Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Ασε μη μου θυμίζεις το πλυντηριο, γιατι εχω ενα κουβα για σιδερωμα και ενα κουβα για πλυντηριο......Σιδέρωμα μισώ παρεμπιπτόντως και σιδερώνω τα απολύτως απαραίτητα αλλα και παλι μαζευτηκαν και αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!Από το Σ/Κ μέχρι σήμερα....δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι μου έχει κι αυτην την υγρασία που δεν παλεύεται με τίποτα. Δύο φορές ξύπνησα το βράδυ μούσκεμα....κατά τα άλλα αν όλα πάνε στραβά τέλος της εβδομάδας περιμένω την κόκκινη κυρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημεραααα!!!Από το Σ/Κ μέχρι σήμερα....δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι μου έχει κι αυτην την υγρασία που δεν παλεύεται με τίποτα. Δύο φορές ξύπνησα το βράδυ μούσκεμα....κατά τα άλλα αν όλα πάνε στραβά τέλος της εβδομάδας περιμένω την κόκκινη κυρία.

Εγω την περιμενω σιγουρα αυτη τη φορά, γιατι οχι μονο δεν εχω συμπτωμα που οκ πες πολλες μπορει και να μην εχουν απολυτως τιποτα, αλλα απο την αλλη εχω και συμπτωματα που δειχνουν ακριβως αντιθετο απο το να εισαι εγκυος. πχ εγω αυτες τις μερες δεν εχω καθολου δυσκοιλιοτητα κλπκλπ, ουτε καν ποναλακια περιοδου. Κατι. Να πω την αλήθεια αποφάσισα να περιμενω και τον επομενο μηνα, και αν δεν (που δεν...) τον απρίλη θα πάω γιατρό. Το μονο θετικο ειναι οτι αυτο το μηνα δε θα απογοητευτω καθολου νομιζω, γιατι ειμαι εντελως σιγουρη οτι θα ερθει η περιοδος. Τον προηγουμενο, επειδη ειχα εντονους πονους ωορρηξιας, και αυτοι κρατησαν μεχρι να μου ρθει η επομενη περιοδος, συν μια ψιλοδυσκοιλιοτητα που γενικα δεν εχω, συν κατι πονοκεφαλους, ειχα μια υποψία οτι μπορει και να....και ειχα απογοτευτει....Τωρα ειμαι πολυ κουλ. Το μονο που προσευχομαι ειναι τον απριλη που θα παω στο γιατρο να μη δειξουν κατι πολυ ασχημο οι πιο εξειδικευμενες εξετασεις που θα κανω.....Γιατι δεν ειμαι προετοιμασμενη ιδιαιτερα. Αυτο ειναι και το μονο που πραγματικα φοβαμαι και με στενοχωρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.Ναι βρώμοκερος μας σάπισε την ψυχούλα μας.Εδω ούτε ίχνος ήλιου δεν υπάρχει θα μας χτυπήσουν τα ψυχολογικά μας κόκκινα.Ο κάθε καιρός έχει την ομορφιά του αλλά εμείς λατρεύουμε τον ήλιο.Υγρααια δεν υπάρχει χειρότερο.Πλυντηρια καλά είναι αλλά ποιος τα σισ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat έχω πάψει να ψάχνω σημάδια.....μόνο καθυστέρηση τέλος! Κάτσε καλέ να δεις τι θα γίνει που έφτασες κιόλας σε γιατρούς και εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko μαζι περιμενουμε φιλεναδα περιοδο που να μην σωσει και ερθει !!!! εχουνε τουμπανιασει ολα κοριτσια κοιλιες στηθος καλα εμενα καθε φορα ετσι ειναι οποτε ειναι οκ για μενα !!! 

