Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια στην @love30 και στην @elviraice την δευτερα για τον υπερηχο κ την χοριακη!!!!

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!εγώ να ξέρεις αν πάνε όλα στραβά να είσαι σιγουρη ότι θα μιλήσω!!!!!

@Bloublou85 μου ενταξει έκλαψα και ανέβηκε η ψυχολογία!!!και οι δύο μου βρήκα εγκυμοσύνη και μάλιστα με διδυμμα βέβαια η άλλη χωρίς να με ξέρει καν (ή μια ήταν θεία η άλλη γειτόνισσα της)μου έριξε τα χαρτιά και είπε κάποια πραγματα που με τρόμαξαν σκέψεις μου που κανένας δεν τις ήξερε!!!πρέπει η φάτσα μου εκείνη την στιγμή να ήταν ανοιχτό βιβλίο!!!Η θεία δε με το φλυτζάνι μου το έδειχνε να κοίτα το μου έλεγε εσύ με κοιλιά!!!!σου λέω έκλαψα από το γέλιο!!!της έταξα και δωρεά σε εκκλησία αν όντως ισχύει!!!Όπως και να έχει μου έφτιαξαν το κέφι γιατί το κλάμα από το πρωι δεν παλεύοταν!!!αν πέσουν μέσα θα στις συστήσω τις μάγισσες της Σμύρνης!!!!!χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά για να μην παρεξηγηθώ, εμείς όπως έχω ξαναπεί δεν φύγαμε από το κέντρο λόγω των δύο αποτυχιών απλά. Φύγαμε γιατί θεωρήσαμε ότι γίονονταν κάποια λάθη και υπήρχε μία έλλειψη επικοινωνιας αναμεσα μας.

Επίσης να πω πως καμιά φορά μπορεί να είναι όλα καλά και πάλι να μην γίνει εμφύτευση. Δεν σημαίνει ότι φταίει ο γιατρός πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια γεια σας

@Bloublou85 αν και σου απαντησαν τα κοριτσια προηγουμενως, εννοειται θα ζητησεις το χαρτι απο το κεντρο που ησουν γιατι μονο αυτοι μπορουν να στο δωσουν. Επισης καταλαβαινω απο τη μια οτι ντρεπεσαι. Απο την αλλη ομως σκεψου οτι δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να ντρεπεσαι που δεν θα ξαναπας. Ειναι μια επιχειρηση τα κεντρα εξωσωματικης οπως καθε αλλη επιχειρηση κ εχουμε το δικαιωμα αν δεν μενουμε ευχαριστημενοι να επιλεγουμε αλλη επιχειρηση. 

Και κατα την γνωμη μου ειναι καλο πριν φυγεις να τους πεις κ το γιατι φευγεις. Μπορει να σου φαινομαι σκληρη ομως ημουν κ εγω σαν εσενα παλιοτερα. Αλλα απο τον Μαρτιο του 17 μεχρι σημερα μας εχουν φυγει δεκαχιλιαδες ευρω στον γιατρο μου κ φευγοντας απο το κεντρο αποφασισα να του πω τους λογους που φευγουμε. 

Οπως κι εγω στη δουλεια μου θελω να μου λενε αν κατι υπαρχει που δεν τους ευχαριστει ετσι κι εγω απο δω κ περα θα μιλαω. 

Γιατι επενδυουμε τιςελπιδες μας,την υγεια μαε κ τα χρηματα μας σε αυτους τους γιατρους. 

Γιατι τους πληρωνουμε κ οφειλουν να κανουν σωστα την δουλεια τους οπως ο καθενας μας οφειλει να κανει σωστα την δουλεια του.

Σας κουρασα ισως αλλα κοριτσια να μιλατε. Κι εγω δεν μιλουσα αλλα το μετανιωσα. 

Έχεις απόλυτο δίκιο κ καθόλου σκληροί,σκληροι είναι όλοι αυτοί που μας αντιμετωπίζουν σαν πειραματόζωα.στη προηγούμενη αποτυχια του τα είπαμε στο γραφείο του όπως κ του είπα ότι θέλω έναν γιατρό να νιώθω ότι με βοηθαει αλλά απ το ένα μπήκαν απ το άλλο βγήκαν.η απάντηση του;αν αποτυχίες με τα κατεψυγμένα θα ξανά ξεκινήσουμε άλλη διέγερση.ε όχι!και έκπτωση;καμιά ένα κατοσταρικο με το ζόρι να κόψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elviraice είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!εγώ να ξέρεις αν πάνε όλα στραβά να είσαι σιγουρη ότι θα μιλήσω!!!!!

