Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 η πεθερα μου αντιθετως ειναι αρνακι. Αψογη σε ολα της! Καθολου παρεμβατικη.

@Diwni αχ ωραια τα λες! Ευχομαι να λειτουργησουν ετσι οι μαναδες αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Diwni μου το εχουν πει και φιλες αυτο αλλα τωρα τα βλεπω αλλιως!!!!κατα 99% εχεις δικιο και ετσι θα γινει αλλα τωρα φουντωνουμε!!!χαχαχχαχα

@vayaki εισαι πολυ τυχερη!γιατι αντε τη μαμα σου τη βαζεις καπως στη θεση της (δυσκολο παλι αλλα πιο ευκολο)την πεθερα πως????μονο ο αντρας μπορει εκτος και αν πεις να τσακωθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki καθόλου ήρεμη δεν είμαι με τη μαμά μου. Με εκνευρίζει απίστευτα! Απλά πολλές φορές γελάω για να μην τσακωθούμε. Τις τελευταίες ημέρες μάλιστα δεν της πολυμιλαω και όλο λέει στον αδερφό μου "Πολλά νεύρα έχει η αδερφή σου στην εγκυμοσύνη της. Εγώ δεν ήμουν έτσι." Χαχαχαχα!

Ναι, θέλει κόψιμο από την αρχή!! Από τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εννοείται ποια δ τσακώνεται με τη μαμά της; κ γω νευρίαζα κ ακόμη νευριάζω μαζί της. Αλλά κ τι να κανεις; να είμαστε καλα να έχουμε για τέτοια να μαλώνουμε.

@Angelmammy για κάποιο λόγο οι μάνες μας όταν ηταβ έγκυες η είχαν βρέφος ξεχνάνε τι κάνανε κ πως ήτανε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@vayaki καθόλου ήρεμη δεν είμαι με τη μαμά μου. Με εκνευρίζει απίστευτα! Απλά πολλές φορές γελάω για να μην τσακωθούμε. Τις τελευταίες ημέρες μάλιστα δεν της πολυμιλαω και όλο λέει στον αδερφό μου "Πολλά νεύρα έχει η αδερφή σου στην εγκυμοσύνη της. Εγώ δεν ήμουν έτσι." Χαχαχαχα!

Ναι, θέλει κόψιμο από την αρχή!! Από τώρα! 

Χαχαχαχα γελασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Το κορυφαίο μου το είπε η πεθερά μου!!Δεν καταλαβαίνω γιατί πάτε τόσο συχνά στον γιατρό και όλη την ώρα εξετασεις και εξετάσεις.Δεν το έχω ξανακουσει αυτο.Εγω μια φορά είχα πάει μόνο.Μαλλον τα λεφτά θέλει να σας φάει..Και της λέω μήπως να γεννησουμε και στα χωράφια όπως εσείς?

Και η δική μου μάνα τα ίδια λέει και ας δούλευε 35 χρόνια σε νοσοκομείο αλλά από την άλλη καταλαβαίνει ότι πλέον η ιατρική έχει προχωρήσει και καλύτερα να παρακολουθείς την εγκυμοσύνη παρά να πηγαίνει στην τύχη της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω τωρα π ειμαι σε ακινησια μενω στο ισογειο στη μαμα μου ( δεν εχουμε ακομα ασανσερ και δε με αφηνει ο γιατρος  να ανεβω 2 οροφους να παω σπιτι μου ) .. ευτυχωσ δε τσακωνομαστε...ελαχιστες φορες μ σπαει τα νευρα και αυτο οταν επιμενει  για το πως θα φροντιζω το μωρο...θα κανεις αυτο θα κανεις εκεινο... δε λεω κατι ξερει παραπανω..αλλα εχουν αλλαξει κ πολλα απο τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς λέτε για τις μανάδες σας που είναι και γυναίκες και έχουν μεγαλώσει και 2-3 παιδιά! Να σας πω εγώ για τον πατέρα μου....

