Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Ναι κι εγώ στο ένα πόδι σ αυτό το σημείο πονάω. Κι εγώ ξυπνάω για τουαλέτα , μένω ξύπνια κανένα δυωρο.  Νομίζω αυτό είναι το χειρότερο μ. 

Να κ άλλο κοινό, ξυπνάω πίνω το σίδηρο κ νερό κ πάω τουαλέτα κ τελικά μένω ξύπνια κάποιες φορές για κανένα δυωρο! Και το πρωί με το ξυπνητήρι ξυπνάω με τα χίλια ζόρια....? Τελικά πάνω κάτω όλες τα ίδια έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@banesaki16 καλά αποτελέσματα αύριο, εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μείνει κ άλλο το μωράκι μέσα, ο γιατρός σου βέβαια ξέρει ποιο είναι το καλύτερο! @Lina88 πες μας τι σου είπε τελικά! Να προετοιμαζόμαστε κ εμείς! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η banesaki16 είπε:

Μην ανησυχείς είναι απόλυτα φυσιολογικό... Κ εγώ το καταλαβαίνω πολλές φορές..  Κ απλά κάθομαι κ το χαζέψω... Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου... περιμένω νέα σου από το γιατρό...??

Σε δύο βδομάδες με προγραμματισε εκτός απροόπτου. Αυτό π με αγχωσε πολύ είναι ότι κάναμε καρδιοτοκογραφημα κι εκείνη την ώρα Δν ήταν κινητικό το μωρό. Ενώ κ πριν κ μετά κουνιόταν συνέχεια. Κ γενικά δν έχω παρατηρήσει μείωση στις κινήσεις τ. Βέβαια Δν έχω εμπειρία για να ξέρω ποσο συχνά πρέπει να κουνιέται. Μάλλον θα πάω κ αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi'sBaby είπε:

@banesaki16 καλά αποτελέσματα αύριο, εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μείνει κ άλλο το μωράκι μέσα, ο γιατρός σου βέβαια ξέρει ποιο είναι το καλύτερο! @Lina88 πες μας τι σου είπε τελικά! Να προετοιμαζόμαστε κ εμείς! ?

Σε δύο βδομάδες εκτός απροόπτου θα γίνει η καισαρική με ραχιαια αναισθησία. Για τους πόνους στα πόδια μ είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί είναι προς τα κάτω το κεφάλι κ πιέζει. Μακάρι να κρατηθεί κ τις επόμενες δύο βδομάδες. Με έβαλε όμως στον καρδιοτοκογραφο κ εκείνη τη χρονική στιγμή Δν κουνήθηκε αρκετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λίνα88 σου είπε κάτι ο γιατρός για τις κινήσεις του; Η απλά εσύ φοβήθηκες; Ούτως ή άλλως δεν κουνιούνται κ όλη την ώρα αφού το ξέρεις, έχουν φάσεις ύπνου και εγρήγορσης και λογικά την ώρα της εξέτασης κοιμόταν. Αν έτρωγες ένα σοκολατάκι πριν την εξέταση πιστεύω θα έκανε χαμό. Παρόλα αυτά ο,τι σου είπε ο γιατρός σου.... Κ' εγώ την Τετάρτη έχω nst... Και λογικά θα συζητήσουμε κ σε ποιά εβδομάδα θα κάνω καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi'sBaby είπε:

@Λίνα88 σου είπε κάτι ο γιατρός για τις κινήσεις του; Η απλά εσύ φοβήθηκες; Ούτως ή άλλως δεν κουνιούνται κ όλη την ώρα αφού το ξέρεις, έχουν φάσεις ύπνου και εγρήγορσης και λογικά την ώρα της εξέτασης κοιμόταν. Αν έτρωγες ένα σοκολατάκι πριν την εξέταση πιστεύω θα έκανε χαμό. Παρόλα αυτά ο,τι σου είπε ο γιατρός σου.... Κ' εγώ την Τετάρτη έχω nst... Και λογικά θα συζητήσουμε κ σε ποιά εβδομάδα θα κάνω καισαρική?

Πήγα κ σήμερα κ ήταν πολύ καλύτερα οπότε ξεαγχωθηκα. Ηταν μ το ντομπλερ καλό. Ουφ! Τώρα μετράμε αντίστροφα!! Αλλά αυτές οι δύο βδομάδες δ θα περάσουν εύκολα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Πήγα κ σήμερα κ ήταν πολύ καλύτερα οπότε ξεαγχωθηκα. Ηταν μ το ντομπλερ καλό. Ουφ! Τώρα μετράμε αντίστροφα!! Αλλά αυτές οι δύο βδομάδες δ θα περάσουν εύκολα... 

