Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα!!! Βγηκε το αποτέλεσμα από το υγρό,μονο λίγους μύκητες έχω κ μου έδωσε αντιβιωση.εντωμεταξυ δεν έχω καμιά ενόχληση.

Αχ κατι ειναι και αυτο κοριτσι μου ( ευτυχως) λιγους μυκητες περαστηκα να ειναι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @marilia μου έδωσε κ αντιβιωση gynosant και υπόθετα,αυτα όταν έκανα σαλπιγγογραφια μπορεί να έκαναν κάποιο κακό;

Εννοείς αν είχες μύκητες να σου επηρέασαν τις σάλπιγγες?!!Την αντιβιώση τώρα δν την πίνεις για τους μύκητες?Αν ναι φάε όπωσδήποτε γιούρτι με πέτσα ή χάπι προβιοτικά μην βγουν κ άλλοι μήκυτες!!Και λογικά ο συντροφός σου να πάρει κ αυτός θεραπεία για μύκητες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εννοείς αν είχες μύκητες να σου επηρέασαν τις σάλπιγγες?!!Την αντιβιώση τώρα δν την πίνεις για τους μύκητες?Αν ναι φάε όπωσδήποτε γιούρτι με πέτσα ή χάπι προβιοτικά μην βγουν κ άλλοι μήκυτες!!Και λογικά ο συντροφός σου να πάρει κ αυτός θεραπεία για μύκητες!!

Ναι λέω αν είχα τότε κ πήγαν πανω.μου είπε κ ένα κουτί ο σύζυγος.δεν τις παίρνω ακόμα γιατί είναι ακριβές θα πάω την άλλη εβδομάδα να μου τα γράψει μου είπε δεν επειγει.καλα τώρα θα ρωτησω βλακεία ετοιμαστειτε,παιζει να έχει γίνει τίποτα κ εσωτερικά από μηκυτες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι λέω αν είχα τότε κ πήγαν πανω.μου είπε κ ένα κουτί ο σύζυγος.δεν τις παίρνω ακόμα γιατί είναι ακριβές θα πάω την άλλη εβδομάδα να μου τα γράψει μου είπε δεν επειγει.καλα τώρα θα ρωτησω βλακεία ετοιμαστειτε,παιζει να έχει γίνει τίποτα κ εσωτερικά από μηκυτες;

Θα σου πω με την λογική την δική μου κ εννοείτε να ρωτήσεις την γιατρό για να σου πει!!Αν ήταν θα κάναμε πάντα πριν την σαλπιγγογραφία καλλιέργεια γτ έτσι θα μας αφήναν?Γιατί οι μύκητες δν είναι κ σπάνιο φαινόμενο!!Επίσης μετά γι αυτό πίνουμε κ αντιβίωση για παν ενδεχόμενο φλεγμονής!!Πότε έχεις ραντεβού για σαλπιγγογραφία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου χωρις να ειμαι σιγουρη νομιζω μυκητες ούτες η αλλως αποικιζουν στον κολπο μας. Ποτέ δεν ειναι καθαρος ο κολπος απο μυκητες. Απλα σε καποιες περιπτωσεις γινονται πολλοι και εμφανιζονται τα συμπτωματα(υγρα, φαγουρα κλπ). 

Με αυτην την λογικη δεν νομιζωνα κινδυνευουν οι σαλπιγγες απο τους μηκυτες. Οι σαλπιγγες νομιζω κινδυνευουν απο μικροβια. 

Κανε αυτο που σου ειπε η μαριλια. Οπωσδηποτε ή να τρως ενα φρεσκο γιαουρτακι με πετσα την ημερα ή οταν θα πας να σου γραψει την αντιβιωση να της πεις να σου πει ποια προβιοτικα να πινεις. Ενα απο τα δυο οχι και τα δυο μαζι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Θα σου πω με την λογική την δική μου κ εννοείτε να ρωτήσεις την γιατρό για να σου πει!!Αν ήταν θα κάναμε πάντα πριν την σαλπιγγογραφία καλλιέργεια γτ έτσι θα μας αφήναν?Γιατί οι μύκητες δν είναι κ σπάνιο φαινόμενο!!Επίσης μετά γι αυτό πίνουμε κ αντιβίωση για παν ενδεχόμενο φλεγμονής!!Πότε έχεις ραντεβού για σαλπιγγογραφία?

