Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, 

κάναμε και μεις το doppler σήμερα.

2200 ο μπέμπης μας ! :) 

θα γεννήσω γύρω στις 10 μέρες νωρίτερα από την ΠΗΤ λόγω καισαρικής, εκτός απροόπτου φυσικά.. 

είμαστε στην τελική ευθεία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

κάναμε και μεις το doppler σήμερα.

2200 ο μπέμπης μας ! :) 

θα γεννήσω γύρω στις 10 μέρες νωρίτερα από την ΠΗΤ λόγω καισαρικής, εκτός απροόπτου φυσικά.. 

είμαστε στην τελική ευθεία! 

Πολυυ καλοοος!!!! Αρα γυρω στις 20 Μαιου; Με το καλο να ερθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας εχει παρει κοπλικα υγρα ο γιατρος??μου ειπε την επομενη φορα θα παρει... επισης ο τραχηλος (απο πανω )ηταν 2.1 και την προηγουμενη φορα 3.1....μου ειπε να μη σηκωνω βαρη και λογικα την επομενη φορα θα μου κανει και κοπλικο για να δουμε τι γινεται...αλλα ειπε ειναι φυσιολογικο να μειωνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki Με το καλό τα έπιπλα σας να συμμαζευτείτε κι εσείς τι όμορφα!! 

@Vivi35 Πολύ καλός ο μπέμπης σας μωρέ τι όμορφα!! Τέλη Μαΐου είστε εσείς ε; Μια χαρουλα, με το καλό!! 

@stasa199 Μεγαλώσατε κι εσείς μια χαρά είστε δεν το συζητώ!! ?? Κοίτα οι μαμάδες τα καταλαβαίνουν όλα οπότε λογικά κατάλαβε πως πιεστηκες και γι αυτό έφυγε πιστεύω. Μην τις βλέπεις που δε μιλάνε και τώρα αν είναι ειδικά και πρώτα εγγόνια το βλέπω κι απ τη δικιά μου. Αυτές αγχώνονται πιο πολύ και τα θέλουν όλα στην εντέλεια και εννοείται πως πάντα τα ξέρουν όλα!! Εμένα αγχωνόταν και με πίεζε τόσο πριν βρούμε σπίτι κι οποίο βλέπαμε και δε μ άρεσε καθόταν όλη μέρα κι έψαχνε για σπίτια και μ' έπρηζε και της έλεγα χαλαρωσε λίγο θα βρούμε σπίτι έχουμε τόσους μήνες μπροστά μας μην τρελενεσαι. Κι έλεγε έτσι όπως κανεις δε θα βρείτε και θα μείνετε εδώ κλπ και λέω όχι θα πάω να κλείσω για να μείνω το κάθε τυχαίο σπίτι που δε μ αρέσει να δίνω τόσα λεφτά επειδή εσύ φοβάσαι ότι δε θα βρούμε. Καλά στις επιλογές για προίκες και δε συμμαζεύεται εκεί να δείτε χαμός. Όχι θα