Γίνεται ο μικρός 6 μηνών, Ιούνης μήνας, τον βαφτίζουμε και αρχίζει το ψυχτήρι από τον μπαμπά μου "να, τώρα σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε και τις θάλασσες και τα μπάνια, και θα λείπουμε στην Χαλκιδική κλπ". Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τότε μόνο οι γονείς μου κρατούσαν τον μικρό οπότε μπορεί να είχαν κουραστεί κιόλας, θέλανε να πάνε και στο εξοχικό και ο πατέρας μου νόμιζε ότι θα στείλω τον μικρό 6 μηνών μαζί τους όλο το καλοκαίρι! Του λέω "ρε μπαμπά, ο μικρός ακόμα πηγαίνει κάθε μήνα παιδίατρο, έχει εμβόλια, είναι βρέφος στο κάτω κάτω, με τι ψυχική ηρεμία θα τον στείλω 2 ώρες μακριά και εγώ να πρέπει να είμαι στην δουλειά ήρεμη;" και μου λέει "ε, όταν θα θέλεις να τον δώσεις εσύ εμείς μπορεί να μην τον παίρνουμε" και του λέω "δεν πειράζει, δεν θα σας τον δώσω τότε!" και η μάνα μου πήρε το μέρος μου, ο μπαμπάς στράβωσε για λίγο αλλά δεν πειράζει, εφόσον θεώρησα ότι είναι παράλογη η αξίωση του επέμεινα και όλα καλά! Το επόμενο καλοκαίρι τον πήρανε 15 μέρες χωρίς να είμαστε εμείς αλλά ήταν 1,5 ετών και πιο εύκολο και ανεξάρτητο παιδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 στην αρχη μου ελεγε η πεθερα μου να μην παινρω ολα αυτα τα φαρμακα και τα χαπια που μου δινει ο γιατρος!!!!!!τι ειναι ολα αυτα λεει εμεις μονο ασβεστιο παιρναμε!χαχαχαχαχαχαα μετα το σταματησε ευτυχως αλλα οταν ειχα καουρες παρε ενα μαλοξ αμεσως μου ελεγε!και να προσπαθω να της πω οτι δεν εχω καουρα επειδη το στομαχι μου ειναι καπως αλλα απο την εγκυμοσυνη!δεν θα το χωνεψω το παιδι!και οσο αμτεχω δεν θα παρω μαλοξ ουτε τιποτα!και μου ελεγε καλε φυτικα ειναι αυτα να παιρνεις!!!!!

@KONSTANTIA καλα πολυ πλακα!χααχαχαχα μπορει να ειχαν κουραστει αλλα σιγουρα τον ηθελαν μαζι!!!!εμεις φεραμε το καροτσι στο σπιτι και το βλεπει ο πεθερος μου και λεει τι ειναι αυτο το κουτι και του λεει ο αντρας μου το καροτσι του μωρου!και λεει καλα απο τωρα το πηρατε πολυ νωρις ειναι!!!!!!τι θα το κανετε?και του λεει ποτε να το παιρναμε οταν πηγαινε σχολειο????χαχαχαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις παρελαβα ρομπακι και νυχτικακι απο το moromou.gr. Πολυ καλα ομολογω! Και με το νουμερο κομπλε. Πηρα Μ , δηλαδη ενα νουμερο μεγαλυτερο απ αυτο που φορουσα πριν την εγκυμοσυνη και μου καθονται ανετα....ουτε φαρδια, ουτε με σφιγγουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

μολις παρελαβα ρομπακι και νυχτικακι απο το moromou.gr. Πολυ καλα ομολογω! Και με το νουμερο κομπλε. Πηρα Μ , δηλαδη ενα νουμερο μεγαλυτερο απ αυτο που φορουσα πριν την εγκυμοσυνη και μου καθονται ανετα....ουτε φαρδια, ουτε με σφιγγουν.

Καλορίζικο Βάγια μου!! Τέλεια που σου ταίριαξε το νουμερο!

Οσο για μαμα και πεθερα η μαμα μενει διπλα και ηδη με βοηθα σε δουλειες κλπ, μεχρι στιγμης δεν με ενοχλει γιατι τα κανει τις ωρες που λειπω στη δουλεια! τωρα που σταματω και θα ειμαι σπιτι δεν ξερω πως θα τα παμε χαχα! Συμβουλες ηδη δινει για το μωρο αλλα προσπαθω να μην τσατιζομαι αλλωστε θα ειναι αυτη που θα μου το κρατησει απο πολυ μικρουλι οποτε θα ερχεται να μαθαινει γιατι σιγουρα τα πραγματα εχουν αλλαξει απο τοτε που ειχε εμας!

