Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 αν σε βοηθά Εγώ στην πρώτη μ είχα οδύνες τοκετού με συχνότητα 5 λεπτού π σταδιακά έγιναν λεπτού για 22 ώρες κ τελικά κατέληξα αε καισαρική. Παρόλα αυτά κ τη 2η φορα αποφάσισα να προσπαθήσω φυσιολογικά άσχετα αν κ πάλι έκανα καισαρική. Ο μόνος λόγος ήταν η ανάρρωση μετά λογο του ότι είχα ήδη ένα μικρό παιδί στο σπίτι αλλά θα σ πω ότι σ ρη βδομάδα πάνω εκτός από τ να σηκώνω τη μεγάλη μ έκανα όλες τις δουλειές μ κανονικα. Μέχρι κ σίδερο έβαλα. Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο κάποιος πόνος θα υπάρξει. Ολόκληρο άνθρωπο θα βγάλουμε από μέσα μας. Πλέον όμως κάνεις επισκληριδιο κ δ κάθεσαι να πονάς με τις ωρες. 2 στα 2 ξεκίνησαν φυσιολογικά οι πονοι. Κ πάλι θα το προσπαθούσα αν μ δινόταν η επιλογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου κι εγώ γέννησα την Τρίτη 14/5 όπως ήταν προγραμματισμένο με καισαρική.. όχι το πρωί αλλά απόγευμα.. όλα πήγαν καλά αλλά ο μικρούλης βγήκε 2540 μόνο παρόλο που τον υπολογιζαμε για 3200.. το πρώτο 24ωρο δεν τον είχα γιατί τον κράτησαν προληπτικά λόγω βάρους.. ποναγα παρά πολύ και μέχρι και τώρα έχω κοιμηθεί ελαχιστα αλλά μέρα με τη μέρα πονάω λιγότερο.. το νοσοκομείο (Αλεξάνδρα) χάλια!!! Δεν με έβαλαν σε καλή πτέρυγα και οι νοσοκόμες ήταν για σφαλιάρες!!! Ευτυχώς βγήκαμε Παρασκευή!!!

Ααχχχχχ κορίτσια έχω τρελαθεί μαζί του δεν τον χορταινω!!! Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 να σας ζησει ο μπεμπακος!!!!!καλη αναρρωση κοπελα μου!!ειχε μεγαλη διαφορα στο βαρος του!με το θηλασμο πως τα πατε?γιατι για τα μικρουλια ειναι λιγο πιο δυσκολο για αυτο σε ρωταω..για το αλεξανδρας και εγω τα χειροτερα εχω ακουσει....σας το εχω ξανα πει νομιζω....δεν ξερω τι φταιει εκει....ισως θελουν πληρωμη για να σε προσεξουν...οπως ειπες ολα πηγαν καλα ειστε καλα και αυτο εχει σημασια!!!3 μερες ηταν περασαν!τωρα εχεις τον μπεμπακο σου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το θηλασμό μεγάλο κεφάλαιο.. σε αυτή τη φάση βγάζω με θηλαστρο και δίνω συμπλήρωμα..  θα σας γράψω αναλυτικά αύριο τι έγινε καθώς και άλλες λεπτομέρειες σχετικά με την εμπειρία μου.. φιλάκια πολλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας, γερά κ καλότυχα! Αυξήθηκαν οι μανουλες! Υπομονή κι όλα θα έρθουν για τις εναπομεινουσες 

Γέννησα κι εγώ 18/05 στις 10.00 το βράδυ τον κούκλο μας! Από τις 11.00 το πρωί με πρόκληση. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν εύκολα γιατί ο μικρός ήταν ψηλά κι έχω κ στενή λεκάνη. Ζοριστηκα πολύ να τον κατεβάσω όμως πραγματικά ο γιατρός μου κ μία μαία ήταν εξαιρετικοι, με βοήθησαν τόσο πολύ κ τελικά τα καταφέραμε!!!! Με επισκληριδιο εννοείται γέννησα αλλά μετά την πρώτη δόση βάζαμε λιγότερη για να μπορώ να κάνω καλές εξωθησεις. Μέσα σ' αυτές τις ώρες κοιμήθηκα κιόλας! Μου το ζήτησε η μαία για να ανακτήσω δυνάμεις για τις εξωθησεις. Όλα τα άσχημα έσβησαν, κλισεδουρα αλλά έτσι ένιωσα, όταν αντικρίσαμε το μωρό! 3.700 κ 53 εκατοστα! Τώρα που έφυγε η επίδραση της επισκληριδιου πονάω από κάτω αρκετά, αλλά παλεύεται! Θηλασαμε, νομιζω!!! Τρεις φορές.. δείχνει να του αρέσει ? αυτά από μια εξαντλημένη χαζομαμα!

