Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

εγω κυλώ σαν βαρελάκι και για να σηκωθω πιανομαι απο το σιδερο του κρεβατιου!?

χαχαχα κι εγω σαν βαρελακι και μετα πιανομαι απ το κομοδινο για να σηκωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια αν κ έχω μεγάλη κοιλιά μια χαρα εύκινητη είμαι.

Προχθές καθόμουν στο κρεβάτι κ φορούσα από κάτω εσώρουχο κ από πανω ένα μαύρο φανελάκι τιραντακι μπαίνει ο άντρας μ με βλέπει κ μ λέει έχεις δει πως είσαι καθιστή;;; λέω όχι πως; λέει σαν βαρελακι! Τον σκοτώνεις δε τον σκοτώνεις; πείτε μου χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προχθές βγαίνω από το μπάνιο...και τον βλέπω να με κοιτάζει και να γελάει.. του λέω με κοροιδεύεις?? Μου λέει όχι όχι..Δεν είχε και άλλη επιλογή χαχαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag Ναι κ μετά μ λέει είσαι όμως όμορφο βαρελακι. Λέω τώρα άστο χαχα. Μετά μ λέει πως την κουβαλάς τέτοια κοιλια;; Εγώ 2 πίτογυρα τρώω κ βαραινω κ δ μπορώ να κουνηθώ. Να δεις λέω τι τραβάω π κουβαλάω τ παιδί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni 5+ φοράει το θηριάκι σου φιλενάδα; Αυτά είναι παιδιά μωρέ! Εμείς που είμαστε και μεγαλύτετροί σας φοράμε 4!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Έχουμε όλες πολλή πλάκα!! Κι εγώ μια απ' τα ίδια. Πιάνομαι από το κρεβάτι για να σηκωθώ και που και που νιώθω και τον άντρα μου να με σπρώχνει από πίσω. Χαχαχαχα!! Πολύ γέλιο! 

Πήγαμε σήμερα με τη θεία μου να περπατήσουμε στο Μοναστηράκι-Πλάκα και μετά από 5 ώρες έχω να σας πω ότι πονάω παντού. Όχι όχι! Δεν περπατήσαμε 5 ώρες.. μαζί με το φαγητό ήταν τόσο. Αλλά και πάλι. Τώρα το μόνο που θέλω είναι να ξαπλώσω. 

Αχ κορίτσια, σήμερα ο άντρας μου μού έκανε έκπληξη και καθάρισε οοολο το σπίτι μόνος του όσο έλειπα. Απίστευτο;;;; Μέχρι που ξεσκονισε που δεν το έχει κάνει ποτέ. Με συγκίνησε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy τι καλός!!!μπράβο του!

Όσο για το ότι τώρα θες να ξαπλώσεις σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!!έχω για ένα σούπερ μάρκετ πάμε και δεν αντέχω μετά η ένα καφέ η φαγητό και λέω πόσο κουράστηκα!!!!!Χαχαχαχα 

@KONSTANTIA εγώ ακόμα το ψάχνω!Δεν μπορώ να βρω πως να σηκωθώ εύκολα!γιατί νιώθω ότι πλέον αρχίζω και δεν μπορώ να σηκώνομαι!Και που είμαστε ακόμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καφές και φαγητό διαβάζω @stasa....περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς! ? Στο σούπερ μάρκετ είμαστε θαμώνες μέρα παρά μέρα μετά του υιού, βεβαίως βεβαίως!

Εγώ ακόμα δεν έφτασα στα δικά σας μεγέθη αλλά παρατηρώ ότι όταν κάθομαι στο πάτωμα για να παίξω με τον μικρό μετά δίνω μάχη για να σηκωθώ αξιοπρεπώς! Φαντάζομαι σε λίγο καιρό δεν θα τα καταφέρνω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έτσι κορίτσια, έχω ένα αίσθημα λες και είμαι συνέχεια φουσκωμένη σα γαλοπούλα. ??? Καλά όταν είμαι ξαπλωμένη και πάω να σηκωθώ πολύ γέλιο πέφτει, σέρνομαι για να τα καταφέρω! ?? Το μπες βγες στο αυτοκίνητο δεν το σχολιάζω βέβαια. Σε αυτή την περίπτωση θα ευχόμουν να είχαμε τζιπ που είναι και πιο ψηλό ??