Πρέπει να τελειώσω πρώτα τα αντισυλληπτικά (διάβασα ότι κ αυτά προκαλούν μύκητες @nikona μόνο μου είπε να μη τρώω γλυκά κ πολύ αλμυρά),μετα να περιμένω περίοδο κ μόλις μου έρθει θα πάω να με δει θα μου γράψει ορμονικές κ θα με στείλει για σαλπιγγογραφία όλα από την αρχή κορίτσια.τελειωσε κ ο άντρας μου δυο μήνες προφερτιλ πάει για τρίτο.εντωμεταξυ εμενα ή δεύτερη προσπάθεια που δικαιουμαι στο χρόνο λήγει τον ιανουριο,αν πχ δεν προλαβω να κάνω μέχρι τότε δεν μπορώ να πάρω τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, @Bloublou85 η ζαχαρη εοιδεινωνει την κατασταση με τους μυκητες. Οσο περισσοτερο μπορεις να την ελαττωσεις. 

Αν περασει ο χρονος οχι δεν δικαιουσαι. Αλλα εχεις ακομη χρονο. Μονο να σιγουρεψεις οτι ληγει τον ιανουαριο και οχι νωριτερα.

Με το καλο ολα, ορμονικες σαλπιγγογραφια και οτιδηποτε κανετε. Μπραβο και για τον συζυγο με τις βιταμινες! Ευχομαι να δρασουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι, @Bloublou85 η ζαχαρη εοιδεινωνει την κατασταση με τους μυκητες. Οσο περισσοτερο μπορεις να την ελαττωσεις. 

Αν περασει ο χρονος οχι δεν δικαιουσαι. Αλλα εχεις ακομη χρονο. Μονο να σιγουρεψεις οτι ληγει τον ιανουαριο και οχι νωριτερα.

Με το καλο ολα, ορμονικες σαλπιγγογραφια και οτιδηποτε κανετε. Μπραβο και για τον συζυγο με τις βιταμινες! Ευχομαι να δρασουν! 

Ευχαριστούμε νικονα με το καλό κ εσύ το νινι σου..επειδή δε ξέρω ή προσπαθεια μετράει από τη μέρα που πέρασα επιτροπή,απο τη μέρα που πηρα τα φάρμακα από τον εοππυ ή τη μέρα που ξεκίνησα τη διαδικασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστούμε νικονα με το καλό κ εσύ το νινι σου..επειδή δε ξέρω ή προσπαθεια μετράει από τη μέρα που πέρασα επιτροπή,απο τη μέρα που πηρα τα φάρμακα από τον εοππυ ή τη μέρα που ξεκίνησα τη διαδικασία;

Εγω θυμαμαι οτι η εναρξη της προσπαθειας θεωρειται η μερα που παιρνουμε τα φαρμακα απο το φαρμακειο. Αλλα για σιγουρια ψαξε το στο site του εοπυυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά ή μέρα και όσες γιορτάζουν πολύχρονες να είναι με αγάπη και υγεία πάνω απ όλα,οτι καλύτερο για τη καθεμία ξεχωριστά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2018 at 9:45 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Πρέπει να τελειώσω πρώτα τα αντισυλληπτικά (διάβασα ότι κ αυτά προκαλούν μύκητες @nikona μόνο μου είπε να μη τρώω γλυκά κ πολύ αλμυρά),μετα να περιμένω περίοδο κ μόλις μου έρθει θα πάω να με δει θα μου γράψει ορμονικές κ θα με στείλει για σαλπιγγογραφία όλα από την αρχή κορίτσια.τελειωσε κ ο άντρας μου δυο μήνες προφερτιλ πάει για τρίτο.εντωμεταξυ εμενα ή δεύτερη προσπάθεια που δικαιουμαι στο χρόνο λήγει τον ιανουριο,αν πχ δεν προλαβω να κάνω μέχρι τότε δεν μπορώ να πάρω τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας;

Εμείς είδαμε πολύ μεγάλη βελτίωση με τις προφερτίλ. Τις πήρε 3 μήνες! Καλή επιτυχία και σε σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγγνωμη που χαθηκα.γινοταν χαμος σπιτι...

Οπως σας ειχα πει ειχα ξεκινησει καταστολη για 2η εξωσωματικη..

Ε σημερα τη σταματησα!εκανα χοριακη και ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ!

525 βγηκε με 1 μερα καθυστερηση. Πως σας φαινετε η τιμη;;;

Κοριτσια εχω παθει ΣΟΚ!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που χαθηκα.γινοταν χαμος σπιτι...

