Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Δεν έχω δει κάτι και για να πω την αλήθεια χαζεύω μερικές φορές άλλα θέματα όμως......διαβάζω διάφορα πράγματα "άγνωστα για μένα" και αγχώνομαι οπότε δεν ξέρω. Μακάρι το κορίτσι.

Καλα αυτο με τα αγνωστα θεματα που λες. διαβαζα προσφάτως σε ενα τοπικ για κατι εξειδικευμενες εξετασεις, και ανεφεραν μια εξεταση με ενα ονομα, και νομιζα οτι ειναι καποιο εσωτερικο αστειο. Μετά κατάλαβα πως υπάρχει ΚΑΙ ΑΥΤΗ η εξεταση.....Ειπα ω Θεε, πανασχετη ειμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλα αυτο με τα αγνωστα θεματα που λες. διαβαζα προσφάτως σε ενα τοπικ για κατι εξειδικευμενες εξετασεις, και ανεφεραν μια εξεταση με ενα ονομα, και νομιζα οτι ειναι καποιο εσωτερικο αστειο. Μετά κατάλαβα πως υπάρχει ΚΑΙ ΑΥΤΗ η εξεταση.....Ειπα ω Θεε, πανασχετη ειμαι..

Κάπως έτσι κι εγώ μια από τα ίδια. Άντε μακάρι το κορίτσι να πάρουμε μια γεύση μωρουδιλας επιτέλους!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εδώ ευτυχώς εχει ήλιο σήμερα άλλα αέρα κ πολύ κρύο. Βέβαια έμας δ μας πτοεί τπτ οπότε ντύθηκαμε Καλά κ βγήκαμε. Κάναμε κ τα ψώνια μας από μανάβικο κ σούπερ μάρκετ κ τώρα σπίτι.

@Kat-Cat περαστικά στο γατούλη σου. Προσωπικά ρε κορίτσια δ της πάω καθόλου τις γάτες.

@anni7 δεν πειράζει π είσαι στα κάτω σου. Είναι φυσιολογικό. Όλες οι μέρες δ είναι ίδιες. Μπορεί να μην είμαστε στα καλά μας για διάφορους λόγους. Μπορεί κ χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Δεν έχω δει κάτι και για να πω την αλήθεια χαζεύω μερικές φορές άλλα θέματα όμως......διαβάζω διάφορα πράγματα "άγνωστα για μένα" και αγχώνομαι οπότε δεν ξέρω. Μακάρι το κορίτσι.

αστα και εγω τα διαβαζω και αχγωνομαι μια απο τα ιδια !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ειμαι λιγο ετσι αυτο που ειπες @Diwni στα κατω μου σκεφτομαι διαφορα !!!!! ενταξει με το θεμα μας ειναι να πω την αληθεια!!!!! εννοω το ερθει ενα μωρο μου φαινεται τοσο μακρινο ξερεις αυτο  οτι θα αργησει τετοια ψυχολογικα χαχαχαχα!!!!

κοριτσια και εγω διαβαζω τα αλλα τοπικς και η αληθεια ειναι οτι και εγω βλεπω πραγματα που δε ξερω και λεω μαλιστα !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7  τώρα τ βασικό π σε απασχολεί είναι αυτο. Αν κ θα έρθει μια μέρα π δ θα θυμάσαι καν αυτές τις σκέψεις π  κάνεις τώρα. Αλλά κ σε γενικές γραμμές όλες οι μέρες δ είναι ίδιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat σε ποια περιοχή μένεις; έχεις καλό κτηνίατρο; εγώ έχω τρέλα με τις γάτες... πιο μικρή είχα με τα σκυλιά, είχαμε κιόλας για 17 χρόνια σκυλάκι, μετά μάζεψα ένα γατουλη από το δρόμο σε άθλια κατάσταση και γνώρισα τις γάτες..... έρωτας τρελός! Τώρα έχω δυο, μια 7 χρονων(μου έχει σταθει σΕ μετακομίσεις, χωρισμούς, αρρώστιες...) και μια 2 χρόνων (μεγάλο μούτρο) εξαιρετικοί χαρακτήρες και οι 2, ποτέ δεν με εχουν γρατζουνισει ούτε καταλαθος.. τις μάζεψα και τις 2 απέξω σε ηλικία 6 μηνών περίπου η θα είχε πολύ βαριά στοματιτιδα σε φάση που νιαουριζε το κατσουλι μου και ήθελες να αυτοκτονήσεις από την  μπόχα αλλά εγίνε καλά με αντιβιωση. 