@Bloublou85 μου ενταξει έκλαψα και ανέβηκε η ψυχολογία!!!και οι δύο μου βρήκα εγκυμοσύνη και μάλιστα με διδυμμα βέβαια η άλλη χωρίς να με ξέρει καν (ή μια ήταν θεία η άλλη γειτόνισσα της)μου έριξε τα χαρτιά και είπε κάποια πραγματα που με τρόμαξαν σκέψεις μου που κανένας δεν τις ήξερε!!!πρέπει η φάτσα μου εκείνη την στιγμή να ήταν ανοιχτό βιβλίο!!!Η θεία δε με το φλυτζάνι μου το έδειχνε να κοίτα το μου έλεγε εσύ με κοιλιά!!!!σου λέω έκλαψα από το γέλιο!!!της έταξα και δωρεά σε εκκλησία αν όντως ισχύει!!!Όπως και να έχει μου έφτιαξαν το κέφι γιατί το κλάμα από το πρωι δεν παλεύοταν!!!αν πέσουν μέσα θα στις συστήσω τις μάγισσες της Σμύρνης!!!!!χαχαχαχαχαχα

Χαχαxαχαχαχαχα ωχ δεν άντεχω άλλο σήμερα,μια φορά είχα πάθει γαστρεντερίτιδα κ πηγα στο νοσοκομείο με όρο κ λέει ένας γύφτος δίπλα δεν είναι τίποτα κυρά από μάτι είναι κάτσε να σε ξεματιασω.ριξε λοιπόν κ ένα ξεματιασμα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαxαχαχαχαχα ωχ δεν άντεχω άλλο σήμερα,μια φορά είχα πάθει γαστρεντερίτιδα κ πηγα στο νοσοκομείο με όρο κ λέει ένας γύφτος δίπλα δεν είναι τίποτα κυρά από μάτι είναι κάτσε να σε ξεματιασω.ριξε λοιπόν κ ένα ξεματιασμα χαχαχαχα

Χαχαχαχ όλα θα τα κάνω!!!!Η κυρά μας η μαμή!!!και ένα ματάκι μέσα από τα ρούχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου όταν λέω ότι θα μιλήσω δεν εννοώ ότι θα τους ρίξω ευθύνες προφανώς κάτι λάθος πήγε σε μένα!!!θα μιλήσω γιατί παρόλο που είναι καλός ο γιατρός μου δεν έχω πρόσβαση άμεση σε αυτόν!!!μιλάω με την γραμματέα με την βοηθό και μετά με αυτόν και αυτό εμένα με σκοτώνει!!!μου δημιουργούνται ερωτηματικά και ψάχνω στο ίντερνετ τις απαντήσεις!!!κάνω υπομονή γιατί όπως σου είπα είναι καλός και θέλω να τελειώσω την προσπάθεια μου μαζί του αλλά θέλω και έναν άνθρωπο δίπλα μου να με σηκώνει όταν πέφτω!!!σίγουρα δεν είναι ψυχολόγος αλλά είναι ο γιατρός μου και γιαυτο τον πληρώνω!!!Δεν είστε υποχρεωμένες εσείς να μου κάνετε τον ψυχολόγο και να μου λύνεται απορίες!!!αν δεν είσασταν και εσείς πραγματικά δε θα περνούσαν οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω το ποίο σημαντικό είναι να έχεις άμεση πρόσβαση με το γιατρό τα έχω ζήσει και τα δύο τα ενδεχόμενα και σαφώς δε συγκρίνεται με το να μηλας κατευθείαν με τον ίδιο και γρήγορα όχι μετά από 5 ώρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Πιστεύω το ποίο σημαντικό είναι να έχεις άμεση πρόσβαση με το γιατρό τα έχω ζήσει και τα δύο τα ενδεχόμενα και σαφώς δε συγκρίνεται με το να μηλας κατευθείαν με τον ίδιο και γρήγορα όχι μετά από 5 ώρες

Λες και μιλάς για τον γιατρο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Λες και μιλάς για τον γιατρο μου!!!

Βρε κορίτσια εγώ όταν πάω μπαίνω μες στο γραφείο κ μιλάμε αλλά για ότι κ αν του λες όχι σου λέει δεν ισχύει τίποτα.του λες για καρυότυπο όχι του λέω για κατακερματισμό όχι του λέω δεν έχω ροή στη περιοδο μου κόπηκε κ ακούστε να γελασετε.τι τη θες μου λέει τη πολύ ροή δεν είναι καλό να έχεις πολύ ροή.μα νθρωπε μου σε όλη τη περίοδο δε γεμίζει μία σερβιετα,μια χαρά είσαι.εγω τι να κάνω μετά ανησυχω για το σώμα μου ρε κοριτσια είχα κανονικά κ μετά μου έχει κοπεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 αν νοιώθεις εσύ ότι κάτι δε πάει καλά με το σώμα σου οπωσδήποτε πρέπει να πάρεις έστω μια δεύτερη γνώμη!!!Ο καρυοτυπος γίνεται όταν υπάρχει αποβολή αν δεν κάνω λάθος εκτός και αν είναι ψειρας ο γιατρός και τα θέλει όλα πριν κάνει εξωσωματική!!!κάτι που έκανε ο δικός μου βέβαια εγώ είχα αποβολή!!