Οπως σας ειχα πει ειχα ξεκινησει καταστολη για 2η εξωσωματικη..

Ε σημερα τη σταματησα!εκανα χοριακη και ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ!

525 βγηκε με 1 μερα καθυστερηση. Πως σας φαινετε η τιμη;;;

Κοριτσια εχω παθει ΣΟΚ!!!!!!

 

Μελισανθη τι υπεροχο νεο!!! Σεσκεφτομουν ολες αυτες τις ημερες κι ελεγα να σου γραψω...

Συγχαρητηρια!!!! Υπεροχη χοριακη!!! Μπραβο!!!! Ποση χαρα!!!!

Με το καλο να διπλασιαστει!!!! Να μην κουραζεσαι τωρα με το σπιτι!!!

Πες μας τι εγινε? Πώς το καταλαβες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Μελισανθη τι υπεροχο νεο!!! Σεσκεφτομουν ολες αυτες τις ημερες κι ελεγα να σου γραψω...

Συγχαρητηρια!!!! Υπεροχη χοριακη!!! Μπραβο!!!! Ποση χαρα!!!!

Με το καλο να διπλασιαστει!!!! Να μην κουραζεσαι τωρα με το σπιτι!!!

Πες μας τι εγινε? Πώς το καταλαβες? 

ευχαριστω πολυ!!!! πραγματικα δε ξανακανω τιποτα! ο ανδρας μου δε θελει να παμε καν στο νησι κτλ για να μη κουραστω και ας χαθουν εισιτηρια, ξενοδοχεια κτλ

Λοιπον, εμεις ειχαμε κανει γονιμες μερες με μια κρυφη ελπιδα μιας και ειχα καλες ορμονες σε αυτον τον κυκλο.

Ομως ξεκινησα κανονικα καταστολη...αυτες τις μερες λοιπον δεν ειχα ορεξη για σεξ, ουτε για φαγητο και μαλιστα οταν ετρωγα το ενιωθα σαν πλαστικο. ειχα και αερια και μια πρωτοφανη δυσκοιλιοτητα.

Σήμερα πρωι ποναγα πολυ και λεω ή που με καθυστερει η αρβεκαπ ή ειμαι εγκυος. ειχα ηδη γραμμενη μια χοριακη και λεω θα παω και ας βγει αρνητικη...

Στο δρομο 3 φορες πηγα να αλλαξω πορεια και να παω σουπερμαρκετ αντι για το μικροβιολογικο.

Μετα παω σουπερ μαρκετ με τον αντρα μου και χτυπαει το μειλ! ΤΣΑΚ ΘΕΤΙΚΗ! σοκ εγω! τωρα μολις βγηκε και η προγεστερονη 25!

Εσυ πως εισαι? καθολου συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

ευχαριστω πολυ!!!! πραγματικα δε ξανακανω τιποτα! ο ανδρας μου δε θελει να παμε καν στο νησι κτλ για να μη κουραστω και ας χαθουν εισιτηρια, ξενοδοχεια κτλ

Λοιπον, εμεις ειχαμε κανει γονιμες μερες με μια κρυφη ελπιδα μιας και ειχα καλες ορμονες σε αυτον τον κυκλο.

Ομως ξεκινησα κανονικα καταστολη...αυτες τις μερες λοιπον δεν ειχα ορεξη για σεξ, ουτε για φαγητο και μαλιστα οταν ετρωγα το ενιωθα σαν πλαστικο. ειχα και αερια και μια πρωτοφανη δυσκοιλιοτητα.

Σήμερα πρωι ποναγα πολυ και λεω ή που με καθυστερει η αρβεκαπ ή ειμαι εγκυος. ειχα ηδη γραμμενη μια χοριακη και λεω θα παω και ας βγει αρνητικη...

Στο δρομο 3 φορες πηγα να αλλαξω πορεια και να παω σουπερμαρκετ αντι για το μικροβιολογικο.

Μετα παω σουπερ μαρκετ με τον αντρα μου και χτυπαει το μειλ! ΤΣΑΚ ΘΕΤΙΚΗ! σοκ εγω! τωρα μολις βγηκε και η προγεστερονη 25!

Εσυ πως εισαι? καθολου συμπτωματα?

Μπραβο υπεροχο νεο!!! Το πιο ωραιο καλοκαιρινο δώρο!!! Συγχαρητηρια και παλι!!! 

