Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

Κορίτσια με τ καλο τα μωράκια σας.

Θέλω να σας πω τη γνώμη μ όσον αφορά τ θήλαστρο.  Κατά ρη γνώμη μ δ χρειάζεται από τώρα. Ξεκινήστε με τ καλο τ θηλασμο κ όταν εδραιωθεί αν τ θεωρείται απαραίτητο το αγοράζετε. Εμένα μ είχαν δώσει ακριβό της medela ηλεκτρικό τ οποίο Κ δ με βόλεψε καθόλου. Έβγαζα με τ χέρι πολύ πιο εύκολα κ ανώδυνα. Αλλά όπως κ να χει μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός δ τ χρησιμοποιούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi'sBaby είπε:

Κάναμε κ το Doppler μας σήμερα, όλα καλά!!! ? 31w5d και ήταν 1743 γρ. Μου είπε η γιατρός ότι είναι οκ! Εσείς όλα καλά;

Εγώ, αν ολα πανε καλα, σε λιγότερο από 12 ώρες θα έχω το μωράκι μου αγκαλια ? ανυπομονώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ, αν ολα πανε καλα, σε λιγότερο από 12 ώρες θα έχω το μωράκι μου αγκαλια ? ανυπομονώ ?

Τέλεια!!! Με το καλό, όλα θα πάνε τέλεια ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB με το καλό αύριο!!! Να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις ένα γερό και χαρούμε ο μωράκι στην αγκαλιά σου!!!! Περιμένουμε τα νέα σου :)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ, αν ολα πανε καλα, σε λιγότερο από 12 ώρες θα έχω το μωράκι μου αγκαλια ? ανυπομονώ ?

Αχ τέλεια!!!! Όλα Θα πάνε καλά!!!! Περιμένουμε νέα σ!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2018 at 2:40 ΜΜ, ο/η armonia είπε:

Για μοίρασμα σκέψεων!

Καλησπέρα κορίτσια! :)

εχετε ξεκινήσει τις ετοιμασίες για το μωράκι σας;; Εγώ ακόμη τίποτα, σκέφτομαι ότι έχω ακόμη χρόνο μπροστά μου! 30 εβδομάδων είμαι! Εσείς πότε ξεκινήσατε να φτιάχνετε τα ρούχαλακια,τη βαλίτσα κτλ; :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ, αν ολα πανε καλα, σε λιγότερο από 12 ώρες θα έχω το μωράκι μου αγκαλια ? ανυπομονώ ?

Με το καλό ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

 

Καλημέρα και από εμένα μετά από μια άυπνη νύχτα!!! Εχθές είχα το καθιερωμένο ραντεβού με τον γιατρό. Μετά κανόνισα να πάω για ψώνια οπότε έχω πάρει κάποια αρκετά βασικά.. φορμακι, φανελακια, καλτσακια κτλ... του μωρού. Πήρα επίσης μπιμπερο ( αν και ελπίζω να μην χρειαστεί... ) Σετ περιποίησης, θερμόμετρο, έχω πάρει ηδη κάποιες πάνες και από κουβέρτες είμαι εντάξει... Ξεκίνησα λοιπόν ( δυναμικά αν κρίνω από την απόδειξη που έχει το ύψος μου) αλλά έχω ακόμη. Δεν πήρα πολλά. Ούτε έκανα υπερβολές. Πήρα επίσης είδη υγιεινής για εμένα. Καροτσι είχαμε πάρει ήδη .. αυτά σε γενικές γραμμές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! :)

εχετε ξεκινήσει τις ετοιμασίες για το μωράκι σας;; Εγώ ακόμη τίποτα, σκέφτομαι ότι έχω ακόμη χρόνο μπροστά μου! 30 εβδομάδων είμαι! Εσείς πότε ξεκινήσατε να φτιάχνετε τα ρούχαλακια,τη βαλίτσα κτλ; :)

