Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκόλληση 6η εβδομάδα


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε;Ευχόμαι όλες να είμαστε καλά. Έχω αποκόλληση σακου και βλέπω λίγο καφέ 2 ημέρες Τώρα. Με είχε δει ο γιατρός από την πρώτη ημέρα και μου χορήγησε καπάκια προγεστερόνη 3 την ημέρα.... αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω πόνους χαμηλα και στην μέση. Πια είναι οι γνώμη σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου, καταρχήν εύχομαι μια τελειόμηνη κύηση! Μην αγχώνεσαι, οι περισσότερες κοπέλες κάποια στιγμή στην κύηση τους μια αποκόλληση την παθαίνουν, εγώ την έπαθα στην 12η εβδομάδα και είχα αιμοραγία σαν περίοδο αλλά πήρατην προγεστερόνη μου, έμεινα και στο κρεβάτι για μια βδομάδα και όλα κύλησαν ομαλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου για την απάντηση σου!!Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα..  είχες και εσύ πόνους;;δυστυχώς εμένα με ταλαιπωρούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωμη μου ειναι κοπελα μου να μεινεις εντελως ξαπλα μεχρι να δεις την εξελιξη. Οσο σημαντικα ειναι τα χαπια τοσο ειναι και το να κατσεις στο κρεβατι σου. Εφοσον σε εχει δει ο γιατρος κανε λιγη υπομονη, πολλες κοπελες ξεκινησαν με αποκολλησεις και αιμοραγιες και ειχαν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Το ιδιο σου ευχομαι και εσενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου.. αυτό έχω σκοπό να κάνω. Η αλήθεια είναι πως μου είπε ξεκούραση αλλά ψιλοσηκωνομαι και κάθομαι και στην καρέκλα.. μάλλον πρέπει να προσέξω παραπάνω.  Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα το είδα το θέμα! Σου γράφω λοιπόν κ εδώ! Όπως σου είπα σε άλλο ποστ στον πρώτο υπέρηχο ο γιατρός βλέπει αποκόλληση κ μαζί ένα μικρό αιμάτωμα (από την αποκόλληση ) που μου είπε ότι θα το βλέπω σαν καφέ τις επόμενες μέρες. Μου έκανε ένεση προγεστερονης (γιατί ήμουν υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνη ) 3χαπακια προγεστερόνη κ μαγνήσιο κ φυσικά μου είπε ξάπλα κ μόνο για τουαλέτα να σηκώνομαι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο.  2 υπέρηχους μετά δηλαδή σε 1 μήνα, αποκόλληση δεν υπηρχε πια κ ολα πηγαν καλα!  Ξεκουραση θέλει !  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου κορίτσι εγω επαθα δυο φορές αποκόλληση την πρώτη στις 7 εβδομαδες και την δεύτερη 11 εβδομαδες με κανονικη αιμορραγία που ειπα τελιωσαν ολα αλλά πηγα γιατρό μου έδωσε προγεστερονη ξαπλα τεζα μια εβδομαδα και μετα ολα καλα τουαλέτα και κρεβάτι ημουν. ξεκούραση και ολα θα πανε καλα κορίτσι και οχι άγχος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Loraki είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;Ευχόμαι όλες να είμαστε καλά. Έχω αποκόλληση σακου και βλέπω λίγο καφέ 2 ημέρες Τώρα. Με είχε δει ο γιατρός από την πρώτη ημέρα και μου χορήγησε καπάκια προγεστερόνη 3 την ημέρα.... αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω πόνους χαμηλα και στην μέση. Πια είναι οι γνώμη σας;;

Εγω δεν γνωριζω κατι για το θεμα αλλα σου ευχομαι περαστικα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις... και αυτο που λενε και τα κοριτσια μεινε ξαπλα και ολα καλα θα πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχάς ψυχραιμία!! κι εγώ έχω αποκόλληση και μάλιστα έχω και ένα αιμάτωμα αλλά ευτυχώς μικραίνει.. εγώ θέλω να σου πω να μην ανησυχείς κι εγώ έχω καφέ υγρά εδώ και μέρες, μπορώ να σου πω συχνά πυκνά, μάλιστα πριν από δύο εβδομάδες είχα και αιμορραγία, τόσο πολύ που νόμιζα ότι απέβαλα, αλλά το μικράκι μου είναι μια χαρά, μεγαλώνει, η καρδουλά του χτυπάει σούπερ για τις εβδομάδες μας (8κ1 σήμερα) και γενικά πάμε καλά, οπότε συνιστώ ξεκούραση και να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου!! κι εδώ ειμαστε εμείς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2018 at 5:43 ΜΜ, ο/η Λέια 89 είπε:

Τώρα το είδα το θέμα! Σου γράφω λοιπόν κ εδώ! Όπως σου είπα σε άλλο ποστ στον πρώτο υπέρηχο ο γιατρός βλέπει αποκόλληση κ μαζί ένα μικρό αιμάτωμα (από την αποκόλληση ) που μου είπε ότι θα το βλέπω σαν καφέ τις επόμενες μέρες. Μου έκανε ένεση προγεστερονης (γιατί ήμουν υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνη ) 3χαπακια προγεστερόνη κ μαγνήσιο κ φυσικά μου είπε ξάπλα κ μόνο για τουαλέτα να σηκώνομαι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο.  2 υπέρηχους μετά δηλαδή σε 1 μήνα, αποκόλληση δεν υπηρχε πια κ ολα πηγαν καλα!  Ξεκουραση θέλει !  ??

