Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η RaniaMln είπε:

Κοριτσια,θεμα:κολικοι.Τι κανατε ή τι δωσατε κ να περασαν.Μασαζακια κτλ δεν πιανουνε.Χθες πονουσε πολύ η κοιλιτσα του.

Πολύ καλή ερώτηση. Ακριβώς το ίδιο και η δικιά μου. Οοοοολη νύχτα δεν κοιμηθήκαμε. Ούτε εμένα πιάνει κάτι απ' αυτά που κάνω. 

@Valfrag δλδ το μωράκι σας είχε κολικούς και αυτές οι σταγόνες βοήθησαν;;; 

@vayaki θα το δοκιμάσω! Σήμερα έχουμε παιδίατρο οπότε θα ρωτήσω κιόλας αν είναι οκ να βάλουμε ζέστη στην κοιλίτσα τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 σχετικά με τα κοχύλια που ρώτησες, επειδή χρησιμοποίησα κι εγώ, θα πρέπει να αποστειρώνεις μια φορά την ημέρα. Το γάλα που συγκεντρώνεται εκεί θα πρέπει να το πετάς, ασχέτως εάν έχεις αποστειρώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Καλημέρα!!Ο αφαλός του μωρού στις πόσες μέρες σας έπεσε??Εμένα σήμερα και φοβάμαι μην είναι νωρίς πολύ οι 8 μέρες..

Την μύτη κάθε πότε την καθαρίζεται με φυσιολογικό ορό?

Σε εμάς στις 6 ημέρες. Ήταν η μέρα που τον είδε παιδίατρος και μας είπε ότι έχει ξεραθεί πολύ, οποτε το καθάρισε πολύ καλά εκείνη τη στιγμή με οινόπνευμα και έπεσε. Μας είπε να συνεχίσουμε άλλες 10 μέρες με οινόπνευμα και μετά μπάνιο κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 Πώς είναι το μωράκι σας;

Σχετικά με την ταχύπνοια που είχες αναφέρει, σας είπαν κάτι; παρατηρώ αυτές τις ημέρες ταχύπνοια στο μικρό μας για κάποια διαστήματα..παίρνει αρκετά βαθιά ανάσα, ανεβοκατεβαίνει έντονα το στήθος και η κοιλίτσα μπαίνει μέσα (θυμάμαι το είχες πει κι εσύ αυτό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Angelmammy ναι ειχαμε!!και σωθηκαμε με τις σταγονες αυτες!!ευτυχως!!!τουλαχιστον εμας μας βοηθησαν παρα πολυ!!!

Ωραία!! Μια χαρά, όσο μπορούμε να τα βοηθάμε τα καημένα γιατί με τους κολικούς πέρα από αγκαλίτσα δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. 

Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο. 4 κιλά πάρα κάτι ελάχιστα γραμμάρια η μικρή μας. Και ψήλωσε και η περίμετρος του κεφαλιού μεγάλωσε και ταραξαμε τον κόσμο όλο από το κλάμα και όλα καλά!!!! Ο γιατρός είπε πως ο θηλασμός πάει τέλεια κι εγώ πια σχεδόν δεν πονάω οπότε συνεχίζουμε δυναμικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Angelmammy μπραβο ολα τελεια!!!εμεις παντως πριν τις σταγονιτσες μονο ο απορροφητηρας τον ηρεμουσε καπως..

Εμάς ο απορροφητήρας δεν κάνει τίποτα... Μόνο το στήθος βοηθάει αλλά είναι αδύνατον, πχ 4 συνεχόμενες ώρες που κρατάει ο πόνος και το κλάμα, να θηλάζει. 

Α! Επίσης για τους κολικούς μας έδωσε δείγμα από μια κρεμούλα της frezyderm που δημιουργεί υπεραιμία να δοκιμάσουμε. Κάνεις μασάζ στην κοιλιά του μωρού και κάπως ζεσταίνει την περιοχή και ηρεμεί το μωράκι. Θα την δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Εμάς ο απορροφητήρας δεν κάνει τίποτα... Μόνο το στήθος βοηθάει αλλά είναι αδύνατον, πχ 4 συνεχόμενες ώρες που κρατάει ο πόνος και το κλάμα, να θηλάζει. 