Αύριο μπαίνω στην 32 αλλά τα περισσότερα τα έχω έτοιμα, πλην κάποιων πραγμάτων που θα έρθουν με προκαθορισμένο ραντεβού λίγο πριν μπω στον 9ο δλδ σε δύο τρεις εβδομάδες. Όχι ότι έχω τα πάντα από όλα τα βασικά αλλά μπορώ να πω ότι έχω κάνει μια καλή προετοιμασια. Έχουμε όμως χρόνο μπροστά μας! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και από εμένα μετά από μια άυπνη νύχτα!!! Εχθές είχα το καθιερωμένο ραντεβού με τον γιατρό. Μετά κανόνισα να πάω για ψώνια οπότε έχω πάρει κάποια αρκετά βασικά.. φορμακι, φανελακια, καλτσακια κτλ... του μωρού. Πήρα επίσης μπιμπερο ( αν και ελπίζω να μην χρειαστεί... ) Σετ περιποίησης, θερμόμετρο, έχω πάρει ηδη κάποιες πάνες και από κουβέρτες είμαι εντάξει... Ξεκίνησα λοιπόν ( δυναμικά αν κρίνω από την απόδειξη που έχει το ύψος μου) αλλά έχω ακόμη. Δεν πήρα πολλά. Ούτε έκανα υπερβολές. Πήρα επίσης είδη υγιεινής για εμένα. Καροτσι είχαμε πάρει ήδη .. αυτά σε γενικές γραμμές ;)

Αυτό με την απόδειξη και το ύψος μου άρεσε ?? Επίσης θα συμφωνήσω για τις αυπνες νύχτες (σχεδόν οι μισές μου είναι κομμένες στη μέση και μετά άντε να με ξανά πάρει ? και κάποιες -σπάνιες- κοιμάμαι σερί) και για το μπιμπερο συμφωνώ απόλυτα, αχρειαστα να μας είναι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Αυτό με την απόδειξη και το ύψος μου άρεσε ?? Επίσης θα συμφωνήσω για τις αυπνες νύχτες (σχεδόν οι μισές μου είναι κομμένες στη μέση και μετά άντε να με ξανά πάρει ? και κάποιες -σπάνιες- κοιμάμαι σερί) και για το μπιμπερο συμφωνώ απόλυτα, αχρειαστα να μας είναι! ?

Πραγματικά για την απόδειξη!!! Δεν μπορώ να το βγάλω φωτό... Σίγουρα είναι πιο ψηλή από τα μωρά μας πάντως... Χαζεψα τα πάντα σήμερα.... Δεν μπορώ να πω... Εποικοδομητικη νύχτα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate ε εντάξει, οι αϋπνίες ενθουσιασμού είναι οι καλύτερες! Είχες έγνοια τα πράγματα που πήρες οπότε χαλάλι ο ύπνος! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα στο γιατρό σήμερα και μου είπε ότι το μωρό είναι λίγο πιο μικρό από την ηλικία του. Είναι φυσιολογικό όμως μου ειπε. Θα κάνουμε το Doppler να δούμε και αναλογα μετά βλέπουμε. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου ούτε εγώ κοιμάμαι.... εδώ κ κάνα μήνα περίπου..  Δεν υπαρχειβαυτο το πράγμα δεν πίστευα ότι μπορεί να μου συμβεί..  Από πράγματα έχω ψωνίσει όλα τα καλλυντικά του μωρού..  Κ τώρα πλένω κουβέρτες κ μέσα στην εβδομάδα θα πλύνω κ τα φορμακια του κ ετοιμάζω βαλίτσα ειμαι στην 35 βδομάδα... νομίζω δεν με παίρνει άλλο.... @AlKate μου κ μένα είναι μια βδομάδα μικρότερο στο Doppler Αλλά μου είπε ο γιατρός όλα καλά....Δεν υπάρχει θέμα.... @PanBμε το καλό κορίτσι μου.... να πάνε όλα τέλεια λογικά ίσως κ να κρατάς τη μπουμπού σου ήδη στην αγκαλιά σου.... περιμένουμε τα υπέροχα νέα σου... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

. @AlKate μου κ μένα είναι μια βδομάδα μικρότερο στο Doppler Αλλά μου είπε ο γιατρός όλα καλά....Δεν υπάρχει θέμα.... @PanB???

Στον υπέρηχο το είδαμε σήμερα. Δεν ήταν καθόλου ανήσυχος. Θα ελέγξει και τα αποτελέσματα του Doppler και ανάλογα βλέπουμε... Μακάρι απλά η Μπεμπα να θέλει να βγει στυλακι και να είναι όλα καλά :) 7.3 έχω ραντεβού. 

