Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 ο δημόσιος θηλασμός δ είναι κάτι κακο. Ο προκλητικός θηλασμός με ενοχλεί προσωπικά. Θηλάσα 8 μήνες αποκλειστικά κ σχεδόν παντού. Στον καφέ, στο δρομο αε παγκάκι, σε πυλωτή οικοδομής. Πάντα καλυμμένη κ ποτέ κανείς δ με κοίταξε περίεργα. Αλλά ναι με ενοχλεί να πίνω καφέ κ η αλλη να φοράει μπλούζα με αβυσαλλεο ντεκολτέ να τραβάει την μπλούζα να βγάζει ολο τ στήθος έξω κ να θηλάζει κ να χω φάτσα φορά τ στήθος της. Έχει διαφορα ο δημόσιος θηλασμός από τ εκτιθω τ στήθος μ αρον κόσμο όλο. Η να βλέπω δίχρονο να πηγαίνει να σηκώνει τη μπλούζα της μαμάς του κ να θηλάζει πχ όρθιο κ όλο τ στήθος έξω.

@Angelmammy θα τα χάσεις εύκολα υ κιλά γτ γενικότερα τρέφεσαι σωστά από ότι έχω καταλάβει. Τώρα με τις ζεστές κάνει κ λίγο κατακράτηση ο οργανισμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@stasa199 κι εγω ντρεπομαι πολυ να θηλασω δημοσιως αλλα πιστευω ολο και καποια γωνιτσα θα βρισκουμε να το κανουμε οσο πιο διακριτικα γινεται... με καποιο καλυμμα ωστε να μη φανει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lila80 χαχαχα ωραία !! Ξεκουράσου κ πάρε ένα ντεπονακι! 

Εγώ κορίτσια θα κάνω σήμερα έξοδο στην Ανάσταση  στο χώριο του άντρα μου που είναι με λίγους κατοίκους και είναι πολύ ήσυχα. Λίγο πρίν την Ανάσταση θα πάμε δεν θα κάτσω όρθια!

Αύριο ευτυχώς θα κάνει η μαμά μου τραπέζι οπότε δεν θα χρειαστεί να πάω κ μακριά θα φάμε στην πυλωτη κάτω από το σπίτι μας. Αχ αυτές τις σκάλες να μην είχαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τον δημόσιο θηλασμό κ εγώ δεν νομίζω πως θα νιώθω πολύ άνετα. Όπως είπατε κ εσείς θα ψάχνω τρόπο να γίνεται διακριτικά κ να μην προκαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 ο δημόσιος θηλασμός δ είναι κάτι κακο. Ο προκλητικός θηλασμός με ενοχλεί προσωπικά. Θηλάσα 8 μήνες αποκλειστικά κ σχεδόν παντού. Στον καφέ, στο δρομο αε παγκάκι, σε πυλωτή οικοδομής. Πάντα καλυμμένη κ ποτέ κανείς δ με κοίταξε περίεργα. Αλλά ναι με ενοχλεί να πίνω καφέ κ η αλλη να φοράει μπλούζα με αβυσαλλεο ντεκολτέ να τραβάει την μπλούζα να βγάζει ολο τ στήθος έξω κ να θηλάζει κ να χω φάτσα φορά τ στήθος της. Έχει διαφορα ο δημόσιος θηλασμός από τ εκτιθω τ στήθος μ αρον κόσμο όλο. Η να βλέπω δίχρονο να πηγαίνει να σηκώνει τη μπλούζα της μαμάς του κ να θηλάζει πχ όρθιο κ όλο τ στήθος έξω.

@Angelmammy θα τα χάσεις εύκολα υ κιλά γτ γενικότερα τρέφεσαι σωστά από ότι έχω καταλάβει. Τώρα με τις ζεστές κάνει κ λίγο κατακράτηση ο οργανισμός. 

Αχ μακάρι! Σ' ευχαριστώ. Ναι, τρέφομαι αρκετά υγιεινά και γυμναζομουν κιόλας πριν την εγκυμοσύνη... Οπότε πιστεύω να επανέλθω σύντομα. Τώρα είμαι μια στρογγυλή μπαλιτσα. Χαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

@lila80 χαχαχα ωραία !! Ξεκουράσου κ πάρε ένα ντεπονακι! 

Εγώ κορίτσια θα κάνω σήμερα έξοδο στην Ανάσταση  στο χώριο του άντρα μου που είναι με λίγους κατοίκους και είναι πολύ ήσυχα. Λίγο πρίν την Ανάσταση θα πάμε δεν θα κάτσω όρθια!

Αύριο ευτυχώς θα κάνει η μαμά μου τραπέζι οπότε δεν θα χρειαστεί να πάω κ μακριά θα φάμε στην πυλωτη κάτω από το σπίτι μας. Αχ αυτές τις σκάλες να μην είχαμε.