Περαστικα στο γατουλινι σου ❤️❤️❤️❤️

@Μπλε εμένα ματωναν τα ούλα μου και λίγο η μύτη... κατά πάσα πιθανότητα αυτό ήταν το αίμα, από τη μύτη σου. Μετακόμιση ποτε έχεις; β επιπέδου ποτε θα κανείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 πάντα για το θέμα μας αλλά νιώθω τόσο άσχετη.....το συζητούσαμε με μια γνωστή η οποία έχει 2 παιδιά και της λέω:ρε συ διαβάζω πράγματα που ούτε έχω ακούσει....δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν. "Και γιατί να ξέρεις?" μου είπε.Η αλήθεια είναι πώς όσο διαβάζεις και μαθαίνεις αγχώνεσαι παραπάνω! Ηρεμία λοιπόν!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κορίτσια μην αγχώνεστε πολυ. Κ εγω όσα κ να ηξερα αλλιως τα ήξερα κ αλλιως τα μαθαίνω τώρα που έμεινα έγκυος, επίσης η μία κολλητή μου που έχει τωρα παιδάκι 5 χρονων καποιες εξετάσεις που κανουμε τωρα δεν τις ήξερε καν ... κ η άλλη η κολλητή μου που ειμαστε μαζι έγκυες τωρα δεν κανει καποιες που κάνω εγω κ αντίστροφα.

οποτε μην σας αγχώνει κ αυτο.

οσο για την απογοήτευση σας καποιες φορες εγω απλα θα σας πω μην πέφτετε γιατι μέσα σε ένα μηνα μπορει να αλλάξει η ζωή σας απο το πουθενα κ εύχομαι σε όλες σας που αναμένεται μηνα με το μηνα να ειναι πολυ σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

@Kat-Cat σε ποια περιοχή μένεις; έχεις καλό κτηνίατρο; εγώ έχω τρέλα με τις γάτες... πιο μικρή είχα με τα σκυλιά, είχαμε κιόλας για 17 χρόνια σκυλάκι, μετά μάζεψα ένα γατουλη από το δρόμο σε άθλια κατάσταση και γνώρισα τις γάτες..... έρωτας τρελός! Τώρα έχω δυο, μια 7 χρονων(μου έχει σταθει σΕ μετακομίσεις, χωρισμούς, αρρώστιες...) και μια 2 χρόνων (μεγάλο μούτρο) εξαιρετικοί χαρακτήρες και οι 2, ποτέ δεν με εχουν γρατζουνισει ούτε καταλαθος.. τις μάζεψα και τις 2 απέξω σε ηλικία 6 μηνών περίπου η θα είχε πολύ βαριά στοματιτιδα σε φάση που νιαουριζε το κατσουλι μου και ήθελες να αυτοκτονήσεις από την  μπόχα αλλά εγίνε καλά με αντιβιωση. 

Περαστικα στο γατουλινι σου ❤️❤️❤️❤️

@Μπλε εμένα ματωναν τα ούλα μου και λίγο η μύτη... κατά πάσα πιθανότητα αυτό ήταν το αίμα, από τη μύτη σου. Μετακόμιση ποτε έχεις; β επιπέδου ποτε θα κανείς; 

Εχω τον ιδιο κτηνιατρο πολλα χρονια. Καλος ειναι ναι! Μενω Νοτιως. Καλα με γάτες εχω τρέλα οχι αστεια. Τις ξέρω πολυ καλα ( @Diwni ) ειναι που δεν τις εχεις γνωρισει, σου παιρνουν το μυαλο! Λες να φτιαξει με την αντιβιωση? Μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@anni7 πάντα για το θέμα μας αλλά νιώθω τόσο άσχετη.....το συζητούσαμε με μια γνωστή η οποία έχει 2 παιδιά και της λέω:ρε συ διαβάζω πράγματα που ούτε έχω ακούσει....δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν. "Και γιατί να ξέρεις?" μου είπε.Η αλήθεια είναι πώς όσο διαβάζεις και μαθαίνεις αγχώνεσαι παραπάνω! Ηρεμία λοιπόν!??

