Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Berry Και εγώ με τα αγκαλιάς την έχω αλλά όλο θέλει να περπατάει και τα έχει κάνει μαύρα οπότε είπα να της πάρω να πατάει και καλύτερα!καλά ο μικρός σου πολύ ψηλός!!!!πόσα κιλά είναι;Εμείς 7.400 βαρος και 68 πόντους πριν ένα μήνα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Berry είναι όντως πολύ ψηλό το αγοράκι σου, μπράβο! Εμείς έχουμε μεθαύριο παιδίατρο και ανυπομονώ να μετρηθούμε! 

@stasa199 Μεγεια τα παπουτσάκια σας! Εμείς έχουμε converse δερμάτινα δώρο του παππού και superstar δώρο της νονάς, αλλά δεν τα έχουμε φορέσει ακόμα. Δεν το έχω ψάξει κιολας, λογικά θα πρέπει να τους φοράμε ανατομικά; 

Κοριτσια είπαμε την πρώτη μας λέξη! Συνειδητά δηλαδή, γιατί γενικά παπαγαλίζει διάφορα! Φωνάζει τον μπαμπά του ο σκατούλης! Το πιστεύετε; Μπαμπά και μπαμπά και του κάνει έλα έλα να τον πάρει αγκαλιά! Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου 10 μήνες μαμά και μαμά, για να πει μπαμπά πρώτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Σε all star της είχα λευκά και ροζ αγκαλιάς!τα καλυτερα ειναι τα geox ειδικά για  πρώτο παπουτσάκι.ναι θέλουν ανατομικά και λίγο μποτακι να πιάνει τον αστράγαλο για πιο σταθερό!Έτσι μου είπαν πολλές φίλες η αλήθεια είναι και δεν ρώτησα καν τον παιδίατρο!Εγώ ήμουν έτοιμη να της πάρω airmax αλλά τελευταία στιγμή άλλαξα γνώμη!μα καλά είναι δυνατόν να μην είπε μαμα;;;μανούλα;;;εμάς έχει καιρό που είπε μαμα πρώτα!μόνο όταν κλαίει αν δεν την έχω εγώ βέβαια και αν την έχω στο καρεκλάκι πχ και δει ότι δεν της περνάει αρχίζει μπαμπά μπαμπά και κλαίει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Berry Και εγώ με τα αγκαλιάς την έχω αλλά όλο θέλει να περπατάει και τα έχει κάνει μαύρα οπότε είπα να της πάρω να πατάει και καλύτερα!καλά ο μικρός σου πολύ ψηλός!!!!πόσα κιλά είναι;Εμείς 7.400 βαρος και 68 πόντους πριν ένα μήνα !

Κοπελιά, σας φάγαμε και είμαστε και 3 μήνες μικρότεροι! 69 πόντους και 7550 κιλά αρχές Φλεβάρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κοπελιά, σας φάγαμε και είμαστε και 3 μήνες μικρότεροι! 69 πόντους και 7550 κιλά αρχές Φλεβάρη

Καλά!!!!τι να πω μας φάγατε λάχανο!χαχαχαχαχα κοριτσάκι έχεις;Εμείς την ετοιμάζουμε για το GNTM 2037!😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ειμαστε 10 κιλά μέσα στις καμπυλες και το υψος αρκετά πάνω απο τις καμπύλες ! @Narcissa δεν πειράζει μωρε που ειπε πρώτα μπαμπα και μονο που το λέει συνειδητά ειναι να τρελαίνεσαι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Berry τα ιδια τα αγορια μας! 77cm και 10 κιλα και ο δικος μας. Αγόραροι! 

@Narcissa τι υπέροχο που το λεει συνειδητα!!! 

Γερά να ειναι πάνω απο ολα! Και μεις μαζι να τα μεγαλώνουμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά @Berry k @vayaki μπασκετμπολίστες τα βλέπω τα αγόρια σας!! 

Στο ύψος είμασταν ακριβώς στο πράσινο όταν την μέτρησε ο παιδίατρος τον Γενάρη , στο βάρος από τη  αρχή χαμηλά αλλά στο πράσινο πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 είναι πολύ μπροστά κινητικά και επικοινωνιακά η μπεμπουλίνα σου! Σούπερ!! Για το GNTM είμαστε κι εμείς, κάπου 8.700, πιστευω να έχει βγει και για άντρες μέχρι τότε χαχαχ! 

@Berry @vayaki Θηριάκια τα μωρουλίνια σας, τι καλά! 

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι; Θα βάζατε σε διαφημιστικό τα μωρά σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 είναι πολύ μπροστά κινητικά και επικοινωνιακά η μπεμπουλίνα σου! Σούπερ!! Για το GNTM είμαστε κι εμείς, κάπου 8.700, πιστευω να έχει βγει και για άντρες μέχρι τότε χαχαχ! 

