Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κορίτσια μου άσχετο έχετε αγοράσει η θα αγοράσετε μπιμπερο? Σκέφτομαι να πάρω 2 να υπάρχουν, μου πρότειναν τα Dr Brown's. Αχρειαστα να είναι αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί ξένο γαλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου άσχετο έχετε αγοράσει η θα αγοράσετε μπιμπερο? Σκέφτομαι να πάρω 2 να υπάρχουν, μου πρότειναν τα Dr Brown's. Αχρειαστα να είναι αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί ξένο γαλα! 

Εγω εχω παρει γιατι λεω και απο την αρχη να μη χρειαστει θα χρειαστει μετα!!!αυτα πηρα και εγω 2 μικρα και 2 μεγαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου άσχετο έχετε αγοράσει η θα αγοράσετε μπιμπερο? Σκέφτομαι να πάρω 2 να υπάρχουν, μου πρότειναν τα Dr Brown's. Αχρειαστα να είναι αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί ξένο γαλα! 

Μια απ τα ιδια. Πηρα 2 τετοια να υπαρχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Πήγαμε το πρωί στον γιατρό 3345 πήγε η μπουμπού μας!! Είδε και τον τράχηλο και είπε οτι ειναι μια χαρά. Τώρα λέει οποία μέρα και να βγει είμαστε έτοιμοι. Δεν είπε κάτι παραπάνω. Την άλλη βδομάδα θα κάνουμε κι εμείς καρδιοτοκογράφο εφόσον δεν προκύψει κάτι ενδιάμεσα βέβαια και συνεχίζουμε ακάθεκτοι!! ??

@stasa199 Εγώ πήρα απ την αρχή 2 μικρά και 2 μεγάλα της nuk σε περίπτωση που χρειαστούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου άσχετο έχετε αγοράσει η θα αγοράσετε μπιμπερο? Σκέφτομαι να πάρω 2 να υπάρχουν, μου πρότειναν τα Dr Brown's. Αχρειαστα να είναι αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί ξένο γαλα! 

Και εγω αυτα πηρα και τα εχει καταβολευτει ο μπεμπακος..μονο με αυτα τρωει..της nuk βαζει τη γλωσσα και τα πεταει εξω..επισης κοριτσια παρτε αποστειρωμενες γαζες και ορο για τις τσιμπλιτσες ..και αποφρακτηρα μυτης..εγω του κανω καθε βραδυ τη μυτουλα γιατι εχει ακομα βλεννη και ρουθουνιζει λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 μια χαρα η μικρη σας!!!μαζι θα κανουμε λογικα καρδιοτοκογραφο!!εμεις θα παμε λογικα κυριακη 5 μαιου!

Εμας μας ειπε να ξανα παμε 6 μαιου τωρα και μετα καθε εβδομαδα μεχρι να γεννησουμε!επισης μας ειπε πως χθες ηταν η τελευταια φορα που πληρωναμε μετα στη γεννα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Και εγω αυτα πηρα και τα εχει καταβολευτει ο μπεμπακος..μονο με αυτα τρωει..της nuk βαζει τη γλωσσα και τα πεταει εξω..επισης κοριτσια παρτε αποστειρωμενες γαζες και ορο για τις τσιμπλιτσες ..και αποφρακτηρα μυτης..εγω του κανω καθε βραδυ τη μυτουλα γιατι εχει ακομα βλεννη και ρουθουνιζει λιγο!

Αχ αλλο θεμα και ο αποφρακτηρας....ποιον πηρες???ειχα παρει ενα σετ ψαλιδακι της dr brown's και ειχε μεσα αλλα δεν ξερω αν θα κανει....επισης μου φαινεται και αυτο δυσκολο....!!!!εχουν τοσο μικρη μυτουλα μωρεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

@irened91 μια χαρα η μικρη σας!!!μαζι θα κανουμε λογικα καρδιοτοκογραφο!!εμεις θα παμε λογικα κυριακη 5 μαιου!

Εμας μας ειπε να ξανα παμε 6 μαιου τωρα και μετα καθε εβδομαδα μεχρι να γεννησουμε!επισης μας ειπε πως χθες ηταν η τελευταια φορα που πληρωναμε μετα στη γεννα..

 

Αυτό κι εγώ το είχα απορία είναι η αλήθεια για σήμερα που πέρασε μόνο μια βδομάδα και αντί για 40 που μας παίρνει στο ραντεβού μας πήρε 30...?? Είχαμε μια ελπίδα ότι δε θα πληρώνουμε κάθε εβδομάδα αλλά μπα τελικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Αχ αλλο θεμα και ο αποφρακτηρας....ποιον πηρες???ειχα παρει ενα σετ ψαλιδακι της dr brown's και ειχε μεσα αλλα δεν ξερω αν θα κανει....επισης μου φαινεται και αυτο δυσκολο....!!!!εχουν τοσο μικρη μυτουλα μωρεεε

Και εγω ετσι νομιζα αλλα ειναι πολυ ευκολο!!πηρα αποφρακτηρα otrisalin και ανταλλακτικα πολυ ευκολη χρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 @vayaki @Valfrag τέλεια θα στείλω τον άντρα μου σήμερα κιόλας ! Καλύτερα να είμαστε προετοιμασμένες! 