Α! Επίσης για τους κολικούς μας έδωσε δείγμα από μια κρεμούλα της frezyderm που δημιουργεί υπεραιμία να δοκιμάσουμε. Κάνεις μασάζ στην κοιλιά του μωρού και κάπως ζεσταίνει την περιοχή και ηρεμεί το μωράκι. Θα την δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις. 

Ενα τριμηνο ειναι που θα παει θα περασει!αν δεις τα σκουρα ρωτα και το παιδιατρο σου μηπως δωσεις σταγονιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Ενα τριμηνο ειναι που θα παει θα περασει!αν δεις τα σκουρα ρωτα και το παιδιατρο σου μηπως δωσεις σταγονιτσες!

Φυσικά!! Σ'ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωραία!! Μια χαρά, όσο μπορούμε να τα βοηθάμε τα καημένα γιατί με τους κολικούς πέρα από αγκαλίτσα δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. 

Εμείς μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο. 4 κιλά πάρα κάτι ελάχιστα γραμμάρια η μικρή μας. Και ψήλωσε και η περίμετρος του κεφαλιού μεγάλωσε και ταραξαμε τον κόσμο όλο από το κλάμα και όλα καλά!!!! Ο γιατρός είπε πως ο θηλασμός πάει τέλεια κι εγώ πια σχεδόν δεν πονάω οπότε συνεχίζουμε δυναμικά! 

Μπραβοοο πολυ καλα τα νεα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κορίτσια κι εμείς απο χθες είμαστε πολύ δύσκολα, ξύπνησε το πουλάκι μου 5.30 το απόγευμα και δεν ηρεμουσε την έβαζα στο στήθος έτρωγε λίγο, την έπαιρνε ο ύπνος, την κρατούσα κάποια ώρα να την πάρει ο βαθύς ο ύπνος και μόλις τη βάζαμε στο κρεβάτι πλανταζε στο κλάμα. Πάλι στήθος, πάλι τα ίδια παιδιά με τις ώρες. Κατάφερε να κοιμηθεί γεμάτες 4 ώρες περίπου στις 5.30 τα χαράματα. Πρώτη φορά τόση πολλή γκρίνια. Και σήμερα συνεχίζει απ το πρωί που ξύπνησε. Πριν μου ήρθε να τη βάλω στο καρότσι αφού είχε φάει, ένα δίωρο περίπου ήταν στο στήθος, και κοιμάται τελικά εδώ και καμιά ώρα και κάτι. Κορίτσια εσάς δεν ξέρω τι κάνουν τα μωρά σας αλλά εμένα τρώει παρά πολλές ώρες στο στήθος έχω κουραστεί, δεν ξέρω τι να κάνω. Σκέφτομαι να πάρω και θηλαστρο όπως κάνει η γειτόνισσα μου. Γέννησε 4 μέρες πιο μπροστά από μένα και πήρε θηλαστρο και την ταΐζει ένα μισάωρο με 40 λεπτά απ το κάθε στήθος κι αν δε χορτάσει της δίνει κι αυτό που μαζεψε με το θηλαστρο και κοιμάται σαν πουλάκι. Και όταν άκουσε πόσες ώρες καθόμαστε και θηλάζω έπαθε πλάκα λέει εγώ δε θα μπορούσα να το κάνω τόσες ώρες. Και λογικό το βρίσκω είναι κουραστικό πολύ... ?? Αφού μέχρι και πιπίλα προσπάθησα να της δώσω και δεν την παίρνει με τίποτα ούτε για δείγμα μιλάμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mist είπε:

@stasa199 σχετικά με τα κοχύλια που ρώτησες, επειδή χρησιμοποίησα κι εγώ, θα πρέπει να αποστειρώνεις μια φορά την ημέρα. Το γάλα που συγκεντρώνεται εκεί θα πρέπει να το πετάς, ασχέτως εάν έχεις αποστειρώσει.