Πάρε δεύτερη γνώμη οπωσδήποτε τουλάχιστον για να ηρεμήσεις Εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 αν νοιώθεις εσύ ότι κάτι δε πάει καλά με το σώμα σου οπωσδήποτε πρέπει να πάρεις έστω μια δεύτερη γνώμη!!!Ο καρυοτυπος γίνεται όταν υπάρχει αποβολή αν δεν κάνω λάθος εκτός και αν είναι ψειρας ο γιατρός και τα θέλει όλα πριν κάνει εξωσωματική!!!κάτι που έκανε ο δικός μου βέβαια εγώ είχα αποβολή!!

Πάρε δεύτερη γνώμη οπωσδήποτε τουλάχιστον για να ηρεμήσεις Εσύ!!!

Περιμένω να αδιαθετησω από τα φαρμακα να δω πως θα πάει για να προχωρήσει αλλά δεν έρχεται ή ρημαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Περιμένω να αδιαθετησω από τα φαρμακα να δω πως θα πάει για να προχωρήσει αλλά δεν έρχεται ή ρημαδα.

Θα έρθει άγχος είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας κοριτσια μας προτειναν πριν ξεκινησουμε καποιεςεξετασεις κ τις καναμε. Καρυοτυπο ζευγους, κυστικη ινωση κ για τους δυο κ θρομβοφιλια για μενα. Αρκετα ακριβες εξεταδεις αλλα τις καναμε. 

Δεν βρεθηκε κατι. Ωστοσο αποτυχαμε κ με υποτιθεται καλο εδαφος. Κ υστεροσκοπηση εκανα μετα την πρωτη αποτυχια. Κ παλι αποτυχαμε. 

Ελπιζω να ηταν μονο κακη τυχη κ τιποτα αλλο. 

Τωρα οπως σας ειπα η νεα γιατρος μας προτεινε μονο τον κατακερματισμο του σπερματος για τον συζυγο κ θα ακολουθησουμε αλλο πρωτοκολλο. 

Αλλες εξετασεις δεν θελει να κανω. 

Ελπιζω να εχει δικιο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμας κοριτσια μας προτειναν πριν ξεκινησουμε καποιεςεξετασεις κ τις καναμε. Καρυοτυπο ζευγους, κυστικη ινωση κ για τους δυο κ θρομβοφιλια για μενα. Αρκετα ακριβες εξεταδεις αλλα τις καναμε. 

Δεν βρεθηκε κατι. Ωστοσο αποτυχαμε κ με υποτιθεται καλο εδαφος. Κ υστεροσκοπηση εκανα μετα την πρωτη αποτυχια. Κ παλι αποτυχαμε. 

Ελπιζω να ηταν μονο κακη τυχη κ τιποτα αλλο. 

Τωρα οπως σας ειπα η νεα γιατρος μας προτεινε μονο τον κατακερματισμο του σπερματος για τον συζυγο κ θα ακολουθησουμε αλλο πρωτοκολλο. 

Αλλες εξετασεις δεν θελει να κανω. 

Ελπιζω να εχει δικιο. 

 

Λιγη τύχη να πετύχουμε αυτό το ένα και να πάνε τα υπόλοιπα καλά!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η elviraice είπε:

 

Θα έρθει άγχος είναι 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα στο νέο κέντρο πήγα για ωοληψία, πήραν το ένα και μοναδικό μου, όλα ωραία και καλά μια χαρά τους φάνηκε

καλό φαινόταν δλδ. πήρα τις οδηγίες μου πηρα τα φάρμακα , πηγα σπίτι μου ... στο 3ωρο με παίρνει η εμβρυολόγος και μου λέει πως δυστυχώς κάτι δεν πάει καλα΄με το κυτταρόπλασμα   και σταματάει την διαδικασία.

Μετά από το πρώτο σοκ  χάρηκα νομίζω για την ειλικρίνεια τους και για το ότι δεν με έβαλαν να υποστώ την ψυχοφθόρα αναμονη μετά απο την εμβρυομεταφορά.