πάρεις αυτό η μία όχι δε θα το πάρω επειδή το θες εσύ έλεγα εγώ. Σπίτι μου είναι κι ότι θέλω εγώ θα βάζω, που λύσσα κακιά μ' αυτά τα σεμεδακια. ??? Ότι μ' αρέσει λέω κι ότι διαλέξω εγώ αυτά θα πάρουμε και τέλος. Δεν είχα την πολυτέλεια κορίτσια να είμαι με τον άντρα μου και να πηγαίνουμε μαζί παντού οπότε όλες τις αγορές τις έκανα μαζί με την μαμά και τον μπαμπά μου. Δόξα τω Θεώ βέβαια γεροι να είναι, μπορεί να σκοτωνομασταν σε κάθε αγορά αλλά αν δεν ήταν αυτοί δεν ξερω τι θα κάναμε από άποψη οικονομικού και όσον αφορά το τρέξιμο που ρίξανε και οι δυο. Και μη σας πω τα πρώτα 2 βράδια μακριά απ το σπίτι των γονιών μου και στη σκέψη ρε παιδί μου πως φεύγω απ το σπίτι μου και θα μένω πλέον σε δικό μου με τον άντρα μου, μου δημιούργησε μια μελαγχολία κι έβαλα τα κλάματα. Βέβαια αυτά τα 2 βράδια ήταν μόνο γιατί πάλι έφυγε για δουλειά ο άντρας μου οπότε γύρισα ξανά στο πατρικό μου μέχρι να έρθει για να μην είμαι μόνη μου. ?? Θα είναι απλά όλα τόσο καινούργια για μένα και δεν ξερω πως θα συνηθίσω σε όλα αυτά. Όσον αφορά τον τράχηλο πάντως δεν μου έχει κάνει καμία μέτρηση, ούτε υγρά έχει πάρει. Λογικά στο επόμενο ραντεβού που έχουμε στις 18 Απριλίου θα ξεκινήσουμε και απ' αυτά. Σε άλλα νέα από αύριο ξεκινάω την προσεγμένη διατροφή με τη διατροφολόγο που συνεργάζεται ο γιατρός μου για να μην ξεφύγω κι άλλο στα κιλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 καλα ολες για γελια ειμαστε!!!χαχαχαχαχα αχ λετε να γινουμε και εμεις ετσι????χαχαχαχαχα ολο το σκεφτομαι και γελαω!μωρε απο τη μια τις καταλαβαινω ολες τις μανουλες αλλα και ολες εμας τις εγκυουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni ναιιι πολύ χαίρομαι που είναι όλα έτοιμα, κάθομαι και τα χαζεύω και ο άντρας μου με κοροιδεύει ? Κι εγώ έψαχνα γυναίκα για καθάρισμα. Δοκίμασα 3 και δεν έμεινα ευχαριστημένη. Τώρα κανόνισα να έρθει την Τετάρτη μια από douleutaras.gr. Εγώ τη θέλω για κάθε εβδομάδα και μου βγήκε πολύ οικονομική, ελπίζω να είναι και καλή αυτή που θα μου στείλουν.

