Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!Και εμείς στρώμα κοκοφοινικα και λατεξ  πήραμε!Για τα βλαστοκύτταρα δεν έχω μιλήσει με το γιατρό αλλά σκεφτόμουν για δημόσια τράπεζα και εγώ..είναι πολύ μεγάλο το κόστος για ιδιωτική θεωρώ.. @Valfrag ξέρεις τι πρέπει να κάνω για τη δημόσια τράπεζα?

@Ntory Καλώς ήρθες και με το καλό τα μωράκια σου!!!!

Όσο για τα πετρώματα ούτε εγώ ξέρω αν έχω νιώσει...Θα το καταλάβω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Και εμείς στρώμα κοκοφοινικα και λατεξ  πήραμε!Για τα βλαστοκύτταρα δεν έχω μιλήσει με το γιατρό αλλά σκεφτόμουν για δημόσια τράπεζα και εγώ..είναι πολύ μεγάλο το κόστος για ιδιωτική θεωρώ.. @Valfrag ξέρεις τι πρέπει να κάνω για τη δημόσια τράπεζα?

@Ntory Καλώς ήρθες και με το καλό τα μωράκια σου!!!!

Όσο για τα πετρώματα ούτε εγώ ξέρω αν έχω νιώσει...Θα το καταλάβω???

stasa μου πιστευω πως θα το καταλαβεις! οταν ειναι το μωρο κουνιεται συνηθως! εχω διαβασει πως ειναι φυσιολογικο αν ειναι σε μικρη ενταση και οχι συχνα! θα δειξει τι θα πει και ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες.... @Ntory καλώς μας ήρθες...με το καλό !!!! Σχετικά με την στρώμα επειδή το αγοράσαμε 3.5 χρόνια πριν που γεννήθηκε η μεγάλη μου και τώρα θα χρησιμοποιήσουμε το ίδιο αν σας πω δεν θυμάμαι καθόλου... Για τα βλαστοκύτταρα κι εγώ δωρεα τα έκανα και αυτό θα κάνω και τώρα...κι αν όλοι τα κανουμε δεν θα χρειάζεται ιδιωτική φύλαξη στο μέλλον νομίζω... Στη Θεσσαλονίκη πηγαίνεις στο νοσοκομείο Παπανικολάου σου δίνουν το Κιτ και συμπληρώνεις κάποια έντυπα...το παίρνεις μαζί στο μαιευτήριο και όταν με το καλό γεννήσεις αναλαμβάνει ο σύζυγός να το πάει στο Παπανικολάου και πάλι...η αν δεν μπορεί ο σύζυγος κάποιος άλλος συγγενής η κούριερ... Απλά πριν πάτε κάντε ένα τηλ γιατί νομίζω το δίνουν από κάποια εβδομάδα κύησης και μετά αν θυμάμαι καλά... Σχετικά με τις συσπάσεις κορίτσια εμένα υπάρχουν φορές που μουδιάζει σφίγγει πετρώνει όλη η κοιλιά κ άλλες που γίνεται τοπικα...δεν ξέρω τι παίζει αλλά τελευταία νιώθω μια πίεση κι από κάτω (στο επίμαχο σημείο) σόρρυ για την περιγραφή κι εσωτερικά ψηλά στους προσαγωγούς...ένα πράγμα λες κι εκανα γυμναστική και πιάστηκα...αυτό δεν θυμάμαι να το είχα στην πρώτη μου κύηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimitra2222 είπε:

Καλημέρα μανουλες.... @Ntory καλώς μας ήρθες...με το καλό !!!! Σχετικά με την στρώμα επειδή το αγοράσαμε 3.5 χρόνια πριν που γεννήθηκε η μεγάλη μου και τώρα θα χρησιμοποιήσουμε το ίδιο αν σας πω δεν θυμάμαι καθόλου... Για τα βλαστοκύτταρα κι εγώ δωρεα τα έκανα και αυτό θα κάνω και τώρα...κι αν όλοι τα κανουμε δεν θα χρειάζεται ιδιωτική φύλαξη στο μέλλον νομίζω... Στη Θεσσαλονίκη πηγαίνεις στο νοσοκομείο Παπανικολάου σου δίνουν το Κιτ και συμπληρώνεις κάποια έντυπα...το παίρνεις μαζί στο μαιευτήριο και όταν με το καλό γεννήσεις αναλαμβάνει ο σύζυγός να το πάει στο Παπανικολάου και πάλι...η αν δεν μπορεί ο σύζυγος κάποιος άλλος συγγενής η κούριερ... Απλά πριν πάτε κάντε ένα τηλ γιατί νομίζω το δίνουν από κάποια εβδομάδα κύησης και μετά αν θυμάμαι καλά... Σχετικά με τις συσπάσεις κορίτσια εμένα υπάρχουν φορές που μουδιάζει σφίγγει πετρώνει όλη η κοιλιά κ άλλες που γίνεται τοπικα...δεν ξέρω τι παίζει αλλά τελευταία νιώθω μια πίεση κι από κάτω (στο επίμαχο σημείο) σόρρυ για την περιγραφή κι εσωτερικά ψηλά στους προσαγωγούς...ένα πράγμα λες κι εκανα γυμναστική και πιάστηκα...αυτό δεν θυμάμαι να το είχα στην πρώτη μου κύηση...

