Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Σήμερα μπήκα ξανά από προχθές. Βλέπω έχετε γράψει πάρα πολλά! Δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα αλλά σιγά σιγά θα τα καταφέρω... 

Σας ευχαριστώ οοοολες για τις ευχές σας!!! Με το καλό και οι υπόλοιπες να δεχτείτε τα μωράκια σας!!!

Σήμερα ήρθαμε σπίτι μας ο άντρας μου κι εγώ. Ο μπέμπης έμεινε στη ΜΕΝΝ για μερικές ημέρες μέχρι να βγουν κάποιες εξετάσεις και να τον παρακολουθήσουν για λίγο ακόμα. Αρχικά, όπως σας είχα πει, είχε πρόβλημα με το οξυγόνο. Του έδωσαν προληπτικά αντιβίωση. Παρόλα αυτά ανέβασε θερμοκρασία 37,9 και άρχισαν να του κάνουν εξετάσεις για πιθανή λοίμωξη αν και απ'ότι μας είπαν το πιθανότερο είναι να οφείλεται στην αλλαγή περιβάλλοντος και στην αυξημένη θερμοκρασία της θερμοκοιτίδας. Οπότε όλα καλά μάλλον μόνο που μου λείπει πολύ... Μέχρι να βγει θα πηγαίνω κάθε μέρα στο μαιευτήριο να τον βλέπω και να μας ενημερώνουν για την πορεία του. Μας έδωσαν και τηλέφωνο να παίρνουμε αν θέλουμε να ρωτήσουμε πως πάει. Θα βγάζω και γάλα με θηλαστρο και θα το πηγαίνω κάθε φορά να του το δίνουν όταν με το καλό ξεκινήσει να τρώει γιατί μέχρι τώρα του είχαν όρο τον οποίο το πιθανότερο είναι να βγάλουν σήμερα. Όταν βγει από τη ΜΕΝΝ και μείνει για παρακολούθηση, θα μου δώσουν πρόγραμμα να πηγαίνω να τον θηλάζω.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι καταλαβαίνω ότι τώρα στο τέλος έχετε βαρύνει όλες και κάποιες θέλετε να γεννησετε σύντομα. Όμως, περιμένετε μέχρι να είναι έτοιμα τα μωράκια σας. Εμείς τα περνάμε όλα αυτά γιατί παρότι γεννησαμε στις 38+3 εβδομάδες το αναπνευστικό του δεν είχε αναπτυχθεί πλήρως. Ευτυχώς δεν είναι η περίπτωση που μπορεί να του έχει προκαλέσει μόνιμη ευαισθησία σε αυτό. Οπότε περιμένετε. Αξίζει τον "κόπο"....

@Valfrag μου να σε ρωτήσω. Επειδή κι εγώ έχω πάρει καθαρό οινόπνευμα από σούπερ Μάρκετ, ξέρεις εάν είναι εντάξει ή να πάω να πάρω από φαρμακείο;;; 

Δεν ξερω βρε κοριτσι μου!!εγω πηγα κατευθειαν στο φαρμακειο και τους ειπα τη χρηση που θελω να κανω και μ εδωσαν αυτο!μπορεις να ρωτησεις το παιδιατρο να σου πει 100%..μπορει να ειναι οκ και του σουπερ μαρκετ..εμενα μ ειπε η παιδιατρος φαρμακευτικο οινοπνευμα κ να βαζω σε καθε αλλαγη πανας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Νομιζω πως την αλλη παρασκευη μπαινεις στο μηνα σου....απο οτι ειχα διαβασει στο ιντερνετ γιατι με μπερδευε ελεγε οταν συμπληρωσουμε τις 36 μπαινουμε...μαγνησιο παιρνεις?για την πιεση και τις σουβλιες ειχα ρωτησει το γιατρο και μου ειχε πει οτι ειναι απο τη  πιεση απο το κεφαλακι του μωρου...παρε καλου κακου ενα τηλεφωνο να σε συμβουλεψει!προσπαθησε να ξεκουραστεις και ελπιζω να εισαι καλα!

Το μαγνήσιο το σταμάτησα χθες προχθές γιατί μου χε πει ο γιατρός στην 35 να το σταματήσω.. 