@stasa199 σούπερ η μπέμπα σου! Είχαμε κι εμείς γιατρό σήμερα, πήραμε σχεδόν 200γρ. την τελευταία εβδομάδα και κοντεύουμε τα 3 κιλάκια! Στο καρδιοτοκογράφημα όλα καλά και τον βλέπει να έρχεται σε μια με δυο εβδομάδες μου είπε. Έχω αρχίσει να ανυπομονώ! Κολπικά υγρά μου είπε θα εξετάσουμε στο μαιευτήριο. Γενικά εξετάσεις τέλος απ'ότι κατάλαβα, μόνο καρδιοτοκογράφημα θα κάνω κάθε Παρασκευή.

@Vivi35 με το καλό ο μπέμπης σας! Πόσο χαίρομαι που όλα τα μωράκια μας μεγαλώνουν καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εμεις μαλλον μαζι θα τα χαζευουμε!!εχει αρχισει απο τωρα ο αντρας μουκαι πως θα κανει οταν κανει μπανιο οταν ξυπναει και τετοια!!!χαχαχαχαα Αχ αντε με το καλο  να ερθει!να λεμε πως περναμε τη μερα μας μετα!!!εσεις οι πρωτες να μας ενημερωσετε!!!!!

@Diwni ψαχνεις γυναικα για το σπιτι??αν θελετε εχω στα υποψιν για θεσσαλονικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 μια χαρά ο μπέμπης!!! Τι ωραία που μεγαλώνουν τα μωράκια μας!!! Εμένα μου έκανε καλλιέργεια κολπικού υγρού. Βέβαια με προβληματίζει λίγο που και την άλλη εβδομάδα που θα με δει θα πάω στο ιατρείο και δεν με έχει ξεκινήσει καρδιοτοκογραφο... Δεν τον ρώτησα κι εγώ γιατί λέω κάτι θα ξέρει, αλλά το σκέφτομαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 γιατι κανουμε την καλλιεργεια κολπικου υγρου??και εμενα στο ιατρειο του θα με ξανα δει στις 24 του μηνα..δεν μου ειπε κατι για καρδιοτοκογραφο..θα τον ρωτησω την επομενη φορα..δεν υπαρχει περιπτωση να το κανουν στο ιατρειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια! Είχαμε κ μεις γιατρό σήμερα. 35+5 Η μπέμπα 2470. Όλα καλα κάναμε καρδιοτοκογραφο. Τώρα σε 10 μέρες πάλι τέλος δηλαδή ρης αλλης βδομάδας. Τότε θα κ γράψει κ καλλιέργεια κ γενικές αίματος.

@Narcissa να τ κάνεις κορίτσι μ τα μποτε σου. Ν είσαι έτοιμη. Κ γω έκλεισα να κάνω μια φυτική στα μαλλιά κ να τα κόψω λίγο. Μετά νύχια μια περιποίηση ίσα ίσα. Φρύδια κτλ. Κάνε τα τώρα γτ μετά δ ξερεις ποτέ θα βρεις χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 για να μην πάρει κανένα μικρόβιο τ μωρο κατά την έξοδό από τον κόλπο. Αν βρεθεί μικρόβιο παίρνεις αντιβίωση κ είσαι κομπλέ. Εμένα στο ιατρείο του μου κάνει κ καρδιοτοκογραφο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni σε ευχαριστω για την απαντηση!νομιζα πως αν ηταν κατι θα φαινοταν στην καλλιεργεια ουρων....

Αχ και εγω θελω κουρεμα και θα παω αρχες μαιου για να ειναι καπως φρεσκα!!!ελεγα να κανω και μια βαφη...γενικα δεν τα βαφω αλλα εχω βγαλει αρκετα λευκα και ειπα να μη με δει ετσι η μπεμπα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε @stasa199 κι εγώ αυτό σκέφτηκα... Να φτιάξω φρύδια, νύχια, μαλλιά κτλ. να μη με δει έτσι ο μπέμπης! Εντάξει δεν είμαι τρελή όλα καλά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa @stasa199 Όχι κορίτσια πολύ καλα θα κάνετε. Μετά τη γέννα θα σας πιάσει μια κρίση να επανέλθετε όσο πιο γρήγορα γίνεται οπότε κάνετε τα από πριν. Να είστε έτοιμες από αυτά τουλάχιστον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Έχετε γράψει τοοοοσα πολλά που δε σας προλαβαίνω! 

Κορίτσια, μεγάλωσαν τα μωράκια σας!! Μπράβο! Με το καλό όλες. Δε σας αναφέρω μια μια αλλά διάβασα όλα σας τα ποστ.

Κι εμείς Τετάρτη έχουμε γιατρό, να δούμε πόσο έχει μεγαλώσει η μικρή μας και θα κάνουμε και καρδιοτοκογράφο. 

Ούτε εμένα μου έχει μετρήσει τραχηλο ακόμα. Λογικά τώρα θα ξεκινήσει. @Madi85 δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχούμε. Θα μας βάλουν στον καρδιοτοκογράφο σύντομα και όλα καλά. 

Εγώ τις τελευταίες ημέρες δεν είμαι και πολύ καλά. Δεν είμαι άσχημα αλλά νιώθω απίστευτη πίεση στο στομάχι και στην κοιλιά μου, νυστάζω συνέχεια, μια δουλειά πάω να κάνω και μετά είμαι εκτός κάνα 2ωρο και έχω και λίγα πονάκια. Γενικά νιώθω πολύ περίεργα. Αρκετές φορές νιώθω και λίγο πόνο όταν η μικρή κουνιέται κι έτσι νομίζω ότι κι αυτή δυσκολεύεται εκεί μέσα. Καλά... για να μη μιλήσω για την κύστη μου. Που εκεί που κάθομαι, και έχω πάει τουαλέτα 2' πριν, με πιάνει ένας πόνος... άλλο πράγμα. Και τρέχω στην τουαλέτα και βγάζω 3 σταγόνες! 