χμ καταλαβα, σου εχει πει κατι ο γιατρος το εχεις αναφερει?κι εγω χθες που ειχα αυτο το πραγμα ενιωθα σαν να εχω κανει γυμναστικη και πιαστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα και με το καλό τα μωράκια σου.

Ποια είναι η ΠΗΤ σου;;; Πώς νιώθεις με 2 μωράκια στην κοιλίτσα; Είναι τα πρώτα σου παιδάκια;

Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου:

α) εμείς επιλέξαμε ένα με ελάχιστο κοκοφοίνικα και λάτεξ και με βάση τα ελατήρια bonel. Ορθοπεδικό. 

β) δεν το έχω ψάξει ακόμα. Θα ήθελα όμως κι εγώ να μου πείτε γνώμες. 

Ευχαριστούμε πολύ!! Κ για το καλωσόρισμα Κ για τις απαντήσεις σας!

Ναι τα πρώτα! Δε ξέρω για να είμαι ειλικρινής πως είναι με ένα, άρα μια χαρά είναι με τα δυο.. μάλλον εκείνα νιώθουν λίγο στριμωγμένα.. Εμένα αυτό που με έχει δυσκολέψει είναι ότι επειδή ήμουν αρκετά δραστήρια (νομίζω) πριν, τώρα γενικά με έχουν λίγο στη γυάλα λόγω δίδυμων. Η ΠΗΤ είναι 01/06 αλλά αποκλείεται να πιάσουμε 40 βδομάδας. Άρα ελπίζουμε κάπου μέσα στον Μάιο..

Εγω ειμαι διστακτική  λίγο με τον κοκοφοίνικα αλλά αφού το έχετε επιλέξει όλες θα το ξανασκεφτώ. Εγω σκεφτόμουν μόνο για λατεξ.. 

όσο τα βλαστοκύτταρα είναι όντως ιδιαίτερα υψηλό κόστος περίπου 1000 Κ νομίζω πως έχει Κ κάποιο ενοίκιο περίπου 100ευρω/χρόνο κάπου που κοίταξα.  Το μεγαλύτερο μειονέκτημα θεωρώ είναι πως κατά ένα μεγάλο ποσοστό δεν θα είναι χρήσιμο (αχρείαστο φυσικά) στο ίδιο το παιδί. Απλά αφήνουν ένα παραθυράκι ανοιχτό στις μελλοντικές ιατρικές εξελίξεις όπου πιθανό να έχουν κάνει πρόοδο. Κ γω για δωρεά νομίζω θα πάω στη Δημόσια κλινική. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra2222 είπε:

Καλημέρα μανουλες.... @Ntory καλώς μας ήρθες...με το καλό !!!! Σχετικά με την στρώμα επειδή το αγοράσαμε 3.5 χρόνια πριν που γεννήθηκε η μεγάλη μου και τώρα θα χρησιμοποιήσουμε το ίδιο αν σας πω δεν θυμάμαι καθόλου... Για τα βλαστοκύτταρα κι εγώ δωρεα τα έκανα και αυτό θα κάνω και τώρα...κι αν όλοι τα κανουμε δεν θα χρειάζεται ιδιωτική φύλαξη στο μέλλον νομίζω... Στη Θεσσαλονίκη πηγαίνεις στο νοσοκομείο Παπανικολάου σου δίνουν το Κιτ και συμπληρώνεις κάποια έντυπα...το παίρνεις μαζί στο μαιευτήριο και όταν με το καλό γεννήσεις αναλαμβάνει ο σύζυγός να το πάει στο Παπανικολάου και πάλι...η αν δεν μπορεί ο σύζυγος κάποιος άλλος συγγενής η κούριερ... Απλά πριν πάτε κάντε ένα τηλ γιατί νομίζω το δίνουν από κάποια εβδομάδα κύησης και μετά αν θυμάμαι καλά... Σχετικά με τις συσπάσεις κορίτσια εμένα υπάρχουν φορές που μουδιάζει σφίγγει πετρώνει όλη η κοιλιά κ άλλες που γίνεται τοπικα...δεν ξέρω τι παίζει αλλά τελευταία νιώθω μια πίεση κι από κάτω (στο επίμαχο σημείο) σόρρυ για την περιγραφή κι εσωτερικά ψηλά στους προσαγωγούς...ένα πράγμα λες κι εκανα γυμναστική και πιάστηκα...αυτό δεν θυμάμαι να το είχα στην πρώτη μου κύηση...

