Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@KONSTANTIA μου μη το λες!!!!μιας συναδέλφου η μαμά επειδή η κόρη της δεν είχε όρεξη της έδινε 1 ποτηρακι κρασί κάθε μέρα για να ανοίξει η όρεξη της!σε ηλικία 4 με 5 χρόνων με αποτέλεσμα το παιδί να παίρνει ανεξέλεγκτο βάρος και να γίνει υπέρβαρο!Η συνάδελφος από την αρχή άρχισε να το ψάχνει και όταν ανακάλυψε αυτό τρελάθηκε!πήγαινε η μαμά της στο σπίτι και της πότιζε το μωρό αντί να το κρατάει!

Είχα ακούσει ότι τα ραπανάκια ανοίγουν την όρεξη, για το κρασί πρώτη φορά ακούω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια ξέρει καμία να παραγγέλνει από ebay;;βασικά θέλω να μάθω τι παίζει με το τελωνείο ...

Ξέρω ότι επιλέγεις free shipping, δεν έχω παραγγείλει να σου πω την αλήθεια. Υπάρχουν πωλητές που δεν στέλνουν Ελλάδα, εσύ θα επιλέξεις shipping to Greece. Τώρα κάτι παραπάνω δεν ξέρω να σου πω. Κι εγώ θέλω να παραγγείλω απ αυτό το aliexpress και επίσης δεν ξέρω τι παίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Ξέρω ότι επιλέγεις free shipping, δεν έχω παραγγείλει να σου πω την αλήθεια. Υπάρχουν πωλητές που δεν στέλνουν Ελλάδα, εσύ θα επιλέξεις shipping to Greece. Τώρα κάτι παραπάνω δεν ξέρω να σου πω. Κι εγώ θέλω να παραγγείλω απ αυτό το aliexpress και επίσης δεν ξέρω τι παίζει. 

Ναι αυτά τα ξέρω αλλά όταν φτάσει Ελλάδα περνάει από τελωνείο πάντα?ποτε υπάρχει κίνδυνος να πληρώσω στο τελωνείο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κορίτσια μολις κλεισαμε εκκλησια για βαφτιση στις 26 Απριλιου. 

Αχ τεεεελεια!! 

@stasa199 Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αχ τεεεελεια!! 

@stasa199 Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα 

Αν μάθω θα σου πω να ξέρεις και εσύ!Και εγώ τώρα παρήγγειλα πρώτη φορά!(συνήθως ζητούσα από άλλους να μου τα παραγγείλουν γιατί δεν είχα κάνει λογαριασμό και δεν είχα ασχοληθεί)

@vayaki τέλεια άντε να αρχίσουμε να ετοιμαζόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 εγώ παραγγέλνω χρόνια από το eBay. Δυστυχώς, πολλά είδη πλέον περνάνε από τελωνείο και είναι άγνωστο το ποσό που θα σου χρεώσουν. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που μπορεί να μη χρεωθείς καν. Ειδικά στα πολύ φτηνά και μικρά δέματα πχ μαγιό. Πέρυσι να φανταστείς είχα παραγγείλει για το γάμο μας διάφορα πράγματα και σε μια παραγγελία που κόστιζε περίπου €30 μου χρέωσαν άλλα €25!!!! στο τελωνείο. Είχα πάθει εγκεφαλικό γιατί πιο φθηνά θα μου έβγαινε να τα έπαιρνα τελικά από Ελλάδα. Φέτος παρήγγειλα μαγιό και κάτι μπλουζάκια και δε χρεώθηκα τίποτα. Τώρα περιμένω ένα δέμα ακόμα κάτι παιχνίδια της μικρής.... να δούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μέχρι στιγμής έχω παραγγείλει 10 μικροπράγματα και ήρθαν μια χαρά!Τώρα περιμένω αλλά 2 που φοβάμαι!σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!άλλη μια ερώτηση έχω! πως θα μάθω αν πρέπει να πληρώσω και κάτι ακόμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy μέχρι στιγμής έχω παραγγείλει 10 μικροπράγματα και ήρθαν μια χαρά!Τώρα περιμένω αλλά 2 που φοβάμαι!σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!άλλη μια ερώτηση έχω! πως θα μάθω αν πρέπει να πληρώσω και κάτι ακόμα ?

