Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κοριτσια μην ακουτε κανενα!!!ειδικα τωρα το στομαχι μας δεν ειναι για πολλα πολλα...εγω εχω παρατηρησει οτι οταν τρωω λιγο παραπανω με πιανει αλγος σε ολη τη περιοχη για λιγο...προσπαθω να τρωω οσο πρεπει!τα τηγανητα τα εχω κοψει τελειως..υπομονη τελειωνουν τα θεματα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα κορίτσια!

@Valfrag μου μπορεις να μου πεις τι μετρησεις πρεπει να εχεις? Παίρνεις το σακζαρο νηστική και 1 ώρα μετα τα γεύματα? πόσο πρέπει να βγαίνει η τιμή ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

@Valfrag μου μπορεις να μου πεις τι μετρησεις πρεπει να εχεις? Παίρνεις το σακζαρο νηστική και 1 ώρα μετα τα γεύματα? πόσο πρέπει να βγαίνει η τιμή ?

 

καλημέρα!

Νηστική πρέπει να έχεις μέχρι 92.. 1 ώρα μετά μεχρι 120..! Αν έχω πανω από 110 νηστική και πάνω από 140 1ώρα μετά παίρνω τηλέφωνο το γιατρό (δεν έχει τύχει μέχρι τώρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

καλημέρα!

Νηστική πρέπει να έχεις μέχρι 92.. 1 ώρα μετά μεχρι 120..! Αν έχω πανω από 110 νηστική και πάνω από 140 1ώρα μετά παίρνω τηλέφωνο το γιατρό (δεν έχει τύχει μέχρι τώρα)

Α ωραία! σ ευχαριστώ πολύ! χθες το βραδυ 1 ωρα μετα το κριθαροκουλουρο είχα 86 και σημερα το πρω νηστικη ειχα 72. Για πρωινο εφαγα τοστ με ψωμι ολικης γαλοπουλα και τυρι απαχα και πηγε 130 1 ωρα μετα! θα μετρησω και μεσημερι - βραδυ παλι να δω τι γινεται! γενικα θα μετραω για λιγες μερες και εννοειται θα συνεχισω να προσεχω γιατι το 130 δεν μου αρεσε και πολυ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy τι έπαθες κορίτσι μου! Μην πιέζεσαι να φας τίποτα κι ας επιμένουν. Σήμερα είσαι καλύτερα; 

@marakineos και @Valfrag υπομονή!!! Λίγη προσοχή και θα είστε μια χαρά!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Α ωραία! σ ευχαριστώ πολύ! χθες το βραδυ 1 ωρα μετα το κριθαροκουλουρο είχα 86 και σημερα το πρω νηστικη ειχα 72. Για πρωινο εφαγα τοστ με ψωμι ολικης γαλοπουλα και τυρι απαχα και πηγε 130 1 ωρα μετα! θα μετρησω και μεσημερι - βραδυ παλι να δω τι γινεται! γενικα θα μετραω για λιγες μερες και εννοειται θα συνεχισω να προσεχω γιατι το 130 δεν μου αρεσε και πολυ !

ό,τι βλεπεις ότι στο ανεβάζει το κόβεις! εγώ το παίρνω 6 φορές τη μέρα ..πρωί Χ2, μεσημέρι Χ2,βράδυ Χ2 ..εμένα πχ το κριθαροκούλουρο μου το ανέβαζε..είναι και στον οργανισμό! Αν προσέχεις θα ναι πάντα μες στα όρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 ναι ναι!Με τη διατροφή είμαι πάντα μες στα όρια και το τελευταίο μήνα δεν έχω πάρει και γραμμάριο  :P To μωράκι πήρε φυσιολογικό βάρος οπότε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

ό,τι βλεπεις ότι στο ανεβάζει το κόβεις! εγώ το παίρνω 6 φορές τη μέρα ..πρωί Χ2, μεσημέρι Χ2,βράδυ Χ2 ..εμένα πχ το κριθαροκούλουρο μου το ανέβαζε..είναι και στον οργανισμό! Αν προσέχεις θα ναι πάντα μες στα όρια!

ναι αυτο σκεφτηκα κι εγω γι αυτο να το παρακολουθησω  για να δω και τι μου το ανεβαζει! αυριο θα δοκιμασω αλλο πρωινο! τουλαχιστον να μην πηγαινω στα τυφλα να βλεπω τι γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

ναι αυτο σκεφτηκα κι εγω γι αυτο να το παρακολουθησω  για να δω και τι μου το ανεβαζει! αυριο θα δοκιμασω αλλο πρωινο! τουλαχιστον να μην πηγαινω στα τυφλα να βλεπω τι γινεται!