@Angelmammy Τι όμορφο να μας φροντίζουν και να μας σκεφτονται ε; Να το ευχαριστηθεις όσο ειναι καιρός γιατί μετά θα τρέχεις εσύ για όλα!! ?? Κάνει πολύ καλό καιρό για περπάτημα πάντως τώρα που το χρειαζόμαστε πιο πολύ κιόλας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 & @irened91 είναι υπέροχο να σε φροντίζουν!!! Το περπάτημα είναι απαραίτητο, αν φυσικά μας το επιτρέπει ο γιατρός μας. Εμένα μου έχει πει να περπατάω μισή ώρα τη μέρα και μέχρι τον 7ο το έκανα ανελλιπώς αλλά τώρα τελευταία λουφάρω αρκετά. 

Αυτό που είσαι φουσκωμένη σα γαλοπούλα.... Χαχαχα!! Κι εγώ. Λέω ότι νιώθω σα να έχω μια μπάλα του μπάσκετ στην κοιλιά μου. 

@KONSTANTIA μέρα παρά μέρα σούπερ μάρκετ ακούω... Ωχ ωχ!!! Εγώ πάντως αν καταφέρω να κάτσω στο πάτωμα μετά το να σηκωθώ μάλλον θα μου πάρει κάνα λεπτό. Και λέω αν καταφέρω γιατί δεν είναι και εύκολο να κατέβω τόσο χαμηλά έτσι φουσκωμένη που είμαι. Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δεν χρειάζεται κορίτσι μου να κάθεσαι κάτω, εγώ από ανάγκη κάθομαι! Όσο για το σούπερ, όλο και κάτι χρειαζόμαστε, όλο και ξεχνάμε την λίστα στο σπίτι και πάμε με το μνημονικό οπότε βράστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πολυ χαιρομαι που είστε όλες καλά και φουσκώνετε!! Έχω μέρες να μπω γιατί είχαμε την μετακόμιση η οποία με πέθανε. Πονούσε όλο μου το κορμί και δεν ένιωθα το μωρό καθόλου για τρεις μέρες. Η γιατρός μου είπε να μείνω ξάπλωμενη και ευτυχως επανήλθαν οι κλωτσιές!τωρα δεν κάνω τίποτα έχω ένα σπίτι αχούρι και φοβάμαι ότι θα παραμείνει έτσι μέχρι να έρθει η μαμά μου.... Της έχω πει να μην κουράζεται πολύ γιατί εδώ έχει μπόλικες δουλειές!παιρνω βέβαια γυναίκα αλλά εδώ κάνουν μόνο μπάνια κουζίνα και σκούπισμα. Δεν ξεσκονίζουν και δεν κάνουν παράθυρα. 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια τι είναι το Doppler; δεν μου το έχουν αναφέρει καθόλου. Επίσης την Κυριακή έχω και την εξέταση για την καμπύλη ζαχαρου Αντε να φευγει και αυτό σιγά σιγά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια αραξτε κ ξεκουραστείτε τώρα π μπορείτε. Στη 2η εγκυμοσύνη σας μια χαρα κ θα σηκώνεστε κ με τ παιδάκι σας θα τρέχετε όλη μέρα κ σαν τα ελατήρια θα πεταγεστε αν χρειαστεί.

@Angelmammy ζήλεψα τη βόλτα σας! Πόσο θέλω να κατεβούμε Αθήνα! Κ κυρίως ένα 3ημςρο χωρίς παιδια να χορτασουμε βόλτα.

@KONSTANTIA μου είπαμε εγώ Εγώ γιγαντομωρο. Φοράει τ 5+ Από τ φθινόπωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πολυ χαιρομαι που είστε όλες καλά και φουσκώνετε!! Έχω μέρες να μπω γιατί είχαμε την μετακόμιση η οποία με πέθανε. Πονούσε όλο μου το κορμί και δεν ένιωθα το μωρό καθόλου για τρεις μέρες. Η γιατρός μου είπε να μείνω ξάπλωμενη και ευτυχως επανήλθαν οι κλωτσιές!τωρα δεν κάνω τίποτα έχω ένα σπίτι αχούρι και φοβάμαι ότι θα παραμείνει έτσι μέχρι να έρθει η μαμά μου.... Της έχω πει να μην κουράζεται πολύ γιατί εδώ έχει μπόλικες δουλειές!παιρνω βέβαια γυναίκα αλλά εδώ κάνουν μόνο μπάνια κουζίνα και σκούπισμα. Δεν ξεσκονίζουν και δεν κάνουν παράθυρα. 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια τι είναι το Doppler; δεν μου το έχουν αναφέρει καθόλου. Επίσης την Κυριακή έχω και την εξέταση για την καμπύλη ζαχαρου Αντε να φευγει και αυτό σιγά σιγά. 