Περαστικά στα μωράκια σας με τον ίκτερο, εύχομαι το συντομότερο δυνατόν να είναι κοντά σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 @Mariamagdalini να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά κ καλοτυχα να ειναι!

@lila80 κ μένα μ την έβγαζαν 3100 κ γεννηθηκε 2440. 

@Mariamagdalini τι παιδαρος είναι Αυτός;;

Καλή ανάρρωση μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 και @Mariamagdalini να σας ζήσουν τα μωρά σας! Γερά και καλότυχα να είναι και σε εσάς καλή ανάρρωση!!!

@lila80 κι εγώ στο Αλεξάνδρα γέννησα, επίσης σε όχι τόσο καλή πτέρυγα, λόγω κόσμου περισσότερο. Προσωπικά, δεν μπορώ να πω ότι είχα παράπονο από τις μαίες. Ήταν πάντα πρόθυμες να βοηθήσουν. Εξαρτάται όμως και που θα πέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 @Mariamagdalini Να σας ζήσουν  τα μωράκια σας !! Να ειναι γερά !!

Εγω με την καισαρική ειμαι πολυ καλα! Σηκώθηκα να κανω δυο βήματα απο χθες που γέννησα ναι σημερα νομίζω θα σηκωθώ κανονικά, δεν πονάω σχεδόν καθόλου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini να σας ζησει!!!!γερος και καλοτυχος να ειναι!!!πω πω παιδαρος ε!!!

Αντε λιγα μωρακια εμειναν στις κοιλιτσες ακομα!!!!!με το καλο οι υπολοιπες!!!!

Εμεις εχουμε nst σε μια ωρα!θα προσπαθησω να δω τα νουμερακια που λεγατε να δω τι γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!

Την Τρίτη ήταν να γεννήσω 10-11 με καισαρική και τελικά γέννησα απόγευμα.. όλα πήγαν καλά αλλά ήταν μικρούλης και τον κράτησαν 24ωρο.. όσο λοιπόν συνερχόμουν πριν ανέβω στο δωμάτιο πήραν από το παιδιατρικό και ρώτησαν αν συνενώ για ξένο γάλα επειδή θα τον κρατούσαν και επειδή δε με άφηναν να κατεβαίνω να θηλάζω επειδή είχα ορό και καθετήρα.. οπότε αναγκαστικά συμφώνησα.. το πρώτο βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου από τον πόνο.. το δεύτερο κοιμήθηκα 2 ώρες το τρίτο 3-4.. την επόμενη μέρα λοιπόν μου τον φέρνουν και δε μου λένε τίποτα.. μόνο ότι είναι όλα καλά.. δεν μου είπαν τίποτα σχετικά με το θηλασμό.. οπότε όταν πεινούσε μου έδιναν ένα μπουκαλάκι και τον τάιζα.. έρχεται μετά μια να μας δείξει πως να τον ταϊζουμε με το μπιμπερό.. ενημέρωση για τον θηλασμό 0.. ενημέρωση να έρθει παιδίατρος 0.. εμείς ρωτάγαμε και με το ζόρι μας απαντούσαν.. ζητάγαμε παυσίπονα και μόνο που δε μας την έλεγαν.. τη μέρα που θα φεύγαμε και αφού το ψάξαμε εμείς ήρθε μια που ήταν σύμβουλος θηλασμού και ήταν καλή αλλά γιατί δεν ήρθε μόνη της από την αρχή? μου είπε ότι δεν έπρεπε να του δίνουμε ξένο και στην ποσότητα αυτή αλλά να τον έχω στο στήθος και να τρώει όσο έχω έτσι ώστε να αρχίσω να έχω περίσσοτερο γάλα.. μααααα της λέω πρώτον δεν τον είχα από την αρχή.. δεύτερον γιατί δε μου είπε κάποιος από την αρχή τι πρέπει να κάνω με το θηλασμό και ειδικά τώρα που βγήκε 2.540??? και γιατί όσες ρώτησα νοσοκόμες και μαίες εκεί μου είπαν ότι λόγω καισαρικής θέλει 3-4 μέρες να κατεβάσω γάλα?? τι ισχύει τελικά?? επίσης μου είπε ότι τώρα έμαθε στην ευκολία με το μπιμπερό και πολύ δύσκολα θα πάρει στήθος..

