Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ σήμερα πήγα γιατρό να δει το αμνιακό κ τελικά μου έκανε εισαγωγή..  Γιατί είχε πέσει αρκετά... Και Ναι... Αύριο γεννάω 2800 μου τον έδειξε σήμερα... θα γεννήσω .ε καισαρική Γιατί είναι ακόμα πολύ ψηλά κ δεν θέλει να τον παιδεψει επειδή είναι ολιγοαμνιο..  άρα κορίτσια αύριο θα έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου 37+6 θα είμαι... Ανυπομονώ......??????????????????

Με το καλό ??? πως νιώθεις; αγχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια εκανα επαναληπτικό Doppler πηρε βαρος το μωρο γυρω στα 160 γραμμαρια, σταθερη αναπτυξη αλλα ειναι στις χαμηλοτερες καμπυλες...

Εκανα προληπτικα ενεση κορτιζονης για τα πνευμονια του και την παρασκευη εχω παλι καρδιοτοκογραφημα...

Την παρασκευη θα ειμαι 33+4.

Αχ κοριτσια μακαρι να φτασω οσο πιο μακρια γινεται..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Κοριτσια εκανα επαναληπτικό Doppler πηρε βαρος το μωρο γυρω στα 160 γραμμαρια, σταθερη αναπτυξη αλλα ειναι στις χαμηλοτερες καμπυλες...

Εκανα προληπτικα ενεση κορτιζονης για τα πνευμονια του και την παρασκευη εχω παλι καρδιοτοκογραφημα...

Την παρασκευη θα ειμαι 33+4.

Αχ κοριτσια μακαρι να φτασω οσο πιο μακρια γινεται..

 

Μπραβο κοριτσάκι μου! Σημασία έχει ότι πήρε! ? κάπου διάβασα ότι μετά την 30η εβδομάδα είναι λογικό να είναι τύπου 2 ο πλακούντας? καπνίζεις; το κάπνισμα είδα ότι παίζει ρόλο.. 

Τις είχα κάνει κι εγώ τις ενεσουλες προληπτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μπραβο κοριτσάκι μου! Σημασία έχει ότι πήρε! ? κάπου διάβασα ότι μετά την 30η εβδομάδα είναι λογικό να είναι τύπου 2 ο πλακούντας? καπνίζεις; το κάπνισμα είδα ότι παίζει ρόλο.. 

Τις είχα κάνει κι εγώ τις ενεσουλες προληπτικά!

Οχι δε καπνιζω...

Απλα εχω απο την αρχη αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες...

Και παρολο που κανω αντιπηκτικες ενεσεις δε βοηθησαν ιδιαιτερα τον πλακουντα!

Εσυ γιατι τις ειχες κανει;

Σε ποια βδομαδα γεννησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Οχι δε καπνιζω...

Απλα εχω απο την αρχη αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες...

Και παρολο που κανω αντιπηκτικες ενεσεις δε βοηθησαν ιδιαιτερα τον πλακουντα!

Εσυ γιατι τις ειχες κανει;

Σε ποια βδομαδα γεννησες;

Προληπτικά τελείως γτ πήγα με προγραμματισμένη καισαρική και μου είπε να τις κάνω.. 38+1 γέννησα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Με το καλό ??? πως νιώθεις; αγχος;

Ευχαριστώ πολύ πολύ...Η αλήθεια είναι οτι είμαι πολύ χαλαρή..  αρκειβνανειναι καλά ο μπέμπης.... Πιο πολύ περιέργεια έχω να δω το μπέμπη μου...????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ σήμερα πήγα γιατρό να δει το αμνιακό κ τελικά μου έκανε εισαγωγή..  Γιατί είχε πέσει αρκετά... Και Ναι... Αύριο γεννάω 2800 μου τον έδειξε σήμερα... θα γεννήσω .ε καισαρική Γιατί είναι ακόμα πολύ ψηλά κ δεν θέλει να τον παιδεψει επειδή είναι ολιγοαμνιο..  άρα κορίτσια αύριο θα έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου 37+6 θα είμαι... Ανυπομονώ......??????????????????

Με το καλο κοπέλα μου!να τον πάρεις στην αγκαλιά σου...γεροί κ σιδερενιοι κι οι δύο...το πιο όμορφο ταξίδι ξεκινάει...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ σήμερα πήγα γιατρό να δει το αμνιακό κ τελικά μου έκανε εισαγωγή..  Γιατί είχε πέσει αρκετά... Και Ναι... Αύριο γεννάω 2800 μου τον έδειξε σήμερα... θα γεννήσω .ε καισαρική Γιατί είναι ακόμα πολύ ψηλά κ δεν θέλει να τον παιδεψει επειδή είναι ολιγοαμνιο..  άρα κορίτσια αύριο θα έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου 37+6 θα είμαι... Ανυπομονώ......??????????????????

