά. Με τραβάει η κοιλιά μου, με κλωτσάει και η μικρή και κάθε φορά που θέλω να αλλάξω πλευρό νιώθω έντονο τράβηγμα. 

Τώρα σε έπιασε το ισχίο σου;;; Εμένα τώρα μου πέρασε. Ευτυχώς γιατί ήταν ανυπόφορο. Σε καταλαβαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγω παντως πλεον δε μπορω να κοιμηθω ουτε στο πλαι...μετα απο λιγο με πιανει το ισχιο μου και ποναωω...κοιμαμαι (οσο μπορω) ψιλο ορθια στο μαξιλαρι ανασκελα...γιατι πιο χαμηλα με πιανει δυσφορια...

παντως εμενα ακομα χοντρη με περνανε αντι για εγκυο...δεν εχω μυτερη κοιλια εχει απλωθει κατα πλατος...?

Κι εσύ; Κι εγώ μια απ τα ίδια όμως!! Χθες το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ είναι κι η αϋπνία που με βαράει και αυτό με το πλάι να δούμε πως θα το συνηθίσουμε. Ήταν το πρώτο βράδυ που δεν με έπιανε ο ύπνος και στο πλάι και γύρισα ανάσκελα έτσι αναγκαστικά. Ούτε εγώ έχω μυτερή κοιλιά ή κάτι τέτοιο. Σήμερα στην καμπύλη που καθόμουν και μιλήσαμε με μια κυρία μου λέει τι; Είσαι 7 μηνών; Δε σου φαίνεται λέει ?? αχ τα κιλά μας τα παραπάνω να βράσω αχ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Κι εσύ; Κι εγώ μια απ τα ίδια όμως!! Χθες το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ είναι κι η αϋπνία που με βαράει και αυτό με το πλάι να δούμε πως θα το συνηθίσουμε. Ήταν το πρώτο βράδυ που δεν με έπιανε ο ύπνος και στο πλάι και γύρισα ανάσκελα έτσι αναγκαστικά. Ούτε εγώ έχω μυτερή κοιλιά ή κάτι τέτοιο. Σήμερα στην καμπύλη που καθόμουν και μιλήσαμε με μια κυρία μου λέει τι; Είσαι 7 μηνών; Δε σου φαίνεται λέει ?? αχ τα κιλά μας τα παραπάνω να βράσω αχ!! 

Χαχαχα!! Εμένα μια κυρία μου είπε, έτσι χύμα, ότι με το μπουφάν φαίνομαι χοντρή κι όχι έγκυος. Όταν βγάλω το μπουφάν λέει φαίνεται κανονικά... εμ τι θα κάνουμε;; Θα κυκλοφορούμε χωρίς μπουφάν μες το κρύο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχαχα!! Εμένα μια κυρία μου είπε, έτσι χύμα, ότι με το μπουφάν φαίνομαι χοντρή κι όχι έγκυος. Όταν βγάλω το μπουφάν λέει φαίνεται κανονικά... εμ τι θα κάνουμε;; Θα κυκλοφορούμε χωρίς μπουφάν μες το κρύο;

Έλα ρεε δεν λέγονται αυτά!! Τς τς τς λίγο τακτ δεν έχουνε τελοσπαντων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini @irened91 καλά αποτελέσματα με τις καμπύλες σας!!! Περιμένουμε νέα!!

Καούρες έχω σπάνια. Όσο για τον ύπνο, η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να βολευτω, αλλά ευτυχώς τελικά τα καταφέρνω και κοιμάμαι καλά... 

Εμένα ευτυχώς με καταλαβαίνουν και με το μπουφάν. Αλλά μου λένε ότι εάν είμαι πλάτη δεν φαίνεται. Η κοιλιά μεγαλώνει συνέχεια. Κάθε Δευτέρα, κυρίως, μου λένε οι συνάδελφοι πόσο μεγάλη διαφορά έχω από τη Παρασκευή... Τρώει καλά ο μπέμπης... Χαχαχαχα!!! Ωστόσο ακόμα τα κουτσοκατεφερνω. Λαχανιαζω βέβαια εύκολα!

@stasa199 όλα να πάνε καλά με το ραντεβού σου σήμερα, να δείτε το μπεμπακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α έχουμε να ακούσουμε πολλά! Κι εμένα είναι απλωμενη η κοιλιά, δε φαίνεται πολύ. Όμως οταν με κοιτάω στον καθρέφτη γελάω γιατί μου φαίνεται ότι μίκρυνε ο ποπος ενώ μάλλον το μάτι κλέβει η κοιλουμπιτσα πλέον!

