Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Που ζουμε βρε παιδι μου ειδες; Ζουγκλα. Δεν εχουμε δικαιωμα σε οικογενεια και δουλεια λες και ειμαστε στο 1930! Εγω στο μαγαζι ειμαι το αλλο ακρο παντα προτιμω μανουλες εφοσον εχουν τα προσοντα κυριως γιατι αυτο που εχω δει ειναι οτι εχουν μεγαλη υπευθυνοτητα. Δεν θες να ξερεις τι τραβαμε με φοιτητουδια και εργενηδες... Για αυτο δεν μπορω να καταλαβω καθολου τους εργοδοτες που λειτουργουν ετσι.

Δυστυχώς ούτε εγώ.Άστα επειδή κι εγώ σε μαγαζί ήμουνα ξέρω.....έχω εκπαιδεύσει και ζήσει πολύ τα νεουδια που λες....άλλο πράγμα σαν να μην τους νοιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou kalisperaa...eima8 kainourgia edw...diavaxw kegw kairo auata pou grafete...elpizw oles mas to 2018 na erthoun polla polla mwrakia...k egw se prospathies eimai ligo apogoiteush giati den einai toso eukolo opwd nomizame...uparxoun telika ta prwima simptomata vre koritsia mou?

καλως ηρθες!!! Για τα πρωιμα συμπτωματα οι αποψεις διαφερουν!! Αλλες λενε οχι και αλλες ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως επειδη ειδα οτι λετε για αδιακρισια, σημερα ηρθε στο γραφειο μια φιλη (οχι κολλητη) και κοιταει την κοιλια μου την πιανει και λεει, μπα, δεν ετοιμαζεις τιποτα παραειναι φλατ! Μενω καγκελο, της λεω ναι τη διατηρω φλατ ακομα. Μου λεει για ποτε λετε? Της λεω δεν αγχωνομαστε χαλαρα, και μου λεει ποσο χρονων εισαι? 35 της λεω, ε τι χαλαρα μου λεει βιασου! αχαχχαχαχαχα. Μπα της λεω, καλα ειμαι εχω και την ησυχια μου. Φανταστικη? :P Ξερω οτι δεν το ειπε με κακια γιατι ειναι παρα πολυ καλο κοριτσι, αλλα αληθεια αυτη η επιμονη ειναι τρομερη! @Dim83 οπως ειδες και η @Rosemary ηταν η τριτη και τυχερη οπότε ετοιμάσου! @zoi.ko εμαθες τις οδηγιες απεξω?? χιχιχιχι, @Μπλε και @anni7 δε μιλαμε για ηλικιες απαγορευεται :P,  @Kukki εισαι η πρωτη του Φλεβαρη κανονισου, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Α, εγώ βρήκα τη λύση στην αδιακρισία μερικών! Αρχισα να απαντάω συγκεχυμένα βάζοντας μέσα τα θεία και αλήθεια, πιάνει! Αν με ρωτήσουν πχ πότε θα κανετε μωρακι, θα απαντήσω κάτι του στυλ, όποτε θελήσει ο Θεός. Κόβεται η κουβέντα ως δια μαγείας, ίσως γιατί καταλαβαίνουν ότι το παρατράβηξαν.

Αν και να σας πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι το κάνουν από κακία οι περισσότεροι. Πιο πολύ από άγνοια και από, πώς να το πω, έλλειψη κοινωνικών δεξιοτήτων. Είναι ένας άγαρμπος τρόπος να δείξουν ενδιαφέρον.

Μια φορά μάλιστα μπήκα στον πειρασμό και ρώτησα μια μακρινή συγγενή που έγινε προς στιγμήν αδιάκριτη. Της λέω λοιπόν, "μιας και το ρωτάς βρε θεία, να σε ρωτήσω κι εγώ, γιατί με που πατήσουμε τα 30 αρχίζει ο κόσμος να ανησυχεί για το πότε θα κάνουμε οικογένεια;"

Τη ρώτησα με ειλικρινή περιέργεια. Χωρίς επιθετική διάθεση τύπου τι σε νοιάζει εσενα, να κοιτάς τη δουλειά σου. Η απάντηση ήταν κάτι του στυλ, "εσεις οι μοντέρνες" κλπ. Δεν μου ξαναείπε τίποτα!