Μίλησα με τον γιατρό και είπε να μην ανησυχώ.. 

Σε ευχαριστώ!!

@Madi85 υπομονή και όλα καλά θα πάνε και σύντομα θα τον έχετε σπίτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Το μαγνήσιο το σταμάτησα χθες προχθές γιατί μου χε πει ο γιατρός στην 35 να το σταματήσω.. 

Μίλησα με τον γιατρό και είπε να μην ανησυχώ.. 

Σε ευχαριστώ!!

@Madi85 υπομονή και όλα καλά θα πάνε και σύντομα θα τον έχετε σπίτι!!!!

Εγω απο χθες το σταματησα τελικα αν και την τελευταια βδομαδα ειχα και εχω τετοια πονακια παρολο που το επαιρνα(βεβαια δεν ημουν και καλα οποτε καποια δεν τα πηρα)υπομονη τωρα και βλεπουμε!αφου σου ειπε και ο γιατρος να μην ανησυχεις ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγω απο χθες το σταματησα τελικα αν και την τελευταια βδομαδα ειχα και εχω τετοια πονακια παρολο που το επαιρνα(βεβαια δεν ημουν και καλα οποτε καποια δεν τα πηρα)υπομονη τωρα και βλεπουμε!αφου σου ειπε και ο γιατρος να μην ανησυχεις ολα καλα!!!

Ναι είναι φυσιολογικά.. σε λίγο καιρό θα γεννήσουμε και αυτά θα είναι παρελθόν.. θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 πόσο θα σου λείπει ο μπέμπης σας!! Υπομονή!! Σύντομα θα τον έχεις αγκαλιά σου σπίτι σας. 

@irened91 τέλεια πάει και το μωρό σου. Απ'ότι φαίνεται τα δικά μας περνούν καλά μέσα στη μήτρα... Χαχα!!! 

Εγώ κορίτσια, σήμερα δεν μπορώ να σταθώ από πόνους περιόδου. Και μέσης. Αλλά καμία σύσπαση. Οπότε περιμένω.... Όποτε θέλει να βγει το μωρό μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy αντεχονται οι πονοι??εγω προχθες ξυπνησα απο πονους περιοδου και εδω και μια βδομαδα με ενοχλει παλι και η μεση!φανταζομαι συνεχιζεις περπατημα ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy αντεχονται οι πονοι??εγω προχθες ξυπνησα απο πονους περιοδου και εδω και μια βδομαδα με ενοχλει παλι και η μεση!φανταζομαι συνεχιζεις περπατημα ε??

Ναι, αλλά όχι 2ωρο. Κάνω το πάρα πολύ μία ώρα τη μέρα. Όμως κάνω όλες μου τις ασκήσεις και με τη μπάλα και όρθια και στο πάτωμα. Προσπαθώ!! Ο πόνος είναι πάρα πολύ έντονος σήμερα. Έχω ξυπνήσει κι εγώ από πόνους περιόδου αρκετές φορές στην εγκυμοσύνη αλλά σήμερα είναι πιο έντονοι. Και η μικρή συνεχίζει κανονικά να με σπρώχνει από κάτω. Χαχαχα!!! Μα ψάχνει να βρει την έξοδο;;; Εκεί ειναι!! Ναι!!! Αλλά την εμποδίζει ο τράχηλος... Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ναι, αλλά όχι 2ωρο. Κάνω το πάρα πολύ μία ώρα τη μέρα. Όμως κάνω όλες μου τις ασκήσεις και με τη μπάλα και όρθια και στο πάτωμα. Προσπαθώ!! Ο πόνος είναι πάρα πολύ έντονος σήμερα. Έχω ξυπνήσει κι εγώ από πόνους περιόδου αρκετές φορές στην εγκυμοσύνη αλλά σήμερα είναι πιο έντονοι. Και η μικρή συνεχίζει κανονικά να με σπρώχνει από κάτω. Χαχαχα!!! Μα ψάχνει να βρει την έξοδο;;; Εκεί ειναι!! Ναι!!! Αλλά την εμποδίζει ο τράχηλος... Χαχα! 