Με το καλό!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Προληπτικά τελείως γτ πήγα με προγραμματισμένη καισαρική και μου είπε να τις κάνω.. 38+1 γέννησα ?

Μια χαρα γεννησες πολυ καλη εβδομαδα!!

Αχ μακαρι να φτασω τις 36 εστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η fairy-mary είπε:

Μια χαρα γεννησες πολυ καλη εβδομαδα!!

Αχ μακαρι να φτασω τις 36 εστω!

Εγώ σου εύχομαι να φτάσεις τις δικές μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ...Η αλήθεια είναι οτι είμαι πολύ χαλαρή..  αρκειβνανειναι καλά ο μπέμπης.... Πιο πολύ περιέργεια έχω να δω το μπέμπη μου...????????????????

Κορίτσι μ με το καλό!!!!! Νά Μας πεις μετά την εμπειρία σ!!! Όλα Θα Ναι τέλεια κ αυρ τέτοια ώρα θα έχεις το μωρο σ αγκαλιά!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairy-mary είπε:

Μια χαρα γεννησες πολυ καλη εβδομαδα!!

Αχ μακαρι να φτασω τις 36 εστω!

Θα τις φτάσεις κορίτσι μου να είσαι σίγουρη όπως τις έφτασα κι εγώ...Κι εγώ κάνω αντιπηκτικες όποτε δεν είσαι μόνη μην  στενοχωριέσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ σήμερα πήγα γιατρό να δει το αμνιακό κ τελικά μου έκανε εισαγωγή..  Γιατί είχε πέσει αρκετά... Και Ναι... Αύριο γεννάω 2800 μου τον έδειξε σήμερα... θα γεννήσω .ε καισαρική Γιατί είναι ακόμα πολύ ψηλά κ δεν θέλει να τον παιδεψει επειδή είναι ολιγοαμνιο..  άρα κορίτσια αύριο θα έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου 37+6 θα είμαι... Ανυπομονώ......??????????????????

Με το καλό κορίτσι μου ο μπέμπης σου!!! Άντε και στα δικά μας!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Θα τις φτάσεις κορίτσι μου να είσαι σίγουρη όπως τις έφτασα κι εγώ...Κι εγώ κάνω αντιπηκτικες όποτε δεν είσαι μόνη μην  στενοχωριέσαι ?

Μακαρι...

Εμενα ομως εχει γερασει και ο πλακουντας..

Και το μωρο ειναι μικρουλι!

Αλλα ελπιζω!

Εσυ γιατι κανεις αντιπηκτικες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Μακαρι...

Εμενα ομως εχει γερασει και ο πλακουντας..

Και το μωρο ειναι μικρουλι!

Αλλα ελπιζω!

Εσυ γιατι κανεις αντιπηκτικες;

Εχω και θρομβοφιλια εκτός από κοντό τράχηλο...Όλα μαζί μην κάνουμε μισές δουλειές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Εχω και θρομβοφιλια εκτός από κοντό τράχηλο...Όλα μαζί μην κάνουμε μισές δουλειές...

Ετσι...δε θελω τσιγκουνιες!

Ενταξει ομως αφου εφτασες 36 εβδομαδες θεωρω πως δεν εχεις πλεον κανενα θεμα...

Εισαι στο μηνα σου και ουτως η αλλως θα μπορουσες να γεννησεις ανα πασα στιγμή. 

Τι μαρτυριο και αυτο ομως μερα με τη μερα να δεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2018 at 2:40 ΜΜ, ο/η armonia είπε:

Για μοίρασμα σκέψεων!

Κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ σήμερα 32+5 εβδομαδων και πηγα στο γιατρό και μου είπε ότι πιθανόν δεν θα φτάσω στη ΠΗΤ μου ,αλλά θα γεννήσω πιο νωρίς γιατί έχει μικρύνει ο τράχηλος,μου είπε να προσέχω λίγο  για να μπω στο μήνα  μου,25μαρτιου μπαίνω,2 κιλά είναι η μικρή θα γεννηθεί αδυνάτουλα γύρω στα 2.800 περίπου! :) Εσάς πόσο βαρος είναι τα μωράκια σας; Μήπως είχε καμία εμπειρία με κοντό τράχηλο το τελευταίο μήνα; Και αν ναι πως γέννησε,δύσκολα ή εύκολα γιατί όσο πλησιάζει ο καιρός ένα άγχος υπάρχει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ σήμερα 32+5 εβδομαδων και πηγα στο γιατρό και μου είπε ότι πιθανόν δεν θα φτάσω στη ΠΗΤ μου ,αλλά θα γεννήσω πιο νωρίς γιατί έχει μικρύνει ο τράχηλος,μου είπε να προσέχω λίγο  για να μπω στο μήνα  μου,25μαρτιου μπαίνω,2 κιλά είναι η μικρή θα γεννηθεί αδυνάτουλα γύρω στα 2.800 περίπου! :) Εσάς πόσο βαρος είναι τα μωράκια σας; Μήπως είχε καμία εμπειρία με κοντό τράχηλο το τελευταίο μήνα; Και αν ναι πως γέννησε,δύσκολα ή εύκολα γιατί όσο πλησιάζει ο καιρός ένα άγχος υπάρχει ?