Εσεις οι μοντέρνες....Θεά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα μου θυμισες σκηνικο . Πριν τον γαμο , Περναω απ το παλιο μου κομμωτηριο να τους ρωτησω για μακιγιαζ γαμου μπαινω , χαιρεταω τις κοπελες και συζηταμε για τα του γαμου και σηκωνεται και ερχεται και βαζει το χερι της στην κοιλια μου και μου λεει "Α εισαι εγκυος;; φουσκωμενη ειναι" και της λεω φυσικα "οχι , ευχαριστω που μολις με ειπες χοντρη!" ντραπηκε και εσκασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Ααααα μου θυμισες σκηνικο . Πριν τον γαμο , Περναω απ το παλιο μου κομμωτηριο να τους ρωτησω για μακιγιαζ γαμου μπαινω , χαιρεταω τις κοπελες και συζηταμε για τα του γαμου και σηκωνεται και ερχεται και βαζει το χερι της στην κοιλια μου και μου λεει "Α εισαι εγκυος;; φουσκωμενη ειναι" και της λεω φυσικα "οχι , ευχαριστω που μολις με ειπες χοντρη!" ντραπηκε και εσκασε.

καλα στην κολλητη μου εχουν σηκωθει στο τρενο 3 φορες για να κατσει! αχαχχαχαχαχαχ. Εγώ ντρεπομαι τοσο να ρωτησω καποια αν ειναι εγκυος μηπως και απλα εχει φουσκωμενη κοιλια, που ρε φιλε, τουρλα να τη δω 7 μηνων δε θα το πω αληθεια!

εχουμε και τη @misofeggaro και την @Ειρήνη ρασακη που αναμενουμε νεα μαζι με την κυκι τωρα που το σκεφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι η @Ειρήνη ρασακη και η @misofeggaro θα ξερουν μέχρι το τέλος της εβδομάδας, εγώ το άλλο σκ!

@Kat-Cat μα να σου πω κάτι; Όσο καλός κ να είναι ο άλλος αποκλείεται να μην έχει λίγο τακτ, μια δεύτερη σκέψη ρε παιδί μου ότι το παιδί δεν είναι πιτόγυρο να το παραγγείλεις κ να έρθει. Παίζουν χίλια μύρια από πίσω και κάτα βάση θέματα υγείας που από διακριτικότητα τα αποφεύγεις. 

Είναι δηλαδή σα να γνωρίσεις κάποιον 80+ κ να μην έχει παντευτεί ή να μην έχει παιδιά κ να ρωτήσεις γιατί. Ε έλεος αυτά δε ρωτιούνται να ξύνεις πληγές!

@Χαρα123 καλώς ήρθες! Εγώ δεν έχω μείνει έγκυος οπότε δε θα μπορούσα να ξέρω από συμπτώματα αλλά έχω όλα τα στραβα μιας νέας εγκύου που κ να μείνω δε θα το καταλάβω αν δε το δείξουν εξετάσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 είσαι από τις τυχερές στη δουλειά.

@Kukki περαστικά να είναι γιατί είναι όντως πολύ ενοχλητικό

@Kat-Cat εννοείταιιιιιι χαχαχαχαχα παραδίδω και σεμινάρια!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xaxaxaxa egw eimai niopantrh oloi nomizan oti eimai eguos alla tipota...kai mena ston dromo tuxaia exei tuxei na mou feroun sizitish an eimai eguos. .eee exw ta kilakia mou lew apo mesa mou...lipon koritsia egw exw mperdeutei miaa o kuklos mou26 hmeres mia 33 meres opote #kukki k egw kai na eimai prin tis 33 meres kuklou den mporw na xerw tipota...eimai stis 27 meres kuklou perimenoumeeee...♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Xaxaxaxa egw eimai niopantrh oloi nomizan oti eimai eguos alla tipota...kai mena ston dromo tuxaia exei tuxei na mou feroun sizitish an eimai eguos. .eee exw ta kilakia mou lew apo mesa mou...lipon koritsia egw exw mperdeutei miaa o kuklos mou26 hmeres mia 33 meres opote #kukki k egw kai na eimai prin tis 33 meres kuklou den mporw na xerw tipota...eimai stis 27 meres kuklou perimenoumeeee...♡♡

αν εχεις αστατο κυκλο και θες να το δρομολογησεις και νιωθεις οτι δε θα αγχωθεις περισσοτερο παρε τεστακια ωορρηξιας! Αλλιως χαλαρα και θα ρθει μονο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χαρα123 καλώς όρισες.Όπως σου είπαν και τα κορίτσια οι απόψεις διίστανται σε αυτό το θέμα.Παλιότερα μπήκα στο τρυπακι να ψάξω σε ιατρικά site και να ρωτήσω και το γιατρό μου ο οποίος μου είπε πως υπάρχουν αλλά είναι πολύ δύσκολο να τα αντιληφθούμε γιατί μοιάζουν με αυτά της περιόδου. Τώρα για τον κύκλο σου μια και είναι έτσι η θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα σου προτείνει τα κατάλληλα φάρμακα για να στρώσει και να είναι πιο σταθερός (το ίδιο έκανε και ο δικός μου πριν κάποια χρόνια που είχα θέμα από άγχος κυρίως) η......αγαπουλες μεταξύ των κύκλων σου πολύ συχνά? η τεστακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Xaxaxaxa egw eimai niopantrh oloi nomizan oti eimai eguos alla tipota...kai mena ston dromo tuxaia exei tuxei na mou feroun sizitish an eimai eguos. .eee exw ta kilakia mou lew apo mesa mou...lipon koritsia egw exw mperdeutei miaa o kuklos mou26 hmeres mia 33 meres opote #kukki k egw kai na eimai prin tis 33 meres kuklou den mporw na xerw tipota...eimai stis 27 meres kuklou perimenoumeeee...♡♡