Καλα αμα μου ελεγες ακομα 2ωρο θα με εστελνες!!!χαχαχαχα 

Θα την βρει και την εξοδο θελει να κανει εντυπωσιακη εξοδο μου φαινεται!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σας! Κουράστηκα πολύ στην κλινική, σήμερα άντε να κοιμήθηκα κανα 2ωρο που τον έβλεπε η παιδίατρος και έκανε εξετάσεις. Είναι όλα καλά προς το παρόν και ένα ραγίσματακι που κάναμε στην κλείδα κοντεύει να επουλωθεί. Ανυπομονώ να πάμε αύριο σπίτι να προσπαθήσουμε να μπούμε σε ένα προγραμμα όσο γίνεται! 

@Madi85 λιγη μόνο υπομονή και με τις οδηγίες των γιατρών θα έχετε το μικρό σας πρίγκιπα στην αγκαλιά σας σε λίγο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας είπαν πως θα πρέπει να μείνει 7-10 ημέρες είτε βρουν λοίμωξη είτε όχι. 

@stasa199 εννοώ για την περίπτωση που υπάρχει λόγος για καισαρική που μπορεί το μωράκι να μην είναι έτοιμο. 

@Angelmammy χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου που κάνεις ασκήσεις με την κοιλιά τούρλα!!! Εγώ δυσκολεύουν να πάρω ανάσα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Μας είπαν πως θα πρέπει να μείνει 7-10 ημέρες είτε βρουν λοίμωξη είτε όχι. 

@stasa199 εννοώ για την περίπτωση που υπάρχει λόγος για καισαρική που μπορεί το μωράκι να μην είναι έτοιμο. 

@Angelmammy χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου που κάνεις ασκήσεις με την κοιλιά τούρλα!!! Εγώ δυσκολεύουν να πάρω ανάσα

 

Κοπέλα μου με το καλό να περάσουν οι μέρες σαν το νερό και να μην το καταλάβεις. Υπομονή και θα τον πάρετε τον πασακο σας σπίτι. Όλα θα περάσουν!! Κι εγώ συμφωνώ μ' αυτό που λες, συναντώ γνωστούς αυτές τις μέρες και λένε άντε πότε θα γεννήσεις και να βγει τώρα το Πάσχα κλπ και λέω παιδιά με συγχωρείτε. Μπορεί να κάτσει μέχρι το τέλος; Δε βιαζόμαστε, όσο κάτσει κέρδος γι αυτήν θα είναι!! 

@Valfrag Χαχαχαχα γέλασα πολύ με τον μικρό σου!! Τέτοια θα μας κάνουν τα σκατιαρικα από δω και πέρα!!! ???

@Narcissa Καλά κάνεις ξεκουρασου κι εσύ το χρειάζεσαι!! Περαστικά κιόλας και υπομονή θα γίνουν όλα σιγά σιγά!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa υπομομη θα βρειτε ρυθμους!!ολοτε εχεις ευκαιρια να κοιμασαι για αντεχεις!αντε να περασει και το ραγισματακι να ειστε καλα!!πως το καταλαβαν?τι τραβανε και αυτα τα μικρακια ρε παιδι μου ομως...

@Madi85 εγω το ειπα γιατι ελεγα πως δεν μπορω και αντε να ερθει η μπεμπα να ηρεμισει το στομαχι μου αλλα μετα το σκεφτομαι καλα και λεω θελει ακομα δεν ειναι ετοιμη και θα περιμενω!οπως ειπε και η @irened91 να κατσει οσο μπορει!

αντε να περασουν γρηγορα οι μερες να πατε στο σπιτακι σας να βρειτε τους ρυθμους σας!μπορεις να πηγαινεις οποτε θες στο μωρακι σου?εσυ πως εισαι πονας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αργά ή γρήγορα θα βγουν. Δ θα μείνουν κ μια ζωή μέσα. Σε ένα μήνα πάνω κατω θα έχουμε γεννήσει όλες. 

Πήγαμε κ μεις στο γιατρό όλα καλα. Είναι ψηλά μ λέει ακόμη άλλα στη μαιευτική τπτ δ είναι δεδομένο. Εξακολουθώ να προσέχω όσο μπορώ να περάσουν αυτές οι μέρες που έχουν υποχρεώσεις. Οπότε θέλουν ας βγουν αρκεί αν είναι έτοιμα.