Τελικά μίλησα με τον γιατρό και μου πε ότι ετοιμάζομαι σιγά σιγά και να παίρνω trofocard 2 μαζί πρωί μεσημέρι βράδυ και να πάρω 2 ντεπον τώρα.. οπότε με τα χάπια θα το καθυστερήσουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni οπως το λες κοριτσι μου!!!ακουστε τι εχουν δει τα ματακια μου!

Δουλευα σε εμπορικο στα σπατα!καλοκαιρι φουλ ζεστη παω σαν την καλη κυρια στη δουλεια και περναω μπροστα απο τις καφετεριες...οπως περπαταω βλεπω μια μανουλα να πινει τον καφε της με παρεα και να εχει αγκαλια ενα μωρακι!!!λεω τι γλυκο!!!!!και ξαφνικα τρεχει ενα γαιδουρακι 3 χρονων και λεει "μαμα μαμα και εγω!!!!" Και βαζει το βρεφακι στο ενα στηθος και κανει ενα τσακ στην μπλουζα και βγαζει το αλλο και το αρπαζει ο μικρος και θηλαζει!!!!!!!επαθα ΣΟΚ!!!!!!!!!!λεω δεν μπορει!!!!και μετα φευγει το παιδακι τρεχοντας να συνεχισει το παιχνιδι του!!!!!

Αλλο σκηνικο με συναδελφο πολυ υπερ του θηλασμου και του δημοσιου και χωρις "ταμπου"(δεν ειναι η καταλληλη λεξη βεβαια αλλα θα τη χρησιμοποιησω!) Μας φερνει την κορη της στη δουλεια να την δουμε 2μιση χρονων!ειχα καιρο να τη δω και επειδη ντραπηκε βαζει το χερι της μεσα στην μπλουζα της μαμας και παει να το βγαλει εξω!!!απλα εφυγα!

αυτα δεν μπορω!δεν θα αφησω το παιδι μου να κλαιει αλλα δεν θα το κανω σε κοινη θεα....δεν θεωρω πως ειναι κατι για το οποιο πρεπει να τρεπομαι αλλα ουτε και να το κανω προκλητικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos εμεις θα παμε στην πεθερα μοθ σημερα και αυριο θα ερθουν οοολοι σε εμας!!!!!δεν ηθελα καθολου αλλα τι να κανω!!!ευτυχως ηρθε η μαμα μπυ χθες βραδυ και δεν κανω σχεδον τιποτα!ουτε αυριο θα κανω!μονο της πατατες στο φουρνο θα κανει η μαμα μοθ και 2 σαλατες!(στο μαρουλι το πλυσιμο εχει γινει απο σημερα!!)ααα και θελω να κανω σημερα μια σοκολατοπιτα  γιατι την προηγουμενη φορα μοθ ειπε η μαμα μου οτι θα θελε να την φαει!(της ειχα κανει πριν χρονια και επειδη ειχα στεναχωρεθει οταν εφυγε ειπα θα κανω οταν ερθει!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Diwni οπως το λες κοριτσι μου!!!ακουστε τι εχουν δει τα ματακια μου!

Δουλευα σε εμπορικο στα σπατα!καλοκαιρι φουλ ζεστη παω σαν την καλη κυρια στη δουλεια και περναω μπροστα απο τις καφετεριες...οπως περπαταω βλεπω μια μανουλα να πινει τον καφε της με παρεα και να εχει αγκαλια ενα μωρακι!!!λεω τι γλυκο!!!!!και ξαφνικα τρεχει ενα γαιδουρακι 3 χρονων και λεει "μαμα μαμα και εγω!!!!" Και βαζει το βρεφακι στο ενα στηθος και κανει ενα τσακ στην μπλουζα και βγαζει το αλλο και το αρπαζει ο μικρος και θηλαζει!!!!!!!επαθα ΣΟΚ!!!!!!!!!!λεω δεν μπορει!!!!και μετα φευγει το παιδακι τρεχοντας να συνεχισει το παιχνιδι του!!!!!

Αλλο σκηνικο με συναδελφο πολυ υπερ του θηλασμου και του δημοσιου και χωρις "ταμπου"(δεν ειναι η καταλληλη λεξη βεβαια αλλα θα τη χρησιμοποιησω!) Μας φερνει την κορη της στη δουλεια να την δουμε 2μιση χρονων!ειχα καιρο να τη δω και επειδη ντραπηκε βαζει το χερι της μεσα στην μπλουζα της μαμας και παει να το βγαλει εξω!!!απλα εφυγα!

αυτα δεν μπορω!δεν θα αφησω το παιδι μου να κλαιει αλλα δεν θα το κανω σε κοινη θεα....δεν θεωρω πως ειναι κατι για το οποιο πρεπει να τρεπομαι αλλα ουτε και να το κανω προκλητικα...