ισχυει και συμφωνω και με τη @NicolVall

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall έχεις απόλυτο δίκιο συμφωνώ 1000% μαζί σου αλλά όσο να'ναι αυτό το μυαλό......πολλές φορές δείχνει να μη συνεργάζεται?. Διαβάζεις κάτι πάνω στο θέμα σύλληψης και σκέφτεσαι:Βρε λες?  Μακάρι να έρθει αυτός ο μήνας που όλες θα μάθουμε τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@anni7  τώρα τ βασικό π σε απασχολεί είναι αυτο. Αν κ θα έρθει μια μέρα π δ θα θυμάσαι καν αυτές τις σκέψεις π  κάνεις τώρα. Αλλά κ σε γενικές γραμμές όλες οι μέρες δ είναι ίδιες.

ναι το πιστευω @Diwni ετσι ειναι καποια μερα θα λεω μα ποτε τα σκεφτομουνα αυτα!!! ναι δε ειναι ολες ιδιες οι μερες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Θα ακολουθήσει μεγάλο μηνυμα προειδοποιώ: Μπαινω εδώ μεσα κανα μηνα και κατι. Μοιραζόμαστε άγχη, προβληματισμούς, βοηθάει η μια την άλλη κ.ο.κ. Γιαυτό θα γράψω και τα επόμενα γιατί νιώθω άσχημα απεναντί σας να μπαίνω και να λεω περι ανεμων και υδάτων αν και ακόμα φοβάμαι πάρα πολύ γενικώς. Θα τα γράψω μηπως ξεαγχωθει και καμια άλλη κοπελα δηλαδΙΣ: Στις 29/1 ειχα τελευταία περίοδο με κανονικό αιμα και τα προεόρτια της ηταν στις 27/1. Η επόμενη θα μου ερχόταν 25/2 με κανονικό αιμα και τα προεορτια 23/2 οπερ και εγενετο (αν και ηταν πολύ αχνα μπεζ)!. Μπηκα εδώ μεσα την Παρασκευή το έγραψα και επειδή είπα τέλος, εστειλα μεηλ σε γυναικολόγο μου, να το διερευνήσουμε παραπάνω (αν και προσπαθω ελαχιστα ίσα 3 μηνες με τεστ και 1 μηνα ετσι). Κλείσαμε λοιπον και σπερμοδιάγραμμα την ΠΑρασκευη και γενικά ειχα πει θα κανω εξετάσεις και ο,τι γινει. .Στις 25/2 την κυριακη που περιμενα περιοδο, ξυπνησα ουρησα, και βγηκε ελαχιστον ροζ στο χαρτι. Πολύ λιγο βεβαια. Ε, ειπα, οκ πιστη στο ραντεβου της η κιουρια ηρθε (εξαλλου την ανεμενα κιολας), εβαλα μια τεραστια σερβιετα και εκατσα να δω τηλεοραση και εγραψα εδώ μεσα μεχρι να φυγω να παω να βρω τις φιλες μου. Καποια στιγμη πηγαινοντας να ετοιμαστω, λεω τωρα που ερχεται η ρημαδα δεν κανεις ένα τεστ να δεις πως λειτουργουν μια και δεν αναμενεις και κανενα αποτελεσμα? Κανω το αφηνω, ντυνομαι και ξαφνικα παω να το δω και ηταν καραθετικο. Λεω λαθος είναι. Στελνω σε μια κοπελα (δεν ξερω αν θελει να πω ποια είναι) από δω μεσα στον πανικο μου (της ξαναζητω συγγνωμη) μου λεει είναι θετικο εντελως. Ο αντρας μου να επιμενει λαθος θα είναι. Τελοσπαντων, μην τα πολυλογω, φευγω παω για καφε, για πρωινο με φιλες , γυρναω, λεω ας κανω άλλο ένα ψηφιακο που εχω. Ελα μου ντε που εβγαλα 3 σταγονες στο συλλεκτη. Σιγουρη ότι θα δειξει αρνητικο, βγαζει ότι ειμαι εγκυος, και μαλιστα με δεικτη συλληψης 2-3 εβδομαδων. Κανω χοριακη τη Δευτερα με πρωτη μερα καθυστερησης βγαινει 210 μοναδες. Κανω σημερα επαναληπτικη 2 μερες μετα βγαινει 555 μοναδες. (Αυριο περιμενω την προγεστερονη). Κοριτσια, ειμαι εγκυος, επαθα ΤΟ ΣΟΚ, δεν το χω πει σε κανεναν πλην του αντρα μου. Σε κανεναν κανεναν όμως. Στο μεταξυ εχω κανονισει να παω ιταλια την άλλη εβδομαδα επειδη ειχα πει ότι δε θα τρωω τους μηνες μου περιμενοντας να μεινω εγκυος και γενικα εχω αλλα αγχη τωρα για το πως θα παει. Αυτό που θελω να πω είναι ότι τουλαχιστον για τη συλληψη αν δεν υπαρχει προβλημα με τα τεστακια μπορεις να μεινεις πολύ γρηγορα τελικα! Σας ευχομαι ο,τι καλυτερο, σε ολες, και σορρυ που δεν το ειπα από την αρχη εδώ μεσα, αλλα επαθα το σοκ του αιωνα. Από δω και περα θα δειξει η πορεια…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το αγχος μου να σας τα γράψω έχω γράψει σν καθυστερημένη.....ποιος ξερει τι θαμου χει ξεφυγει, δε θελω καν να το ξαναδιαβασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat έλα ρε κορίτσι μπράβοοοοοο πολύ χάρηκα τώρα! Μπερδεύτηκα όμως και λίγο.....δλδ δε σου κατέβηκε ποτέ κανονικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat έλα ρε κορίτσι μπράβοοοοοο πολύ χάρηκα τώρα! Μπερδεύτηκα όμως και λίγο.....δλδ δε σου κατέβηκε ποτέ κανονικά?

