Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΜΩΡΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΑΜΑ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!!!Εχω ξαναγράψει το πρόβλημα μου παρολα αυτα συνεχίζω να μην είμαι καλα!!Σας εχει τυχει κ εσας να αδιαφορει το μωρο σας στην ηλικια των 11 μηνων περιπου;;Ξαφνικα στις διακοπες το ζω αυτο!Κολλημενος στο μπαμπα στη γιαγια στον παππου κ εγω τιποτα!!Γελαει σε ολους κανει χαρουλες κ σε μενα οταν ερχεται νιωθω οτι αναγκαζεται κατα καποιο τροπο!Γιατι;;;Θα ερθει στην αγκαλια μου αλλα οχι με την ιδια λαχταρα που παει στους αλλους!!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει αυτο!Με λενε υπερβολικη κ οτι απλα το μωρο περναει μια φαση!Ισχυει κατι τετοιο;;Απλα να βαρεθηκε που ειμαστε ολη μερα μαζι;Αχ μανουλες πειτε μου τη γνωμη κ τις εμπειριες σας μηπως αισθανθω λιγο καλυτερα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου εγω εντεκα μηνων επειδη θηλαζα ηταν συνεχεια πανω μου αλλα οταν εβλεπε τη μαμα θηλαζε και εφευγε δεν μπορω να σου πω οτι δεν με ηθελε αλλα προσωπα που δεν βλεπουν συχνα τα θελουν

εσυ τθ του δειχνεις οταν το βλεπεις του δειχνεις αγαπη η επειδη εχεις τα δικα σου εκλαμβνει οτι κατι δεν παει καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον εκλαμβανει την αρνητικη μου ενεργεια γιατι ειμαι χαλια!Εχω φτασει σε σημειο να τον παιρνω αγκαλια για να δω πως θα αντιδρασει κ ειναι λαθος το ξερω απλα εχω στενοχωρηθει παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ είναι δυνατόν ένα μωράκι να μη θέλει τη μαμα του; δ κάνεις κάτι λάθος. Είναι πολύ υγιές αυτό π κάνει τ παιδί σου. Είναι κοινωνικό κ το δείχνει. Φυσικά κ μας βαριούνται εμάς που είμαστε όλη μέρα μαζί τους.

Έχω μια κορούλα ενός έτους. Τα πρωινά παίζουμε, κάνουμε αγκαλίτσες, βγαίνουμε βόλτα. Με τ π θα ρθει ο μπαμπάς της από τη δουλειά δ ξεκολλάει από πάνω του. Σημασία δ μ δίνει. Την κοιμιζω για μεσημέρι ξυπνάει κ φωνάζει μπαμπά μπαμπά κ πάει στην κρεβατοκάμαρα να τ ξύπνησει. Όταν παίζει τ θέλει δίπλα της. Όταν την παίρνει αγκαλιά κ πάω μα την πάρω εγώ με σμπρωχνει. Τη μαμά όμως την έχει όλη μέρα. Λογικο δ είναι να θέλει τ μπαμπά; Εγώ πολύ την χαίρομαι κ τ προτιμώ 1000 φορες από τ να είχα ένα παιδί κολλημένο πάνω μ να μη μπορώ να κάνω βήμα. 

Το σκ ήρθαν οι παππούδες ρης π μενουν σε άλλη πόλη. Εκεί να δεις. Σημασία μηδέν. Όπως οταβ είναι κ με τους παππουδες τους εδώ. Ούτε θέλει να ξέρει που είμαι. 

Όταν όμως έρθει η ώρα τ ύπνου θέλει μαμά κ μόνο μαμά. Μόλις νυστάξει έρχεται στην αγκαλιά μ κ δ ξεκολλάει. Μέσα στη μερα όταν είναι κουρασμένη η αν απλά θέλει να χαλαρώσει για 10 λεπτα θα ρθει θα αράξει πάνω μου για λίγο να ηρεμήσει κ μετά θα συνεχίσει τ παιχνίδι της.

Μια χαρα είναι τ παιδάκι σου κ μια χαρα μανούλα κ συ. Τα παιδιά δ απορρίπτουν τόσο ευκολα ρους γονείς τους. Έχεις ρόλο μοναδικό κ αναντικατάστατο στη ζωή του. Άσε τ παιδί να ανάπτυξη την προσωπικότητα του, την κοινωνικότητα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αχ αχ χαζουλααα!!!

Λοιπόν ακριβώς στην ίδια ηλικία πήγαμε ένα μήνα διακοπές στους γονείς μου. Εγώ ακόμα ήμουν σε άδεια μητρότητας και ήμασταν όλη μέρα μαζί. Ε λοιπόν αυτόν τον μήνα ήμουν αόρατη. Ήταν μέσα στη τρελλή χαρά αλλά με εμένα ήταν πιο σοβαρός. Μόνο αν τον γαργάλαγα γέλαγε.

Αλλά σιγά μη χαλούσε την ενέργειά του για μένα! Επιτέλους είχε τον μπαμπά όλη μέρα και τους παππούδες του! Φυσικά και όταν γυρίσαμε, γίναμε αμέσως πάλι κολλητοί, περνάγαμε και περνάμε απίθανα και δεν σταματάμε τις αγκαλίτσες και τα παιχνίδια! 