@Madi85 δύσκολες οι μέρες χωρίς τ μωράκι σας. Το καλό είναι ότι δ έχει κάτι σοβαρό.

@Narcissa δ έχεις τη δυνατότητα να τ παίρνουν κάποιες ώρες τ μωρο για να ξεκουράζεσαι; Αύριο πάτε σπίτι σας θα είσαι στο χώρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου τώρα διάβασα ότι είχες γεννήσει κι εσύ την ίδια μέρα με εμένα!!! Να σου ζήσει ο κούκλος σου!!! Πάντα γερός, ευτυχισμένος και καλότυχος να είναι!!! Αχ τι όμορφα νέα!!! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά και γεννήσεις φυσιολογικά κι ας σε παιδεψε λίγο... Όπως άκουσα πολλεεες φορές στο μαιευτήριο, τα αγόρια παιδεύουν πριν γεννηθούν, αλλά χαλάλι τους!!!! Πώς είσαι τώρα;;; Από πόνους κλπ εννοώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δε φύγαμε τελικά σήμερα, ο μπέμπης εμφάνισε 12 ικτερο, που το απόγευμα πήγε 14,5 και μολις τον έβαλαν για φωτοθεραπεία. Ξέρω ότι είναι πολύ συνηθισμένο και δεν είναι επικίνδυνο αλλά έχω στεναχωρηθεί πάρα πάρα πολύ. Θα μου τον φέρνουν κάθε 2 ώρες να τον θηλασω, αλλά φοβάμαι μη χρειαστεί να μείνει παραπάνω μέρες... 3 μέρες ήμασταν αγκαλίτσα... πως θα νιώθει στη θεραπεία χωρίς τη μαμά του... είμαι υπερβολική το ξέρω αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να κάνω άσχημες σκέψεις...

@stasa199 το ραγισματάκι το είδε ο ορθοπεδικός. Τα παίρνουν κάθε μέρα κάποιες ώρες και τα βλέπουν διάφοροι γιατροί, τους κάνουν εξετάσεις, τα ζυγίζουν και τα κάνουν μπανάκι.

@Diwni ναι μπορείς όποτε θες να ζητήσεις να το πάρουν να ξεκουραστείς. Μπορεί να ήμουν κομμάτια αλλά δεν ήθελα... 

@Madi85 σ’ευχαριστω πολύ για τις ευχές σου! ? Από πόνους, εξακολουθούν να με τραβάνε αρκετά τα ράμματα. Και έχω την αίσθηση «βάρους» από κάτω, όποτε παραμένω αρκετά δυσκίνητη. Εσυ; Σήμερα σοκαρίστηκα με την αλλαγή στο στήθος μου. Έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί! Ενοχλητικό μεν, απαραίτητο δε για τα μωράκια μας, όποτε δεν παραπονιέμαι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα! Δε φύγαμε τελικά σήμερα, ο μπέμπης εμφάνισε 12 ικτερο, που το απόγευμα πήγε 14,5 και μολις τον έβαλαν για φωτοθεραπεία. Ξέρω ότι είναι πολύ συνηθισμένο και δεν είναι επικίνδυνο αλλά έχω στεναχωρηθεί πάρα πάρα πολύ. Θα μου τον φέρνουν κάθε 2 ώρες να τον θηλασω, αλλά φοβάμαι μη χρειαστεί να μείνει παραπάνω μέρες... 3 μέρες ήμασταν αγκαλίτσα... πως θα νιώθει στη θεραπεία χωρίς τη μαμά του... είμαι υπερβολική το ξέρω αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να κάνω άσχημες σκέψεις...

@stasa199 το ραγισματάκι το είδε ο ορθοπεδικός. Τα παίρνουν κάθε μέρα κάποιες ώρες και τα βλέπουν διάφοροι γιατροί, τους κάνουν εξετάσεις, τα ζυγίζουν και τα κάνουν μπανάκι.

@Diwni ναι μπορείς όποτε θες να ζητήσεις να το πάρουν να ξεκουραστείς. Μπορεί να ήμουν κομμάτια αλλά δεν ήθελα... 