Ευχαριστώ πολύ!! Θα το ψάξω να το ρυθμίζω σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η dimitra2222 είπε:

Λοιπόν κοριτσια όπως είπαν κ οι άλλες μανουλες όντως η εγκυμοσύνη είναι ελαφρώς περίεργη περίοδος...το επιβεβαιώνω εγώ με 2 πολύ εύκολες εγκυμοσύνες κ πάλι όταν βαραινεις αρχίζουν καούρες κλπ ξεφυσας..στο πρώτο μου παιδάκι ανυπομονούσα να γεννήσω δεν έβλεπα την ώρα να την πάρω αγκαλιά ..κ πράγματικα όταν γέννησα πετούσα...και τώρα ανυπομονώ φυσικά...απλά δεν κατάλαβα πως εφτασα ως εδώ...την δεύτερη φορά δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς μάλλον...η ζωή με ένα βρέφος αλλάζει ριζικά...αλλά είναι πολύ όμορφη αλλαγή ..με τις δυσκολίες της...πολλές αλλά κ τις όμορφες στιγμές της ..ζήστε το λοιπόν σε όλα του τα στάδια... πραγματικά είναι θαύμα...κι αν κάποια στιγμή δεν νιώθετε καλά μιλήστε σε κάποιον ειδικό εάν το έχετε ανάγκη.  Γερά μωράκια σε όλες κ τα υπόλοιπα θα τα βρούμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 αυτό που περιγράφεις τον πόνο κάτω χαμηλά το αισθάνομαι κι εγώ αρκετά συχνά και κυρίως το βράδυ. Σήμερα ήταν αρκετά έντονο. Στο γιατρό που το ανέφερα τη Δευτέρα, μου είπε πως δεν είναι κάτι και πως γενικά θα έχω κάποια πονακια τώρα που μεγαλώνει η μήτρα και πιέζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ntory είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!! Κ για το καλωσόρισμα Κ για τις απαντήσεις σας!

Ναι τα πρώτα! Δε ξέρω για να είμαι ειλικρινής πως είναι με ένα, άρα μια χαρά είναι με τα δυο.. μάλλον εκείνα νιώθουν λίγο στριμωγμένα.. Εμένα αυτό που με έχει δυσκολέψει είναι ότι επειδή ήμουν αρκετά δραστήρια (νομίζω) πριν, τώρα γενικά με έχουν λίγο στη γυάλα λόγω δίδυμων. Η ΠΗΤ είναι 01/06 αλλά αποκλείεται να πιάσουμε 40 βδομάδας. Άρα ελπίζουμε κάπου μέσα στον Μάιο..

Εγω ειμαι διστακτική  λίγο με τον κοκοφοίνικα αλλά αφού το έχετε επιλέξει όλες θα το ξανασκεφτώ. Εγω σκεφτόμουν μόνο για λατεξ.. 

όσο τα βλαστοκύτταρα είναι όντως ιδιαίτερα υψηλό κόστος περίπου 1000 Κ νομίζω πως έχει Κ κάποιο ενοίκιο περίπου 100ευρω/χρόνο κάπου που κοίταξα.  Το μεγαλύτερο μειονέκτημα θεωρώ είναι πως κατά ένα μεγάλο ποσοστό δεν θα είναι χρήσιμο (αχρείαστο φυσικά) στο ίδιο το παιδί. Απλά αφήνουν ένα παραθυράκι ανοιχτό στις μελλοντικές ιατρικές εξελίξεις όπου πιθανό να έχουν κάνει πρόοδο. Κ γω για δωρεά νομίζω θα πάω στη Δημόσια κλινική. 

 

 

 

Κι εγώ διστακτική ήμουν στον κοκοφοίνικα. Και πολύ μάλιστα. Έκανα μια έρευνα και ενημερώθηκα ότι σε μικρή ποσότητα είναι οκ. Γι'αυτό και το στρώμα που πήρα έχει ελάχιστη ποσότητα μέσα. Είχα σκέψεις πέραν της καλής ποιότητας στρώματος για το μωρό μου και οικολογική θέση απέναντι στον κοκοφοίνικα. Αλλά αυτά είναι προσωπικά θέματα του καθενός και δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανοίξουμε θέμα. 