Να είναι γερά τα μωράκια μας και όλα θα τα ξεχάσουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy σε καταλαβαινω!!!!και εγω το παθαινω αυτο και με την κουραση και την τουαλετα!!!!!!!εχθες δεν κοιμηθηκα καθολου καλα και σημερα ολη μετα κατι εκανα με διαλειμματα αλλα δεν κοιμηθηκα οποτε θα ξεραθω τωρα πιστευω!!!!

Καλα δεν σας ειπα το αλλο!μας ειπε ο γιατρος οτι η μπεμπα και τα ποδια της τα ειχε κοντα στο κεφαλι!και του λεω καλα δεν ειναι εδω?(και εδειξα το πρωην στομαχι μου!!!)και μου λεει εκει ειναι ο πωπος της!και του λεω θα ισιωσει???πως θα βγει???και μου ειπε ξερει τι κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Αχ βρε @stasa199 κι εγώ αυτό σκέφτηκα... Να φτιάξω φρύδια, νύχια, μαλλιά κτλ. να μη με δει έτσι ο μπέμπης! Εντάξει δεν είμαι τρελή όλα καλά ???

Νομιζω οπως λεει και η @Diwni καλο θα μας κανει!!!γιατι μετα ουτε για μπανιο δεν θα μπορουμε να παμε με ηρεμια!!!!ας κανουμε κατι απο τωρα τουλαχιστον να εχουμε νιωσει καλα!!!!!εγω εχω αρχισει και νιωθω σαν μπαλα!εχω αρχισει να ψιλο πριζομαι κιολας λιγο προσωπο χερια ποδια και θελω να νιωσω πιο ωραια!!!!μαλλια και νυχια θελω εγω !αλλα θα κανω μονο πεντικιουρ γιατι ξερω  οτι ή τα χερια ή τα ποδια τα θελουν καθαρα...οποτε θα κανω ποδαρακια μετα τις 15 για να ειναι κομπλε!!!

Γενικα νομιζω πως αξιζει να κανουμε οτι μας κανει να νιωθουμε ωραια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy σε καταλαβαινω!!!!και εγω το παθαινω αυτο και με την κουραση και την τουαλετα!!!!!!!εχθες δεν κοιμηθηκα καθολου καλα και σημερα ολη μετα κατι εκανα με διαλειμματα αλλα δεν κοιμηθηκα οποτε θα ξεραθω τωρα πιστευω!!!!

Καλα δεν σας ειπα το αλλο!μας ειπε ο γιατρος οτι η μπεμπα και τα ποδια της τα ειχε κοντα στο κεφαλι!και του λεω καλα δεν ειναι εδω?(και εδειξα το πρωην στομαχι μου!!!)και μου λεει εκει ειναι ο πωπος της!και του λεω θα ισιωσει???πως θα βγει???και μου ειπε ξερει τι κανει!

Φυσικά και ξέρει τι κάνει η μικρή σου!!! Χαχαχαχα!!! Εγώ θα ρωτήσω την Τετάρτη τι ακριβώς είναι στο πρώην στομάχι μου και με έχει ταράξει. Ποδαράκια ή κωλαρακι;;; Χαχα! 