@Madi85 σ’ευχαριστω πολύ για τις ευχές σου! ? Από πόνους, εξακολουθούν να με τραβάνε αρκετά τα ράμματα. Και έχω την αίσθηση «βάρους» από κάτω, όποτε παραμένω αρκετά δυσκίνητη. Εσυ; Σήμερα σοκαρίστηκα με την αλλαγή στο στήθος μου. Έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί! Ενοχλητικό μεν, απαραίτητο δε για τα μωράκια μας, όποτε δεν παραπονιέμαι.

 

@Narcissa ειναι πολυ συνηθισμενο να εμφανισουν ικτερο οπως λες...υπομονη και μακαρι να φυγετε συντομα!νομιζω πως ο θηλασμος τα βοηθαει παντως!ποσο επρπε να εχει??δεν εχω ιδεα..εσυ δεν μπορεις να πας εκει που ειναι??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissaδεν υπάρχει αυτό τ πρήξιμο κ ο πόνος στο στήθος. 3 μερες κρατάει οπότε υπομονή. Κ μένα ανέβασε ικτερο άλλα δ μπήκε λάμπα. Έκλαιγα κ μόνο αρην ιδεα να φύγω χωρίς τ μωρο μου. Εντελώς φιλικά ζητά να τ δώσουν κ ξένο. Εμένα μόλις είδαν ότι ανεβάζει με δικιά μ υπογραφή Αφού θηλάζε της έδιναν κ λίγο ξένο. Εται τ κρατήσαμε σταθερό κ δ μπήκε λάμπα. Σπίτι μας συνεχίσαμε αποκλειστικό θηλασμο. 2 γεύματα της έδωσαν όλα κ όλα αλλά βοήθησε πάρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα! Δε φύγαμε τελικά σήμερα, ο μπέμπης εμφάνισε 12 ικτερο, που το απόγευμα πήγε 14,5 και μολις τον έβαλαν για φωτοθεραπεία. Ξέρω ότι είναι πολύ συνηθισμένο και δεν είναι επικίνδυνο αλλά έχω στεναχωρηθεί πάρα πάρα πολύ. Θα μου τον φέρνουν κάθε 2 ώρες να τον θηλασω, αλλά φοβάμαι μη χρειαστεί να μείνει παραπάνω μέρες... 3 μέρες ήμασταν αγκαλίτσα... πως θα νιώθει στη θεραπεία χωρίς τη μαμά του... είμαι υπερβολική το ξέρω αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να κάνω άσχημες σκέψεις...

@stasa199 το ραγισματάκι το είδε ο ορθοπεδικός. Τα παίρνουν κάθε μέρα κάποιες ώρες και τα βλέπουν διάφοροι γιατροί, τους κάνουν εξετάσεις, τα ζυγίζουν και τα κάνουν μπανάκι.

@Diwni ναι μπορείς όποτε θες να ζητήσεις να το πάρουν να ξεκουραστείς. Μπορεί να ήμουν κομμάτια αλλά δεν ήθελα... 

@Madi85 σ’ευχαριστω πολύ για τις ευχές σου! ? Από πόνους, εξακολουθούν να με τραβάνε αρκετά τα ράμματα. Και έχω την αίσθηση «βάρους» από κάτω, όποτε παραμένω αρκετά δυσκίνητη. Εσυ; Σήμερα σοκαρίστηκα με την αλλαγή στο στήθος μου. Έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί! Ενοχλητικό μεν, απαραίτητο δε για τα μωράκια μας, όποτε δεν παραπονιέμαι.

 

Υπομονή θα ναι καλά το μωράκι σου αφού θα στο φέρνουν κιόλας. Να το Θηλάζεις όσο πιο συχνά γίνεται γιατί με τα ούρα τους φεύγει ο ίκτερος!! Αυτό μας είπε η μαία μας που το έκανε στην κόρη της όταν ήταν μωρό και την είχε και σε λάμπα παράλληλα. Κάηκα αν διπλασιάζεται το στήθος μετα τη γέννα λόγω θηλασμού. Που θα πάει το δικό μου πια??  ??? 

Κορίτσια μου να ευχηθώ σε όλες σας καλή Ανάσταση να έχετε με υγεία, αγάπη κι ευτυχία!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας και να είμαστε γερές να τα χαρούμε!! Και πάλι καλό Πάσχα να έχουμε και καλό σούβλισμα δώστε του να καταλάβει!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο με το στηθος θα εχω και εγω θεμα!!!!εχω παρει 2 σουτιεν θηλασμου στο νουμερο μου και 2 ενα νουμερο μαγαλυτερο!