Ωχ σοβαρα?εγω δεν τα αποστειρωνω...θα τα ξεκινησω ομως!σε ευχαριστω!

@Diwni σημερα λερωσε και μια σταγονιτσα ο αφαλος της το φανελακι....μου ειπαν απο το μαιευτηριο 4 με 5 φορες τη μερα!και εμενα πολυ μου φανηκε θα δω τι θα μου πει και η παιδιατρος τη δευτερα.τελικα αργα μου φαινεται οτι της ειπα να ερθει!

κατα τα αλλα ολα μια χαρα πανε!ευτυχως και το στηθος  μου σημερα δεν ποναει καθολου!ουτε πετρωνει τοσο οσο χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2019 at 9:19 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Πωπω κορίτσια κι εμείς απο χθες είμαστε πολύ δύσκολα, ξύπνησε το πουλάκι μου 5.30 το απόγευμα και δεν ηρεμουσε την έβαζα στο στήθος έτρωγε λίγο, την έπαιρνε ο ύπνος, την κρατούσα κάποια ώρα να την πάρει ο βαθύς ο ύπνος και μόλις τη βάζαμε στο κρεβάτι πλανταζε στο κλάμα. Πάλι στήθος, πάλι τα ίδια παιδιά με τις ώρες. Κατάφερε να κοιμηθεί γεμάτες 4 ώρες περίπου στις 5.30 τα χαράματα. Πρώτη φορά τόση πολλή γκρίνια. Και σήμερα συνεχίζει απ το πρωί που ξύπνησε. Πριν μου ήρθε να τη βάλω στο καρότσι αφού είχε φάει, ένα δίωρο περίπου ήταν στο στήθος, και κοιμάται τελικά εδώ και καμιά ώρα και κάτι. Κορίτσια εσάς δεν ξέρω τι κάνουν τα μωρά σας αλλά εμένα τρώει παρά πολλές ώρες στο στήθος έχω κουραστεί, δεν ξέρω τι να κάνω. Σκέφτομαι να πάρω και θηλαστρο όπως κάνει η γειτόνισσα μου. Γέννησε 4 μέρες πιο μπροστά από μένα και πήρε θηλαστρο και την ταΐζει ένα μισάωρο με 40 λεπτά απ το κάθε στήθος κι αν δε χορτάσει της δίνει κι αυτό που μαζεψε με το θηλαστρο και κοιμάται σαν πουλάκι. Και όταν άκουσε πόσες ώρες καθόμαστε και θηλάζω έπαθε πλάκα λέει εγώ δε θα μπορούσα να το κάνω τόσες ώρες. Και λογικό το βρίσκω είναι κουραστικό πολύ... ?? Αφού μέχρι και πιπίλα προσπάθησα να της δώσω και δεν την παίρνει με τίποτα ούτε για δείγμα μιλάμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy βοηθάει αρκετά αυτή η κρέμα. Την είχα στη μεγάλη μ κ μέρες π έχει πονακια η μικρή της την βάζω. Μην περιμένεις να ξεκινήσουν οι πόνοι για να την βάλεις. Θα την βάζεις συχνά κ θα κανεις μασαζακι κύκλικα. Δυστυχώς φάρμακο για τους κολικούς δ υπάρχει. Επίσης μπορεί να κρατήσουν 10 μερες μπορεί 1 μήνα μπορεί κ 3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δε σας προλαβαίνω!

Όσες έχετε θέμα με το στήθος, υπομονή. Εμένα εδώ και 10 μέρες περίπου δε με ενοχλεί καθόλου, σε φάση που κοιμάμαι και μπρούμυτα μια χαρά. Και από γάλα άλλο τίποτα, δυο ώρες να κάτσω χωρίς επιθέματα θα τρέξει κυριολεκτικά μέχρι τον αστράγαλο.