Τέλεια με τα μωράκια σου!!! Με το καλό!

Αχ! Εγώ με ένα στην κοιλιά και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απ'αυτά που έκανα πριν. Πόσο μάλλον εσύ με 2!! Σκέψου ότι γυμναζομουν από τα 17 μου (είμαι 31) και πλέον ένα περπάτημα κάνω και αγκομαχώ!!! Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σχετικά με το στρώμα εμείς είχαμε καταλήξει να πάρουμε με ανεξάρτητα ελατήρια στην αρχή και μας βοήθησε πολύ ένας πωλητής που μας εξήγησε πολλά!τόσα χρόνια δίνουν τον κοκοφοινικα για το μωρό γιατί είναι το πιο φυσικό προϊόν χωρίς πολλά χημικά και τέτοια και  μπορείς να το γυρνάς και από την άλλη μεριά που έχει το λατεξ γιατί σκέτος ο κοκοφοινικας είναι σαν κούτσουρο σκληρός...το μόνο που θέλει τρομερή προσοχή είναι να μην βραχεί γιατί τραβάει την υγρασία και μουχλιαζει και μυρίζει!(αυτος ειναι ο λόγος  που κάποιοι το εχουν παρεξηγήσει)μας πρότεινε  να πάρουμε αδιάβροχα υποστρώματα για να το αποφύγουμε!και έτσι πήραμε με κοκοφοινικα τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πάνω που το συζητούσαμε... Μάλλον πριν λίγο βίωσα ξεκάθαρα συσπάσεις. Ήμουν μια χαρά ξαπλωμένη κ σηκώνομαι λίγο απότομα ομολογώ, να φέρω κάτι κ νιώθω κάτι σαν κράμπα, πόνο, μια ενόχληση που δε φεύγει, εξαπλώνεται σε όλη την κοιλιά... Έρχεται ο σύζυγος, με βοηθά λίγο να βρω μια θέση που με βολεύει κ παρατηρώ την κοιλιά να πετρώνει κ να πρήζεται! Κράτησε λίγο ευτυχώς, ούτε 5 λεπτά. Τώρα έχει μαλακώσει κ ξεφουσκώσει! Πήρα τηλ τον γιατρό, ξάπλα κι ένα μαγνήσιο παραπάνω λέει. Είναι φυσιολογικό. Προπαρασκευαστικές συσπάσεις.. μμμάλιστα μμμάλιστα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Κορίτσια πάνω που το συζητούσαμε... Μάλλον πριν λίγο βίωσα ξεκάθαρα συσπάσεις. Ήμουν μια χαρά ξαπλωμένη κ σηκώνομαι λίγο απότομα ομολογώ, να φέρω κάτι κ νιώθω κάτι σαν κράμπα, πόνο, μια ενόχληση που δε φεύγει, εξαπλώνεται σε όλη την κοιλιά... Έρχεται ο σύζυγος, με βοηθά λίγο να βρω μια θέση που με βολεύει κ παρατηρώ την κοιλιά να πετρώνει κ να πρήζεται! Κράτησε λίγο ευτυχώς, ούτε 5 λεπτά. Τώρα έχει μαλακώσει κ ξεφουσκώσει! Πήρα τηλ τον γιατρό, ξάπλα κι ένα μαγνήσιο παραπάνω λέει. Είναι φυσιολογικό. Προπαρασκευαστικές συσπάσεις.. μμμάλιστα μμμάλιστα ?

οποτε μαλλον κατι τετοιο θα πει και σε μενα αυριο ο γιατρος.