έτσι λοιπόν τώρα κάθομαι καθε 3 ώρες και βγάζω όσο γάλα έχω με το θήλαστρο που την πρώτη μέρα που έβγαλα ήταν την Πέμπτη λίγες σταγόνες, Παρασκευή αρκετές σταγονίτσες και Σάββατο έβγαζα περίπου 10 ml τη φορά.. σήμερα Κυριακή άφησα 20 λεπτά στο κάθε στήθος το θήλαστρο και έβγαλα περίπου 18-20 ml.. οπότε είμαι αισιόδοξη ότι μέρα με τη μέρα θα έχω περισσότερο γάλα και όσο ο μικρός παχαίνει και δυναμώνει κάποια στιγμή θα καταφέρουμε να παίρνει στήθος.. τώρα αναγκαστικά του δίνω συμπλήρωμα γιατί δεν χορταίνει.. έχει πιάσει λίγες φορές στήθος αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα γκρινιάζει και κλαίει γιατί του είναι δύσκολο σε σχέση με το μπιμπερό..

Αύριο που θα έρθει η παιδίατρος θα τη ρωτήσω και θα δω τι θα μου πει κι αυτή..

Συμπέρασμα.. από την πρώτη στιγμή πρέπει να μάθει στήθος το μωρό και για να μην ζητάει μπιμπερό και για να κατεβάζουμε και μεις περισσότερο γάλα μέρα με τη μέρα..

Να μας ζήσουν όσες γεννήσαμε και με το καλό όσες είναι να γεννήσουν!!

Τα φιλιά μου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 δ θα σχολιάσω την απαράδεκτη συμπεριφορά τους. Ούτε τις ανοησίες περι καισαρικής κ θηλασμού. 

Θα σ πω 2 3 πραγματάκια χωρίς να είμαι ειδική αλλα θηλάζω για 2η φορά αποκλειστικά κ τωρα ξέρω καλύτερα ρι κα κάνω. Λοιπόν ασε τ θήλαστρο στην άκρη κ βαζε τ μωρό στο στήθος όσο πιο συχνα μπορείς. Καλά κάνεις κ δίνεις συμπλήρωμα άλλα δωαε του τόσο όσο ώστε να ξανά πεινάσει πχ στο 2ωρο κ όχι στο 3ωρο ώστε να μπει πάλι στήθος.  Κανένα θήλαστρο δ κάνει τη δουλειά π κάνει ρ μωρο. Να πίνεις πολλά πολλά υγρα. Νερό, χυμούς. Εγώ οπότε πίνω ζεστό γάλα αυτόματα πλυμμηριζω κ γάλα. Δ ξέρω αμ συμβαίνει Κ σε κάποια άλλη. Στην ανάγκη φώναξε κ μια σύμβουλο θηλασμού στο σπίτι. Αν έχεις υπομονή πάλεψε το.  Αν όχι δ έγινε κ τπτ. Ούτως ή άλλως χρειάζεται τρελή υπομονή με ένα βρέφος στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 κριμα που δε σε βοηθησαν....ειναι να πετυχεις καλη μαια....προσπαθησε οπως σου ειπε η @Diwni βαζε τον στο στηθος για οσο κατσει !παλεψε το αν το θες και μπορεις !δεν θα ειναι ευκολο σιγουρα....

Εμενα η φιλη μου που ειχε γεννησει εκει μετα απο προσπαθειες που εκανε μια γνωστη μας την αλλαξαν δωματιο και πτερυγα και οταν ειχε ερθει η συμβουλος θηλασμου(ηταν σε 2κλινο) την εβγαλαν εξω με το μωρι για να τα πουν στην διπλανη της και μετα σε αυτην....σε αυτην δεν πηγαν ποτε!!!!!!