Μη το παίρνεις λοιπόν στραβά! Σκέψου ότι νιώθει ότι εσύ είσαι ούτως το άλλο του μισό, η κολλητούλα του που περνάει άπειρο χρόνο μαζί και έχει ενθουσιαστεί τώρα που βλέπει και κανέναν άλλο άνθρωπο. Με την καλή έννοια, εσένα σε έχει δεδομένη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως αυτη ειναι η μαγικη λεξη τη μαμα αν ειναι σπιτι ειδικα την εχουν δεδομενη 

ειχα ακουσει σε ενα συγγενικο προσωπο που δουλευε ο παμπας πολυ οτι ο γιος ειχε παθει κολημμα με τη μαμα και ελεγε η μαμα ειναι δικια μου και κατι τετοια και εδιωχνε το παμπα 

εμας κανει και τα δυο και  απο τη μια πλευρα στηριζει και απο την αλλη 

εσυ πρπεει να δεις τον εαυτο σουυ να εισαι εσυ καλα γενικα στη ζωη σου και τοτε θα εισαι οκ με το μωρο και απο μονη σου μετα θα δεις οτι ολα τα υπολοιπα ειναι του μυαλου σου

φυσικα και σε πιανει και ο εγωισμος και εμενα καμια φορα απο πισω με πιανει το παραπονο και λεω κοιτα ρε εγω τα κανω ολα αλλα τωρα δεν με θελει ομως μετα στη μαμα επιστρεφει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου ξερεις τι ακουσα μολις τωρα ενω νυσταζα και δεν ηθελα να παιξουμε και τον εβαλα στο μπανιο να παιξει; μου λεει κοριτσι μου εισαι το φως της ζωης μου η μαμα ελιωσε θα παιζει μαζι του και ας σερνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποσο πολυ με βοηθατε με τις απαντησεις δεν ξερετε!!!!Εγω τοσες μερες νιωθω τυψεις κ ενοχες οτι τα εκανα ολα λαθος τοσο καιρο γιατι δεν εχω κ βοηθεια κ καποιες φορες που ζοριστηκα του φωναξα αρκετα επειδη γκρινιαζε πολυ κ δεν με αφηνε να κανω τιποτα!Και γενικα εγω ειμαι λιγο η σπαστικια της οικογενειας μη το ενα μη το αλλο ενω ο μπαμπας ειναι χαλαρος!Αλλα ολα αλλαξαν στις διακοπες κ ειδικα τωρα που ηρθαν οι παππουδες εγω δεν υπαρχω πουθενα απλα!!!Εσεις φωναξατε ποτε στα παιδακια σας;;Η αληθεια ειναι οτι φωναζω κ μετα στενοχωριεμαι πολυ!Μακαρι οταν γυρισουμε να με θελει παλι οπως πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου να σου πω κατι; εκμεταλλευσω το ολο αυτο που θελει τους παππουδες και ξεκουρασου, εγω οταν παω στη μαμα παρακαλω να γινει αυτο:) θα παρεις δυναμεις να εχεις πιο πολλες αντοχες:) θα ηθελα εστω μαι μερα να ηταν σε μενα μοονο για τον υπνο και το φαγητο (γιατι ειμαι αυστηρη εκει) και την υπολοιπη μερα να ξεκουραζομουν

ναι δυστυχως και εγω του εχω φωναξει και οσο μεγαλωνει ακομη περισσοτερο και το μετανιωνω αλλα ναι αν τα παλευεις ολη μερα και ειδικα αν δεν μιλας με αλλο ανθρωπο παρα μονο με ενα μωρο θα το φωναξεις

η αληθεια οσο ηταν μικρο λιγοτερο φωναζα πιο πολυ το βραδυ που δε κοιμοταν τωρα η περισσοτερα προβληματα εχω και δεν εχψ τοση υπομονη η κουραστηκα η ειναι πολυ χειροτερος αλλα παντα κατι θα γινει και θα φωναξψ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου επειδή ακριβώς στην ίδια θέση βρίσκομαι, χωρίς καμιά απολύτως βοήθεια (σε ακτίνα 2500 χλμ) και τώρα είμαι και από πάνω σε εγκυμοσύνη με φοβερές ναυτίες και συνεχείς εμετούς κλπ, σε καταλαβαίνω που λες ότι ζορίζεσαι. Αν δεν έχεις έστω ένα μισάωρο για τον εαυτό σου να ξεκουραστείς και το μωρό, όπως κάθε νορμάλ μωρό, είναι ζωηρούλι, λογικό είναι κάποια στιγμή να έρθεις στα όριά σου και να φωνάξεις και να ξαναφωνάξεις. Δεν νομίζω όμως το μικρό σου να το θυμάται πάνω από 5 λεπτά. Ο άντρας μου του μικρού μας του φωνάζει όταν κάνει αταξία και αν κρίνω από τη σχέση που έχουν, δε νομίζω να τον πολυαπασχολεί. Σταματάει την αταξία και παίζει με κάτι άλλο μέσα στη τρελλή χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας παλι κανει το αλλο η κανει μουτρα και καλα τσαντιστηκε η παει στη μαμακαι το αντιθετο 

αν μεσα σε γενικες γραμμες δε το φοβιζομαι το παιδι και ειναι οκ οι σχεσεις ειναι λογικο πως θα φωναξοθμε αλλα νομιζω μας εχουν γραμμενα 

μια φορα μονο φοβηθηκε πολυ με τον αντρα μου επειδη ηταν ξαφνικα που του φωναξε αλλα μετα του περασε και μενα με ρωταει συχνα ποτε θα ερθει ο παμπας αλλα ειναι λογικο απλα θελουν και τους δυο

σας ειπα  οτι μια φορα με ρωτησε ποτε θα παω εγω δουλεια για να μεινει σπιτι ο παμπας;ολη μερα λεει εδω θα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...