Ααα κι εσύ περιμένεις να δεις σε μια εβδομάδα! Σου εύχομαι ολόψυχα να μην την ξαναδείς για 9 μήνες?

Πάντως εγώ με ψιλοσταθερό κυκλό 24-26 μέρες χρησιμοποιώ εδώ κ 2 μήνες τεστ ωορρηξίας. Κ η αλήθεια είναι πως υπολόγιζα την ωορρηξία 2 μέρες νωρίτερα από ότι είναι τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Ααααα μου θυμισες σκηνικο . Πριν τον γαμο , Περναω απ το παλιο μου κομμωτηριο να τους ρωτησω για μακιγιαζ γαμου μπαινω , χαιρεταω τις κοπελες και συζηταμε για τα του γαμου και σηκωνεται και ερχεται και βαζει το χερι της στην κοιλια μου και μου λεει "Α εισαι εγκυος;; φουσκωμενη ειναι" και της λεω φυσικα "οχι , ευχαριστω που μολις με ειπες χοντρη!" ντραπηκε και εσκασε.

Πωωωωω την ταπωσες  αυτό που είπα πρίν η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει.Άμα είσαι ετοιμολογη βάζεις τον καθένα/καθεμία στη θέση του/της χωρίς πολλά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Καλά τώρα διάβασα τυχαία σε άλλο τόπικ την ιστορία με την απόλυση κ έπαθα σοκ. Μα καλά είναι δυνατόν? Γίνονται τέτοια ξεδιάντροπα πραμάτα?

Τι να πω ρε συ, τι να πω... 

Πάντως αν έχεις ανάγκη να γεμίσεις τον χρόνο σου ξεκίνα κανα πλέξιμο ή κάτι τέτοιο δημιουργικό!

Τώρα είδα το σχόλιο δε σας προλαβαίνω χαχαχαχαχα είχα πάει και σε μια συνέντευξη για δουλειά και έχασα επεισόδια.Μπααα έχω αφοσιωθεί στο σπίτι γιατί λατρεύω  τη μαγειρική και επιτέλους έχω χρόνο να ασχοληθώ όσο πρέπει με τις δουλειές γιατί πρίν.....άστα μόνο Σ/Κ  και με την ψυχή στο στόμα! Άσε που μπορώ να κάνω και την προσπάθεια για το σπορακι μου σωστά σε ευχαριστώ πολύ πάντως. Μια και το εθιξες όμως το θέμα τέτοια περιστατικά γίνονταν ανέκαθεν πααααρα πολύ συχνά  και δυστυχώς συνεχίζουν......έχω άπειρα παραδείγματα. Όλοι μου είπαν όταν έγινε αυτό πως έπρεπε να μην το πω στη δουλειά αλλά.....που να πάει το μυαλό μου....ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου και να τους καλέσω και στο γάμο άσε που ενδεχομένως να το έβλεπαν κάπως από το λογιστήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Kat-cat..poso diskolo pia na ginoume manoules apogoiteuomai sinexws...kathe mina to idio agxos...esu eisai manoula?

Δεν ειμαι κορίτσι μου! Υπομονή και επιμονή θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko καλά αλήθεια ακόμα να το χωνέψω... τι να πω πραγματικά...

Όμως πάμε για άλλα, πώς πήγε η συνέντευξη σήμερα?

Όσο για τη μαγειρική, και εγώ λάτρης τρελός! Έχει ένα μπαζάρ βιβλίου στην κλαυθμώνος ως τις 10/02 νομίζω και έχει όλα τα βιβλία απο -70% και βρήκα 2 τρομερούς οδήγους! Όχι απλά συνταγολόγια που βρίσκεις παντού κ στο ίντερνετ, οδηγούς κανονικούς που αναλύουν τα υλικά, τις τεχνικές, κονσερβοποίηση κλπ, φοβεροί σου λέω! (χαχα το ξεφτύλισα τελείως σε "εγκυμονικο" σαητ να λεω για βιβλία μαγειρικής :roll:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα στην κολλητη μου εχουν σηκωθει στο τρενο 3 φορες για να κατσει! αχαχχαχαχαχαχ. Εγώ ντρεπομαι τοσο να ρωτησω καποια αν ειναι εγκυος μηπως και απλα εχει φουσκωμενη κοιλια, που ρε φιλε, τουρλα να τη δω 7 μηνων δε θα το πω αληθεια!

