Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βάρος εμβρύου και κλωτσιές!!!


Recommended Posts

katrina δεν ξέρω πότε θα γεννήσω τελικά....Την Πέμπτη πάω να με δεί ο γιατρός και να μου πεί τι θα κάνουμε...Πάντως η μπέμπα είναι μεγάλη ( την νιώθω σε όλη την κοιλιά... ) και με έχει ταράξει στην κλωτσιά....Συνέχεια μετράμε τα δάκτυλα της και βλέπουμε τα πόδια της!!!!

Τις τελευταίες μέρες έχω έντονες συσπάσεις και πονάω πάρα πολύ χαμηλά....Πιστεύω ότι θα έχω καλά νέα απο τον γιατρό και ότι δεν θα χρειαστεί να με βάλει με τεχνιτούς...Εσένα τι σου έχει πεί ο γιατρός?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

cristin, Juliana όπως φαίνεται θα έχουμε ψηλά μωρά!:) Και εμένα μου είπε ότι και κιλά και ύψος θα είναι πάνω από το μέσο όρο και ιδιαίτερα εδώ και πολύ καιρό για το μηριαίο μου έλεγε συνεχώς αλλά τώρα το συνειδητοποίησα. :huh:

Cristin και εγώ Πέμπτη θα πάω στο γιατρό...:) Έχω πολλές συσπάσεις έντονες, πετρώματα(αν και είμαι με χάπι, που θα μου το σταματήσει μάλλον) και πονάκια έντονα χαμηλά, μέσης πόνος χαμηλά τρελός, άφθονα κολπικά υγρά, πόνος στο...! Πιστεύω ότι μόλις σταματήσω το χάπι, θα γίνει έναρξη τοκετού. :) Επίσης νιώθω βαριά την μπέμπα και όταν κουνιέται ή κλοτσάει πονάει πραγματικά πολύ! :cheer: :cheer: :cheer:

Εμένα λόγω σακχάρου μου είχε πει ότι θα χρειαστεί πρόκληση λίγο νωρίτερα αλλά μπορεί και να μην χρειαστεί όπως λες! Ίδια ημέρα θα έχουμε νεότερα, εκτός να συμβεί κανένα απρόοπτο! :)

Σου είχα πει πάντως θα γεννήσουμε κοντά! :cheer:;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Έχω πολλές συσπάσεις έντονες, πετρώματα και πονάκια έντονα χαμηλά, μέσης πόνος χαμηλά τρελός, άφθονα κολπικά υγρά, πόνος στο...!"

Έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα!!!Σήμερα κόντεψα να τρελαθώ....Είμαστε σε ετοιμότητα γιατί έχω και έντονους πόνους στην κοιλιά...και όταν ακουμπάς πάνω, είναι σαν να ακούς τους χτύπους της καρδιάς σε όλη την κοιλιά...Δεν μου έχει συμβεί ξανά κάτι τέτοιο(?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές πήγα στο γιατρό και η μπουμπού μου αναπτύχθηκε μια χαρά,:) όλες οι μετρήσεις της ικανοποιητικές και είναι 3 κιλά!:) (παρόλο το ''θέμα'' με τον πλακούντα).:(

Cristin πότε θα γεννήσεις;;;...:cheer:;)

Έκανα καρδιοτοκογράφο και είχα συσπάσεις...:woohoo: Μου είπε η μαία να έχω το νου μου...:blink::):blink:

Πρώτα ο Θεός μόλις κλείσω και την 37 (Τετάρτη) και διανύω την 38 θα πάω για τοκετό! :cheer: :cheer: :cheer:

Η μπέμπα όπως είπε ο σύζυγος φάνηκε να μου μοιάζει!!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina μπαινεις δηλαδη στην τελικη ευθεια!!!!!!!!!!

Απολαυσε τις τελευταιες μερες χαλαρωσης και υπνου πριν αγκαλιασεις την κοπελαρα σου!!!!!:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!:cheer::):cheer:

Ναι όντως και μπορεί και νωρίτερα...:silly: Είμαι σε εγρήγορση...:woohoo: Υπάρχουν βέβαια κάποια ''θέματα'':( αλλά γι'αυτό προλαμβάνουμε... Ευτυχώς όλο τον καιρό φρόντιζα για αποθέματα ύπνου,:blink: :silly: κοιμόμουν σαν ''μοσχάρα''...:lol::blink: :silly: :lol:

Ευχαριστώ και πάλι,:) εύχομαι πραγματικά το καλύτερο για εσένα!:cheer: :cheer: :cheer:

Σου στέλνω και ένα φιλί! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου 3 κιλά η μπεμπα σου ε;;:woohoo: :woohoo: Μια χαρά!!Δηλαδη σε 1 εβδομάδα περίπου γεννάς;;:woohoo: Με το καλόοοοοοοοοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana μου ναι, 'χοντρομπαλού' την φωνάζω!:laugh: Αν θα έπαιρνα όλο το μήνα θα είμασταν σε δίαιτα... Δύσκολο αυτό γιατί θα έκλαιγε όλη μέρα!:blink: :woohoo:

Ναι είμαι από τη μία χαρούμενη αλλά με έχει πιάσει και ένας πανικός...:ohmy: :ohmy: :ohmy:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!:cheer: Καλή συνέχεια και σ'εσένα,:cheer: λίγες ημέρες έμειναν...:)

Όλα να πάνε καλά! :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Katrina mou,,,

Exei pesasei o kairos kai epitelous tha kratas tin mikri sou se liges meres...