Είχαμε κι εμείς παιδίατρο σήμερα και μας βρήκε εξαιρετικούς! 1.600 γραμ. βάρος και 5 εκ. ύψος σε ένα μήνα πήραμε παρακαλώ ? Για τα ρούχα που είπατε, μου είπε να τον έχω μόνο με το εσωρουχάκι του τη μέρα, τη νύχτα να του βάζω ένα λεπτό φορμάκι και όποτε κοιμάται να τον σκεπάζω με λεπτή κουβερτούλα ή σεντονάκι. Κολικούς εμείς έχουμε ήπιους και η κρέμα της Frezyderm βοηθάει. Βάζουμε λίγη προληπτικά κάθε βράδυ. Η γιατρός μας έγραψε και σταγονίτσες, τις ίδιες με της @Valfrag σε περίπτωση που χειροτερέψουν. Για τους εμετούς - παλινδρόμηση μου είπε ότι είναι λογικό με τόσο φαί που κάνει. Να μην ανησυχώ γιατί λογικά θα περάσει και να δοκιμάσω να του δώσω πιπίλα μπας και αφήσει το στήθος μου λιγάκι ήσυχο ? Εγώ έκανα προσπάθεια από προχτες να του δώσω (αν και δεν ήμουν υπερ) αλλά δε θέλει ούτε να τη βλέπει... Νομίζω θα επιμείνω λιγάκι γιατί έχει παραγίνει το κακό. Τρώει πάρα πολύ, κάνει εμετό, κλαίει για να τον ξαναβάλω στο στήθος, ξανατρώει, ξανακάνει εμετό και λίγο πολύ κάπως έτσι περνάει η μέρα μας ? Επίσης μας έγραψε σιροπάκι που ουσιαστικά δεν κάνει κάτι για την παλινδρόμηση, απλά θα αποφύγουμε αυτό το κάψιμο από το γάλα που του ανεβαίνει. Μάλλον θα του το δώσω γιατί υποφέρει ο κακομοίρης, μουγκρίζει και βογκάει όλη νύχτα. Ενώ όταν τον έβαλα μπρούμυτα πάνω μου και δεν του ανέβαινε το γάλα, κοιμήθηκε σα πουλάκι! Τέλος μου είπε ότι για τα πονάκια, τα αέρια και τις αναγωγές, σίγουρα φταίει και το ότι έχω υπερπαραγωγή και να βγάζω λίγο με θήλαστρο κάθε φορά πριν τον ταίσω. Αυτά τα νέα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ σε μας καλά τα βρήκε όλα η παιδίατρος. Ο μικρός όμως γκρινιαζε πολύ ενώ τον είχα ταισει 20 λεπτά πριν έρθει, τον τάισα ξανά μπροστά στη γιατρό κι έτσι ηρέμησε! Καρχαριακι κι ο δικος μας! 3.980 έδειξε η ζυγαριά της γιατρού. Οπότε η ηλεκτρονική είχε μια απόκλιση των 100 κ κάτι γραμμαρίων. Κ σε μας προτεινε πιπίλα γιατί είδε πόσο ορεξατος είναι κ αν θέλω να ξεκουρασω λίγο τις θηλές μου να βγάζω ένα ή δύο γεύματα με το θηλαστρο. Κι εγώ το σκέφτομαι γιατί έχει γίνει προέκταση του στήθους ο μικρός!! Αυτό με τις γρήγορες ανασουλες κ τα σκαμπανεβάσματα του στήθους τα βρήκε φυσιολογικά. Το ένα μας πατουσακι λίγο στέκεται στραβά, όταν μας το έδειξε πάθαμε ένα σοκ αλλά είπε ότι έγινε από τη θέση του στην κοιλιά κ θα επανέλθει με ελαφρύ μασάζ... Για το ντύσιμο συμφωνεί με το κοντομανικο κορμάκι. Έχουμε κ αρκετή ζέστη στο σπίτι. Ο ομφάλιος λώρος έπεσε την 7η μέρα κ τώρα έχει ήδη κλείσει. Μας είπε ότι μπορούμε να τον κάνουμε μπάνιο κ στην μπανιεριτσα του πλέον! Είχαμε ένα παράθυρο ανοιχτό κ μας έβαλε να το κλείσουμε γιατί πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί με τα ρεύματα, την αρπάζουν εύκολα. Για κολικούς βάζουμε κι εμείς της φρεζιντερμ. Μια φαρμακοποιός μας γέμισε δειγματακια κι ακόμα δεν την έχουμε αγοράσει, αλλά μάλλον θα την πάρουμε γιατί βλέπω μια βελτίωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni τη δοκίμασα τη νύχτα που ξύπνησε και εκλαιγε. Νομίζω ότι τη βοήθησε. Θα ακούσω όμως τη συμβουλή σου και θα της κάνω μασάζ και άλλες ώρες της μέρας, πριν κλάψει. 