εχουμε και τη @misofeggaro και την @Ειρήνη ρασακη που αναμενουμε νεα μαζι με την κυκι τωρα που το σκεφτομαι.

κορίτσια τι κάνετε; ;;εύχομαι σε όλες τυχερός αυτός ο μήνας! !! @misofeggaro πως είσαι ;;; @Kukki@Kat-Cat @marillia Καλή επιτυχία άλλαξε ο μηνας! ! άλλο κορίτσι που περιμένει αυτό το μήνα; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kukki είπε:

@zoi.ko καλά αλήθεια ακόμα να το χωνέψω... τι να πω πραγματικά...

Όμως πάμε για άλλα, πώς πήγε η συνέντευξη σήμερα?

Όσο για τη μαγειρική, και εγώ λάτρης τρελός! Έχει ένα μπαζάρ βιβλίου στην κλαυθμώνος ως τις 10/02 νομίζω και έχει όλα τα βιβλία απο -70% και βρήκα 2 τρομερούς οδήγους! Όχι απλά συνταγολόγια που βρίσκεις παντού κ στο ίντερνετ, οδηγούς κανονικούς που αναλύουν τα υλικά, τις τεχνικές, κονσερβοποίηση κλπ, φοβεροί σου λέω! (χαχα το ξεφτύλισα τελείως σε "εγκυμονικο" σαητ να λεω για βιβλία μαγειρικής :roll:)

 

τωρα που ειπες φαι, δε θες να ξερεις τι τρωω αυτες τις μερες! Εχω τρομάξει με το ποσες παστες μπορω να φαω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγειρική και εγκυμοσύνη ε πωωωως ταιριάζει!!! Παιδια με κανετε και ζηλεύω γιατι το.σιχαίνομαι το μαγείρεμα αν μπορουσα ουτε αυγο δεν θα έβαζα. Μ αρεσει μονο να τρωω. Αχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat σήμερα δεν άντεξα και πήγα κι εγώ και πήρα αλλά μου βγήκε μπαγιάτικη κ δε τη φχαριστήθηκα, την πέταξα δηλαδή. Ε μα και 6938639846 θερμίδες κ να μη λιώνει στο στόμα δε λέει :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης θέλω να σας πω πως ο άντρας μου έχει αρχίσει κ έρχεται πάνω από το κεφάλι μου κάθε φορά που με βλέπει στο φόρουμ κ μου λέει "Μα τι λέτε τόση ώρα δε μπορώ να καταλάβω!" 

Ε άντε να του εξηγήσεις τώρα και να μη μας πάρει κ για τρελές χαχαχα \\:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kukki είπε:

@Kat-Cat σήμερα δεν άντεξα και πήγα κι εγώ και πήρα αλλά μου βγήκε μπαγιάτικη κ δε τη φχαριστήθηκα, την πέταξα δηλαδή. Ε μα και 6938639846 θερμίδες κ να λιώνει στο στόμα δε λέει :geek:

μου εφεραν δωρο σπιτι δυο κουτια γλυκα και πηγα σουπερ μαρκετ σημερα και ειχε ενα συν ενα δωρο μινι twix που και καλα κερναω τον κοσμο, πηρα και απο αυτα, και ενδιαμεσως τρωω και μια μπανανα. Λογικα πρεπει ηδη να χω κανει διαβητη!!!! ευτυχως που δεν ειμαι εγκυος δηλαδη θα το χα σκοτωσει το μωρο! αχαχαχαχ

@Μπλε αγαπω μαγειρικη μαγειρευω τα παντα ολα, αλλα βαριεμαι ελεεινα το συγυρισμα και το πλυσιμο και παρολο που εχω και πλυντηριο δηλαδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki αααααχ κορίτσι εγώ να δεις τι έπαθα όταν μου το είπαν......έμεινα κόκαλο στην καρέκλα.....δεν είχα λαν το κουράγιο να μιλήσω!Καλά οι συνεντεύξεις πλέον δεν είναι όπως ηταν παλιότερα που σου έλεγαν οκ προσλαμβάνεσαι.....κάνουν την πρώτη επαφή και αφού γίνει ξεσκαρτάρισμα αν είσαι μέσα στους τυχερούς σε καλούν και 2η και 3η φορά άστα!!!!Καλά πήγε αλλά με χαλάει το γεγονός που ακούνε "παντρεμένη και φρικαρουν".Είχαν το βιογραφικό μου μπροστά τους και μου έδωσαν να συμπληρώσω και ένα mini βιογραφικό-ερωτηματολόγιο που υπήρχε ερώτηση "Πως είναι η υγεία σας" δλδ έλεοοοοοοος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...