εγώ το πρωί τρώω τοστ ολικής μόνο με τυρί 10%..αλλαντικά γενικά μου είπε να τα αποφεύγω! Αλλα και πάλι είναι στο κάθε οργανισμό πως ανταποκρίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

@Madi85 απο τη μια ειναι μια καλη ευκαιρια για σωστη διατροφη! δεν εχει μεινει και πολυ πολυ!

απτη μία να σου πω την αλήθεια αν δεν έκανα διατροφή θα είχα πάρει σίιιγουρα κιλά χαχαχα..τώρα θα μπω 32η εβδομάδα με σταθερά 5.5 κιλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

εγώ το πρωί τρώω τοστ ολικής μόνο με τυρί 10%..αλλαντικά γενικά μου είπε να τα αποφεύγω! Αλλα και πάλι είναι στο κάθε οργανισμό πως ανταποκρίνεται!

χμ καταλαβα! θα κανω δοκιμες! ανυπομονω να δω τι γινεται με τα μακαρονακια ολικης που ειναι τα αγαπημενα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

χμ καταλαβα! θα κανω δοκιμες! ανυπομονω να δω τι γινεται με τα μακαρονακια ολικης που ειναι τα αγαπημενα μου!

και μένα μ αρέσουν!!! άλλα με 3 κούπες βρασμένα που επιτρέπονται  δε πολυκαταλαβαίνω και πολλά χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

απτη μία να σου πω την αλήθεια αν δεν έκανα διατροφή θα είχα πάρει σίιιγουρα κιλά χαχαχα..τώρα θα μπω 32η εβδομάδα με σταθερά 5.5 κιλά!

εισαι παρα μα παρα πολυ καλα νομιζω! εγω παραμενω στα 7 κιλα 28η εβδομαδα! εχω μεινει σταθερη τις τεέυταιες 3-4 εβδομαδες αυτο ειναι το καλο! πιστευω τωρα και με τη διατροφουλα θα μου κανει πολυ καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

εισαι παρα μα παρα πολυ καλα νομιζω! εγω παραμενω στα 7 κιλα 28η εβδομαδα! εχω μεινει σταθερη τις τεέυταιες 3-4 εβδομαδες αυτο ειναι το καλο! πιστευω τωρα και με τη διατροφουλα θα μου κανει πολυ καλο!

Μια χαρά θα είσαι!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Μια χαρά θα είσαι!!! ❤️

κι εγω αυτο πιστευω! ηταν και ο γιατρος χαλαρος αλλα δεν αντεξα να μην το παρακολουθησω λιγο! οι αλλοι με μαλωνουν που το μετραω ενω δεν μου ειπε ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

κι εγω αυτο πιστευω! ηταν και ο γιατρος χαλαρος αλλα δεν αντεξα να μην το παρακολουθησω λιγο! οι αλλοι με μαλωνουν που το μετραω ενω δεν μου ειπε ο γιατρος!

και μένα δε πολυασχολείται ο γιατρός γιατί ήμουν στα όρια δεν ήμουν πολύ πάνω .. και οι μετρήσεις του μωρού είναι φυσιολογικές.. προληπτικά τα κάνουμε όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

και μένα δε πολυασχολείται ο γιατρός γιατί ήμουν στα όρια δεν ήμουν πολύ πάνω .. και οι μετρήσεις του μωρού είναι φυσιολογικές.. προληπτικά τα κάνουμε όλα!

ολα καλα! εμενα ειναι λιγο μεγαλυτερο το μωρακι 1 εβδομαδα αλλα μου ειπε πως ειναι ενταξει δεν ειναι απο σακχαρο θα επρεπε να εχω πολυ μεγαλυτερες τιμες!

Την πατησα και με τη λαθος διατροφη τοσο καιρο, λογω στομαχιου με αηδιαζε το κρεας , λογω εντερου δεν μπορουσα τα οσπρια και τις πολλες σαλατες οποτε πιο συχνα απ ολα ετρωγα μακαρονια πατατες και ψωμι! και τα γλυκακια μου εννοειται! Τι να κανει και ο οργανισμος! ευτυχως που εχω συνελθει και μου εχουν περασει οι αηδιες σε κρεας κλπ! μονο μοσχαρι δεν μπορω να φαω ακομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

ολα καλα! εμενα ειναι λιγο μεγαλυτερο το μωρακι 1 εβδομαδα αλλα μου ειπε πως ειναι ενταξει δεν ειναι απο σακχαρο θα επρεπε να εχω πολυ μεγαλυτερες τιμες!