Με το καλό οι ετοιμασίες των πραγμάτων. Μπαίνεις σε λίγο στον 9 ...λογικό να τα πλένεις .. ελπίζω το θεμα ύπνο να λυθεί μπας και καταφέρεις να κοιμηθείς και λίγο σαν άνθρωπος πριν γεννήσεις... Τι καλυντικα επέλεξες;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Στον υπέρηχο το είδαμε σήμερα. Δεν ήταν καθόλου ανήσυχος. Θα ελέγξει και τα αποτελέσματα του Doppler και ανάλογα βλέπουμε... Μακάρι απλά η Μπεμπα να θέλει να βγει στυλακι και να είναι όλα καλά :) 7.3 έχω ραντεβού. 

Με το καλό οι ετοιμασίες των πραγμάτων. Μπαίνεις σε λίγο στον 9 ...λογικό να τα πλένεις .. ελπίζω το θεμα ύπνο να λυθεί μπας και καταφέρεις να κοιμηθείς και λίγο σαν άνθρωπος πριν γεννήσεις... Τι καλυντικα επέλεξες;

Μια χαρά είναι τα μπεμπακια μας δεν είναι ανάγκη να βγουν πολύ μεγάλα... θα τα ταΐσουμε εμείς μετά χαχαχαχααα. Από καλλυντικά πήρα mustelaπου έχει αφόρητους κ σαμπουάν για νεογγενητα... Μου είπαν είναι πολύ καλό..  Όπως κ ενυδατική.. Στην ίδια εταιρία..  κρέμα συγκα ματος μου είπαν για frezuderm Κ πήρα το πιο μικρό μέγεθος να δω αν του κάνει..  Μου είπαν να πάρω κ μια sudocream για έντονες περιπτώσεις όχι για κάθε μέρα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Πως πάτε? Εγώ πήγα γιατρό χτες όλα καλά είναι 2400 ο μικρός..  Αλλά βρήκε το αμνιακό υγρό στα όρια.. φυσιολογικό μεν αλλά Στα όρια.. Κ την Παρασκευή πρέπει να με δει πάλι κ αν έχω χάσει αμνιακό υγρό μου είπε ότι θα γεννήσω....???δεν θέλω τόσο νωρίς Αλλά δεν πρέπει να χάνει υγρά..  θα είναι 36+1 Ο μπέμπης Αλλά λίγο μικρούλης..  Σήμερα κ αύριο ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες κ προχωράμε....?? εχωωλιγο άγχος Αλλά οβγιατρος μου είπε να είμαι ήρεμη για να αιματωνεται καλά ο μπέμπης...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πως πάτε? Εγώ πήγα γιατρό χτες όλα καλά είναι 2400 ο μικρός..  Αλλά βρήκε το αμνιακό υγρό στα όρια.. φυσιολογικό μεν αλλά Στα όρια.. Κ την Παρασκευή πρέπει να με δει πάλι κ αν έχω χάσει αμνιακό υγρό μου είπε ότι θα γεννήσω....???δεν θέλω τόσο νωρίς Αλλά δεν πρέπει να χάνει υγρά..  θα είναι 36+1 Ο μπέμπης Αλλά λίγο μικρούλης..  Σήμερα κ αύριο ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες κ προχωράμε....?? εχωωλιγο άγχος Αλλά οβγιατρος μου είπε να είμαι ήρεμη για να αιματωνεται καλά ο μπέμπης...???

Θα έχεις μπει στον ένατο οπότε δ χρειάζεται να ανησυχεις!!! Αφού Θα κάνεις κ τις ενεσουλες μια χαρά!!! Μια φίλη μ γέννησε κι αυτή 36 κ 1, επειδή έσπασαν τα νερά, Δν ήταν προετοιμασμενη ούτε είχε κάνει ενέσεις. Κι όμως όλα πήγαν τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Θα έχεις μπει στον ένατο οπότε δ χρειάζεται να ανησυχεις!!! Αφού Θα κάνεις κ τις ενεσουλες μια χαρά!!! Μια φίλη μ γέννησε κι αυτή 36 κ 1, επειδή έσπασαν τα νερά, Δν ήταν προετοιμασμενη ούτε είχε κάνει ενέσεις. Κι όμως όλα πήγαν τέλεια!!! 