Σκέψου ότι δεν έχω κουράγιο ούτε εδώ να απαντήσω σε ένα μήνυμά σας. Σας διαβάζω τις τελευταίες ημέρες και γράφω αραιά και που (για τα δικά μου δεδομένα). Νιώθω πολύ περίεργα αλλά σκέφτομαι ότι όπως και να έχει σε 1 μήνα θα την έχω αγκαλιά!!! 1 μήνας έμεινε!!! Και ίσως και λιγότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 κι εμείς την επόμενη φορά θα κάνουμε καλλιέργεια κολπικού υγρού μας είπε ο γιατρός για να αποκλείσουμε μικρόβια ή μύκητες. 

Επισης θα κατέβουμε Αθήνα από αρχές μαϊου μιας που φαίνεται να βιάζεται λιγο ο μικρός. Έχω αρκετές συσπάσεις κι αγχώνομαι κ για το ταξίδι.. Τα πράγματά μας είναι σχεδόν έτοιμα

Εχω κι εγώ τη μανούλα εδώ κ παρόλο που είναι πολύ βολικος άνθρωπος όλο κ κάπου θα διαφωνήσουμε ή θα ανεβάσουμε τόνους. Υπομονή θέλει κορίτσια γιατί ειμαστε κι εμείς λίγο στην τσίτα. Επειδή ήταν παρουσα στο τελευταίο ραντεβού που ο γιατρός πρότεινε ξεκούραση λόγω τραχήλου, έχει γίνει υπερβολική σε σημείο να μου φωνάζει ακόμα κ για την παραμικρή κίνηση που κάνω!!!! Κ την άρπαξα για να συμμορφωθεί κ τώρα το μετάνιωσα... 

Σήμερα πάντως έχω μια γενική ενόχληση στην κοιλιά, σαν να είναι πιασμένη μετά από γυμναστήριο ? Το έριξα στις συσπάσεις αλλά με προβληματίζει κ λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα πολύ το φοβάμαι πως κι εμείς κάτι παρόμοιο θα κάνουμε όταν έρθει η σειρά μας πρώτα ο Θεός!! ???@stasa199 Έχουμε πολύ γέλιο πάντως σαν ομάδα. 

@Angelmammy Θα περάσει ο καιρός και χαμπάρι λίγο έμεινε!! Τι όμορφα!! 

Κορίτσια ετοιμαστείτε, φτιαχτείτε, βάλτε τα καλά σας γιατί έχουμε πρεμιέρα!! Ξεκινάει ένα νέο κεφάλαιο για εμάς, πιστεύω το πιο όμορφο και θα το υποδεχτούμε με όλες τις τιμές!! Όταν με ρώτησε η μαία μου πως φαντάζομαι την ώρα της γέννας της είπα δεν ξέρω. Και η αλήθεια είναι πως όσες φορές έκατσα να το σκεφτώ μόνο δάκρυα μου φέρνει αυτή η στιγμή. Γεμάτα ευτυχία δάκρυα και τίποτε άλλο!! Αύριο (για την ακρίβεια σήμερα αφού είναι περασμένες 12), μπαίνω πλέον στον μήνα μου και δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα πως σε λίγες εβδομάδες θα έχω στην αγκαλιά μου το μωρό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy κι εγώ έχω αυτά που περιγράφεις, εκτός από την κούραση. Είμαι τσίτα όλη μέρα ? Είπα στη γιατρό και για την πίεση και για τα πονάκια και για την κύστη και μου είπε ότι είναι τελείως φυσιολογικό στη φάση που βρισκόμαστε, αλλά καλού κακού με καθετί καινούριο που νιώθω να της κάνω ένα τηλέφωνο. 

@stasa199 κι εμένα μου είπε σήμερα ότι έχει τα πόδια κοντά στο κεφάλι και ότι κοιτάει στο πλάι και μου έκανε εντύπωση.

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια αυτές οι συσπάσεις ακόμα δεν έχω καταλάβει πότε έρχονται... Το καρδιοτοκογράφημα έδειξε ότι είχα πολλές και γι'αυτό με κράτησαν και σχεδόν μια ώρα. Για να δουν μήπως ξεκινάει ο τοκετός!! Κι εγώ δεν ένιωθα τίποτα, ούτε καν πονάκια. Μόνο μπόλικες κλωτσιές του μπέμπη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 όπως είπαν και τα κορίτσια, η καλλιέργεια είναι για τυχόν μικρόβιο. 