Ναι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι με αυτό απλά δεν είναι σουπερ κινητικά όλη την ώρα... Κ εγώ πήγα γιατρό σήμερα και το καλό ήταν ότι δεν έχουν μειωθεί καθολου τα αμνιακό υγρό ήταν όσο την Παρασκευή άρα φύγαμε κ πάμε πάλι Παρασκευή.. κβεγωωεκανα nst 2 φορές Γιατί την πρώτη δεν κουνιόταν κ έφαγα 2 σακουλάκια ζάχαρη... τρελή αηδία Αλλά έπρεπε για να κουνηθεί... Τελικά όλα καλά.. προχωράμε.. κορίτσια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Ναι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι με αυτό απλά δεν είναι σουπερ κινητικά όλη την ώρα... Κ εγώ πήγα γιατρό σήμερα και το καλό ήταν ότι δεν έχουν μειωθεί καθολου τα αμνιακό υγρό ήταν όσο την Παρασκευή άρα φύγαμε κ πάμε πάλι Παρασκευή.. κβεγωωεκανα nst 2 φορές Γιατί την πρώτη δεν κουνιόταν κ έφαγα 2 σακουλάκια ζάχαρη... τρελή αηδία Αλλά έπρεπε για να κουνηθεί... Τελικά όλα καλά.. προχωράμε.. κορίτσια.. 

Αντε Μπράβο!!! Όλα καλά! Έχεις ετοιμαστεί κατά τα αλλά?  Με τη βαλίτσα κτλ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Πήγα κ σήμερα κ ήταν πολύ καλύτερα οπότε ξεαγχωθηκα. Ηταν μ το ντομπλερ καλό. Ουφ! Τώρα μετράμε αντίστροφα!! Αλλά αυτές οι δύο βδομάδες δ θα περάσουν εύκολα... 

Ωραία, χαίρομαι!!! ? Ναι το ξέρω η αναμονή είναι αφόρητη, κ εγώ που είμαι πιο λίγων εβδομάδων από εσένα ανυπομονώ!! Αλλά τι θα κάνει, θα περάσει ο καιρός όπως πέρασαν κ τόσοι μήνες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Ναι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι με αυτό απλά δεν είναι σουπερ κινητικά όλη την ώρα... Κ εγώ πήγα γιατρό σήμερα και το καλό ήταν ότι δεν έχουν μειωθεί καθολου τα αμνιακό υγρό ήταν όσο την Παρασκευή άρα φύγαμε κ πάμε πάλι Παρασκευή.. κβεγωωεκανα nst 2 φορές Γιατί την πρώτη δεν κουνιόταν κ έφαγα 2 σακουλάκια ζάχαρη... τρελή αηδία Αλλά έπρεπε για να κουνηθεί... Τελικά όλα καλά.. προχωράμε.. κορίτσια.. 

Ωραία οπότε θα είσαι στην 37η τέλεια!! ☺️ καλού κακού μάλλον πρέπει να κουβαλάμε κανένα σοκολατάκι μαζί μας! Θα πάρω αύριο στο γιατρό για να είμαι σίγουρη! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια ερώτηση : κοιτώντας τώρα τις μετρήσεις του υπέρηχου π έκανα στην 36η εβδομάδα, είδα ότι η διάμετρος  κεφαλης αντιστοιχουσε σε έμβρυο 39ης εβδομάδας. Ο γιατρός βέβαια Δν το σχολίασε κ μ είπε ότι το μωρό είναι μια χαρά. Αλλά εγώ τώρα π το είδα ανησύχησα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα στο κεφάλι τ ή δ ξέρω τι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ να κάνω μια ερώτηση λίγο άκυρη; Τι σερβιέτες αγοράσατε για το μαιευτήριο; Είμαι μεταξύ ΤΕΝΑ και Sani αλλά δεν έχω ιδέα ποιες είναι πιο απορροφητικες...Κι επίσης πήρατε και εσωρουχα μιας χρησης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Ρε κορίτσια ερώτηση : κοιτώντας τώρα τις μετρήσεις του υπέρηχου π έκανα στην 36η εβδομάδα, είδα ότι η διάμετρος  κεφαλης αντιστοιχουσε σε έμβρυο 39ης εβδομάδας. Ο γιατρός βέβαια Δν το σχολίασε κ μ είπε ότι το μωρό είναι μια χαρά. Αλλά εγώ τώρα π το είδα ανησύχησα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα στο κεφάλι τ ή δ ξέρω τι άλλο. 