Την πατησα και με τη λαθος διατροφη τοσο καιρο, λογω στομαχιου με αηδιαζε το κρεας , λογω εντερου δεν μπορουσα τα οσπρια και τις πολλες σαλατες οποτε πιο συχνα απ ολα ετρωγα μακαρονια πατατες και ψωμι! και τα γλυκακια μου εννοειται! Τι να κανει και ο οργανισμος! ευτυχως που εχω συνελθει και μου εχουν περασει οι αηδιες σε κρεας κλπ! μονο μοσχαρι δεν μπορω να φαω ακομη!

α καταλαβα από εκεί πρέπει να σου ανέβηκε!! εμένα με αναγκάζει να τρώω 3 φορές τη βδομάδα μοσχάρι ο γιατρός λόγω χαμηλού σιδήρου..και φαντάσου παίρνω και 2 αμπούλες σίδηρο τη μέρα..τι να κάνω..μου είπε από την 37η εβδομάδα κόβουμε όλα τα φάρμακα!! εμένα πέρα από αυτά με αγχώνει που δεν έχει γυρίσει ακόμα ..προχθές που πήγα ήταν εγκάρσιο..μου είπε αν γυρίσει προς τα κάτω καλώς αν γυρίσει προς τα πάνω ή μείνει έτσι πάμε για καισαρική..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

α καταλαβα από εκεί πρέπει να σου ανέβηκε!! εμένα με αναγκάζει να τρώω 3 φορές τη βδομάδα μοσχάρι ο γιατρός λόγω χαμηλού σιδήρου..και φαντάσου παίρνω και 2 αμπούλες σίδηρο τη μέρα..τι να κάνω..μου είπε από την 37η εβδομάδα κόβουμε όλα τα φάρμακα!! εμένα πέρα από αυτά με αγχώνει που δεν έχει γυρίσει ακόμα ..προχθές που πήγα ήταν εγκάρσιο..μου είπε αν γυρίσει προς τα κάτω καλώς αν γυρίσει προς τα πάνω ή μείνει έτσι πάμε για καισαρική..!

ωχ καταλαβα! στη νυφη μου γυρισε στην 34η μην αγχωνεσαι! εμενα ηταν γυρισμενο αλλα ειπε ο γιατρος οτι αφου ακομη εχει χωρο θα κανει τουμπες! ναι ναι ευτυχως τοτε κοβονται ολα και αναμενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Η γιατρος μου μου είπε σε 3-4εβδομαδες,δηλαδή προς τα τέλη του 8ου να κάνουμε εξεταση βιοφυσικου προφίλ.Την έχει κάνει ή θα την κάνει κάποια άλλη και που την έκανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

απτη μία να σου πω την αλήθεια αν δεν έκανα διατροφή θα είχα πάρει σίιιγουρα κιλά χαχαχα..τώρα θα μπω 32η εβδομάδα με σταθερά 5.5 κιλά!

5,5 κιλά!!!??? Εξαιρετικά καλά! Εγώ έχω πάρει τα διπλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Σήμερα μπήκα στην 29η βδομάδα και ζυγιστηκα και είμαι όσο στην αρχή της εγκυμοσύνης, πρέπει να ανησυχώ;; Στις 25 βδομάδες ο μικρός ήταν 900 γραμμάρια όμως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε κορίτσια με τα λίγα κιλά σας! Εγώ 32η βδομάδα ειμαι στα 9 10 ανάλογα με τ πόσες μέρες έχω να πάω τουαλέτα. Ανεβαίνουν τρέλα τα νούμερα πάντως. Ελπίζω να μην ανέβουν ακόμη πολυ γτ έχω 2 μήνες ακόμη μπροστά μου. 

Πήγαμε χθες στο γιατρο μεγάλωσε τ κοριτσάκι μου 1.900 την βγάζει στο περίπου. Κάναμε κ τ Doppler στο γιατρο όλα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni καλά είσαι στα κιλά υπάρχουν και χειρότερα!1900 ε? πολύ καλά!!!! Εμένα 1500 31η! Μπράβο όλα καλά!!

@Madi85 και εγώ εκεί θα ήμουν αν δεν έκανα διατροφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...