Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Μα κι εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση! δεν σου ειπαν αν μπορούμε να βάλουμε κάτι? αν φουντώσουν κι άλλο θα παω σε δερματολόγο τη Δευτέρα!

Μου ειπαν αν δε μ ενοχλουν να μη τα πειραξω και θα φυγουν μονα τους..αλλα ουτε φαγουρα εχω ουτε τιποτα..εσενα αν σ ενοχλουν και φουντωνουν εννοειται να πας..μηπως σ δωσει κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Μου ειπαν αν δε μ ενοχλουν να μη τα πειραξω και θα φυγουν μονα τους..αλλα ουτε φαγουρα εχω ουτε τιποτα..εσενα αν σ ενοχλουν και φουντωνουν εννοειται να πας..μηπως σ δωσει κατι!

εχω λιγη φαγουρα αλλα δεν τα πειραζω! για να δουμε! ελπιζω να ηρεμησουν εως τη Δευτερα γιατι εως τωρα ετσι γινεται! θα προσεξω να φορω και καλα υφασματα, το φανελακι που φορω σημερα ειναι απο αυτα τα γυαλιστερα δεν νομιζω να ειναι βαμβακερο μηπως επηρεαζεται κ απο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

εχω λιγη φαγουρα αλλα δεν τα πειραζω! για να δουμε! ελπιζω να ηρεμησουν εως τη Δευτερα γιατι εως τωρα ετσι γινεται! θα προσεξω να φορω και καλα υφασματα, το φανελακι που φορω σημερα ειναι απο αυτα τα γυαλιστερα δεν νομιζω να ειναι βαμβακερο μηπως επηρεαζεται κ απο αυτο!

Μπορει να επηρεαζονται και απτο υφασμα...ειναι και το σημειο σε σενα δυσκολο..εγω κοιταω να φοραω ανοιχτες μπλουζες για να μην ακουμπανε..κοιτα πως θα πας τις επομενες μερες και βλεπεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω για τα σπυράκια, πήγα δερματολόγο κ μου είπε ότι είναι ορμονικό. Ούτε αλοιφή έδωσε. Για μια εβδομάδα μετά το μπάνιο με το βαμβάκι λίγο χαμομήλι να βάζω κι αυτό γιατί έγω είχα κ φαγούρα. Όντως βοήθησε πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ξέχασα να σας πω για τα σπυράκια, πήγα δερματολόγο κ μου είπε ότι είναι ορμονικό. Ούτε αλοιφή έδωσε. Για μια εβδομάδα μετά το μπάνιο με το βαμβάκι λίγο χαμομήλι να βάζω κι αυτό γιατί έγω είχα κ φαγούρα. Όντως βοήθησε πολύ

α ωραία! θα το κανω κι εγω! κακό σιγουρα δεν θα κανει! ειδες βελτιωση ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mist είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Καινούρια στην ομάδα σας, την ανακάλυψα πριν λίγες ημέρες. Είμαι στην 34η εβδομάδα, με ΠΗΤ 17.05 και περιμένω αγοράκι! Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες. ?

Δεν θυμάμαι ποια από εσάς είχε θέμα με τον τράχηλο. Έχω αγχωθεί, διότι στο ντοπλερ που κάναμε χθες, είδαμε ότι ο τράχηλος είναι 1,7.

Καλώς ήρθες κ με το καλό ο μπέμπης σας! Κι εγώ είμαι σε επιφυλακή με τον τράχηλο γιατί κοντυνε απότομα, από 5 εκ. πήγε 2,9. Αλλά ο γιατρός είναι καθησυχαστικος, είπε ξεκούραση κ θα το παρακολουθούμε. Επίσης είναι πολύ ελαστικός είπε ο τράχηλος κ παρατήρησε κ πολλές συσπάσεις. Είμαι 33η εβδομάδα. Με υπομονή θα φτάσουμε κοντά στην πητ μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariamagdalini είπε:

@marakineos ναι κορίτσι μου, σχεδόν φύγανε κ με βοήθησε κ με τη φαγούρα πολύ. Δροσερό το χαμομηλακι 

A ωραια σ ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω απο σημερα κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mist καλώς όρισες στην ομάδα μας!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Κι εγώ έχω θεματακι με τον τράχηλο. 34η εβδομάδα ήταν 1,9. Ο γιατρός μου είπε απλά να προσέχω. Να μη σηκώνω βάρη, να αποφεύγω τις σκάλες, όχι πολύ περπάτημα και στο σπίτι τα βασικά. Ούτε σκούπισμα-σφουγγάρισμα. Αυτά μέχρι να πάω 37η, μετά δεν μας νοιάζει. 