Καρδιοτοκογραφο εμένα ο γιατρός δεν έχει στο ιατρείο. Θα μου κάνει στο μαιευτήριο όταν αρχίσει να με βλέπει εκεί. 

@Angelmammy Κουραση και υπνηλία με έχει πιάσει κι εμένα τις τελευταίες μέρες. Πονακια κι αυτά έχουν αυξηθεί λιγάκι. Υπομονή!!! Λίγο μας έμεινε ακόμα...!!! Εγώ σκέφτομαι ότι μετά θα μου λείπει η κοιλίτσα μου οπότε τώρα τη χαίρομαι όσο μπορώ!!!

@Narcissa όταν ο γιατρός μου είπε να σταματήσω το μαγνήσιο, μου είπε ότι θα έχω και περισσότερες συσπάσεις και θα πετρώνει η κοιλιά. Τον ρώτησα εάν θα πονάνε και μου είπε ότι στην ουσία αυτό που θα νιώθω θα είναι ένα σφίξιμο στην κοιλιά. Μου λέει, κάποιες γυναίκες το αισθάνονται αυτό ως πόνο, άλλες πάλι είναι πιο χαλαρές. 

@irened91 σήμερα συναντήθηκα κι εγώ με τη μαία. Όσο μου περιέγραφε τη διαδικασία του τοκετού και πώς βγαίνει το μωρό, πραγματικά είχα συγκινηθεί πολύ, αλλά ευτυχώς δεν με πιάσαν τα κλάματα... Χαχαχα!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 εμένα το μόνο που μου λέει είναι ότι όταν έρθουν οι συσπάσεις του τοκετού, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταλάβω, οπότε να μην ανησυχώ. Τι να πω, ελπίζω να είμαι χαλαρή και στη γέννα!

@irened91 εγώ είχα αυτή την κουβέντα με τον άντρα μου χτες. Του είπα ότι φαντάζομαι πως μόλις δω τον μπέμπη μας δε θα μπορώ να σταματήσω να κλαίω από συγκίνηση και ευτυχία... Και εκείνος μου είπε ότι φοβάται μη λιποθυμήσει χαχαχ! Καλά πάμε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 Ααα εγώ είχα βουρκώσει, άσε που προχθές πήγαμε σε μια εκδήλωση κι είχε επίδειξη πρώτων βοηθειών για εξαγωγή ξένου σώματος σε βρέφος. Και μόνο στη σκέψη έβαλα τα κλάματα, διακριτικά βέβαια μη με πάρεις κανένας χαμπάρι. ?? Πολύ ενδιαφέρον παρόλα αυτά και χρήσιμο. Να το ψάξετε κορίτσια όσες μπορείτε. 

@Narcissa Ναιιι όλες έτσι θα είμαστε νόμιζω!! Όσο για τους άντρες μας δεν το συζητώ ??

Να σας ρωτήσω τώρα που θίχτηκε το θέμα με τους άντρες. Εσείς σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού ή και καισαρική θα είναι ο άντρας σας μέσα; Θέλετε; Έχουν ακουστεί διάφορα ότι αν ο άντρας είναι μέσα μετά βλέπει διαφορετικά τη γυναίκα και στο σεξουαλικό κομμάτι. Βέβαια τα θεωρώ χαζομάρες γιατί δε θα είναι κι απ τη μεριά του γιατρού για να βλέπει τι γίνεται με λεπτομέρειες. Εγώ πάντως τον θέλω μαζί μου μέσα και θέλει κι ο ίδιος. Αλλά απ' την άλλη με προβληματίζει λίγο κι αυτό. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...