Στο ταχυδρομείο! Εμένα εκεί μου έρχονται και όχι στο σπίτι απευθείας. Όταν έρθει το χαρτί να πας στο ταχυδρομείο θα αναγράφει και ένα ποσό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Στο ταχυδρομείο! Εμένα εκεί μου έρχονται και όχι στο σπίτι απευθείας. Όταν έρθει το χαρτί να πας στο ταχυδρομείο θα αναγράφει και ένα ποσό. 

Ααα οκ!εμένα μου τα φέρνουν κατευθείαν σπίτι....κάπου διάβασα ότι αν παραγγείλεις από 20 ευρώ  και πάνω  περνάει τελωνείο και πληρώνεις και μου το είπε και μια γνωστή μου αλλά δεν ήξερα αν ισχύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 εγώ έχω 3 μέρες που τον κοιμίζω με μακρυμάνικο ολόσωμο φορμάκι! Έκανα και απόπειρα να τον σκεπάσω με σεντόνι, αλλά δεν το αφήνει με τίποτα. Και έξω φοράμε μακρυμάνικο, παντελονάκι, καλτσακια και ζακετάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 εγώ έχω 3 μέρες που τον κοιμίζω με μακρυμάνικο ολόσωμο φορμάκι! Έκανα και απόπειρα να τον σκεπάσω με σεντόνι, αλλά δεν το αφήνει με τίποτα. Και έξω φοράμε μακρυμάνικο, παντελονάκι, καλτσακια και ζακετάκι. 

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια βάλατε μακρυμανικα στα μικρά σας?? Εγώ της έβαλα και της έβαλα και καλτσακια! νομίζω δροσισε λιγάκι...

Ναι ναι. Κι εμείς 3 μέρες τώρα ντυνόμαστε καλά καλά με ολόσωμα φορμακια και όταν βγαίνουμε έξω φοράμε απ' όλα. Και ζακετακι και παντελονάκι και από μέσα ζιπουνακι με μακρύ μανίκι. 

Έχω απορία υπάρχουν μπουφανακια για τόσο μωρουλια; Σήμερα σκεφτόμουν ότι αν από τώρα φοράμε ζακετακι κλπ το χειμώνα τι θα φοράμε;;; Αύριο θα πάμε για ψώνια να ανανεώσουμε τα ρούχα μας γιατί μεγαλώνουμε και δε μας κάνει τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Ναι υπάρχουν!Έχουμε 2 εμείς!Και εμείς της πήραμε από το καλοκαίρι σχεδόν ότι χρειαζόταν (στις εκπτώσεις)και τώρα πήραμε λίγα συμπληρωματικά!

@Sofi90 τελικά έχω ρουχαλάκια αφορετα!!!!!εχθές τα κοιτούσα και λέω χαμένα πήγαν τελικά!είχαμε πάρει 3 με 4 σετ 3 μηνών δε τα φόρεσαμε ποτέ!μας έφεραν και κανα δύο δωρα  και 3 σετ για 6 μηνών που της είχα πάρει!

Επίσης τα ρούχα  από orchestra όλοι μου έλεγαν να τα πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο γιατι εχουν μικρη φορμα...κακος τα πηρα!εμάς μας κάνουν τα νούμερα που αντιστοιχουν στους μήνες μας μέχρι στιγμης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy Ναι υπάρχουν!Έχουμε 2 εμείς!Και εμείς της πήραμε από το καλοκαίρι σχεδόν ότι χρειαζόταν (στις εκπτώσεις)και τώρα πήραμε λίγα συμπληρωματικά!

@Sofi90 τελικά έχω ρουχαλάκια αφορετα!!!!!εχθές τα κοιτούσα και λέω χαμένα πήγαν τελικά!είχαμε πάρει 3 με 4 σετ 3 μηνών δε τα φόρεσαμε ποτέ!μας έφεραν και κανα δύο δωρα  και 3 σετ για 6 μηνών που της είχα πάρει!