@marakineos έχω βγάλει κι εγώ αυτά τα σπυράκια που λες. Όχι μόνο στην κοιλιά, αλλά και στο στήθος κάποια. Δεν με ενοχλούν η αλήθεια είναι και ούτε τους έχω πολυδωσει σημασία. Είχα διαβάσει κι εδώ στην ομάδα μας ότι βγαίνουν λόγω ορμονών και μετά τον τοκετό εξαφανίζονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!Με το καλο κ εσυ!!!! Εγω εχω θεμα με το τραχηλο αλλα εμενα δεν ειναι κοντος...ειναι κανονικος απλα ειναι πολυ ευαισθητος και αιμοραγει με τις εντονες κινησεις..

Σ' ευχαριστώ! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

@Mist  Καλώς ήρθες με το καλό το αγοράκι σου!!!!!

Εγώ δεν έχω βγάλει σπυράκια μόνο πολλα θηλωματα που από ότι διάβασα είναι της εγκυμοσύνης και αυτά και μετά φεύγουν..πόσα αντέχει το σώμα μας πάντως!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ για την έξοδο από το μαιευτήριο σκέφτομαι φανελάκι, φορμάκι και θα έχω μαζί και μία λεπτή κουβερτούλα! Τέλος Μαίου θα είνια πρωτα ο Θεός.

@Mist καλως ηρθες με το καλο το μωράκι σου!

Ευχαριστώ πολύ!

Για την έξοδο, κι εγώ κάτι αντίστοιχο σκέφτομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλώς ήρθες κ με το καλό ο μπέμπης σας! Κι εγώ είμαι σε επιφυλακή με τον τράχηλο γιατί κοντυνε απότομα, από 5 εκ. πήγε 2,9. Αλλά ο γιατρός είναι καθησυχαστικος, είπε ξεκούραση κ θα το παρακολουθούμε. Επίσης είναι πολύ ελαστικός είπε ο τράχηλος κ παρατήρησε κ πολλές συσπάσεις. Είμαι 33η εβδομάδα. Με υπομονή θα φτάσουμε κοντά στην πητ μας

Ευχαριστώ πολύ!

Απ' ότι ξέρω, από 2,5 και πάνω είναι μια χαρά. Το 1,7 με προβληματίζει..την Πέμπτη έχω ραντεβού με τη γιατρό μου, οπότε θα συζητήσουμε και αυτό το θέμα. Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα μόνο ξεκούραστη δεν είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Mist καλώς όρισες στην ομάδα μας!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Κι εγώ έχω θεματακι με τον τράχηλο. 34η εβδομάδα ήταν 1,9. Ο γιατρός μου είπε απλά να προσέχω. Να μη σηκώνω βάρη, να αποφεύγω τις σκάλες, όχι πολύ περπάτημα και στο σπίτι τα βασικά. Ούτε σκούπισμα-σφουγγάρισμα. Αυτά μέχρι να πάω 37η, μετά δεν μας νοιάζει. 

@marakineos έχω βγάλει κι εγώ αυτά τα σπυράκια που λες. Όχι μόνο στην κοιλιά, αλλά και στο στήθος κάποια. Δεν με ενοχλούν η αλήθεια είναι και ούτε τους έχω πολυδωσει σημασία. Είχα διαβάσει κι εδώ στην ομάδα μας ότι βγαίνουν λόγω ορμονών και μετά τον τοκετό εξαφανίζονται. 

Ευχαριστώ πολύ!

Το τελευταίο διάστημα είχαμε διάφορα στο σπίτι (κάποιες ζημιές από διαρροή κλπ.), οπότε είχαμε τρέξιμο..μου έπεσαν όλα μαζί και δεν ξεκουράζομαι όσο θα έπρεπε. Είναι και η δουλειά, που συνεχίζω κανονικά κι έχω ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@Madi85 καλα που σας το ανεφερα! δεν εδινα σημασια εως τωρα ερχονταν και εφευγαν! εχουν και λιγη φαγουρα καπου καπου!

Απ' ότι φαίνεται δεν είναι κάτι ανησυχητικό... Τι να κάνει κι αυτό το σώμα; Πόσα να αντέξει; Κάπου ξεσπάει κι αυτό... Χαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! 