Η πεθερα μου μενει πιο μακρια δεν ερχεται συχνα και ειναι κ λιγο μεγαλυτερη σε ηλικια μεχρι στιγμης δεν εχει μιλησει για τιποτα η γυναικουλα εινιαιπολυ καλή! Θα δείξει!

Κατα τ αλλα φοβαμαι κι εγω για τις επισκεψεις πριν τις 40 ημερες! Ξερω σιγουρα οτι δεν κανει να ερθουν παιδια σε επαφη με το μωρο αλλα και στους υπολοιπους κοντινους παντα θα πω να ερθουν ενας ενας και θα τους λουζω με αντισηπτικο, να μην πω και μασκα!

Εγώ σημερα εκανα τις τελευταιες παραγγελιες για τον μπεμπη απο H&m, spitishop και jumbo! ανυπομονω να ερθουν να τα πλυνουμε και να βολευτουν στη θεση τους!

Κατα τ αλλα οι συσπασεις συνεχιζουν απτοητες ευτυχως αυριο εχουμε ραντεβου με τον γιατρο να του το πω παλι!

Και κατι τελευταιο βρε κοριτσια λετε να κανει ζεστη για πιτζαμα στο μαιευτηριο? εννοω το κατω μερος που θα ειναι μακρυ, να παρω και κανενα σορτσακι μακρυ? Νυχτικο θα εχω σιγουρα οκ αλλα σε περιπτωση που δεν με βολεψει!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλορίζικο Βάγια μου!! Τέλεια που σου ταίριαξε το νουμερο!

Οσο για μαμα και πεθερα η μαμα μενει διπλα και ηδη με βοηθα σε δουλειες κλπ, μεχρι στιγμης δεν με ενοχλει γιατι τα κανει τις ωρες που λειπω στη δουλεια! τωρα που σταματω και θα ειμαι σπιτι δεν ξερω πως θα τα παμε χαχα! Συμβουλες ηδη δινει για το μωρο αλλα προσπαθω να μην τσατιζομαι αλλωστε θα ειναι αυτη που θα μου το κρατησει απο πολυ μικρουλι οποτε θα ερχεται να μαθαινει γιατι σιγουρα τα πραγματα εχουν αλλαξει απο τοτε που ειχε εμας!

Η πεθερα μου μενει πιο μακρια δεν ερχεται συχνα και ειναι κ λιγο μεγαλυτερη σε ηλικια μεχρι στιγμης δεν εχει μιλησει για τιποτα η γυναικουλα εινιαιπολυ καλή! Θα δείξει!

Κατα τ αλλα φοβαμαι κι εγω για τις επισκεψεις πριν τις 40 ημερες! Ξερω σιγουρα οτι δεν κανει να ερθουν παιδια σε επαφη με το μωρο αλλα και στους υπολοιπους κοντινους παντα θα πω να ερθουν ενας ενας και θα τους λουζω με αντισηπτικο, να μην πω και μασκα!

Εγώ σημερα εκανα τις τελευταιες παραγγελιες για τον μπεμπη απο H&m, spitishop και jumbo! ανυπομονω να ερθουν να τα πλυνουμε και να βολευτουν στη θεση τους!

Κατα τ αλλα οι συσπασεις συνεχιζουν απτοητες ευτυχως αυριο εχουμε ραντεβου με τον γιατρο να του το πω παλι!

Και κατι τελευταιο βρε κοριτσια λετε να κανει ζεστη για πιτζαμα στο μαιευτηριο? εννοω το κατω μερος που θα ειναι μακρυ, να παρω και κανενα σορτσακι μακρυ? Νυχτικο θα εχω σιγουρα οκ αλλα σε περιπτωση που δεν με βολεψει!

 

 

 

Καλησπέρα ! 

Με γεια τα ρουχαλάκια.. 

μπορείς να μου πεις το site που ψωνίζεις στα h&m? 

Κάνει πολλή ζέστη στα μαιευτήρια. Καλύτερα σορτσάκι και αν είναι σκεπάζεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi35 είπε:

Καλησπέρα ! 