@Valfrag εσύ που τα ξέρεις τώρα χρειαζόμαστε και καθαρό οινόπνευμα και γαζουλες για τον αφαλό ε? Κάπου το διάβασα! 

@irened91 μπράβο η μπέμπα σας! Κορακλα!! Άντε οπότε δεν υπάρχει άγχος από δω και πέρα αφού οπότε κ να γεννήσεις είναι οκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αυτό κι εγώ το είχα απορία είναι η αλήθεια για σήμερα που πέρασε μόνο μια βδομάδα και αντί για 40 που μας παίρνει στο ραντεβού μας πήρε 30...?? Είχαμε μια ελπίδα ότι δε θα πληρώνουμε κάθε εβδομάδα αλλά μπα τελικά ?

Και εμας 40 μας επαιρνε και καποια στιγμη που ειχαμε παει στην αρχη 2 βδομαδες συνεχομενες μας πηρε τη μια φορα μονο επισκεψη..η αληθεια ειναι πως μας εντυπωσιασε!!!!μας εκοψε και 100 ευρω ακομα απο την τιμη της γεννας χωρις να του πουμε κατι και μας αφησε με το στομα ανοιχτο!που να του λεγαμε να μας κανει και καλυτερη τιμη!!χαχαχαχαχα μηπως την επομενη φορα δε σας παρει και εσας δεν νομιζω να παιρνει 30 καθε φορα τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Και εγω ετσι νομιζα αλλα ειναι πολυ ευκολο!!πηρα αποφρακτηρα otrisalin και ανταλλακτικα πολυ ευκολη χρηση

Ααα ωραια θα το κοιταξω!!σε ευχαριστω!!!

Και ειμαι εγω που εχω αγχος για τον αφαλο τη μυτουλα και τα νυχια και μου λεει ο αντρας μου οτι σκεφτεται την αλλαγη της πανας και εβαλα τα γελια!!!χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

@marakineos ναι αποστειρωμενες γαζες και καθ οινοπνευμα..αν πεις στο φαρμακειο για αφαλο σ δινουν συγκεκριμενο .

Ααα σοβαρα??εγω πηρα το καθαρο οινοπνευμα απο το σουπερ μαρκετ....δεν ηξερα οτι εχει αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Ααα ωραια θα το κοιταξω!!σε ευχαριστω!!!

Και ειμαι εγω που εχω αγχος για τον αφαλο τη μυτουλα και τα νυχια και μου λεει ο αντρας μου οτι σκεφτεται την αλλαγη της πανας και εβαλα τα γελια!!!χαχαχαχαα

Τα νυχια επειδη για 40 μερες δε μπορεις να τα κανεις με ψαλιδακι γιατι ξεφλουδιζουν παρε βρεφικες λιμες..επισης θελω να σας πω οτι σημερα πηγα να τον αλλαξω και μολις τον επλυνα και τον εβαλα στη πετσετα του εκανε κακα του...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Ααα σοβαρα??εγω πηρα το καθαρο οινοπνευμα απο το σουπερ μαρκετ....δεν ηξερα οτι εχει αλλο!

 

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Τα νυχια επειδη για 40 μερες δε μπορεις να τα κανεις με ψαλιδακι γιατι ξεφλουδιζουν παρε βρεφικες λιμες..επισης θελω να σας πω οτι σημερα πηγα να τον αλλαξω και μολις τον επλυνα και τον εβαλα στη πετσετα του εκανε κακα του...?

Χαχαχα θα ενιωσε ανετα ο γλυκουλης!!!καλα στα αγορακια ειναι και τα τσισα πιο επιφοβα!!!!χαχαχαχα 

Αυτον τον αποφρακτηρα πηρες??

Screenshot_20190425-175102_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ νιώθω αρκετές συσπάσεις και πίεση χαμηλά πολλές φορές και μερικές σουβλιες από κατω.. λέτε να πλησιάζει η ώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Χαχαχα θα ενιωσε ανετα ο γλυκουλης!!!καλα στα αγορακια ειναι και τα τσισα πιο επιφοβα!!!!χαχαχαχα 

Αυτον τον αποφρακτηρα πηρες??

Screenshot_20190425-175102_Chrome.jpg

Ναι ναι αυτον!!!πολυ ευκολη χρηση και δεν τον ενοχλει κ καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag νομίζω το κάνουν συχνά αυτό τα μωράκια! Τους αρέσει στα καθαρά ? @lila80 οι συσπάσεις συνοδεύονται και από πόνο ? Θυμησε μου σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Κορίτσια εγώ νιώθω αρκετές συσπάσεις και πίεση χαμηλά πολλές φορές και μερικές σουβλιες από κατω.. λέτε να πλησιάζει η ώρα;

Τα εχεις ωρα αυτα τα συμπτωματα??μηπως να παρεις το γιατρο σου???νωρις δεν ειναι για να ερθει το ζουζουνι σου??ακομα δεν εχεις μπει στο μηνα σου..