Να σας πω και εγω τα νεα μου!πηγαμε για τκ nst !ηταν 2 παρα πολυκαλες κοπελες εκει!καμια σχεση με την πρωτη φορα!με γυρισε και στο πλαι απο ενα σημειο και μετα γιατι η μπεμπα μου ειχε κοιμηθει και επειδη της ειπα οτι στο πλαι μου κουνιεται πιο ευκολα με εβαλε!εκανα μια ωρα περιπου...οι συσπασεις μεχρι 25 πηγαν......οι παλμοι της απο 125 μεχρι 150!αλλα κυριως 130 με 135 ηταν...στο τελος μιλησε με το γιατρο μου και της ειπε να με δει κολπικα...λεω ωχ!κοριτσια δεν με πονεσε ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!τρομερο χερι η κοπελα!!!!μπραβο της!ισα που με ενοχλησε λιγακι!μου ειπε πως ακομα ειναι κλειστος ο τραχηλος και να συνεχισω οτι κανω!παμε καλα!μου ειπε οτι η μπεμπα για πρωτο μωρακι ειναι αρκετα χαμηλα και εχει εμπεδωθει....πως το καταλαβε δεν ξερω!αυριο εχω γιατρο και μου ειπε οτι μαλλον θα με δει και την τεταρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 επειδή κι εμένα στην αρχή του έδιναν μπιμπερο και είχε μάθει, κάνε όπως σου είπε η @Diwni. Πάλεψε το με το στήθος. Θα μάθει το μωράκι σιγά σιγά και θα είναι πιο εύκολο. Στο λέω κι εγώ που είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με αυτό το θέμα. Όταν πήγαμε όμως σπίτι μας που ήμουν κι εγώ πιο ήρεμη το πάλεψα πολύ. Στην αρχή δύσκολα οπότε αναγκαστικά του έδινα και μπιμπερο. Λίγες μόνο ημέρες μας πήρε να καταφέρουμε να θηλάσουμε αποκλειστικά. Θέλει υπομονή κι επιμονή αν θες να το προσπαθήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lila80 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!

Την Τρίτη ήταν να γεννήσω 10-11 με καισαρική και τελικά γέννησα απόγευμα.. όλα πήγαν καλά αλλά ήταν μικρούλης και τον κράτησαν 24ωρο.. όσο λοιπόν συνερχόμουν πριν ανέβω στο δωμάτιο πήραν από το παιδιατρικό και ρώτησαν αν συνενώ για ξένο γάλα επειδή θα τον κρατούσαν και επειδή δε με άφηναν να κατεβαίνω να θηλάζω επειδή είχα ορό και καθετήρα.. οπότε αναγκαστικά συμφώνησα.. το πρώτο βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου από τον πόνο.. το δεύτερο κοιμήθηκα 2 ώρες το τρίτο 3-4.. την επόμενη μέρα λοιπόν μου τον φέρνουν και δε μου λένε τίποτα.. μόνο ότι είναι όλα καλά.. δεν μου είπαν τίποτα σχετικά με το θηλασμό.. οπότε όταν πεινούσε μου έδιναν ένα μπουκαλάκι και τον τάιζα.. έρχεται μετά μια να μας δείξει πως να τον ταϊζουμε με το μπιμπερό.. ενημέρωση για τον θηλασμό 0.. ενημέρωση να έρθει παιδίατρος 0.. εμείς ρωτάγαμε και με το ζόρι μας απαντούσαν.. ζητάγαμε παυσίπονα και μόνο που δε μας την έλεγαν.. τη μέρα που θα φεύγαμε και αφού το ψάξαμε εμείς ήρθε μια που ήταν σύμβουλος θηλασμού και ήταν καλή αλλά γιατί δεν ήρθε μόνη της από την αρχή? μου είπε ότι δεν έπρεπε να του δίνουμε ξένο και στην ποσότητα αυτή αλλά να τον έχω στο στήθος και να τρώει όσο έχω έτσι ώστε να αρχίσω να έχω περίσσοτερο γάλα.. μααααα της λέω πρώτον δεν τον είχα από την αρχή.. δεύτερον γιατί δε μου είπε κάποιος από την αρχή τι πρέπει να κάνω με το θηλασμό και ειδικά τώρα που βγήκε 2.540??? και γιατί όσες ρώτησα νοσοκόμες και μαίες εκεί μου είπαν ότι λόγω καισαρικής θέλει 3-4 μέρες να κατεβάσω γάλα?? τι ισχύει τελικά?? επίσης μου είπε ότι τώρα έμαθε στην ευκολία με το μπιμπερό και πολύ δύσκολα θα πάρει στήθος..