  Αναρωτιέμαι λοιπόν τώρα τι είχε συμβεί στις προηγούμενες προσπάθειές μου , πόσο εύκολα μπορούμε να γίνουμε θύματα βρε κορίτσια;;;;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Εγώ σήμερα στο νέο κέντρο πήγα για ωοληψία, πήραν το ένα και μοναδικό μου, όλα ωραία και καλά μια χαρά τους φάνηκε

καλό φαινόταν δλδ. πήρα τις οδηγίες μου πηρα τα φάρμακα , πηγα σπίτι μου ... στο 3ωρο με παίρνει η εμβρυολόγος και μου λέει πως δυστυχώς κάτι δεν πάει καλα΄με το κυτταρόπλασμα   και σταματάει την διαδικασία.

Μετά από το πρώτο σοκ  χάρηκα νομίζω για την ειλικρίνεια τους και για το ότι δεν με έβαλαν να υποστώ την ψυχοφθόρα αναμονη μετά απο την εμβρυομεταφορά.

  Αναρωτιέμαι λοιπόν τώρα τι είχε συμβεί στις προηγούμενες προσπάθειές μου , πόσο εύκολα μπορούμε να γίνουμε θύματα βρε κορίτσια;;;;;

 

 

Αχ κορίτσι μη στεναχωριέσαι!!!!όλα καλά θα πανε!!!

Όσο για την κοροϊδία νομίζω σε όλες περνάει από το μυαλό απλά σκέφτομαι ότι τους συμφέρει να μας κοροϊδεύουν?Η κάθε επιτυχία είναι διαφήμιση γι'αυτούς!!!δεν ξέρω πραγματικά μπερδεύομαι.

Αυτό όμως που μπορώ να καταλάβω είναι ότι ίσως γίνεται λάθος στο πρωτόκολλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Eleni73 λυπάμαι πολύ κορίτσι μου είχες κανεί φυσικό κύκλο ή ήταν από διέγερση;κατά τ αλλά πιστεύω κορίτσια ότι όταν υπάρχει θέμα στο σπέρμα τουλάχιστον μία εξέταση για ανωμαλίες πρέπει να γινεται,εμας προτίμησαν να το παίξουμε στη τυχη κι ότι πιάσει κ μου καταστράφηκαν δέκα ωάρια έτσι.τελοσπαντων λεω λέω κ μετά ακουγομαι γκρινιαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Εγώ σήμερα στο νέο κέντρο πήγα για ωοληψία, πήραν το ένα και μοναδικό μου, όλα ωραία και καλά μια χαρά τους φάνηκε

καλό φαινόταν δλδ. πήρα τις οδηγίες μου πηρα τα φάρμακα , πηγα σπίτι μου ... στο 3ωρο με παίρνει η εμβρυολόγος και μου λέει πως δυστυχώς κάτι δεν πάει καλα΄με το κυτταρόπλασμα   και σταματάει την διαδικασία.

Μετά από το πρώτο σοκ  χάρηκα νομίζω για την ειλικρίνεια τους και για το ότι δεν με έβαλαν να υποστώ την ψυχοφθόρα αναμονη μετά απο την εμβρυομεταφορά.

  Αναρωτιέμαι λοιπόν τώρα τι είχε συμβεί στις προηγούμενες προσπάθειές μου , πόσο εύκολα μπορούμε να γίνουμε θύματα βρε κορίτσια;;;;;

 

 

Μην αγχονεσε να σκεφτεσαι εφοσον εγινε ετσι ειναι προτημοτερο απο το να ειχες μετα μια αρνυτικη χωριακη και αδικα τα φαρμακα και η αναμονη!! Εχω ακουσει μεχρι και νερο βαζανε στην εμβρυομεταφορα απατεωνες εμενα μου κανανε τρεις εξωσωματικες με διαφραγμα τωρα τι βαζανε και που ο θεος και η ψυχη τους !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μην αγχονεσε να σκεφτεσαι εφοσον εγινε ετσι ειναι προτημοτερο απο το να ειχες μετα μια αρνυτικη χωριακη και αδικα τα φαρμακα και η αναμονη!! Εχω ακουσει μεχρι και νερο βαζανε στην εμβρυομεταφορα απατεωνες εμενα μου κανανε τρεις εξωσωματικες με διαφραγμα τωρα τι βαζανε και που ο θεος και η ψυχη τους !!!!!!

Αλήθεια λες;;; Μη μου λες τέτοια τώρα γιατί μετά τη μεταφορά όλη την επόμενη μέρα εβγαζα υγρά σα νερό στο εσώρουχο κ λέγαμε τι είναι τόσα πολλά υγρά κ μετά τις επόμενες τίποτα.γιατι ρε κορίτσια κ τα εμβρυα που μας δίνουν σε φωτο πως είμαστε σίγουρες ότι είναι τα δικά μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...