Για την καμπύλη μαζί με τις γενικές αίματος πλήρωσα 8 ευρώ τη συμμετοχή μου, σε ιδιωτικό εργαστήριο

 Μάλλον θα περιμένω την Παρασκευή να τα πούμε από κοντά με τον γιατρό. Του τα έστειλα κ με μέιλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Madi85 βγήκε η καμπύλη μου, όλα καλά ευτυχώς

Πετάει το γκρουπ μας. Μη μας ματιασω!! Μπράβο!! Άντε και στα δικά μας. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις γιατί με τρόμαξε!λέω αν είναι δυνατόν τόσο πολύ??Τέλος πάντων...και εμένα δεν με πολύ καταλαβαίνουν για έγκυο ίσα που αν φοράω πολύ εφαρμοστη μπλούζα!με το μπουφάν δεν το συζητώ δεν φαίνεται τίποτα!!!!Όσο για τον ύπνο πέρα από το ότι δυσκολεύομαι με αϋπνίες κοιμάμαι καλά. Ίσως φταίει που  κοιμόμουν ούτως ή άλλως στο πλαι!Εγώ έχω τις τελευταίες μέρες κάτι ενοχλήσεις στα πόδια όταν ξαπλώνω και γενικότερα κάτι περίεργα Αλλά τα αντέχω!άλλο περίεργο που μου συμβαίνει είναι ότι ξαφνικά από το πουθενά μου λύθηκε το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας!!!Καλό δεν λέω αλλά παράξενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Πετάει το γκρουπ μας. Μη μας ματιασω!! Μπράβο!! Άντε και στα δικά μας. :-)

Με το καλό και η δική σου!!! Πότε με το καλό θα την κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Με το καλό και η δική σου!!! Πότε με το καλό θα την κάνεις;

Σ' ευχαριστώ! Ακριβώς σε μια εβδομάδα. Στις 11/02. Θέλω να φύγει και αυτό να ξεμπερδέψω... Σιγά σιγά είμαστε στην τελική ευθεία. 

@stasa199 κατά διαστήματα μου λύνεται κι εμένα το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας. Έτσι χωρις να κάνω κάτι διαφορετικό. Και μετά πάλι έχω θεματάκια και έτσι με πάει. Χαχαχα! Πρωτόγνωρα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Σ' ευχαριστώ! Ακριβώς σε μια εβδομάδα. Στις 11/02. Θέλω να φύγει και αυτό να ξεμπερδέψω... Σιγά σιγά είμαστε στην τελική ευθεία. 

@stasa199 κατά διαστήματα μου λύνεται κι εμένα το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας. Έτσι χωρις να κάνω κάτι διαφορετικό. Και μετά πάλι έχω θεματάκια και έτσι με πάει. Χαχαχα! Πρωτόγνωρα πράγματα. 

Αντε, να ξεμπερδευεις κι εσύ με την καμπύλη!!! Περιμένουμε αποτελέσματα...!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια όλα καλά με τα αποτελέσματα. Ευτυχώς δουλεύει η ξαδέρφη μου στο εργαστήριο στην εξυπηρέτηση και πήρε για μένα τα αποτελέσματα και μου τα έστειλε φωτογραφία. Όλα καλά δόξα τω Θεώ!! ?? Με το καλό κι οι υπόλοιπες εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ πάντως φαίνομαι έγκυος εδώ κ καιρο. Ειδικά η κοιλια μ φαίνεται κανονικα εγκυμοσύνης.

Σήμερα ψωνισαμε κ τα πρώτα ρουχαλάκια ρου μωρου. Άντε να δουμε πόσο θα βγει κ τι θα βάλει. Τα νούμερα παίζουν από εταιρία σε εταιρία ο ποτέ πήρα από όλα κ βλέπουμε.