Επισης εγω δεν εχω σκοπο να θηλαζω 2 και 3 χρονια... ας φτασουμε με το καλο το 6μηνο... να αρχισει και τις τροφες και πριν χρονισει θα ηθελα να το κοψω σιγα σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Επισης εγω δεν εχω σκοπο να θηλαζω 2 και 3 χρονια... ας φτασουμε με το καλο το 6μηνο... να αρχισει και τις τροφες και πριν χρονισει θα ηθελα να το κοψω σιγα σιγα

Ναι και εγω ετσι λεω!αν τα καταφερω μολις αρχισει να καταλαβαινει θελω να το κοψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki κ για μένα τ ιδανικό εκεί είναι. Βαρια χρόνο άλλα κ αν καταφέρω πάλι να θηλασω 7 8 μήνες μαξ προσωπικά.

Γενικότερα μόλις πάρεις τ κολαει είναι εύκολο να θηλασεις και εξω διακριτικά κ να μη σε πάρει κ κάνεις χαμπάρι. Αλλά σας λέω ότι ο θηλασμός σαν θηλασμός δ προκαλεί. Το απροκάλυπτο θέαμα προκαλεί κ σχολιάζει ο κόσμος. Στην τελική έχει κ ωραιότατες ποδιές θηλασμού. Την προηγ φορά δ τις είχα ανακαλύψει άλλα τώρα προμηθεύτηκα μια. Οπότε δείτε πως θα παει κ μπορείτε να αγοράσετε ανάλογα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ γέννησα στις 7.2.19 την μπεμπουλα μου! Και εγώ ντρεπόμουν αρκετά αλλά ειδικά στην αρχή με το νεογέννητο που δεν υπάρχει κανένα μα κανένα πρόγραμμα με το θηλασμό ( ούτε τώρα υπάρχει δηλαδη- μπορεί να τρώει ανά μία ώρα) έτυχε πολλές φορές να φάει έξω αλλά πάντα με ένα σεντονακι από πανω. Τώρα ανακάλυψα και εγώ τις ποδιες θηλασμού και χθες την χρησιμοποίησα πρώτη φορά στο πάρκο της εκκλησίας που ήμασταν για τον επιταφιο. Βολεύει πάρα πολύ κορίτσια! Να πάρετε και εσεις. Αν το  ήξερα θα  έπαιρνα από  την  αρχη. Δεν έχεις το άγχος   μην πεσει και φανεί κάτι , ούτε τίποτα! Με το καλό τα μωράκια σας!!! Καλη ανάσταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλη Ανασταση σε ολες!!!με το καλο ευχομαι στις μελλουσες μανουλες με υγεια και σε μας που γεννησαμε να χαιρομαστε τα μωρακια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη!! Χρόνια πολλά! 

Να ευχηθούμε χρόνια πολλά στη @stasa199 που (λογικά) γιορτάζει σήμερα και σε όποια άλλη κοπέλα γιορτάζει και δεν το γνωρίζουμε με τα ψευδώνυμα που χρησιμοποιούμε. 

Υγεία και γερά μωράκια σε όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη κι από μένα! Υγεία, ευτυχία, αγάπη και με τους αγαπημένους μας ανθρώπους πάντα δίπλα μας. Με το καλό τα υπόλοιπα μωράκια της ομάδας! Κι όσες τα έχουμε ήδη να τα χαιρόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Πήγα χθες στο Αλεξάνδρα τελικά και μου βρήκαν ουρολοίμωξη.. θα πάρω 7 μέρες αντιβίωση.. για αυτό πονουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lila80 είπε:

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Πήγα χθες στο Αλεξάνδρα τελικά και μου βρήκαν ουρολοίμωξη.. θα πάρω 7 μέρες αντιβίωση.. για αυτό πονουσα

Περαστικά κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lila80 είπε:

Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Πήγα χθες στο Αλεξάνδρα τελικά και μου βρήκαν ουρολοίμωξη.. θα πάρω 7 μέρες αντιβίωση.. για αυτό πονουσα

Ωχ!! Περαστικά σου και γρήγορα!! Δεν έχεις μπει ακόμα στο μήνα σου, σωστά;; Οπότε πάρε την αντιβίωση σου και προσοχή!!! να τρως γιαούρτι πρόβειο. Μην έχεις άλλα στον τελευταίο μήνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωχ!! Περαστικά σου και γρήγορα!! Δεν έχεις μπει ακόμα στο μήνα σου, σωστά;; Οπότε πάρε την αντιβίωση σου και προσοχή!!! να τρως γιαούρτι πρόβειο. Μην έχεις άλλα στον τελευταίο μήνα... 

Ευχαριστώ πολύ!! Είμαι 35 και 2 μέρες.. ναι και γιαουρτάκι σωστά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...