@Diwni εγω ηξερα για το μητρικο οτι τα βοηθαει πιο πολυ..ετσι μου ειχαν πει..μηπως τα αγορακια ειναι πιο ευαισθητα?γιατι και αυτο μου το εχουν πει αλλα εγω νομιζα πως ολα τα μωρακια κανουν ικτερο..

@irened91 καλη Ανασταση σε εσενα και στην οικογενεια σου!!!!με το καλο ολα τα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199Όχι δ κάνουν όλα τα μωράκια ικτερο. Βοηθάει γενικότερα τ γάλα. Με τ θηλασμο όμως συνήθως κουράζονται κ δ πίνουν συγκεκριμένα μλ. Ο ικτερος η αλλιώς χολυρεθρυνη αποβάλλεται μέσα από τα ούρα. Είναι σύνηθες μεν στα μωράκια άλλα δ τ παθαίνουν  όλα. Βοηθάνε τα υγρά άλλα τ μωρά πίνουν μόνο γαλατακι. Όσο πιο πολυ πίνουν τόσο πιο πολλά τσισα κάνουν κ τ αποβάλλουν. Είχα τις αμφιβολίες μ  κ τρελο αγχος μήπως συνηθίσει στο μπουκάλι κτλ αλλά καμία σχεση. Ήπιε 2 φορές αφού θηλάσε τ κρατήσαμε σταθερό οπότε βγήκαμε κανονικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου υπομονή. Είναι σπαστικό αλλά πολύ συνηθισμένο! Όλα καλά! 

Κι εγώ απ' όσο έχω ακούσει όπως είπε και η @Diwni βοηθά το ξένο γάλα καθώς πίνουν συγκεκριμένα ml και έχουν πιο πολλά υγρά.

Αχ κορίτσια μου τι φοβία Μ έχει πιασει μη γεννήσω νωρίτερα! Αυτές οι συσπάσεις φταίνε που ώρες ώρες συνοδεύονται και από πονακια, γενικά νιώθω την κοιλιά μου πολύ βαριά και μυ ασκεί πίεση. Υπομονή ως την Τρίτη που θα δούμε πάλι και τράχηλο. 

@irened91 Καλή Ανάσταση να έχουμε!! Καλά να περάσουμε και με το καλό όλα τα μωράκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μην ανυσηχεις κοριτσι μου οταν ειναι ετοιμο το μωρακι σου θα ερθει!τωρα μπαινεις και εσυ νομιζω στο μηνα σου ετσι δεν ειναι?

Εγω κοριτσια νιωθω καπως βαρια την κοιλιτσα μου και μπορει να με ποναει οταν παω να σηκωθω απο το κρεβατι...μαλλον πρεπει να προσεχω λιγο περισσοτερο πως σηκωνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ναι τη Δευτέρα! Αχ αυτή η κοιλιά κ εγώ το νιώθω αυτό θέλει αργές κινήσεις!  Είναι και πολύ πεταχτή δεν έχει ανοίξει καθόλου στο πλάι, από μπροστά αν με δεις δεν φαίνεται και μόλις γυρνω στο πλάι μια πεταχτή τεράστια κοιλιά, πως να κρατηθεί στο ύψος της κ αυτή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@stasa199 ναι τη Δευτέρα! Αχ αυτή η κοιλιά κ εγώ το νιώθω αυτό θέλει αργές κινήσεις!  Είναι και πολύ πεταχτή δεν έχει ανοίξει καθόλου στο πλάι, από μπροστά αν με δεις δεν φαίνεται και μόλις γυρνω στο πλάι μια πεταχτή τεράστια κοιλιά, πως να κρατηθεί στο ύψος της κ αυτή! 

Και εμενα ετσι ειναι μωρε!!!!ποσο πιο αργα να σηκωθω,??χαχαχαχα αχ προσπαθω να μην την πιεζω αλλα ολο και με πιανει!υπομονη...λιγο μας εμεινε!εγω την κυριακη μπαινω στο μηνα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...