Εμένα ο πόνος στο ισχιο είναι μονίμως άλλα τ βράδυ κοιμάμαι σχετικά καλα. Άμα κυνηγάς κ ένα πιτσιρίκι όλη μέρα βέβαια τ βράδυ πέφτεις ξέρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια χαρά όλες με τις εξετάσεις μπράβο! Λέω κι εγώ να πάω αύριο ν τελειώνω.  Έχει μια εβδομάδα που μου την έγραψε ο γιατρός κ όλο το αναβάλλω..λοιπόν καούρες κι εμένα αν φάω σφολιατες κλπ με πιάνουν...μάλλον τα βούτυρα φταίνε.. στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ στα γεμιστά είχα ...κ γενικά όπου έμπαινε πιπεριά . Σχετικά με την αϋπνία θα συμφωνήσω με τη @Diwni...δεν έχω αυτή την πολυτέλεια...τώρα ανακαλύπτω ότι δεν έχω χρόνο να σκεφτώ τι μπορώ κ τι δεν μπορώ να κάνω ακόμη κ τώρα που βαρυνα..όλα γίνονται ως δια μαγείας γιατί δεν υπάρχει άλλη επιλογή...εμένα η κοιλιά πάντως φαίνεται για τα καλά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγαμε στο γιατρό όλα καλά!!!Η μικρή μας είναι 650γρ !!μου είπε να τρώω καλά προσπαθώ και εγώ τι να κάνω!μου μέτρησε τον τράχηλο μας έβγαινε 3 και μου έκανε και κολπικό γιατί ήθελε να είναι σίγουρος και ήταν 3.5 τελικά οπότε μου λέει όλα καλά μια χαρά πάμε!Η μπέμπα ήταν πάλι με το κεφάλι προς τα κάτω μάλλον είπε την βολεύει έτσι και είχε  και λώρο στο κεφαλάκι της βέβαια μας είπε δεν είναι ανησυχητικό!Επίσης δεν είδαμε μουτράκι!Δεν καθόταν με τίποτα δεν γυρνούσε!Ήταν όλη την ώρα μπρούμυτα! Μου έγραψε και την καμπύλη να την κάνω καλού κακού δεν είναι απαραίτητο μου είπε αλλά καλό είναι να την κάνουμε!Αυτά!ήθελα να δούμε το προσωπάκι της αλλά δεν πειράζει την άλλη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα επίσης με ρώτησε αν νιώθω  να κάνω συσπάσεις και αν νιώθω σαν μπούκωμα από κάτω....του είπα όχι...με ρώτησε αν πετρωνει η κοιλιά μου ψηλά στον αφαλό και  του είπα πάλι όχι...Ευτυχώς ηρέμησα λίγο με το θέμα του τραχήλου!μου είπε επίσης πως είναι ακόμα πολύ σημαντικό να πίνουμε 2 φορές τη μέρα σίδηρο και μαγνήσιο..!!μακάρι να μας πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 συγχαρητήρια! Σούπερ η μπεμπουλα σας... Θέλει να σας κάνει έκπληξη για αυτό δεν γυρνούσε για φωτογράφιση...έχει άποψη το παιδί... Εγώ κορίτσια είμαι για καμπύλη ζαχάρου...μπορώ να πω ότι η γλυκόζη αυτή τη φορά ήταν πιο ανεκτή σε σχέση με την προηγούμενη...μου είπαν τα κορίτσια εδώ ότι αλλά εργαστήρια χρησιμοποιούν σκόνη που έχει δυσκολότερη γεύση ενώ το δικό τους είναι υγρό με ένα άρωμα λεμόνι...πάλι δυσκολευτηκα να το πιω δεν τελείωνε με τίποτα...αναγουλιαζε 2-3 φορές κ λέω Παναγία μου όχι εμετό...πως θα το ξαναπιώ...ευτυχώς τα κατάφερα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα και γω την καμπύλη και περιμένω τα αποτελέσματα!

σχετικά με το αν φαίνομαι έγκυος , ναι φαίνεται πολύ πια.. απλά έχω πάρει πολλά κιλά σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη και νιώθω εξάντληση. Είναι στιγμές που δυσκολεύομαι μέχρι και στην αναπνοή. 

Έχουμε περάσει τη μισή εγκυμοσύνη .. απίστευτο μου φαίνεται!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!  Καλα αποτελέσματα @Vivi35 και @dimitra2222  !

@stasa199 μπράβο μεγάλωσε η μπεμπούλα.

Εγώ κορίτσια θα κάνω τεράστια κοιλιά εχει μεγαλώσει πολύ! Το βράδυ πρέπει να τρώω ελαφριά και λίγο αν φάω κάτι πιο βαρύ ή λίγο παραπάνω έχω τεράστια δυσφορία!

Οπότε τρώω καλα το μεσημέρι και το βραδάκι τσιμπάω κάτι ίσα να μην πεινάω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!  Καλα αποτελέσματα @Vivi35 και @dimitra2222  !

@stasa199 μπράβο μεγάλωσε η μπεμπούλα.