@Kat-Cat ακουσα σιδερωνω και ανατριχιασα βαλε με να κανω οτι αλλο θες εκτος απο αυτο το πραγμα!!!!!! τα απολυτως απαραιτητα ομως!!! καλε περιμενε εσυ καλα σου λεει @zoi.ko εφτασες και στο γιατρο !!! κατσε γιατι μπορει να πας για ευχαριστα πραγματα  σε κανα μηνα μην βιαζεσαι!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημέρα σας.Ναι βρώμοκερος μας σάπισε την ψυχούλα μας.Εδω ούτε ίχνος ήλιου δεν υπάρχει θα μας χτυπήσουν τα ψυχολογικά μας κόκκινα.Ο κάθε καιρός έχει την ομορφιά του αλλά εμείς λατρεύουμε τον ήλιο.Υγρααια δεν υπάρχει χειρότερο.Πλυντηρια καλά είναι αλλά ποιος τα σισ

Καλα ασε μουχλιασαμε. Βασικα υγρασία πολλή εχει ρε γαμωτο.......

@zoi.ko συμπτώματα εχω σταματησει να ψαχνω και εγώ, αλλα ειναι δεδομένο οτι γενικά ουτε προαισθημα εχω, ουτε γενικα κατι νιωθω. Βασικά εφτασα στις εξετάσεις γιατι στην ουσια αλλον εναν κυκλο θα αφησω μονο οποτε ειμαι μια ανασα μακρυα απο το ραντεβου μου με το γιατρο. Αληθεια δε μεννοιαζει ιδιατερα αυτο, παρα τρομαζω με τα αποτελεσματα τους. Αυτο με φοβιζει περισσοτερο. Δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη για να πω την αληθεια για αυτους τους δυο κυκλους. Αλλα νομιζω οτι δε με ενδιαφερει τοσο αυτο οσο το να μην ταλαιπωρηθω μετα με τις εξετασεις ή μη βγει κατι πολυ κακο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@zoi.ko μαζι περιμενουμε φιλεναδα περιοδο που να μην σωσει και ερθει !!!! εχουνε τουμπανιασει ολα κοριτσια κοιλιες στηθος καλα εμενα καθε φορα ετσι ειναι οποτε ειναι οκ για μενα !!! 

@Kat-Cat ακουσα σιδερωνω και ανατριχιασα βαλε με να κανω οτι αλλο θες εκτος απο αυτο το πραγμα!!!!!! τα απολυτως απαραιτητα ομως!!! καλε περιμενε εσυ καλα σου λεει @zoi.ko εφτασες και στο γιατρο !!! κατσε γιατι μπορει να πας για ευχαριστα πραγματα  σε κανα μηνα μην βιαζεσαι!!!!

 

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστω, δεν ξερω για τον επομενο αλλα για αυτον αποκλειεται. Το θετικο ειναι οτι στο ταξιδι μας στην Ιταλια δε θα ειμαι αδιαθετη οποτε θα μαι ανετη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat τελεια χαιρομαι πολυ για το ταξιδακι σας και να περασετε μουρλια απο ολες τις αποψεις και ποτε δε ξερεις ο ιταλικος αερας!!! και να μην σκεφτεσαι ασχημα αλλα θετικα γιατι μπορει να κανεις και τις εξετασεις και να βγουνε ολα καλα δλδ γιατι δε το σκεφτεσαι και ετσι!??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat τελεια χαιρομαι πολυ για το ταξιδακι σας και να περασετε μουρλια απο ολες τις αποψεις και ποτε δε ξερεις ο ιταλικος αερας!!! και να μην σκεφτεσαι ασχημα αλλα θετικα γιατι μπορει να κανεις και τις εξετασεις και να βγουνε ολα καλα δλδ γιατι δε το σκεφτεσαι και ετσι!??? 