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!ευτυχώς τον καφέ σταμάτησε ήταν μόνο για τρεις ημέρες. Απλά έχω πονακια χαμηλά αριστερά και φοβάμαι λίγο. Πιστεύω να πάμε όλα καλά σε όλες μας!Και πάλι ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2018 at 7:34 ΜΜ, ο/η M@mmy είπε:

γειά σου κορίτσι εγω επαθα δυο φορές αποκόλληση την πρώτη στις 7 εβδομαδες και την δεύτερη 11 εβδομαδες με κανονικη αιμορραγία που ειπα τελιωσαν ολα αλλά πηγα γιατρό μου έδωσε προγεστερονη ξαπλα τεζα μια εβδομαδα και μετα ολα καλα τουαλέτα και κρεβάτι ημουν. ξεκούραση και ολα θα πανε καλα κορίτσι και οχι άγχος???

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!ευτυχώς και εμένα το καφέ μου σταμάτησε. Ανησυχώ μόνο για τα πονακια που έχω. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2018 at 7:34 ΜΜ, ο/η Viktwria είπε:

Εγω δεν γνωριζω κατι για το θεμα αλλα σου ευχομαι περαστικα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις... και αυτο που λενε και τα κοριτσια μεινε ξαπλα και ολα καλα θα πανε...

Αυτό εύχομαι και εγώ κοπέλα μου να πάμε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2018 at 8:58 ΜΜ, ο/η Melina_P είπε:

καταρχάς ψυχραιμία!! κι εγώ έχω αποκόλληση και μάλιστα έχω και ένα αιμάτωμα αλλά ευτυχώς μικραίνει.. εγώ θέλω να σου πω να μην ανησυχείς κι εγώ έχω καφέ υγρά εδώ και μέρες, μπορώ να σου πω συχνά πυκνά, μάλιστα πριν από δύο εβδομάδες είχα και αιμορραγία, τόσο πολύ που νόμιζα ότι απέβαλα, αλλά το μικράκι μου είναι μια χαρά, μεγαλώνει, η καρδουλά του χτυπάει σούπερ για τις εβδομάδες μας (8κ1 σήμερα) και γενικά πάμε καλά, οπότε συνιστώ ξεκούραση και να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου!! κι εδώ ειμαστε εμείς ?

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!Μου δίνεις πολύ θάρρος.. ευτυχώς και εμένα τα καφέ σταμάτησε αλλά έχω πονακια αριστερά κάτω και αυτά είναι που φοβάμαι. Βέβαια ο γιατρός μου δεν μπορεί να προσδιορίσει από τι είναι τα πονακια αφου δεν μπορεί να εντοπίσει κανένα γυναικολογικό πρόβλημα...εύχομαι πάνε όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου.. με το καλό το μωράκι σου και εσένα!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Loraki είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!ευτυχώς τον καφέ σταμάτησε ήταν μόνο για τρεις ημέρες. Απλά έχω πονακια χαμηλά αριστερά και φοβάμαι λίγο. Πιστεύω να πάμε όλα καλά σε όλες μας!Και πάλι ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις!!

Όλα καλά θα πάνε να δεις και σε λίγους μήνες θα σου δίνω συμβουλές για το θηλασμο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Λέια 89 είπε:

Όλα καλά θα πάνε να δεις και σε λίγους μήνες θα σου δίνω συμβουλές για το θηλασμο???

Ανυπομονώ κορίτσι μου!!φιλια!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2018 at 1:21 ΜΜ, ο/η Loraki είπε:

 Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!Μου δίνεις πολύ θάρρος.. ευτυχώς και εμένα τα καφέ σταμάτησε αλλά έχω πονακια αριστερά κάτω και αυτά είναι που φοβάμαι. Βέβαια ο γιατρός μου δεν μπορεί να προσδιορίσει από τι είναι τα πονακια αφου δεν μπορεί να εντοπίσει κανένα γυναικολογικό πρόβλημα...εύχομαι πάνε όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου.. με το καλό το μωράκι σου και εσένα!??

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις.... Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά, όπως κιεγώ, όπως και όλες μας και να ευχόμαστε σε λίγους μήνες να μιλάμε για τα μωράκια μας και όλα αυτά να αποτελούν παρελθόν! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

κι εγω εδω..αποκολληση σακου απο την 4η εβδομαδα κιολας..με τον πρωτο υπερηχο..και αιματωματακι, αλλα αιμα δεν ειδα ποτε, θα απορροφηθηκε..5η εβδομαδα δεν υπαρχει αποκολληση, 6η ξανα εκει..8+2 τελευταια φορα σε εκεινη τη γιατρο, για λογους ασχετους με την αποκολληση, εχω ακομα αποκολληση μικρη..8+5 στον καινουργιο μου γιατρο, η αποκολληση δεν υπαρχει πια και δεν ξαναειχα ευτυχως ποτε! επαιρνα απο την αρχη utrogestan 3 την ημερα και ξεκουραση..να ξερεις οτι η ξεκουραση σε αυτη την περιπτωση, που ειναι αρχη της κυησης, βοηθαει πιο πολυ και απο την προγεστερονη..με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...