Εγώ κορίτσια θα κάνω τεράστια κοιλιά εχει μεγαλώσει πολύ! Το βράδυ πρέπει να τρώω ελαφριά και λίγο αν φάω κάτι πιο βαρύ ή λίγο παραπάνω έχω τεράστια δυσφορία!

Οπότε τρώω καλα το μεσημέρι και το βραδάκι τσιμπάω κάτι ίσα να μην πεινάω!

 

Ευχαριστούμε @marakineos .

Αχ πως τα καταφέρνεις? Εμένα το βράδυ μου έρχεται να τα φάω όλα , με αποτέλεσμα μετά να μην μπορώ καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Ευχαριστούμε @marakineos .

Αχ πως τα καταφέρνεις? Εμένα το βράδυ μου έρχεται να τα φάω όλα , με αποτέλεσμα μετά να μην μπορώ καθόλου!

Με το ζόρι κρατιέμαι!! Αλλά δεν μπορώ να κλείσω μάτι από τη δυσφορία οπότε αναγκαστικά!

Χθες ειχε ο άντρας μου γενέθλια και είχαν έρθει κάποιοι φίλοι και κρατήθηκα δεν έφαγα ούτε τούρτα όυτε πατατάκια, γαριδάκια κλπ! Σε αυτά αντιστάθηκα πιο δύσκολα απ όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!  Καλα αποτελέσματα @Vivi35 και @dimitra2222  !

@stasa199 μπράβο μεγάλωσε η μπεμπούλα.

Εγώ κορίτσια θα κάνω τεράστια κοιλιά εχει μεγαλώσει πολύ! Το βράδυ πρέπει να τρώω ελαφριά και λίγο αν φάω κάτι πιο βαρύ ή λίγο παραπάνω έχω τεράστια δυσφορία!

Οπότε τρώω καλα το μεσημέρι και το βραδάκι τσιμπάω κάτι ίσα να μην πεινάω!

 

Καλημέρα!! 

Κι εγώ μια από τα ίδια. Έτσι και φάω μετά τις 17:00 κάπως κανονικά πεθαίνω μετά... Οπότε τρώω κάπως καλά το μεσημέρι και μετά μόνο τσιμπάω κάτι. 

Χθες ένιωθα τα πλευρά μου να ανοίγουν και κυριολεκτικά δεν μπορούσα κάποιες στιγμές να αναπνεύσω!! Νιώθω ότι η κοιλιά μου μεγαλώνει πολύ και στο πλάι. Έφαγα και μια σοκολάτα κατά τις 21:00 και τι την ήθελα;;; Ρευόμουν όλη νύχτα. 

Κορίτσια καλά αποτελέσματα να έχετε με την καμπύλη!!!! 

@stasa199 είδες το μωράκι σας;; Όλα καλά. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;;; Εμένα 620γρ ήταν η μικρή μου στην 24η εβδομάδα. Την επόμενη εβδομάδα έχω γιατρό μετά την καμπύλη και θα δούμε πάλι το μωρό μας. Να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra2222 είπε:

@stasa199 συγχαρητήρια! Σούπερ η μπεμπουλα σας... Θέλει να σας κάνει έκπληξη για αυτό δεν γυρνούσε για φωτογράφιση...έχει άποψη το παιδί... Εγώ κορίτσια είμαι για καμπύλη ζαχάρου...μπορώ να πω ότι η γλυκόζη αυτή τη φορά ήταν πιο ανεκτή σε σχέση με την προηγούμενη...μου είπαν τα κορίτσια εδώ ότι αλλά εργαστήρια χρησιμοποιούν σκόνη που έχει δυσκολότερη γεύση ενώ το δικό τους είναι υγρό με ένα άρωμα λεμόνι...πάλι δυσκολευτηκα να το πιω δεν τελείωνε με τίποτα...αναγουλιαζε 2-3 φορές κ λέω Παναγία μου όχι εμετό...πως θα το ξαναπιώ...ευτυχώς τα κατάφερα...

 

Εμένα μου είπαν να αγοράσω γλυκόζη υγρή με άρωμα λεμόνι για όταν πάω για την καμπύλη. Πίνεται πιο εύκολα, ε;; Θα σας πω σε λίγες μέρες την δική μου εμπειρία. :-) Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα κορίτσια!! Κι εμένα αυτό με το άρωμα λεμόνι μου έδωσαν παιδιά. Δεν ήξερα ότι υπάρχει κι άλλο! Ήταν καλό αλλά πάλι όσο να πεις πινοταν με δυσκολία. ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...