3 kila mpravw tis korasa sou...

Paniko den xreiazetai vre,,,xalarwse agapi mou ki ola tha pane mia xara...

Me to kalo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!:) Είσαι πάντοτε τόσο γλυκειά και τόσο καλή...:) Ειλικρινά προσπαθώ να σε φανταστώ...:)

Όσο και να προσπαθείς να το ελέγχεις είναι αδύνατον...:blink: Είναι το πρωτόγνωρο, εμένα πάντοτε με φόβιζε...:ohmy: Μακάρι πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά!:cheer:

Καλή συνέχεια και σ'εσένα και να γεννήσεις με το καλό το γλυκό σου μωρό, γιατί σίγουρα θα έχει πάρει της μαμάς του!:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw agapi mou,,,

gia ta kala sou logia...

Na se PANTA kala...

Na me fantasteis???ma giati???

Gia na xwriseis ap ton antra sou kai na ertheis se mena???ASTEIO mwro mou...

Oxi vre agapi mou OLA MA OLA tha pane kala...

Min mou anxwsesai...

Tha genniseis fusiologika agapi???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα έπειτα από το θέμα ''δες με ποια μοιάζεις'' διαλύθηκε η προχωρημένη φαντασία μου...;) Ήθελα να γνωρίζω αν συνάδει η εμφάνισή σου με την καλοσύνη που εκπέμπεις μέσα από τα λόγια...:)

Χαμογελαστή και γλυκειά σύμφωνα με τα αποτελέσματα πρέπει να είσαι...:)

Τέλος πάντων μην παρεξηγηθούμε κιόλας... Ποτέ δεν ξέρεις...:blink: :silly: :woohoo:

Μάλλον όχι, δυστυχώς...

Βέβαια ακόμη δε γνωρίζω απόλυτα αλλά περισσότερο η κλινική εικόνα τείνει προς καισαρική...:blink: :silly: Ίσως προκληθεί τοκετός αρχικά και η κατάσταση θα δείξει...:blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou GORGONA mou...

Epestrepses???

Vre esu na pareksigithoume apo ti???

Den eimai kamia fantasmeni...OUPS SORRY KOROUES...

Den pareksigw agapi mou egw...

Den pirazei re agapi mou an genniseis me kaisariki...

Den eisai i prwti oute i telaiutea...

Ygeia panw apo ola...

Ti imerominia sou eipen o giatros na pas???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου θα πάω Τετάρτη, θα εξεταστώ εξονυχιστικά και παράλληλα θα υποβληθώ και σε καρδιοτοκογράφημα πάλι...

Δυστυχώς ο πλακούντας έχει άπειρα ασβεστώματα:( και το σάκχαρο πλέον έχει ξεφύγει...:( Ξέφυγα από το διαβήτη κυήσεως αλλά δεν το ρύθμισα απόλυτα τελικώς! :(

Οπότε λόγω πλακούντα προκύπτουν πολλά θέματα αλλά περισσότερο εξαιτίας του σακχάρου... Στην επόμενη εγκυμοσύνη πρώτα ο Θεός, θα πρέπει να είμαι σε δίαιτα και με στενή παρακολούθηση, γιατί πιο πιθανόν είναι να νοσήσω από διαβήτη κυήσεως...:(

Πλέον θεωρούμαι υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνης... Οπότε υποθέτω σύντομα... Θα φανεί από τις εξετάσεις... (μπορεί και την άλλη Παρασκευή, αλλά αν χρειαστεί και πιο άμεσα).

Φυσικά γνωρίζω ότι εσύ δεν παρεξηγείσαι,:) ο πιο χαζός θα το αντιλαμβανόταν!:) Το ανέφερα ως αστείο... Αλλά μάλλον ΚΡΥΟ!:woohoo: :blink: :silly:

Παρόλα αυτά και να ''παρεξηγηθώ'' σου στέλνω φιλιά...:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den pirazei re agapi mou...

Eisouna dikaiologimenei itane i prwti sou egkumwsini...

Min mou marazwneis...

Ola tha pane mia xara,,,sou to uposxwme...

Na min fwvase se tipota...

Exe dynami MONO..

O giatros sou tha einai dipla sou sunexws se oti xreiastis...

Kai egw tha eimai edw na perimenw gia ta ola osa tha peraseis...