Με γεια τα ρουχαλάκια.. 

μπορείς να μου πεις το site που ψωνίζεις στα h&m? 

https://www2.hm.com/en_eur/index.html

Εδω μπαίνω!

Έχει και αντικαταβολή! Για να σου βγάλει την αντικαταβολη ανοιξε λογαριασμο μην ψωνισεις σαν επισκεπτης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

https://www2.hm.com/en_eur/index.html

Εδω μπαίνω!

Έχει και αντικαταβολή! Για να σου βγάλει την αντικαταβολη ανοιξε λογαριασμο μην ψωνισεις σαν επισκεπτης!

Σε ευχαριστώ πολύ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Επιτέλους είναι όλα έτοιμα! Ρουχαλάκια και λευκά είδη όλα πλυμένα, σιδερωμένα και στα συρτάρια τους, βαλιτσάκια έτοιμα στην πόρτα, δωμάτιο έτοιμο! Θα ανεβάσω και καμιά φώτο αύριο να το δείτε, τελικά δε βγήκε πολύ μίνιμαλ όπως φανταζόμασταν, αλλά μ'αρέσει πάρα πάρα πολύ!! ?

Μόνο τσάντα αλλαξιέρα και μάρσιπο δεν έχουμε πάρει γιατί δεν έχουμε καταλήξει ακόμα. @Valfrag αν βρεις καμιά καλή πες μας κι εμάς!

Τώρα με έχει πιάσει μια έντονη επιθυμία να περιποιηθώ λίγο τον εαυτό μου! Να πάω για νύχια, για μαλλιά, να κάνω τα beaute μου. Αλλά προς το παρόν είμαι ακόμα κατ'οίκον περιορισμό ? Θα δω τι θα μου πει και η γιατρός που έχουμε ραντεβού σήμερα. Εμένα πάντως σα να μου φαίνεται ότι κατέβηκε κι άλλο η κοιλιά και νιώθω περισσότερη πίεση χαμηλά και πιο έντονα πονάκια περιόδου. Πρέπει να ετοιμάζεται το νινί για τη μεγάλη έξοδο... 4 τουλάχιστον μερούλες ελπίζω να κρατηθεί ακόμα να μπούμε 38η! 

Σχετικά με τις γιαγιάδες, εμένα είναι η πεθερά μου δίπλα, μας μαγειρεύει και όταν γυρίσω στη δουλειά θα προσέχει εκείνη τον μπέμπη μας. Είναι πολύ καλή γυναίκα και καθόλου παρεμβατική. Με τη μαμά μου δεν έχουμε πολλές σχέσεις, είχαμε μαλώσει και τώρα μετά το γάμο αρχίζουμε σιγά σιγά να ξαναμιλάμε. Αυτός που πραγματικά μπορεί να με τρελάνει είναι ο μπαμπάς μου! Είναι φοβερά αγχώδης. Με τον κίνδυνο της προωρότητας είχε τρελαθεί τελείως, ρωτούσε 15 φορές τη μέρα εμένα, τον άντρα μου, την πεθερά μου, τον αδερφό μου, την κολλητή μου, αφήστε τα, τα νεύρα μου κρόσσια! Καλά άμα δε μας βρίσκει για κανα 2 ώρες στο τηλέφωνο, δε το συζητάω... Είναι ικανός από να στείλει κάποιον να μου χτυπήσει το κουδούνι μέχρι να πάρει σβάρνα όλα τα νοσοκομεία! ?

@vayaki με γειά τα ρουχαλάκια σου!

@marakineos εγώ πήρα 2 μακριά αλλά λεπτά παντελόνια πυτζάμας και φανελάκια θηλασμού από πάνω... Έχει πολύ υψηλή θερμοκρασία μέσα στα μαιευτήρια, 3 φορές πήγα στο Ιασώ και τις 3 με πλεκτό λεπτούλι και με έπιασε το κεφάλι μου από τη ζέστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2019 at 1:29 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:

μολις παρελαβα ρομπακι και νυχτικακι απο το moromou.gr. Πολυ καλα ομολογω! Και με το νουμερο κομπλε. Πηρα Μ , δηλαδη ενα νουμερο μεγαλυτερο απ αυτο που φορουσα πριν την εγκυμοσυνη και μου καθονται ανετα....ουτε φαρδια, ουτε με σφιγγουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki με γεια κορίτσι μου! Σε πόσες μέρες σ ήρθαν;