έτσι λοιπόν τώρα κάθομαι καθε 3 ώρες και βγάζω όσο γάλα έχω με το θήλαστρο που την πρώτη μέρα που έβγαλα ήταν την Πέμπτη λίγες σταγόνες, Παρασκευή αρκετές σταγονίτσες και Σάββατο έβγαζα περίπου 10 ml τη φορά.. σήμερα Κυριακή άφησα 20 λεπτά στο κάθε στήθος το θήλαστρο και έβγαλα περίπου 18-20 ml.. οπότε είμαι αισιόδοξη ότι μέρα με τη μέρα θα έχω περισσότερο γάλα και όσο ο μικρός παχαίνει και δυναμώνει κάποια στιγμή θα καταφέρουμε να παίρνει στήθος.. τώρα αναγκαστικά του δίνω συμπλήρωμα γιατί δεν χορταίνει.. έχει πιάσει λίγες φορές στήθος αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα γκρινιάζει και κλαίει γιατί του είναι δύσκολο σε σχέση με το μπιμπερό..

Αύριο που θα έρθει η παιδίατρος θα τη ρωτήσω και θα δω τι θα μου πει κι αυτή..

Συμπέρασμα.. από την πρώτη στιγμή πρέπει να μάθει στήθος το μωρό και για να μην ζητάει μπιμπερό και για να κατεβάζουμε και μεις περισσότερο γάλα μέρα με τη μέρα..

Να μας ζήσουν όσες γεννήσαμε και με το καλό όσες είναι να γεννήσουν!!

Τα φιλιά μου!!

 

Να σου ζήσει κοπέλα μου το μωρό!! Ως προς το θηλασμο, δεν ξέρω πολλά αφού τώρα ξεκίνησα να θηλάζω και εγώ θα σου πω αυτά που ξέρω μήπως σε βοηθήσουν... Εγώ στο νοσοκομείο έδωσα λίγο  ξένο. Πολύ λίγο βέβαια αλλά ήταν αρκετό ώστε όταν βγήκα από το νοσοκομείο να είμαι έτοιμη να πάθω μαστίτιδα και το μωρό να μη θέλει πολύ στήθος....να εκνευρίζεται καμιά φορά... Μίλησα και με σύμβουλο θηλασμου. Αρχικά το μπιμπερο και το συμπληρωμα δεν μπορείς να το κόψεις μαχαίρι. Προσπάθησε να βαζεις το μωρό στο στήθος κάθε φορά που θέλει να φάει. Με το ένα χέρι( ή ανάλογα πώς σε βολεύει μπορείς να ζητησεος από κάποιον) πιεζε το στήθος καθώς θηλάζεις για να πίνει πιο εύκολα το μωρό. Εγώ έτσι απέφυγα τη μαστίτιδα.  Και επίσης μείωσε σταδιακά το συμπληρωμα... Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις αν το θέλεις. Θα είναι δύσκολο στην αρχή. Αλλά αν έχεις το κουράγιο και την υπομονή θα το καταφέρεις! Αν όχι δεν πειράζει... Σημασία έχει να είσαι εσύ καλά για να είναι και το μωρό. Και ως προς το θηλασμο ζητά βοήθεια... Κάποια φιλη- μαμά που ξέρει ή αν το προτιμάς και μπορείς μια σύμβουλο θηλασμού να έρθει στο σπιτι. Μπορείς να μιλήσεις επίσης με τη σύμβουλο του νοσοκομείου ,όπως επίσης και με άλλες ομάδες που αποτελούνται από μαμάδες με εμπειρία στο θηλασμό. Εγώ βρήκα και την ιστοσελίδα από το σύνδεσμο θηλασμού Ελλάδος και πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω κάποια πράγματα... Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 δεν έχω λόγια γι'αυτό που πέρασες στο μαιευτήριο. Αν είναι δυνατόν!!! Πόσο κρίμα είναι. Βρισκόμαστε στο 2019!! Να σου λένε ότι με την καισαρική θέλει 2-3 μέρες να κατέβει το γάλα;;; Πόσο άσχετες μπορεί να είναι; Το γάλα παράγεται με το που βγει ο πλακούντας από τη μήτρα. Με όποιο τρόπο και αν συμβεί αυτό. Σε κάθε περίπτωση για να ξεκινήσει η γαλακτοφορία θέλει 3 μέρες. Αυτό δε σημαίνει ότι δε βγάζουμε γάλα από την πρώτη στιγμή. Εμένα την τρίτη μέρα πλημμύρισε το στήθος μου γάλα. Έσταζα παντού!! Και παρόλα αυτά η μικρή ώρες ώρες εκλαιγε με λυγμούς πάνω στο στήθος επειδή δεν την ήταν αρκετό. Τώρα..... Τώρα πνίγεται από το γάλα, ζωή να' χει!!! Και ακόμα είμαστε στις 15 ημέρες από τη γέννα. Να το προσπαθήσεις. Θα τα καταφέρεις. Είμαι σίγουρη ότι μπορείς. Μην ακούς κανέναν ότι έμαθε στο μπιμπερο. Σίγουρα θα είναι δύσκολα. Αλλά όπως έμαθε θα ξεμαθει. Πολλές κοπέλες εδώ ήδη μοιράζονται την εμπειρία τους μαζί σου και τα έχουν καταφέρει. Ούτε σε εμάς που θηλάζουμε αποκλειστικά απο το πρώτο λεπτό ήταν εύκολο. Τουναντίον! Υπομονή και επιμονή!!! 