@Berry @vayaki Θηριάκια τα μωρουλίνια σας, τι καλά! 

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι; Θα βάζατε σε διαφημιστικό τα μωρά σας; 

Θα τα πάμε παρέα!!!Χαχαχα 

Εγώ θα την έβαζα!μου αρέσει σαν ιδέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa χαχα δεν ξερω αν ειμαστε ψωνια αλλα ο αντρας μου λεει οτι αν ημασταν Αθηνα θα τον πηγαινε σε καστινγκ γιατι ειναι μωρο διαφημισης λεει...

χαχα εγω δεν ξερωωω ...θα το σκεφτομουν πολυ καλα! Μπορει να το εκανα αν τα λεφτα ηταν καλα και θα τα κρατουσα να ειναι δικα του.

Σας ζητησαν για διαφημιση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 @vayaki Έφτιαχνα το πλάνο διαφημίσεων για ένα πελάτη και έβαλα τον μπεμπουλίνο στη λίστα με τα υποψήφια baby models χαχαχ! Και τον επέλεξαν! Αλλά τώρα έχω λίγο second thoughts, μήπως είναι μεγάλη η έκθεση, μήπως ταλαιπωρηθεί. Εννοείται τα χρήματα θα είναι δικά του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 @vayaki Έφτιαχνα το πλάνο διαφημίσεων για ένα πελάτη και έβαλα τον μπεμπουλίνο στη λίστα με τα υποψήφια baby models χαχαχ! Και τον επέλεξαν! Αλλά τώρα έχω λίγο second thoughts, μήπως είναι μεγάλη η έκθεση, μήπως ταλαιπωρηθεί. Εννοείται τα χρήματα θα είναι δικά του! 

Έλα ρε συ τέλεια!δεν νομίζω μωρέ να τα ταλαιπωρούν τόσο τα μωράκια!αν δεις ότι δεν είναι καλές οι συνθήκες η ότι ταλαιπωρείται δες αν μπορείς να φύγεις. Περα απο τα χρηματα που εννοειται ειναι τα πρωτα λεφτα που βγαζει σκέψου  πόσο ωραίο είναι όταν μεγαλώσει να δει ότι έπαιξε σε διαφήμιση!να μας πεις νεα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Έλα ρε συ τέλεια!δεν νομίζω μωρέ να τα ταλαιπωρούν τόσο τα μωράκια!αν δεις ότι δεν είναι καλές οι συνθήκες η ότι ταλαιπωρείται δες αν μπορείς να φύγεις. Περα απο τα χρηματα που εννοειται ειναι τα πρωτα λεφτα που βγαζει σκέψου  πόσο ωραίο είναι όταν μεγαλώσει να δει ότι έπαιξε σε διαφήμιση!να μας πεις νεα !!!

Ναι συμφωνω! Και να μας πει και ποια διαφημιση θα ειναι να δουμε κι εμεις🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 @vayaki φωτογράφιση θα κάνουμε για αρχή! Και μάλιστα σπίτι μας, «πούλησα» και το δωμάτιο χαχαχ! Τόσο κόπο έκανα να το φτιάξω και ο μπεμπουλίνος δεν κοιμάται εκεί, οπότε ας πιάσει κάπως τόπο! Άρα περιβάλλον θα είναι το δικό του. Φοβάμαι και λίγο μη με ξεφτιλίσει που δεν κάθεται ποτέ ήσυχος, αλλά ελπίζω να ντραπεί τους ξένους και να μην αρχίσει τα δικά του! Οψόμεθα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa προσωπικά δεν θα το έβαζα ποτε να παίξει σε διαφήμιση ή γενικά να εκτεθεί κάπου δημόσια χωρίς το ίδιο να το εχει επιλέξει ! Το σκέφτομαι έτσι γιατί δεν θα ήθελα να το είχαν κανει και οι γονείς μου για εμένα ιδιως σε τόσο τρυφερή ηλικία. Δεν θεωρώ οτι ειναι κατι κακό απλά δεν με εκφράζει σαν άτομο. Αλλά ειμαι λιγο περίεργη εγω προσωπικά με την ιδιωτικότητα του ατόμου και ίσως ακούγομαι υπερβολικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κοριτσια! Να σας πω οτι 10 μηνες σχεδον μετα τη γεννα και δεν μπορουσα με τιποτα μονη μου να χασω ούτε κιλό. Σήμερα πρώτη μέρα ξεκίνησα με διατροφολόγο. Στόχος μας τα 7 κιλά. Μου είπε να ακολουθήσω αυτη τη βδομαδα κατα γραμμα το προγραμμα του για να δουμε κατα ποσο θα δουλεψει ο οργανισμος μου εχοντας πλεον και τον θυρεοειδή. Για να δουμε... ήδη γουργουρίζει η κοιλια μου χαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Να σας πω οτι 10 μηνες σχεδον μετα τη γεννα και δεν μπορουσα με τιποτα μονη μου να χασω ούτε κιλό. Σήμερα πρώτη μέρα ξεκίνησα με διατροφολόγο. Στόχος μας τα 7 κιλά. Μου είπε να ακολουθήσω αυτη τη βδομαδα κατα γραμμα το προγραμμα του για να δουμε κατα ποσο θα δουλεψει ο οργανισμος μου εχοντας πλεον και τον θυρεοειδή. Για να δουμε... ήδη γουργουρίζει η κοιλια μου χαχα. 