Εγω καλα ειμαι. Εχω συμπτωματα αρκετα, αναγουλες ολη μερα εκανα κ καποιους εμετους. Αλλα δεν πειραζει. Θα κανω υπομονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που χαθηκα.γινοταν χαμος σπιτι...

Οπως σας ειχα πει ειχα ξεκινησει καταστολη για 2η εξωσωματικη..

Ε σημερα τη σταματησα!εκανα χοριακη και ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ!

525 βγηκε με 1 μερα καθυστερηση. Πως σας φαινετε η τιμη;;;

Κοριτσια εχω παθει ΣΟΚ!!!!!!

 

Συγχαρητήρια!!!!! μπράβο κορίτσι μου !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπραβο υπεροχο νεο!!! Το πιο ωραιο καλοκαιρινο δώρο!!! Συγχαρητηρια και παλι!!! 

Εγω καλα ειμαι. Εχω συμπτωματα αρκετα, αναγουλες ολη μερα εκανα κ καποιους εμετους. Αλλα δεν πειραζει. Θα κανω υπομονη. 

Με τοσα που περασαμε αυτα τα λες ευχαριστα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευετε πως μπορει να εχει παθει κατι το σπορακι απο τις αρβεκαπ που εκανα στην καταστολη?

προλαβα και εκανα 9 ενεσεις. Ο γιατρος μου δεν ειπε τιποτα ...ο ανδρας μου λεει οχι, αλλα εχω ενα αγχος!

επισης τι λετε να παω σε νησι ή να κατσω στα αυγα μου ? ετσι κι αλλιως θαλασσα δε με αφηνει να μπω τωρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που χαθηκα.γινοταν χαμος σπιτι...

Οπως σας ειχα πει ειχα ξεκινησει καταστολη για 2η εξωσωματικη..

Ε σημερα τη σταματησα!εκανα χοριακη και ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ!

525 βγηκε με 1 μερα καθυστερηση. Πως σας φαινετε η τιμη;;;

Κοριτσια εχω παθει ΣΟΚ!!!!!!

 

Συγχαρητηρια! Να πάνε όλα τέλεια εύχομαι! Όσο για τις διακοπές εξαρτάται πως νιώθεις εσύ ψυχολογικά εννοώ και φυσικά για τι ταξίδι μιλάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Μπραβο υπεροχο νεο!!! Το πιο ωραιο καλοκαιρινο δώρο!!! Συγχαρητηρια και παλι!!! 

Εγω καλα ειμαι. Εχω συμπτωματα αρκετα, αναγουλες ολη μερα εκανα κ καποιους εμετους. Αλλα δεν πειραζει. Θα κανω υπομονη. 

Κουράγιο κοριτσάκι είναι για καλό σκοπό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που χαθηκα.γινοταν χαμος σπιτι...

Οπως σας ειχα πει ειχα ξεκινησει καταστολη για 2η εξωσωματικη..

Ε σημερα τη σταματησα!εκανα χοριακη και ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ!

525 βγηκε με 1 μερα καθυστερηση. Πως σας φαινετε η τιμη;;;

Κοριτσια εχω παθει ΣΟΚ!!!!!!

 

Συγχαρητήρια!!!!!όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που χαθηκα.γινοταν χαμος σπιτι...

Οπως σας ειχα πει ειχα ξεκινησει καταστολη για 2η εξωσωματικη..

Ε σημερα τη σταματησα!εκανα χοριακη και ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ!

525 βγηκε με 1 μερα καθυστερηση. Πως σας φαινετε η τιμη;;;

Κοριτσια εχω παθει ΣΟΚ!!!!!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!! Δεν γράφω σε αυτό το ποστ αλλά ειχαμε μιλήσει πριν λίγο καιρό και θυμάμαι τις δυσκολίες σου! Χάρηκα τόσο πολύ!!! Εύχομαι να πάνε όλα ομαλά, με υγεία για εσένα και το μικρό μωράκι που μεγαλώνει μέσα σου! Υπέροχα νέα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melisanthi drakou τι υπέροχα νέα !!! Συγχαρητήρια !!! Πωπω ρε κοριτσια χαιρομαι τόσο πολύ που μία μία πετυχαίνει το στόχο !!! Φαίνεται ότι το καλοκαιράκι ευνόησε πολλά κοριτσάκια !!!  Άντε και στα δικά μας !!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...