Επίσης τα ρούχα  από orchestra όλοι μου έλεγαν να τα πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο γιατι εχουν μικρη φορμα...κακος τα πηρα!εμάς μας κάνουν τα νούμερα που αντιστοιχουν στους μήνες μας μέχρι στιγμης..

Ε είναι ανάλογα στο παιδί τότε γιατί εγώ της φοράω για πιο μεγάλο μήνα. Βασικά βλέπω σε όλα τα εκατοστά πιο πολύ και τώρα για το χειμώνα παίρνω για 9 και 12 μηνών απ τα orchestra. Κι εγώ πάντως της φοράω μακρυμανικα για το βράδυ και την τυλίγω κιόλας με το σεντονακι κι είναι μια χαρά. Μέσα στο σπίτι ή όλα μακριά κι απλά αν δεν φοράμε ολόσωμα φορμακια της βάζω κάλτσες και κολάν μακρύ. Έξω όλα μαζί βέβαια!! Και ζακετακι και σκεπάζεται κι απ όλα. Επικίνδυνος καιρός δεν είναι για πειράματα. Αν και υπάρχει κίνδυνος να τα παραντυσουμε και να ιδρώσουν και μετά είναι χειρότερο. Ουφ δεν ξέρω πολύ αγχωτικό αυτό με το κρύο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 Ναι είναι ανάλογα το παιδί Οπ ως το λες!Η δικιά μου είναι μικροκαμωμένη και την πάτησα που της τα είχα πάρει κάποια πράγματα!Δε πειράζει χαλάλι της!

Αυτό με τον καιρό και εγώ το φοβάμαι...νομίζω ότι απλά επειδή δεν κάνει ζέστη και έχει φυσιολογική θερμοκρασία την ντυνω πολύ αλλά και τι να κάνω...φοβάμαι μην αρρωστήσει!Εγώ και τη μέρα την αφήνω με τα μακριά της!αν δω ότι έχει ζέστη της βγάζω σιγά σιγά!έξω και εμείς από όλα και μια Πικέ κουβερτουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

@irened91 Ναι είναι ανάλογα το παιδί Οπ ως το λες!Η δικιά μου είναι μικροκαμωμένη και την πάτησα που της τα είχα πάρει κάποια πράγματα!Δε πειράζει χαλάλι της!

Αυτό με τον καιρό και εγώ το φοβάμαι...νομίζω ότι απλά επειδή δεν κάνει ζέστη και έχει φυσιολογική θερμοκρασία την ντυνω πολύ αλλά και τι να κάνω...φοβάμαι μην αρρωστήσει!Εγώ και τη μέρα την αφήνω με τα μακριά της!αν δω ότι έχει ζέστη της βγάζω σιγά σιγά!έξω και εμείς από όλα και μια Πικέ κουβερτουλα!

Κι εγώ όλη μέρα μακριά της φοράω εννοείται. Και τώρα πρέπει να προσέχουμε κι εμείς ένα παραπάνω. Αφού σκέφτηκα πριν γεννήσω να αρχίσουμε να παίρνουμε όλοι οικογενειακώς μουρουνέλαιο για να μην αρρωσταινουμε εύκολα τώρα με το μωρό!! 

Α βρε κορίτσια μου, καλό χειμώνα να έχουμε!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Κι εγώ όλη μέρα μακριά της φοράω εννοείται. Και τώρα πρέπει να προσέχουμε κι εμείς ένα παραπάνω. Αφού σκέφτηκα πριν γεννήσω να αρχίσουμε να παίρνουμε όλοι οικογενειακώς μουρουνέλαιο για να μην αρρωσταινουμε εύκολα τώρα με το μωρό!! 

Α βρε κορίτσια μου, καλό χειμώνα να έχουμε!!! ????

Εγώ είπα σήμερα στον άντρα μου ότι αν κάνει πως αρρωσταίνει θα πάει στη μαμά του!χαχαχα και θα κυκλοφορούμε με μάσκα!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ είπα σήμερα στον άντρα μου ότι αν κάνει πως αρρωσταίνει θα πάει στη μαμά του!χαχαχα και θα κυκλοφορούμε με μάσκα!!?????

Έχω ήδη παρει μάσκες τι μου λες τώρα; ?? Πέρα απ την πλάκα όμως επιβάλλεται η μάσκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...