Κορίτσια, έχω βγάλει στο ένα δάχτυλο του χεριού μου εδώ και εβδομάδες μικρά μικρά σπυράκια που με φαγουριζουν κιόλας. Ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον είναι ορμονικό (αφού ποτέ στη ζωή μου δεν είχα θέμα με σπυράκια - ούτε καν ακμή στην εφηβεία) αλλά αν θέλω να πάω σε δερματολόγο. Εεεεεε... Πρώτα ο Θεός, σε λίγο γεννάμε. Θα περιμένω να γεννήσω και αν παραμείνουν θα πάω. Με καθησυχάσατε που έχετε κι εσείς. Και ας είναι σε άλλα σημεία του σώματος. Είδατε που γράφοντας εδώ μέσα τις ανησυχίες μας, βοηθάμε η μία την άλλη;;;; 

@Mist καλώς ήρθες στην ομάδα μας!! Με το καλό το μωράκι σου. 

@Madi85 καλά κάνεις και δεν κάνεις δουλειές. Προέχουν τα μωράκια μας τώρα. Και όσες κοπέλες έχουν θεματάκια, καλό είναι να χαλαρώνουν και να ξεκουράζονται.

Πάντως εγώ έχω βαρύνει πααααρα πολύ!! Πιάτα πλένω και μετά θέλω ξεκούραση λίγη ώρα γιατί πονάω παντού. Περπατάω μια ώρα τη μέρα και μέχρι να επιστρέψω σπίτι λέω αμάν. Και από την 37 η εβδομάδα θα πρέπει να περπατάμε 2 ώρες τη μέρα!!! Να δω πως θα το κάνω αυτό! Για να μη μιλήσω για τις σεξουαλικές επαφές που πρέπει να ξεκινήσουμε μετά τη 37η εβδομάδα ώστε να μαλακώσει ο τράχηλος. Χαχαχα! Εμείς έχουμε διακόψει 3 εβδομάδες τώρα τελείως. Απλά δε γίνεται κορίτσια. Πονάω παντού και δε βολεύομαι σε καμία στάση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Και ξέχασα να σας πω! Χθες βράδυ, ενώ δεν πεινούσα καθόλου, έφαγα σα να μην υπάρχει αύριο. Δεν ξέρω... Σα να μην είμαι εγώ ένα πράγμα. Και μετά πέθαινα από το στομάχι μου μες τη νύχτα και έκανα εμετό. Εεεεεε.. σπάσαν σχεδόν όλα μου τα αγγεία στο πρόσωπο από την πίεση και είμαι σα Φακιδομύτη αλλά σε οοοολο το πρόσωπο. Μέχρι και στο πηγούνι. Καλά να πάθω!!! Όχι, καλά να πάθω!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δυστυχώς κάποιες φορές είναι δύσκολο να μην κάνεις πράγματα. Ευτυχώς έχω την αδελφή μου που έρχεται και βοηθάει, αλλά δεν μπορεί πάντα. Οπότε κάποιες φορές δεν μπορώ να αποφύγω τις δουλειές. Ωστόσο έχω χαλαρώσει πολύ σε αυτό το θέμα... Εσένα σου πέρασαν οι εμετοί από χθές το βράδυ;;; Το πρόσωπο υποθέτω θα επανέλθει σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Angelmammy δυστυχώς κάποιες φορές είναι δύσκολο να μην κάνεις πράγματα. Ευτυχώς έχω την αδελφή μου που έρχεται και βοηθάει, αλλά δεν μπορεί πάντα. Οπότε κάποιες φορές δεν μπορώ να αποφύγω τις δουλειές. Ωστόσο έχω χαλαρώσει πολύ σε αυτό το θέμα... Εσένα σου πέρασαν οι εμετοί από χθές το βράδυ;;; Το πρόσωπο υποθέτω θα επανέλθει σιγά σιγά.

Λογικό να μην μπορεί πάντα η αδερφή σου. Να ξέρεις, σε καταλαβαίνω. Εμείς δεν έχουμε κανέναν απολύτως κοντά μας και έτσι δεν έχω βοήθεια από κανένα. Αν έπρεπε να μείνω στο κρεβάτι, δεν ξέρω ποιος θα έκανε όλες τις δουλειές του σπιτιού γιατί ο άντρας μου εργάζεται πολλές ώρες και όσο και να θέλω να δει τις δουλειές όπως εγώ, απλά δε γίνεται. Πολλές φορές μου λέει "μια χαρά καθαρό είναι το σπίτι, τι έχει;;;" Χαχαχα! Αλλά ευτυχώς όλα πάνε καλά κι έτσι σήμερα τη μια δουλειά, αύριο την άλλη τα καταφέρνω. 