 

ΑΧΑΧΑΧΑ, μαλλον γιατι ειμαι γενικώς απαισιόδοξη :P  anyway! Εχουμε ακομα 1,5 μηνα ως τον Απρίλη που θα παω στο γιατρο οπότε θα χαλαρώσω ως τοτε!  Στο μεταξυ ολες μαζι περιμενουμε περιοδο, τωρα το συνειδητοποιησα....Βαριέμαι οικτρά ξαναλέω!!!! Θελω να παω σπιτι μου να βαλω πλυντηριο τωρα που βγηκε ηλιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 τον προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στις 27 οπότε όπου να'ναι.....που να μη σώσει.Τούμπανο δεν γίνομαι ποτέ πονακια έχω χαμηλά και λίγο στη μέση!

@Kat-Cat όπως ήμουν εγώ την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν θέλω να σκέφτομαι και πολύ το μετά.....με αγχώνει αφάνταστα. Άσε τις εξετάσεις και να το χαρείς!?

Εγώ πάλι ως psycho.....γουστάρω το σιδέρωμα χαχαχαχαχα τα πιάτα δεν μπορώ με τίποτα αλλά δεν αφήνω ποτέ να μαζευτούν ντανες οπότε το ελέγχω.

@karen υγρασία φουλ. Μισή ώρα περιμένω να στεγνώσει το πάτωμα (με έπιασε η προκοπή μου σήμερα) όλα τα παράθυρα τέντα και τώρα εδεησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@anni7 τον προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στις 27 οπότε όπου να'ναι.....που να μη σώσει.Τούμπανο δεν γίνομαι ποτέ πονακια έχω χαμηλά και λίγο στη μέση!

@Kat-Cat όπως ήμουν εγώ την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν θέλω να σκέφτομαι και πολύ το μετά.....με αγχώνει αφάνταστα. Άσε τις εξετάσεις και να το χαρείς!?

Εγώ πάλι ως psycho.....γουστάρω το σιδέρωμα χαχαχαχαχα τα πιάτα δεν μπορώ με τίποτα αλλά δεν αφήνω ποτέ να μαζευτούν ντανες οπότε το ελέγχω.

@karen υγρασία φουλ. Μισή ώρα περιμένω να στεγνώσει το πάτωμα (με έπιασε η προκοπή μου σήμερα) όλα τα παράθυρα τέντα και τώρα εδεησε!

εμεις τωρα που μετακομισαμε στο νεο σπιτι εχουμε πλυντηριο πιατων ευτυχως και πλεον πλένω, ακομα και μια κουπα κει μεσα...τιποτα στο χερι. Μονο τη γάστρα που δε χωράει. αχαχαχαχα. Αχ το σιδερο δεν το μπορω. Οπως δεν μπορουσα και τα πιατα ακριβως γιατι ειναι στατικο και ειμαι τοσο υπερκινητικη που μπορεί να παθω υστερία :P Αλλα σημερα εχει φασινα γενικως. Πρεπει να κανω μπανια κουζινα και ενα πλυντηριο και αυριο με βλεπω για σιδερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Εγω την περιμενω σιγουρα αυτη τη φορά, γιατι οχι μονο δεν εχω συμπτωμα που οκ πες πολλες μπορει και να μην εχουν απολυτως τιποτα, αλλα απο την αλλη εχω και συμπτωματα που δειχνουν ακριβως αντιθετο απο το να εισαι εγκυος. πχ εγω αυτες τις μερες δεν εχω καθολου δυσκοιλιοτητα κλπκλπ, ουτε καν ποναλακια περιοδου. Κατι. Να πω την αλήθεια αποφάσισα να περιμενω και τον επομενο μηνα, και αν δεν (που δεν...) τον απρίλη θα πάω γιατρό. Το μονο θετικο ειναι οτι αυτο το μηνα δε θα απογοητευτω καθολου νομιζω, γιατι ειμαι εντελως σιγουρη οτι θα ερθει η περιοδος. Τον προηγουμενο, επειδη ειχα εντονους πονους ωορρηξιας, και αυτοι κρατησαν μεχρι να μου ρθει η επομενη περιοδος, συν μια ψιλοδυσκοιλιοτητα που γενικα δεν εχω, συν κατι πονοκεφαλους, ειχα μια υποψία οτι μπορει και να....και ειχα απογοτευτει....Τωρα ειμαι πολυ κουλ. Το μονο που προσευχομαι ειναι τον απριλη που θα παω στο γιατρο να μη δειξουν κατι πολυ ασχημο οι πιο εξειδικευμενες εξετασεις που θα κανω.....Γιατι δεν ειμαι προετοιμασμενη ιδιαιτερα. Αυτο ειναι και το μονο που πραγματικα φοβαμαι και με στενοχωρει...