Καλή αρχή κορίτσι!

Εγώ έβαλα πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη, ξεκίνησα 55 και γύρισα από το μαιευτήριο 73! Όλο αυτό τον καιρό υποτίθεται προσέχω αλλά με πιάνουν απίστευτες λιγούρες και έχω κολλήσει στα 65. Έχω σκεφτεί πολλές φορές να πάω σε διατροφολόγο αλλά το αμελώ κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου. Τώρα όμως στένεψαν τα περιθώρια γιατί θέλω μέχρι τη βάπτιση στις 30 Μαΐου να έχω επανέλθει στα κιλά μου, οπότε μάλλον ήρθε η ώρα...

Αν θυμάμαι καλά είχε ξεκινήσει και η @stasa199 με διατροφολόγο. Πώς τα πήγατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki καλή αρχή!!!!!!

@Narcissa Καλά θυμάσαι!Εγώ το ξεχνάω!Χαχαχαχα!!!Δεν πεινούσα η αλήθεια είναι αλλά με έχει πιάσει μια χαζομάρα και θέλω κάθε μέρα γλυκό!!!!!!!!είχα ξεκινήσει τον Νοέμβρη (τελος)και έχασα μέσα σε ένα μήνα 5 κιλά!Δε τα έχω ξανά πάρει και προσπαθώ από την αρχή του χρόνου να ξεκινήσω τη διατροφή αλλά όλο τη χαλάω....μια είχα γενέθλια εγώ μια είχαμε τραπέζια,γιορτές, μια γενέθλια ο άντρας μου κοντεύω στη βάφτιση σε ενάμιση μήνα και έχω κόλλησε ο 76 κιλά!Εγώ ξεκίνησα στα 74 την εγκυμοσύνη με πέτυχε σε περίοδο που είχα πάρει  λιγάκι.και τα έχασα τόσο εύκολα τα κιλά της εγκυμοσύνης αλλά με έπιασε κάτι από τον Σεπτέμβρη και θέλω να τρώω συνέχεια...θέλω να χάσω 8 κιλά σύνολο..έχω και τρομερή κατακράτηση λόγω θηλασμού μου είπε η διατροφολόγος...είπα από αύριο να ξανά ξεκινήσω αλλά όλο και κάτι θα φάω πάλι ειμαι σίγουρη!να δω τι θα βάλω στη βάφτιση!ουφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μια απ’τα ίδια κι εγώ, όλο γενέθλια, τραπέζια κτλ. και παρασύρομαι! Καλά το χειρότερο είναι στη δουλειά, είμαστε καμία 80αρια άτομα και κάθε μέρα κάποιος κάτι έχει και να οι τούρτες, να οι πίτσες, φοβάμαι να πλησιάσω την κουζίνα πια χαχαχ! 