Ε ναι!! Πιστεύω να επανέλθει άμεσα το πρόσωπό μου. Πάντα σπάνε κάποια αγγεία όταν κάνω εμετό - ειδικά τους πρώτους μήνες που δε σταματούσαν.... Αλλά δε θυμάμαι πότε να έσπασαν μέχρι και στο πηγούνι, στα μάγουλα... ΠΑΝΤΟΎ!!! Χαχαχαχα!! Όμως το στομάχι μου είναι μια χαρά. Δεν έχω φάει και τίποτα βαρύ σήμερα, κι έτσι νομίζω θα είμαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mist είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Το τελευταίο διάστημα είχαμε διάφορα στο σπίτι (κάποιες ζημιές από διαρροή κλπ.), οπότε είχαμε τρέξιμο..μου έπεσαν όλα μαζί και δεν ξεκουράζομαι όσο θα έπρεπε. Είναι και η δουλειά, που συνεχίζω κανονικά κι έχω ακόμα.

Ωχ κατάλαβα! Υπομονή... Από τη δουλειά πότε θα σταματήσεις;;; Όλα καλά θα πάνε με τον μπέμπη σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mist είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Απ' ότι ξέρω, από 2,5 και πάνω είναι μια χαρά. Το 1,7 με προβληματίζει..την Πέμπτη έχω ραντεβού με τη γιατρό μου, οπότε θα συζητήσουμε και αυτό το θέμα. Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο διάστημα μόνο ξεκούραστη δεν είμαι.

Ναι ισχύει, αυτό που τον προβλημάτισε είναι η μεγάλη διαφορά. Δλδ τον ένα μήνα είχα πέντε εκατοστά κ σε τρεις εβδομάδες πήγε 2,9. Κι εγώ έχω Τετάρτη ραντεβού οπότε θα το ξαναδούμε. Πρέπει να βρεις τρόπο να ξεκουραστείς. Εμένα μου αύξησε κ τα μαγνησια σε τρία τη μέρα για τη μείωση συσπάσεων. Αυτές τις μέρες έχω τη μανούλα εδω κι έχει αναλάβει σχεδόν τα πάντα.. λίγος καιρός έμεινε, ας βοηθηθουμε όσο μπορούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy αυτό με τα σπασμένα αγγεία στο πρόσωπο το έχω από μικρή!Εγώ βγάζω και στο καπάκι του ματιού και στο λαιμό όταν κάνω!Μόνο στο μέτωπο είναι κάπως καλά!υπομονή θα φύγουν!εμένα έκαναν κοντά στις 4 με 5 μέρες να φύγουν τελείως...

Και εγώ μέχρι τώρα δεν είχα βοήθεια τώρα έχει μια βδομάδα που έχει έρθει η μαμα μου (Γιατί είναι μακριά μου)και να  σας πω την αλήθεια με ξεκουράζει κάπως!

Εγώ τυχαίνει κάποια βραδιά που σηκώνομαι για τουαλέτα και μετά πεθαίνω από τις καουρες!!!Δεν λείπει ποτέ γάλα από το ψυγείο μου γιατί μόνο αυτό με ανακουφίζει!!!

Όσο για τις επαφές κορίτσια έχω αρχίσει να έχω θέμα!!!!!!Δεν μπορώ δεν βολεύομαι (όχι ότι πονάω αλλά κάπως ζορίζομαι και μου είναι δύσκολο!!)να δω πως θα πάμε μετά που θα χρειάζονται περισσότερο!!προς το παρόν πάμε με 1 φορά την εβδομάδα ή στην καλύτερη και 2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Ωχ κατάλαβα! Υπομονή... Από τη δουλειά πότε θα σταματήσεις;;; Όλα καλά θα πάνε με τον μπέμπη σου!!! 

Έχω δρόμο ακόμα..προς το τέλος Απριλίου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ναι ισχύει, αυτό που τον προβλημάτισε είναι η μεγάλη διαφορά. Δλδ τον ένα μήνα είχα πέντε εκατοστά κ σε τρεις εβδομάδες πήγε 2,9. Κι εγώ έχω Τετάρτη ραντεβού οπότε θα το ξαναδούμε. Πρέπει να βρεις τρόπο να ξεκουραστείς. Εμένα μου αύξησε κ τα μαγνησια σε τρία τη μέρα για τη μείωση συσπάσεων. Αυτές τις μέρες έχω τη μανούλα εδω κι έχει αναλάβει σχεδόν τα πάντα.. λίγος καιρός έμεινε, ας βοηθηθουμε όσο μπορούμε

Πόσο τυχερή είσαι!! Σημαντική βοήθεια να είναι η μαμά κοντά..!! Αυτές τις μέρες μάλλον θα μπούμε σε μια σειρά, οπότε θέλω να πιστεύω ότι θα ηρεμήσω λιγάκι.

Μακάρι να μην βιαστεί και το μωρό και να περιμένει όσο πρέπει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...