Καλή ανάρρωση να έχεις! Και όλα θα φτιάξουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας!! Το σίγουρο είναι ότι θα το παλέψω όσο και όπως μπορώ!!! Θέλω πολυυυυ να θηλάσει και να μην χρειάζεται συμπλήρωμα!!! 

Όταν τον βάζω στο στήθος παλεύει λίγο και μετά εκνευρίζεται και κλαίει.. τι να κάνω;; Να τον βάζω στις 2 ώρες; Στις 3 τρώει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας!! Το σίγουρο είναι ότι θα το παλέψω όσο και όπως μπορώ!!! Θέλω πολυυυυ να θηλάσει και να μην χρειάζεται συμπλήρωμα!!! 

Όταν τον βάζω στο στήθος παλεύει λίγο και μετά εκνευρίζεται και κλαίει.. τι να κάνω;; Να τον βάζω στις 2 ώρες; Στις 3 τρώει..

Ισως αν δεν εχει πεινασει τοσο να εχει περισσοτερη υπομονη αλλα ας σου πει καλυτερα καποια κοπελα που ξερει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Θα ρωτήσω κι εδω.Μου κατεβηκε ο αιματοκρίτης 25 και ο σίδηρος 33.Τι μπορω να κάνω για να ανέβουν γρήγορα;;Παίρνω χάπια με σιδηρο απο χτες. Κάτι άλλο απο τροφές;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Θα ρωτήσω κι εδω.Μου κατεβηκε ο αιματοκρίτης 25 και ο σίδηρος 36.Τι μπορω να κάνω για να ανέβουν γρήγορα;;Παίρνω χάπια με σιδηρο απο χτες. Κάτι άλλο απο τροφές;;;

Εμενα μου ειχε πει η γιατρος απαραιτητως 3 φορες τη βδομαδα μοσχαρι..σε οποια μορφη θες!και ετσι τον ανεβασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα μου ειχε πει η γιατρος απαραιτητως 3 φορες τη βδομαδα μοσχαρι..σε οποια μορφη θες!και ετσι τον ανεβασα

Σε ευχαριστω πολυ!Θα το φροντίσω απο αυριο που θα βγω απο το σπιτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2019 at 6:19 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Θα ρωτήσω κι εδω.Μου κατεβηκε ο αιματοκρίτης 25 και ο σίδηρος 36.Τι μπορω να κάνω για να ανέβουν γρήγορα;;Παίρνω χάπια με σιδηρο απο χτες. Κάτι άλλο απο τροφές;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...