Νομίζω δεν πρέπει να αγχώνεσαι...Αν έβλεπε κάτι δεν θα σε άφηνε έτσι ειδικά τώρα στο τέλος...Θα σε έβαζε νωρίτερα δεν θα το ρίσκαρε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια εγώ να κάνω μια ερώτηση λίγο άκυρη; Τι σερβιέτες αγοράσατε για το μαιευτήριο; Είμαι μεταξύ ΤΕΝΑ και Sani αλλά δεν έχω ιδέα ποιες είναι πιο απορροφητικες...Κι επίσης πήρατε και εσωρουχα μιας χρησης;

Εγώ πήρα τις septona lady care αλλά δε ξέρω πόσο απορροφητικές είναι, μιας χρήσεως δεν έχω πάρει ακόμη αλλά θα πάρω αυτές τις μέρες. Και κρέμα για θηλές πρέπει να πάρω και πάνες για το μικρό.... Και τώρα που το σκέφτομαι και κάτι άλλα για το μωρό από φαρμακείο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια εγώ να κάνω μια ερώτηση λίγο άκυρη; Τι σερβιέτες αγοράσατε για το μαιευτήριο; Είμαι μεταξύ ΤΕΝΑ και Sani αλλά δεν έχω ιδέα ποιες είναι πιο απορροφητικες...Κι επίσης πήρατε και εσωρουχα μιας χρησης;

Κι εγώ τις septona πήρα.. Εγώ Δν πήρα μιας χρήσης. Απλά αγόρασα κάποια π είναι ψιλό μέσα ώστε να μην με ενοχλούν στα ράμματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια από σερβιετες πήρα της prenatal που μου τις σύστησε μια φίλη μου που τις έχει δοκιμάσει και αυτές και κάποιες άλλες επώνυμες. Ήταν πολύ καλές και ποιοτικές οπότε αυτές πήρα. Εσώρουχα δεν πήρα... Από πού πήρατε εσείς πού πήρατε; εμείς έχουμε πλέον το λίκνο, το ριλαξ, σύστημα ενδοεπικοινωνιας, βρεφοζυγο και σήμερα καταλήξαμε και στη μπανιέρα! Μένουν κάποια είδη υγιεινής για το μωρό . Εσείς τι επιλέξατε; Και επεισης κάποιες ακόμα πάνες αγκαλιάς. Και κανονικές.... Και τέλος του άλλου μήνα όλα πλύσιμο και στήσιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Evi'sBaby είπε:

Εγώ πήρα τις septona lady care αλλά δε ξέρω πόσο απορροφητικές είναι, μιας χρήσεως δεν έχω πάρει ακόμη αλλά θα πάρω αυτές τις μέρες. Και κρέμα για θηλές πρέπει να πάρω και πάνες για το μικρό.... Και τώρα που το σκέφτομαι και κάτι άλλα για το μωρό από φαρμακείο! 

Για πάνες δες στο pharmacy295 και για τα καλλυντικά του μωρού και τα δικά σου...Εχει συνέχεια πολύ καλές προσφορές απο εκεί τα πήρα όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Για πάνες δες στο pharmacy295 και για τα καλλυντικά του μωρού και τα δικά σου...Εχει συνέχεια πολύ καλές προσφορές απο εκεί τα πήρα όλα...

Είχες δίκιο, εκεί είχε συγκεντρωμένα όσα ήθελα κ παρήγγειλα από εκεί τελικά, γιατί αλλού είχαν πχ πιο οικονομικα τις πάνες αλλά δεν είχαν τα εσώρουχα λοχείας, ή μια συγκεκριμένη κρέμα για θηλές που ήθελα! Κ όντως είχαν κ έκπτωση σε διάφορα! Κ με συνέφερε καλύτερα από το να παραγγέλνω από άλλο φαρμακείο την κρέμα, από άλλο πάνες, από άλλο είδη για το μωρό...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2019 at 3:40 ΜΜ, ο/η Λίνα88 είπε:

Ναι κι εγώ στο ένα πόδι σ αυτό το σημείο πονάω. Κι εγώ ξυπνάω για τουαλέτα , μένω ξύπνια κανένα δυωρο.  Νομίζω αυτό είναι το χειρότερο μ. 

