Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΩΡΑΙΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΟΝΟΜΑ


newmommy

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΑΝΘΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗΣ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΟΝΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ. ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΙΔΕΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα newmommy οπως περιγραφεις το μωρακι σου εμενα μου ερχεται στο μυαλο το ονομα Αγγελος ;) να σου ζησει κ να το χαιρεσαι γλυκια μου..:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ NEWMOMMY.ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΓΩ,ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΟ ΜΟΥ,ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΟΝΟΜΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ,ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΠΤΙΣΑΜΕ ΙΑΣΟΝΑ.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Newmommy!!! Να το χαίρεστε το αγοράκι σας... Διαβάζοντας την περιγραφή τυο γιου σου και πριν ακόμη αναφέρεις το όνομα που σκέφτεστε να του δώσετε, το πρώτο που μου ήρθε κι εμένα στο μυαλό ήταν το Αλέξανδρος. Δεν είναι τόσο κοινό όνομα για άντρα όσο νομίζεις... Θα του ταιριάζει πιστεύω όσο κανένα... ;)

Πολύ όμορφο επίσης όνομα είναι το Απόλλων (γιορτάζει 05/06) για το γιό σας!!!

Καλή απόφαση και με το καλό να τον βαφτίσετε τον γαλαζομάτη πρίγκιπά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εμένα αυτά μου αρέσουν! Αλέξανδρος(σε κοριτσάκι θα μπορούσες και Αλεξανδρινή) και Άγγελος! Επίσης μου αρέσει και μάλλον έτσι θα ονόμαζα το μωρό μου αν ήταν αγοράκι το "Ρωμανός" (Ρωμανός Μελωδός που έγραψε τον ακάθιστο ύμνο) ή "Συμεών" (γιορτάζει 3 Φλεβάρη) ή Μάξιμος ή Δαμιανός ή Κοσμάς ή Χρυσόστομος ή Αγάπιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Αχ και εμένα αυτά μου αρέσουν! Αλέξανδρος(σε κοριτσάκι θα μπορούσες και Αλεξανδρινή) και Άγγελος! Επίσης μου αρέσει και μάλλον έτσι θα ονόμαζα το μωρό μου αν ήταν αγοράκι το "Ρωμανός" (Ρωμανός Μελωδός που έγραψε τον ακάθιστο ύμνο) ή "Συμεών" (γιορτάζει 3 Φλεβάρη) ή Μάξιμος ή Δαμιανός ή Κοσμάς ή Χρυσόστομος ή Αγάπιος.

Επίσης ξέχασα το Γεννάδιος και το Δαμασκηνός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newmommy μου, να σου ζησει το παιδακι σου!!:)

εμενα τα ανδρικα ονοματα που μου αρεσουν πολυ ειναι τα εξης:

Αγγελος, Αλεξης και Νικολας (και ειμαι πολυ χαρουμενη, γιατι ετσι λενε το πεθερο μου!!! ΑΝ και οποτε κανω αγορακι!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θες αρχαιοελληνικό, λατρεύω το Φίλιππος, μου αρέσει επίσης το Στέφανος (σημαίνει βραβείο, έπαινος) και το Παύλος. Όμορφα, εύηχα και ευγενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fhatzi έγραψε:

ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΗΧΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ.

Μεγάλη κουβέντα αυτο...!!! Ααααααααααααααααχχ... :S :S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει ο πρίγκιπάς σας!

Ξανθός γαλανομάτης? Κι εμένα το Άγγελος μου έρχεται στο μυαλό πρώτο.

Επίσης μου αρέσουν: Φίλιππος, Αχιλλέας, Ανδρόνικος, Ορέστης, Αλέξανδρος και Κωνσταντίνος, που μπορεί το υποκοριστικό "Κώστας" να είναι συνηθισμένο αλλά το Κωνσταντίνος ολόκληρο είναι όμορφο κι επιβλητικό!

Your choice ;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!! ΤΟ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΑΛΕΞΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΓΡΑΨΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΤΗΣ ΙΟΥΣΤΙΝΙΑΝΟ,ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟ ΟΝΟΜΑ,ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΤΗ ΜΙΣΗ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΤΗ ΛΕΝΕ...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πρότεινα ένα αρχαιλοελληνικό όνομα όπως Αλκιβιάδης ή Αχιλλέας ή Ιάσονας ή Οδυσσέας ή Ορέστης ή Πάρης ή.....ό,τι και ν'αποφάσεις να τον χαίρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραιο και ευηχο ονομα ειναι το Ιασωνας που γιορταζει κιολας(νομιζω 26/4)

Τον Κωνσταντινος επισης ειναι ωραιο και το Φοιβος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...