Καλησπέρα!! 3 μέρες δεν ένιωθες το μωρό;;; Θα είχα τρελαθεί!!! Τώρα ευτυχώς όλα καλά. Σε καταλαβαίνω αλλά μη σκέφτεσαι το σπίτι. Να είσαι εσύ και το μωρό σου καλά και τα σπίτια πάντα θα έχουν. 

Το Doppler είναι ο τρίτος μεγάλος υπέρηχος που κάνουν που ελέγχουν τη ροή του αίματος του μωρού. Πολλές κοπέλες όμως δεν τον κάνουν γιατί τους κάνει ο γιατρός κάθε φορά. Ίσως γι'αυτό δε σου' χει πει κάτι κι εσένα. 

Καλά αποτελέσματα με την καμπύλη. Στείλε μας να μας πεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μη κουράζεστε όσο μπορείτε!σιγά σιγά όλα θα γίνουν!λίγο ο ένας λίγο ο άλλος τι να κάνουμε!!

Εγώ έχω εδώ και λίγες μέρες που δεν νιώθω πολύ καλά με το στομάχι μου και σήμερα μου είπε ο άντρας μου μήπως μου φταίει ο σίδηρος που μου έγραψε ο γιατρός αυτόν που είχα πάρει και στην αρχή και το σκεφτηκα και μάλλον αυτό φταίει...μπορεί να μου βελτίωσε το θέμα με το έντερο αλλά δεν θα τον συνεχίσω!αύριο κιόλας θα πάω στο φαρμακείο να πάρω αυτόν που είχα βολευτεί!Και λέγαμε το πισωγύρισμα ήταν αυτό τώρα έτσι ξαφνικά!οριακά κρατιέμαι για να μην κάνω εμετό και έχω αρχίσει τις φρυγανιές και τα αναψυκτικά για να στρώνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο @stasa199 όντως πολύ εκνευριστικο το πισωγυρισμα. Λογικά με την αλλαγή του σιδήρου θα επανέλθεις.

Γυρίσαμε από γιατρό, λοιπόν όλα καλά με τον μπέμπη, 1,400κ, λίγο ντροπαλός πάλι, μας κρυβόταν... Επίσης ο γιατρός ήθελε να τον δει να κινείται, έκανα κ βόλτα, έφαγα σοκολάτα αλλά τπτ... Ο μικρός κοιμόταν γλυκα γλυκα! Στο τέλος λίγο κινήθηκε! Με τον τράχηλο κι εγώ μπαίνω λίγο σ επιφυλακή! 3,1εκατοστα κι ενώ δεν είναι λίγο, επειδή είχα 4 εκατοστά την προηγούμενη φορά, είναι μεγάλη η πτώση. Μου είπε ξεκούραση, ψυχραιμία κλπ.. Επίσης ο πόνος που είχα δεν έφυγε κι ο γιατρός λέει ότι δε φαίνεται κάτι ανησυχητικό, μάλλον μυϊκό ή από τη μήτρα που μεγαλώνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91  δεν θα το αντέξω!ευτυχώς που μου το είπε ο άντρας μου γιατί μέχρι να το καταλάβω εγώ θα υπέφερε πάλι!@Mariamagdalini μια χαρά ο μικρούλης σου!!τώρα είναι να πετύχουμε σε καλή φάση όταν πάμε στο γιατρό!Και εμένα δεν γυρνάει με σοκολάτες και περπάτημα!Την τελευταία φορά που πήγα και ήταν πολύ καλή μου λέει ο γιατρός τι έφαγες??Και του λεω goody's!!αχαχαχαχα δεν πιάνουν όλα σε όλα τα παιδιά τι να κάνουμε!!οσο για τον τραχηλο μην αγχώνεσαι εγω πριν 2 βδομαδες ειχα 3.1 και μου είπε πως τώρα είναι φυσιολογικό να  μειώνεται σιγά σιγά!Επίσης αν δεν σου έκανε κολπικό να ξέρεις πως πάντα έχει και απόκλιση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 κουράγιο! Εύχομαι να περάσει σύντομα το πρόβλημα με το στομάχι!!! @Mariamagdalini υπομονή κι εσύ!!! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Κι εμένα στην αρχή μου ήταν δύσκολο από εκεί που έκανα τα πάντα, ξαφνικά να περιοριστω στα απολύτως απαραίτητα, αλλά προέχουν τα μωράκια μας!!! Υπομονή κι όλα καλά θα είναι! Πότε σου είπε να ξαναπάς να σε δει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 Απριλίου θα ξαναπάω. Ναι πρέπει να το πάρουμε απόφαση, προσεκτικά κ με μέτρο όλα. Υπομονή όπως είπες.. για τα ζουζούνια μας! Μ αρεσε που είπε στο τέλος ο γιατρός: μην αγχώνεστε, ο μικρός μια χαρά περνάει μέσα στην κοιλίτσα, ζωαρα κάνει! ☺️ Στάσα κολπικά μου τον μέτρησε, πρώτη φορά, γιατί ο μικρός είχε σφηνώσει το κεφαλάκι του κάτω χαμηλά, ακουμπουσε τον τράχηλο!!!! Μετά ευτυχώς τον είδαμε να γυρνάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