οχι. Ειχα τα προεορτια ακριβως τη μερα που τα περιμενα, Την κυριακη που περιμενα να κατεβει, ειδα ελαχιστο ροζ το πρωι, εβαλα τη σερβιετα μου, ντυθηκα στολιστηκα, ειπα αψυχολογητα τελειως να κανω το τεστ (Αληθεια λεω ετσι να δω πως λειτουργει γιατι ειχα αγορασει 4 σε προσφορα ιντερνετικα πρεντικτορ, και εληγε μαλιστα αυτο σε κανα μηνα), βγηκε θετικο και εκτοτε, σταματησαν ολα. Δεν κατεβηκε. Ηταν ο τριτος μηνας με τα τεστακια. ειναι θεμα χρόνου τελικα καποιες φορες. Γιαυτο τεστακια και παλι τεστακια. Να πως δε, ετσι για την ιστορια, οτι συμπτωμα ουδεν. Τιποτα. κανενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι. Ειχα τα προεορτια ακριβως τη μερα που τα περιμενα, Την κυριακη που περιμενα να κατεβει, ειδα ελαχιστο ροζ το πρωι, εβαλα τη σερβιετα μου, ντυθηκα στολιστηκα, ειπα αψυχολογητα τελειως να κανω το τεστ (Αληθεια λεω ετσι να δω πως λειτουργει γιατι ειχα αγορασει 4 σε προσφορα ιντερνετικα πρεντικτορ, και εληγε μαλιστα αυτο σε κανα μηνα), βγηκε θετικο και εκτοτε, σταματησαν ολα. Δεν κατεβηκε. Ηταν ο τριτος μηνας με τα τεστακια. ειναι θεμα χρόνου τελικα καποιες φορες. Γιαυτο τεστακια και παλι τεστακια. Να πως δε, ετσι για την ιστορια, οτι συμπτωμα ουδεν. Τιποτα. κανενα.