Κατα τα αλλά πως τα πάτε κορίτσια; Εμείς ετοιμαζόμαστε για τη βάπτιση. Έκλεισα κέντρο και εκκλησία, βρηκα προσκλητήρια (στο κείμενο έχω κολλήσει λιγάκι) και μέσα στη βδομάδα μάλλον θα καταλήξω και στο στολισμό. Οι μπομπονιέρες με έχουν δυσκολέψει λίγο, εσείς τι διαλέξατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Εμείς ακόμα παίζουμε με το φαΐ!της αρέσει να τρώει μόνη της αλλά δεν την αφήνω πάντα....ανάλογα το φαγητό!πήγαμε παιδίατρο είναι 8 κιλά και 70 πόντους!!Επίσης μια μέρα την άφησα καθιστή στο χαλί για να μαζέψω το τραπέζι στην κουζίνα και κάποια στιγμή ακούω μια τσιριδα  διαφορετική και παω αμεσως να δω ειχε πιασει το ριχταρι του καναπέ και είχε κάνει όλο τον κύκλο ενθουσιασμένη!και εμείς ετοιμαζόμαστε για τη βάφτιση!μας δυσκόλεψε το τραπέζι αλλά κάτι βρήκαμε!λόγω ημερομηνίας η ήταν κλεισμένα η δεν ήθελαν να δεσμευτούν γιατί έχουν και τους σταθερούς πελάτες!Εγώ προσκλητήρια και μπομπονιέρες τα έκλεισα στο χαμόγελο του παιδιού που είχε και έτοιμα τα κείμενα διάλεξα ένα και τα περιμένω!σε στολισμό φωτογράφο έχουμε καταλήξει !τι θα φορεσουμε να δουμε τωρα!!!!😂😂😂😂επισης ηθελα να κανω βιβλιο ευχων ψηφιακό με φωτογραφίες της μικρής και έχω προβληματιστεί λιγάκι στην επιλογή...να είναι από μωράκι έως τωρα;να είναι μόνο τώρα που είναι μεγαλη;μήπως να της βγάλω καινούργιες;Ο φωτογράφος μας είπε δε χρειάζεται να κάνουμε φωτογράφιση να διαλέξουμε όποιες μας αρέσουν και θα μας δει αν κάνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μια χαρά η μικρή σου, πήρε τα πάνω της και στο βάρος! Άντε εύχομαι σε πολύ λιγάκι να την κυνηγάτε! Εμένα κάνει βηματάκια γύρω γύρω στα έπιπλα, στο πάρκο κτλ., καμιά φορά ξεχνιέται και αφήνει χέρια, κάνει ένα βηματάκι και παρτον κάτω χαχαχ! Νομίζω έχουμε δρόμο ακόμα για να περπατήσει. Από ανάπτυξη είναι 8.800kg και 76 πόντους, ακολουθεί πιστά τις καμπύλες του!  

Στο βιβλίο ευχών εγώ θα βάλω και από πιο μικρούλης που ήταν. Βέβαια κάναμε και τη φωτογράφιση για τα διαφημιστικά και από τώρα έχουμε πολύ περισσότερο και καλύτερο υλικό! 

Κατα τα αλλά ήσυχα, έβγαλε και 2 δοντάκια ακόμα, λέει πλέον 654,753 φορές τη μέρα το πολυπόθητο μαμα και δεν έχω κανένα παράπονο χαχαχ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα ενταξει τα ιδια θεματα εχουμε πανω κατω με τα κιλα. Επισης βλεπω οτι κι εσεις βαζετε στοχο τη βαφτιση. Κι εγω πολυ θα ηθελα να εμφανιστω στη βαφτιση οπως ημουν παλια. Εχω μεγαλη περιεργεια πως θα παει το ζυγισμα της πρωτης εβδομαδας. 

@Narcissa αχ αυτο το μαμα! Σημερα τον πηρε η πεθερα μου να τον αλλαξει και εκλαψε και φωναξε ΜΑΜΑ. Πεταχτηκα πανω χαρουμενη αλλα δεν εχω ιδεα αν το ειπε συνειδητα. Ανυπομονω να ακουσω να λεει μαμα, μπαμπα συνειδητα. 

Απο ετοιμασιες βαφτισης νομιζω εμειναν μικρες λεπτομερειες. Ψωνισαμε και για τον μικρο το πακετο βαφτισης. Εμεινε ο σταυρος του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa ναι πήρε μισό κιλό σε 2 βδομάδες!!μας εντυπωσίασε!αχ πόσο φοβάμαι που πέφτει δε φαντάζεσαι!ευτυχώς σταματάει να κλαίει γρήγορα!πριν λίγες μέρες κάναμε κ το πρώτο μας καρουμπαλακι!!!Ενώ πέφτει κ χτυπάει (στο χαλί βέβαια)Δεν έχει κάνει σημαδί κ μια φορά πήγε να πέσει κ την έπιασε ο πατέρας της στο πλακάκι πρόλαβε χτύπησε λιγάκι κ είχε ένα μικρό καρουμπαλο!Καλά παιδαρος ο μικρός σου!!!!,πως ήταν η φωτογράφιση;;έχω ζαλίζει τον άντρα μου να στείλω φωτογράφια της δε με αφήνει!οσο για το μαμα εμένα ακόμα όταν κλαίει το λέει μόνο!χαχαχα

@vayaki επειδή ήσουν αδύνατη πιστεύω θα επανέλθεις γρήγορα!μην ανησυχείς...Ίσως φταίει κ η κλεισουρα που δεν χάναμε τίποτα τόσο καιρό!Εγώ ξεχνάω να πίνω κ νερό...πήρα μπουκαλάκια κ κάθε βράδυ βάζω 3 στον πάγκο για την επόμενη μέρα!μπορεί ο μικρούλης σου να το είπε επειδή σε ήθελε !!πολύ σύντομα θα λένε τόσα που δε θα το πιστεύουμε!Καλά πάτε με τη βάφτιση ωραία!

Να σας ρωτήσω κάτι τώρα τελευταία βάζει πολύ τα δαχτυλάκια της στα αυτιά της....πως θα καταλάβω αν έχει κάτι;;πχ ωτίτιδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...