@Narcissa & @Mariamagdalini μια χαρά τα μωράκια μας. Μεγαλώνουν. 

Κορίτσια, χρειάζομαι βοήθεια. Ειδικά από εσάς τις πιο παλιές μανούλες. 

Τα τελευταία 3 βράδια η μικρή έχει κάνει τη νύχτα μέρα. Κοιμάται πολλές ώρες μέσα στη μέρα, ξυπνάει για να φάει και τη νύχτα το μάτι γαρίδα. Είναι και οι κολικοί που δεν την αφήνουν αλλά πολλές φορές μπορώ πια να διακρίνω πότε κλαίει από πείνα, πόνο ή απλά βαριέται. Χθες λοιπόν, μετά το μασαζακι στην κοιλίτσα και από ένα τεραααααστιο γεύμα δεν πονούσε πια. Απλά δεν ήθελε να κοιμηθεί. 01:30-09:00 ήταν ξύπνια με ελάχιστα διαλείμματα ύπνου. Και από τις 09:00 το πρωί που κοιμήθηκε τώρα με τα χίλια ζόρια την ξύπνησα να φάει. Επίσης, τρώει υπερβολικά λαίμαργα (πιο πολύ από πρίν) και την ώρα που τρώει πιέζεται, σφίγγεται, κουνάει ποδαράκια, πιάνει το στήθος με τα χεράκια και κάνει προέκταση του κεφαλιού πίσω όσο τρώει. Αυτό μόνο τη νύχτα. Τη μέρα είμαστε μια χαρά. Τρώει λαίμαργα (αλίμονο!!!) αλλά όπως την ξέρω. 

Θέλω, λοιπόν, να ρωτήσω υπάρχει κάτι να κάνω να μένει πιο πολλές ώρες ξύπνια τη μέρα ώστε να κοιμάται περισσότερο τη νύχτα;;; Γιατί ο,τι και να κάνω για να ξυπνήσει μέσα στη μέρα, θα ξανακοιμηθεί αμέσως. Έχει καμιά σας περάσει κάτι παρόμοιο; Λέτε να είναι από τους κολικούς αυτή η αλλαγή;;; Τη μέρα αντέχω να είμαι ξύπνια και ας μην κοιμηθώ καθόλου. Τη νύχτα όμως είναι σκότωμα. Δλδ να μην κοιμάμαι ούτε μέρα ούτε νύχτα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AngelmammyΚι εμενα το κανει αυτό.Αλλα το βραδυ κοιμαται κανονικα.Προσπαθησε να την εχεις κοντα σε παραθυρο κ να εχει φως πολύ να καταλαβαινει ότι είναι μερα.Κ την νυχτα να κλεινεις τα πανταΕγω αφηνω μονο ένα μικρο φωτακι ανοιχτο.Φασεις περνανε θα περασουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δε νομίζω ότι ισχύει για τα μωρά το να μην κοιμάται πολύ μέσα στη μέρα, για να κοιμηθεί καλά τη νύχτα. Τουλάχιστον αυτό που βλέπω στον μπεμπούλη μου είναι ότι ο ύπνος φέρνει ύπνο! Κι ο δικός μου είχε μπερδευτεί κάποια στιγμή που σταμάτησα να ανοίγω πατζούρια στις 7 το πρωί γιατί γκρίνιαζε ο σύζυγος. Τώρα πήρε μάσκα ύπνου και ανοίγω πάλι και όλα οκ ? Επίσης ξέρω ότι βοηθάει το να καθιερώσεις μια ρουτίνα. Στο φαγητό σε εμάς δε γίνεται, αλλά στη βόλτα, στο μπανάκι, στην ώρα που πάει για ύπνο κτλ. Και εννοείται το βράδυ ταΐσματα και αλλάγματα στα ήσυχα και στα σκοτεινά. Εγώ έκανα το λαθος να βάλω Netflix 2-3 φορες που τον τάιζα για να μη με πάρει ο υπνος και φυσικά δεν ξανακοιμηθήκε. Αυτά ξέρω και βλέπω να λειτουργούν, σίγουρα οι έμπειρες μανούλες μπορούν να βοηθήσουν περισσότερο!