Κανεις πρόβες για όταν έρθει το μωρό, εκεί να δεις 2ωρα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2019 at 3:29 ΜΜ, ο/η Λίνα88 είπε:

Ρε κορίτσια ερώτηση : κοιτώντας τώρα τις μετρήσεις του υπέρηχου π έκανα στην 36η εβδομάδα, είδα ότι η διάμετρος  κεφαλης αντιστοιχουσε σε έμβρυο 39ης εβδομάδας. Ο γιατρός βέβαια Δν το σχολίασε κ μ είπε ότι το μωρό είναι μια χαρά. Αλλά εγώ τώρα π το είδα ανησύχησα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα στο κεφάλι τ ή δ ξέρω τι άλλο. 

Μην αγχώνεσαι εμένα 4 μέρες πριν γεννήσω που ήμουν 37+4 Το μεγεθος αντιστοιχούσε σε 41 εβδομάδες ?? υπάρχει απόκλιση, μην αγχώνεσαι.. εδώ το μωρό μου το έβγαζε 4+ κιλά και γεννήθηκε 3650?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια εγώ να κάνω μια ερώτηση λίγο άκυρη; Τι σερβιέτες αγοράσατε για το μαιευτήριο; Είμαι μεταξύ ΤΕΝΑ και Sani αλλά δεν έχω ιδέα ποιες είναι πιο απορροφητικες...Κι επίσης πήρατε και εσωρουχα μιας χρησης;

Αν γεννήσεις σε ιδιωτικό στα παρέχουν αυτά, δεν χρειάζεται να πάρεις. Εγώ χρησιμοποίησα εκεί αυτά που μου έδωσαν. Ήταν sani το νούμερο 5 για τις πρώτες μέρες και μετά το  4. Επίσης, αν γεννήσεις με καισαρική όπως εγώ ίσως δεν έχεις πολύ αίμα. Εμένα μου καθάρισε τη μήτρα η γιατρός μου και ειχα λίγη αιμορραγία.. Δηλαδή μου έκανε και το νο 4 της sani απ την πρώτη μέρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Εγώ πήρα τις septona lady care αλλά δε ξέρω πόσο απορροφητικές είναι, μιας χρήσεως δεν έχω πάρει ακόμη αλλά θα πάρω αυτές τις μέρες. Και κρέμα για θηλές πρέπει να πάρω και πάνες για το μικρό.... Και τώρα που το σκέφτομαι και κάτι άλλα για το μωρό από φαρμακείο! 

Να πάρετε κοχύλια για το στήθος αν έχετε σκοπό να θηλάσετε γιατι στην αρχή ερεθιζονται οι θηλές και είναι επίπονο να ακουμπάνε στις μπλούζες κλπ! Εμένα με βοηθούν πολύ! Δεν τα είχα απ την αρχή, τα πήρα πριν 3 μέρες και ήδη βλέπω διαφορά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αν γεννήσεις σε ιδιωτικό στα παρέχουν αυτά, δεν χρειάζεται να πάρεις. Εγώ χρησιμοποίησα εκεί αυτά που μου έδωσαν. Ήταν sani το νούμερο 5 για τις πρώτες μέρες και μετά το  4. Επίσης, αν γεννήσεις με καισαρική όπως εγώ ίσως δεν έχεις πολύ αίμα. Εμένα μου καθάρισε τη μήτρα η γιατρός μου και ειχα λίγη αιμορραγία.. Δηλαδή μου έκανε και το νο 4 της sani απ την πρώτη μέρα ?

Σε ιδιωτικό θα γεννήσω αλλά μου είπαν να έχω μαζί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Κι εγώ τις septona πήρα.. Εγώ Δν πήρα μιας χρήσης. Απλά αγόρασα κάποια π είναι ψιλό μέσα ώστε να μην με ενοχλούν στα ράμματα. 

Θα σε βοηθήσουν στην καισαρική τα μιας χρήσης, σκίζονται και πετιούνται και δεν χρειάζεται να πιέζεσαι για να σηκωθείς να σε αλλάξουν τις πρώτες 2 μέρες που θα σε ενοχλεί η τομη.. Εγώ τις 2 πρώτες μέρες έβαλα μιας χρήσης που μου έδωσαν στο μαιευτήριο και μετά έβαλα δικά μου, της γιαγιάς για να  στέκει και η σερβιετα  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Για πάνες δες στο pharmacy295 και για τα καλλυντικά του μωρού και τα δικά σου...Εχει συνέχεια πολύ καλές προσφορές απο εκεί τα πήρα όλα...

Εγώ πήρα πακέτο από το easypharmachy με 168 πάνες 22ε. Μην τα φοβηθείτε τα μεγάλα πακέτα, θέλετε τουλάχιστον 8 πάνες την ημέρα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...