Γεια σου...

Εγω εχω αλλο θεμα, εχω γερασμενο πλακουντα και ουτε εγω θα φτασω την ΠΗΤ μου, με το ζορι 36 εβδομαδες, ειμαι υπο παρακολουθηση.

Το βαρος του μωρου σου ειναι παρα πολυ καλο, εμενα σκεψου ειναι 1700 γραμμαρια 33+1, ειναι αρκετα πισω.

Δε ξερω να σου πω ποσο ευκολος ειναι ο τοκετος σε αυτη την περιπτωση, φανταζομαι εχει να κανει με τη θεση του μωρου την ωρα που θα αποφασισει να γεννηθει, ξερω ομως να σου πω οτι εαν φτασεις τις 34 εβδομαδες και το μωρο ειναι πανω απο 2 κιλα δε διατρεχεις κανενα κινδυνο...ετσι μου εχει πει η γιατρος μου.

Υπομονη και κουραγιο σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εμείς σήμερα είχαμε το Doppler... Ολα πολύ καλά! 33w σήμερα και η Μπεμπα 2.051 :) ξεπατωθηκα βεβαια γιατί θέλαμε χρόνο να φτάσουμε μέχρι εκεί και μετά ψώνισα κιόλας... 12ωρο στο ποδι!!! Όλα καλά με την εξέταση και ψώνισα για εμένα ρούχα και εσώρουχα. Νυχτικια δεν βρήκα που να μου άρεσε... Τώρα βέβαια κοιμάμαι όρθια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εμείς σήμερα είχαμε το Doppler... Ολα πολύ καλά! 33w σήμερα και η Μπεμπα 2.051 :) ξεπατωθηκα βεβαια γιατί θέλαμε χρόνο να φτάσουμε μέχρι εκεί και μετά ψώνισα κιόλας... 12ωρο στο ποδι!!! Όλα καλά με την εξέταση και ψώνισα για εμένα ρούχα και εσώρουχα. Νυχτικια δεν βρήκα που να μου άρεσε... Τώρα βέβαια κοιμάμαι όρθια!

Μια χαρά! ? Νυχτικά θηλασμού κ εγώ από το ίντερνετ παρήγγειλα σε πολύ καλές τιμές ούτε εγώ είχα βρει από κοντά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2019 at 4:40 ΜΜ, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ σήμερα 32+5 εβδομαδων και πηγα στο γιατρό και μου είπε ότι πιθανόν δεν θα φτάσω στη ΠΗΤ μου ,αλλά θα γεννήσω πιο νωρίς γιατί έχει μικρύνει ο τράχηλος,μου είπε να προσέχω λίγο  για να μπω στο μήνα  μου,25μαρτιου μπαίνω,2 κιλά είναι η μικρή θα γεννηθεί αδυνάτουλα γύρω στα 2.800 περίπου! :) Εσάς πόσο βαρος είναι τα μωράκια σας; Μήπως είχε καμία εμπειρία με κοντό τράχηλο το τελευταίο μήνα; Και αν ναι πως γέννησε,δύσκολα ή εύκολα γιατί όσο πλησιάζει ο καιρός ένα άγχος υπάρχει ?

Πόσο είναι ο τράχηλος σου; Όσο είναι κλειστός μην τον φοβάσαι...Έχω επίσης κοντό τράχηλο λόγω επέμβασης αλλά θεοκλειστος και έχω φτάσει 36 εβδομάδες χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι απλά πρόσεχα (2,6 απο την Β επίπεδου να φανταστεις)..Μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Μια χαρά! ? Νυχτικά θηλασμού κ εγώ από το ίντερνετ παρήγγειλα σε πολύ καλές τιμές ούτε εγώ είχα βρει από κοντά! 

Από που τα πήρες γιατί ψάχνω κι εγώ; Δεν το έχω με τα νυχτικα καθόλου αλλά θέλω να έχω καμία σε περίπτωση που χρειαστεί εκτός από πιτζάμες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Από που τα πήρες γιατί ψάχνω κι εγώ; Δεν το έχω με τα νυχτικα καθόλου αλλά θέλω να έχω καμία σε περίπτωση που χρειαστεί εκτός από πιτζάμες....

Την πρωτη μερα θα χρειαστεί αν κάνεις καισαρικη ειδικα.. κι εγω δεν είχα και έμεινα με το ρομπακι της επεμβασης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...