Σχετικά με αυτό που περιγραφεις, μήπως έχεις υπερπαραγωγή και πνίγεται το βράδυ που τρώει πιο αραιά; Μπορεί και να το κάνει απλά λόγω κολικών πάντως.  

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Τις ώρες που είναι ξύπνια τα μωράκια, τι τα κάνετε; Στις φάσεις δηλαδή που είναι αλλαγμένα, χορτάτα κτλ. αλλά δε θέλουν να κοιμηθούν. Εκτός αν δεν έχετε τέτοιες φάσεις και μόνο ο δικός μου είναι με το μάτι γαρίδα τη μισή μέρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@RaniaMln & @Narcissa σας ευχαριστώ για την απάντηση. 

Τη νύχτα είμαστε πολύ ήσυχα. Της μιλάω πολύ χαμηλόφωνα και το φως είναι πολύ λίγο. Δεν ακούγεται ήχος και δεν είναι ανοιχτή ούτε τηλεόραση ούτε τπτ. Το κινητό μου καμιά φορά κοιτάω αλλά κι αυτό για πολύ λίγο και πίσω απ'το κεφάλι της, οπότε δε βλέπει το φως. Μπορεί να είναι όντως φάση και να περάσει. Μακάρι δλδ γιατί αν σας πω τι έκανα σήμερα στην κουζίνα από την κούραση... Αφήστε τα! Μπορεί και λόγω κολικών να μην κοιμάται, δεν ξέρω. Ουφ!!! Το θέμα είναι ότι μέχρι πριν λίγες μέρες, κοιμομασταν αγκαλίτσα μετά από το θηλασμό (ξαπλωμένη τη θήλαζα κι έτσι την έπαιρνε γλυκά ο ύπνος μετά το φαί) και τώρα βγάζει το στήθος από το στόμα και μετά το ψάχνει απελπισμένα, της το ξαναβάζω, κάνει 3 ρουφιξιες και ξανά απ'την αρχή. 

@Narcissa εμείς όταν είναι ξύπνια τραγουδάμε και χορεύουμε. Της βάζω ζουζούνια ή μουσική που αρέσει σε μενα και άλλοτε μόνο τραγουδάμε, άλλοτε σηκωνόμαστε αγκαλίτσα και χορεύω εγώ οπότε κι αυτή μαζί μου, άλλοτε την κρατάει ο μπαμπάς της αγκαλιά και της λέει διάφορα και κάθεται και τον χαζεύει... Ψάχνει ακόμα να μας βρει με το βλέμμα της αλλά τελευταία κάπως εστιάζει πάνω μας για λίγο. Μας γελάει κιόλας τις τελευταίες ημέρες. Αυτά κάνουμε. Δεν μπορούμε και πολλά ακόμα. Μια σταλιτσα πλασματάκια είναι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...