Εντάξει έχω μείνει παγωτό και σκέψου πριν δω το μήνυμα σου ήθελα να σε ρωτήσω αν σου τελείωσε χαχαχαχαχα!!!Μπράβο ρε κορίτσι μου πολύ χαίρομαι για σένα ??.Οπότε αύριο έχεις γιατρό και θα έχουμε νέα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Εντάξει έχω μείνει παγωτό και σκέψου πριν δω το μήνυμα σου ήθελα να σε ρωτήσω αν σου τελείωσε χαχαχαχαχα!!!Μπράβο ρε κορίτσι μου πολύ χαίρομαι για σένα ??.Οπότε αύριο έχεις γιατρό και θα έχουμε νέα????

Βασικα καιεγω παγωτο ειμαι ακομα. Γιαυτο και δεν το λεω πουθενα γιατι τρεμω οτι κατι μπορει να μην παει καλα, που συμβαινει αυτο γενικα και μου τη δινει να πρεπει να εξηγω. Ο γιατρος μου ειναι εξωτερικο γιαυτο του στειλα με μεηλ, μιλαμε μεσω μεηλ τωρα, θα λειπει για 2 βδομαδες, στο μεταξυ παω και εγω ιταλια την επομενη για 4 μερες (τρεμω μη γινει τιποτα και ειμαι εξω), οποτε θα τον επισκεφτω τη μεθεπομενη εβδομαδα! Ποιος θα μου το λεγε οτι θα συνεβαινε ετσι......Συντομα θα μας εχεις και συ νεακια θα δεις. Ξεκινησες μετα απο μενα τα τεστακια. Μονες μας υπολογιζαμε λιγο αλλα νταλλα μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια! Σαν χθες θυμάμαι τη μέρα που ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου!!Τι ευτυχιααα...???Να σου πάνε όλα τελεια μέχρι το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εγώ στην ουσία το Φεβρουάριο μόνο δοκίμασα τα τεστ τους 2 προηγούμενους μήνες πήγαινα κατά προσέγγιση και από ότι κατάλαβα όντως ήταν άλλα νταλα! Μακάρι ρε κορίτσι σε όλες να έρθει αυτό που ποθούμε!Πάντως μια χοριακη θα έκανα στη θέση σου μόνο και μόνο επειδή θα φύγεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat  καταρχας εχω καταχαρει δε σε ξερω αλλα ειναι σαν εισαι φιλη μου και να μου το ανακοινωσες !!! εχω μονο ευχες θα σου δωσω πολλες να πανε ολα σουπερ να εχεις φοβερη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι !!!! χαρηκα πολυ για σενα αμα σου πω οτι  μου εφτιαξες την μερα θα το πιστεψεις???? μπραβο μπραβο !!!!! και περιμενουμε νεα και συμβουλες !!!!!! ειδες που ηρθε???? αντε να ανοιξουμε και το τοπικ που ελεγα !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minime Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να πάνε όλα καλα!

@ zoi.ko το θυμαμαι οτι χρησιμοποιησε ς πρώτη φορά. Οποτε απεχεις λιγο απο το αποτελεσμα! Καλα που τα ξεκινησες κιολας! Να πω επισης (δεν ξερω αν επαιξε ρολο), οτι αγορασα αυτο που αγορασε και το @misofeggaro, το conceive plus, το οποιο και χρησιμοποιησα για πρωτη φορα (λιπαντικο γονιμοτητας). Το εβαλα μονο 2-3 φορες τις μερες τις ωορρηξιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat  καταρχας εχω καταχαρει δε σε ξερω αλλα ειναι σαν εισαι φιλη μου και να μου το ανακοινωσες !!! εχω μονο ευχες θα σου δωσω πολλες να πανε ολα σουπερ να εχεις φοβερη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι !!!! χαρηκα πολυ για σενα αμα σου πω οτι  μου εφτιαξες την μερα θα το πιστεψεις???? μπραβο μπραβο !!!!! και περιμενουμε νεα και συμβουλες !!!!!! ειδες που ηρθε???? αντε να ανοιξουμε και το τοπικ που ελεγα !!!!!!!!!

αχαχαχαχα. Σε ευχαριστω κοριτσι μου!!! Θα περιμενω με ανυπομονησια να μεινετε και εσεις, να ανοιξουμε ολες μαζι το τοπικ. Βασικα να πανε ολα καλα ως το τελος γιατι πολλες ατυχιες συμβαινουν, και προσπαθω να με προετοιμαζω για ολα! (οσο γινεται)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...