Min me ksexaseis,,,edw tha eimai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου ευχαριστώ για άλλη μία φορά!:) Ελπίζω σύντομα και εγώ να είμαι σε θέση ν'ανακοινώσω ευχάριστα νέα...:)

Για όλες τις κοπέλες εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουν στο τέλος υγειή μωρά!:)

ΥΣ. έκανα ένα διάλειμμα για φαγητό...:blink: :silly:

Όταν διαπιστώσετε την απουσία μου από την όμορφη παρέα σας...:) (ελπίζω να είναι αισθητή:blush: ) σίγουρα τότε κάτι θα συνέβη...;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου, περίμενα πως και πως να διαβάσω νέα σου!

Την Πέμπτη όπως θα θυμάσαι πήγα και εγώ στον γιατρό, αλλά δεν σας έγραψα γιατί δύο μέρες εκτός απο τους πόνους, είχα και 39 πυρετό....Δεν μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεβάτι, έβλεπα αστεράκια...

Καταρχήν κοίτα να ηρεμήσεις και να μην αγχώνεσαι, γιατί είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!!!!

Εμένα μου είπε ότι άν δεν γεννήσω μέχρι την Πέμπτη, την Πέμπτη το βράδυ θα μπώ για πρόκληση τοκετού....Δεν μπορεί να το αφήσει άλλο το μωρό....Ούτως ή άλλως, την Πέμπτη θα είμαι 38w + 3d και είναι ήδη πολύ αναπτυγμένη η μπουμπού μας.Άρα μέχρι την Παρασκευή θα έχω την μπουμπούκα μου στην αγκαλιά μου!!!!Το περιμένω πως και πως...

Επιπλέον επειδή δεν χωράει πλέον στην κοιλιά μου, κλωτσάει συνέχεια τα πλευρά μου σε ένα συγκεκριμένο σημείο και με έχει ταράξει και έγω αρχίσει να έχω δύσπνοια κάποιες ώρες της ημέρας...( για να καταλάβεις, δεν μπορώ να φάω τίποτα ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cristin τώρα το είδα! Και σε σκεφτόμουν... Ήσουν αρρωστούλα...:(

Έφτασαν οι μέρες...:) Με το καλό να γεννηθεί η μπουμπού σας!:cheer:

Όλα θα πάνε καλά!:cheer: Θα σε σκέφτομαι...:);)

Τετάρτη θα πάω και εγώ στο γιατρό και Παρασκευή μάλλον θα εισαχθώ και εγώ, μπορεί και Πέμπτη... Θα δείξει...:);)

Τετάρτη θα έχω νεότερα εκτός απροόπτου...Εγώ θα είμαι 37+2...

Συνίσταται όμως λόγω των θεμάτων... Και εμένα ευτυχώς αναπτύχθηκε καλά και έχει επαρκές βάρος και όντως έχω δύσπνοια αφόρητη (έχω αρχίσει και εισπνοές aerolin...) και πονάω απίστευτα στις κινήσεις...

Με τα νεότερα σύντομα, πρώτα ο Θεός να πάνε όλα μα όλα καλά!:cheer: :cheer: :cheer:

Φιλιά...:):kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζεσαι cristin;;; Εμένα πιο πιθανό είναι η Παρασκευή αλλά δεν είναι και απόλυτο... Θα δείξουν οι εξετάσεις.

Μπορεί και Πέμπτη και Τετάρτη, αν χρειαστεί... Δεν σου είπα ότι μάλλον καισαρική θα κάνω...

Έχω αγωνία αυτές τις ημέρες...:blink: :silly: :blink: :silly:

Ο άντρας μου τί σκέφτεται: Τσικνοπέμπτη, θα χάσουμε το τσίκνισμα!:woohoo:

Παρασκευή είναι η πρώτη ημέρα του ζωδίου του Ιχθύ, ενώ πριν του Υδροχόου...:woohoo:

Με το καλό λοιπόν cristin...:cheer: :cheer: :cheer:

Εν αναμονή...:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο άντρας μου παρόλο που είναι το δεύτερο παιδάκι μας, δεν μπορεί να κοιμηθεί απο το άγχος....

Και εγώ πιστεύω ότι το πιο πιθανό είναι ότι θα μπώ με πρόκληση την Παρασκευή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόσες πιθανότητες υπάρχουν να μην πιάσουν οι τεχνητοί πόνοι σε γυναίκα που γεννάει το δεύτερο μωρό της και το παιδί είναι χαμηλά?

Είμαι αρκετά αγχωμένη με αυτό το θέμα, γιατί δεν θέλω να κάνω καισαρική....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι καλημέρα!

Σήμερα απο ότι θυμάμαι θα πάς πάλι στον γιατρό σου.....Θα περιμένω νέα σου!

Εγώ απο εχθές έχω πονάκια σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ, αλλά δεν βλέπω φώς....Όσο πλησιάζει η ώρα να πάω για πρόκληση, τόσο περισσότερο αγχώνομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...