Οταν λες συσπασεις εννοεις αυτο το πετρωμα σε ολη την κοιλια?

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 34 και 6 άρα αύριο μπαίνω στον μήνα μου σωστά; Συσπάσεις braxton έχω αλλά είναι αρκετές ανά μέρα και τις έχω βδομάδες.. δεν είναι οι κανονικές.. απλά τώρα έχω και αρκετή πίεση και σουβλιες που και που.. όσες γεννησατε είχατε το ίδιο όταν πλησίαζε η ώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Είμαι 34 και 6 άρα αύριο μπαίνω στον μήνα μου σωστά; Συσπάσεις braxton έχω αλλά είναι αρκετές ανά μέρα και τις έχω βδομάδες.. δεν είναι οι κανονικές.. απλά τώρα έχω και αρκετή πίεση και σουβλιες που και που.. όσες γεννησατε είχατε το ίδιο όταν πλησίαζε η ώρα;

Νομιζω πως την αλλη παρασκευη μπαινεις στο μηνα σου....απο οτι ειχα διαβασει στο ιντερνετ γιατι με μπερδευε ελεγε οταν συμπληρωσουμε τις 36 μπαινουμε...μαγνησιο παιρνεις?για την πιεση και τις σουβλιες ειχα ρωτησει το γιατρο και μου ειχε πει οτι ειναι απο τη  πιεση απο το κεφαλακι του μωρου...παρε καλου κακου ενα τηλεφωνο να σε συμβουλεψει!προσπαθησε να ξεκουραστεις και ελπιζω να εισαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Σήμερα μπήκα ξανά από προχθές. Βλέπω έχετε γράψει πάρα πολλά! Δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα αλλά σιγά σιγά θα τα καταφέρω... 

Σας ευχαριστώ οοοολες για τις ευχές σας!!! Με το καλό και οι υπόλοιπες να δεχτείτε τα μωράκια σας!!!

Σήμερα ήρθαμε σπίτι μας ο άντρας μου κι εγώ. Ο μπέμπης έμεινε στη ΜΕΝΝ για μερικές ημέρες μέχρι να βγουν κάποιες εξετάσεις και να τον παρακολουθήσουν για λίγο ακόμα. Αρχικά, όπως σας είχα πει, είχε πρόβλημα με το οξυγόνο. Του έδωσαν προληπτικά αντιβίωση. Παρόλα αυτά ανέβασε θερμοκρασία 37,9 και άρχισαν να του κάνουν εξετάσεις για πιθανή λοίμωξη αν και απ'ότι μας είπαν το πιθανότερο είναι να οφείλεται στην αλλαγή περιβάλλοντος και στην αυξημένη θερμοκρασία της θερμοκοιτίδας. Οπότε όλα καλά μάλλον μόνο που μου λείπει πολύ... Μέχρι να βγει θα πηγαίνω κάθε μέρα στο μαιευτήριο να τον βλέπω και να μας ενημερώνουν για την πορεία του. Μας έδωσαν και τηλέφωνο να παίρνουμε αν θέλουμε να ρωτήσουμε πως πάει. Θα βγάζω και γάλα με θηλαστρο και θα το πηγαίνω κάθε φορά να του το δίνουν όταν με το καλό ξεκινήσει να τρώει γιατί μέχρι τώρα του είχαν όρο τον οποίο το πιθανότερο είναι να βγάλουν σήμερα. Όταν βγει από τη ΜΕΝΝ και μείνει για παρακολούθηση, θα μου δώσουν πρόγραμμα να πηγαίνω να τον θηλάζω.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι καταλαβαίνω ότι τώρα στο τέλος έχετε βαρύνει όλες και κάποιες θέλετε να γεννησετε σύντομα. Όμως, περιμένετε μέχρι να είναι έτοιμα τα μωράκια σας. Εμείς τα περνάμε όλα αυτά γιατί παρότι γεννησαμε στις 38+3 εβδομάδες το αναπνευστικό του δεν είχε αναπτυχθεί πλήρως. Ευτυχώς δεν είναι η περίπτωση που μπορεί να του έχει προκαλέσει μόνιμη ευαισθησία σε αυτό. Οπότε περιμένετε. Αξίζει τον "κόπο"....

@Valfrag μου να σε ρωτήσω. Επειδή κι εγώ έχω πάρει καθαρό οινόπνευμα από σούπερ Μάρκετ, ξέρεις εάν είναι εντάξει ή να πάω να πάρω από φαρμακείο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85  ευχομαι να τον παρετε συντομα στο σπιτι!!!!λογικο να σου λειπει το μωρακι σου....μακαρι να σου πουν και αυριο να τον παρεις!!υπομονη και συντομα θα τον εχεις αγκαλιτσα !σου ειπαν περιπου ποσες μερες μπορει να τον κρατησουν?

Εχεις δικιο....και εγω το σκεφτομαι οτι γκρινιαζω αλλα αν δεν ειναι ετοιμο το μωρο πως θα ερθει?

Νομιζω πως δεν πειραζει για το οινοπνευμα αλλα ας μας πουν και οι κοπελες που ξερουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...