Αχ κορίτσι μου τι ωραία... Πολύ χαίρομαι... Που το ακούω αυτό... μακάρι να πάνε όλα καλά κ να μην χρειαστεί... προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο μπορώ..  Αλλά ετοιμάζω βαλίτσα κ με έχει πιάσει κάτι να είναι όλα στην εντέλεια..  Αλλά οκ...❤❤❤❤❤?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πως πάτε? Εγώ πήγα γιατρό χτες όλα καλά είναι 2400 ο μικρός..  Αλλά βρήκε το αμνιακό υγρό στα όρια.. φυσιολογικό μεν αλλά Στα όρια.. Κ την Παρασκευή πρέπει να με δει πάλι κ αν έχω χάσει αμνιακό υγρό μου είπε ότι θα γεννήσω....???δεν θέλω τόσο νωρίς Αλλά δεν πρέπει να χάνει υγρά..  θα είναι 36+1 Ο μπέμπης Αλλά λίγο μικρούλης..  Σήμερα κ αύριο ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες κ προχωράμε....?? εχωωλιγο άγχος Αλλά οβγιατρος μου είπε να είμαι ήρεμη για να αιματωνεται καλά ο μπέμπης...???

Να είσαι ήρεμη, στον 9ο θα είσαι εξάλλου όλα θα πάνε τέλεια όποτε και να γεννήσεις, θα ωριμάσουν και τα πνευμόνια του μικρού με τις ενέσεις κ όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ κορίτσι μου τι ωραία... Πολύ χαίρομαι... Που το ακούω αυτό... μακάρι να πάνε όλα καλά κ να μην χρειαστεί... προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο μπορώ..  Αλλά ετοιμάζω βαλίτσα κ με έχει πιάσει κάτι να είναι όλα στην εντέλεια..  Αλλά οκ...❤❤❤❤❤?????

Κι εγώ με αυτά ασχολούμαι! Είμαι τώρα 35 κ 4. Καλύτερα να έχουμε κτ να κάνουμε όμως για να περνάει κ η ώρα κ να μην σκεφτόμαστε άσχημα πράγματα! Απλά με το μαλακό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2019 at 12:39 ΜΜ, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πως πάτε? Εγώ πήγα γιατρό χτες όλα καλά είναι 2400 ο μικρός..  Αλλά βρήκε το αμνιακό υγρό στα όρια.. φυσιολογικό μεν αλλά Στα όρια.. Κ την Παρασκευή πρέπει να με δει πάλι κ αν έχω χάσει αμνιακό υγρό μου είπε ότι θα γεννήσω....???δεν θέλω τόσο νωρίς Αλλά δεν πρέπει να χάνει υγρά..  θα είναι 36+1 Ο μπέμπης Αλλά λίγο μικρούλης..  Σήμερα κ αύριο ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες κ προχωράμε....?? εχωωλιγο άγχος Αλλά οβγιατρος μου είπε να είμαι ήρεμη για να αιματωνεται καλά ο μπέμπης...???

Όλα θα πάνε Καλά!!μια χαρά θα είναι το μωράκι σου κ το βάρος του όλα Καλά!πίνεις νεράκι πολύ??ίσως κ να βοηθήσει έτσι λένε...2 λίτρα τη μέρα αν μπορείς....Όσο μπορείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η VivianT είπε:

Όλα θα πάνε Καλά!!μια χαρά θα είναι το μωράκι σου κ το βάρος του όλα Καλά!πίνεις νεράκι πολύ??ίσως κ να βοηθήσει έτσι λένε...2 λίτρα τη μέρα αν μπορείς....Όσο μπορείς...

Αχ κορίτσι μου πίνω πολύ νερό..  2 λίτρα έπινα πριν τώρα το έχω κάνει 3 σίγουρα... Είμαι συνέχεια τουαλέτα δεν το συζητώ Αλλά χαλάλι του θέλω όσο μπορώ να το κρατήσω... απλά δεν έχω δει κάποια διαρροή το προσέχω πολύ αυτές τις μέρες ξεκουράζομαι όσο μπορώ περισσότερο δεν πάω για περπάτημα ξαπλώνω πίνω νερό κ ελπίζω αύριο να με δει οβγιατρος κ να με διώξεις να πάω πάλι την επόμενη βδομάδα.... μακάρι...?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...