Κοριτσια υπολογίστε ότι Ναι μεν στα μαιευτήρια έχει ζέστη άλλα Εμείς λίγο η ταλαιπωρία της γέννας, λίγο τ ξενύχτι κτλ μπορεί να κρυωνουμε.  Τώρα εξαρτάται κ τ ποτέ γεννάει η κάθε μια. Αλλά ρούχα θα πάρει μαζί μια κοπέλα π γεννάει τώρα κ άλλα μια π γεννάει τέλος Μαΐου. Αναλόγως δηλαδή κάνουμε κ τη βαλίτσα μας.

@Narcissa τι ωραια π είναι όλα ετοιμα;;; εμένα μ έμεινε να σιδέρωσω λευκά είδη κτλ κ να κάνω βαλίτσα. Βέβαια το σπίτι θεκει μια καλή γενικη οπότε αυτές τις μέρες ψάχνω γυναίκα γτ δ γίνεται αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!σημερα πηγα και εκανα τα χαρτια στο ικα για το επιδομα κυοφοριας περιμενω να μπουν τα χρηματα μεγαλη βδομαδα....πηγαμε και στο γιατρο 2316 η μπεμπα!!!!!!!!παρα πολυ καλη!!!!δεν την ειδαμε ειχε χερια και ποδια μπροστα στο προσωπο μονο λιγο προφιλ αλλα ολα καλα μας ειπε ο γιατρος!τωρα εβγαινε να ξανα παω δευτερα του πασχα και θα παμε την μεγαλη τεταρτη τελικα!μεχρι τοτε ολα τα χαπια κανονικα και μετα κοβω το  μαγνησιο ειπε....για τα πονακια μου ειπε ειναι φυσιολογικα επειδη πιεζει το μωρο την κυστη...

Εγω δεν εχω τιποτα ετοιμο!!!πρεπει να φτιαξουμε το δωματιο πρωτα και μετα θα ξεκινησω να πλυνω και να τα φτιαξω αλλα δε νομιζω να αργησω!μονο την κουνια (που εγω την καθυστερω για να βαψουμε πρωτα) και το παρκο περιμενω!

Καλα δεν ξερω τι εγινε αλλα σημερα μου ειπε η μαμα μου οτι αν ειναι να φυγει και να ξανα ερθει να μην ειναι μεσα στα ποδια μας και της ειπα αν ειναι μετα το βαψιμο...λετε να μας διαβαζει???χαχαχαχαα με εβγαλε απο τη δυσκολη θεση αλλα απο την αλλη σκεφτηκα μηπως την εκανα να νιωθει ασχημα.....ελπιζω να μην εγινε κατι τετοιο....οποτε τελος καλο ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μια χαρα σε βρισκω απο καθε αποψη!! Ανυπομονω κι εγω να παω την Παρασκευη στον γιατρο να ακουσω κι εγω οτι εφτασε τα 2 και κατι κιλα. 

Ειδες η μαμα σου; χαχα τι καλα που το ειπε απο μονη της!

Κι εγω στην ιδια φαση με τα πραγματα. Υποτιθεται ο μαραγκος αυτη την Παρασκευη θα φερει τα επιπλα. Αντε αντε τον περιμενω να αρχισω να πλενω ρουχακια και να μπαινουν στα συρταρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki ναι δεν περιμενα να εχει παει τοσο η μπεμπα!!!!αχ αντε να πας και να μας πεις και εσυ τα νεα του μπεμπη!!!!

Οσο για τη μαμα ασε ναι!λεω δεν μπορει να συμβαινει!χαχαχαχα

Εμενα με πηραν για την κουνια σημερα και τους ειπα αν οχι αυτη την επομενη εβδομαδα να τα φερουν για να αρχισω μετα και εγω οπως λες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τέλεια η μικρή σου!!! Μια χαρά και η μανούλα!!! Να ηρεμήσεις κι εσύ...

@vayaki καλορίζικα τα πράγματα σας!!! Με το καλό να έρθουν και τα υπόλοιπα να τα τακτοποιήσεις!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...