παρατηρησα κ εγω χθες οτι μπορει να προκληθει απο καποια αποτομη κινηση οταν ξεκουραζεσαι ειναι καλυτερα! ποσο μαγνησιο επαιρνες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini οι απότομες κινήσεις προκαλούν όντως συσπάσεις. Προσπάθησε να σηκώνεσαι όσο πιο ήπια μπορείς και γενικά να αποφεύγεις απότομες κινήσεις και τεντώματα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πρέπει να προσέχουμε συνεχώς.. τελευταία ένιωθα καλά κ ξεχάστηκα πάλι. Αργά κ σταθερά. Κ το λίγο περπάτημα με βοήθησε να νιώσω καλύτερα. Πάνω κάτω στο σαλόνι. Έπαιρνα δύο μαγνήσια κ τώρα για λίγες μέρες μου είπε τρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ το έχω νιώσει αυτό κανα δύο φορές αλλά νομίζα πως είναι σαν κραμπα...Δεν το είπα στο γιατρό γιατί πέρασε αμέσως...υπομονή και προσοχή!εμένα ο γιατρός που πήγα προχθές μου είπε ξεκούραση μέχρι να μπούμε στον μήνα μας και μετά ξεκινάμε λέει με περπάτημα κάθε μέρα και επαφές μέχρι τότε όσο πιο ήρεμα μπορούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Στο μήνα που είμαστε τις θέλουμε τις συσπάσεις!!! Εννοείται πως προετοιμάζεται η μήτρα για τη μεγάλη έξοδο. Δείχνει ότι είναι ενεργή. Δ υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Να ανησυχείτε μόνο όταν έχουν συχνότητα κ συνοδεύονται από πόνο. Όχι σαν τεντωμα.  Πόνο που δ περνάει. 

Όσο για τα βλαστοκύτταρα καλύτερα σε δημόσια τράπεζα. Σε περίπτωση π συμβεί κάτι θα μπορεί κ τ παιδάκι να πάρει από εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια μας!Τυχαία σας βρήκα πριν μια βδομάδα αλλά μέχρι να διαβάσω όλα τα ποστ μου πήρε λίγο!Μανούλα Μαϊου και γω με πητ 22/05..Μέχρι τον 5 είχα υπερεμεση κύησης με 15 εμετούς την ημέρα..Πολύ εξαντλητική ιστορία και επικίνδυνη για το μωρό..Μετά σαν όλα να άλλαξαν και ήμουν άλλος άνθρωπος..Πλέον ούτε εμετούς ούτε καούρες ούτε πόνο και πρήξιμο πουθενά στο σώμα..Τα μοναδικά που έχω είναι ημικρανίες και αϋπνίες που είναι κάτι πολύ κουραστικό..Δεν διάβασα για καμιά κοπέλα με ημικρανίες οπότε θα είμαι η μόνη..Στα κιλά είμαι +6 και 31 εβδομάδα...

Καλως ηρθες!!!Με το καλο κ εσυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 με τ καλο τ μωράκι σου! Μόνο 6 κιλα;;; μπράβο σου!!! Τι περιμένεις;

@Valfrag με τ καλο να μπει τ μωράκι Σας! Πολύ όμορφα όλα. Εδώ Εγώ τα βράδια πάω κ κοιτάω τ παιδί π κοιμάται κ λέω εμείς τώρα έχουμε παιδικό δωμάτιο κ μωρο που κοιμάται σ αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια μας!Τυχαία σας βρήκα πριν μια βδομάδα αλλά μέχρι να διαβάσω όλα τα ποστ μου πήρε λίγο!Μανούλα Μαϊου και γω με πητ 22/05..Μέχρι τον 5 είχα υπερεμεση κύησης με 15 εμετούς την ημέρα..Πολύ εξαντλητική ιστορία και επικίνδυνη για το μωρό..Μετά σαν όλα να άλλαξαν και ήμουν άλλος άνθρωπος..Πλέον ούτε εμετούς ούτε καούρες ούτε πόνο και πρήξιμο πουθενά στο σώμα..Τα μοναδικά που έχω είναι ημικρανίες και αϋπνίες που είναι κάτι πολύ κουραστικό..Δεν διάβασα για καμιά κοπέλα με ημικρανίες οπότε θα είμαι η μόνη..Στα κιλά είμαι +6 και 31 εβδομάδα...

Καλησπέρα!! 

Με το καλό το μωράκι σου!! Υπερεμεση κύησης, ε;;; Ποπό ταλαιπωρία!! Εγώ είχα 5-6 εμετούς τη μέρα μέχρι και τον 6ο και δεν μπορούσα να σταθώ. Ευτυχώς τώρα είσαι μια χαρά! 

Μια χαρά και με τα κιλά σου. Μπράβο! 

Τι περιμένεις;; Αγοράκι ή κοριτσάκι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag με γειά σας!! Να τα χαρείτε με ένα υγιέστατο μωράκι!!! Υπέροχα όλα! 

Εμείς έχουμε την κούνια αλλά στην εταιρεία που μας την έφερε είπαμε να μην τη στήσουν ακόμα (λόγω έλλειψης χώρου) και είναι στο σαλόνι σε κομμάτια. Ανυπομονώ να πάμε μέσα Απριλίου να τη φτιάξουμε εμείς. Αχ!! Τι όμορφα καινούργια πράγματα ζούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...