2 Απριλίου θα ξαναπάω. Ναι πρέπει να το πάρουμε απόφαση, προσεκτικά κ με μέτρο όλα. Υπομονή όπως είπες.. για τα ζουζούνια μας! Μ αρεσε που είπε στο τέλος ο γιατρός: μην αγχώνεστε, ο μικρός μια χαρά περνάει μέσα στην κοιλίτσα, ζωαρα κάνει! ☺️ Στάσα κολπικά μου τον μέτρησε, πρώτη φορά, γιατί ο μικρός είχε σφηνώσει το κεφαλάκι του κάτω χαμηλά, ακουμπουσε τον τράχηλο!!!! Μετά ευτυχώς τον είδαμε να γυρνάει

Το ίδιο και εμένα με το κεφαλακι!Έτσι ήταν η μπέμπα και είναι εδω και καιρό η αλήθεια είναι!μη σε ανησυχεί απλά πρόσεχε να μη κουράζεσαι!Εγώ έχω σχεδόν 2 βδομάδες εχω και πονάκια ευτυχώς με βοηθάει το μαγνήσιο..

@Madi85 σε ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μάλλον ο σίδηρος είναι. Υποφέρουμε ακόμα μερικές από εμάς με διάφορα δυστυχώς. Υπομονή!

Εγώ πριν λίγο έφαγα ελάχιστο χαλούμι που τηγάνισε η θεία μου από την Κύπρο και τώρα νιώθω πόνο στο στομάχι και στην κοιλιά. Και δεν ήθελα να το φάω. Με πίεσαν!! Αλήθεια λέω!! Που θα βρω ξανά τέτοιο τυρί και άλλες βλακείες. Μα τηγανιτό μέσα στη νύχτα;;; Και τώρα που πονάω μου λένε ότι κάτι άλλο με πείραξε και αποκλείεται να είναι το χαλούμι. Θέλω να τους σκοτώσω!!! Και τις τελευταίες ημέρες δεν είναι καλά τα νεύρα μου. 

@Mariamagdalini λίγη προσοχή κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλά. Ξεκούραση όσο μπορείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ωχ τι έπαθες...να μην τους ακούς γιατί εσύ υποφέρεις μετά...εγώ δεν ακούω κανέναν αν νιώσω ότι μπορεί να με πειράξει δεν το τρώω με τίποτα!σου έκατσε πολύ βαρύ φαίνεται...ελπίζω να σου περάσει και να κοιμηθείς καλά!τα νεύρα και εμένα κατά καιρούς με πιάνουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy ωχ τι έπαθες...να μην τους ακούς γιατί εσύ υποφέρεις μετά...εγώ δεν ακούω κανέναν αν νιώσω ότι μπορεί να με πειράξει δεν το τρώω με τίποτα!σου έκατσε πολύ βαρύ φαίνεται...ελπίζω να σου περάσει και να κοιμηθείς καλά!τα νεύρα και εμένα κατά καιρούς με πιάνουν!!!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο!! Με πιέζουν από την προηγούμενη εβδομάδα να φάω και σήμερα απλά είπα να φάω 2 μπουκιές. Ήρθαν για το γάμο του αδερφού του άντρα μου και έχουν κάτσει 10μερες. Με έχουν πρήξει να φάω!!!! Όλο δε θέλω και δε θέλω σήμερα είπα να φάω μπας και με αφήσουν ήσυχη. Έφτιαξα ένα χαμομήλι τώρα... Για να δούμε ... 

Καληνύχτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...