Έτσι έλεγα και εγω τωρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη.. είχα απογοητευτεί και είχα παει στον γιατρό όπου μου έκανε έναν υπέρηχο και μου λεει σε 3 μερες θα σκάσει το ωοθηλακιο ή κατι τέτοιο και τις επόμενες 3 μερες προσπάθησε το και μου έγραψε να κάνω ορμονικές εξετάσεις. Οταν ήρθαν αυτές οι 3 μερες δεν είχα πολυ όρεξη για προσπάθεια και απλά το κάναμε ενα βράδυ επειδή το θέλαμε και οχι για προσπάθεια.. ήρθε λοιπόν ο καιρός να περιμένω περίοδο και λέω άντε να έρθει να κάνω εξετάσεις να δω γιατι δεν μένω έγκυος και ήμουν 100% σίγουρη οτι θα έρθει. Στις 3 μερες καθυστέρηση δεν ανησύχησα γιατι το είχα συνηθίσει αλλα περνούσαν και μου λεει ο άντρας μου κανε ενα τεστ μπα έλεγα τζάμπα λεφτα θα δώσουμε.. και είχα πόνους περιόδου και δεν ήξερα οτι ηταν και σύμπτωμα εγκυμοσύνης (πολυ έντονους πόνους μιλάμε) και λέω θα έρθει ε και ποιο πολυ επειδή με ζάλισε ο άντρας μου έκανα χοριακη την 7η και ήμουν 5 εβδομάδων.. σου το λέω γιατι μου θυμίζεις εμενα.. και τελικά οι ορμονικές εξετάσεις μου δεν έγιναν ποτέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko εγω ρε παιδι μου ενω οταν αδιαθετω δε ποναω πολυ δλδ δε περνω ντεπον αντεχεται μονο λιγο μεχρι να κατεβει δεκα μερες περιπου νωριτερα αρχιζει πριξιμο και πονος στο στηθος και μια εβδομαδα πριν πριζεται η κοιλια μου και το στηθος ακομα πιο πολυ και εχω και ναυτια!! δλδ σκεφτομαι αμα ειμαι ετσι τωρα στην εγκυμοσυνη πως θα ειμαι !!!!!! που να μην την δεις ελπιζω !!!!! και να δεις ενα ωραιο θετικο τεστακι!!!

εγω πιατα λιγα πραγματα οσα φοβαμαι να βαλω στο πλυντηριο μεγαλος εφευρετης αυτος που το εφτιαξε χαχαχχαχαχχαχα 

υγρασια φουλ εχει σας στο λεω εγω που πονανε ολοι η παλιοι τραυματισμοι χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mama2015 με το καλο το μωρακι σου υγεια σε σενα και στο μικρουλη σου!!!!

πεστα πεστα οριστε ιδες @Kat-Cat ποτε δε ξερεις !!!! και λεει και μια παροιμια οταν εμεις κανουμε σχεδια ο θεος γελαει !!!!!!! οποτε περιμενε γιατι ποτε δε ξερεις!!!!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 σχεδόν ποτέ δεν πριζομαι....σε κάποιους κύκλους μόνο ελάχιστα στην κοιλιά....στο στήθος.... καθόλου απλά μερικές φορές νομίζω ότι σκληραίνει.

@Mama2015 μας δίνεις μεγάλο κουράγιο να ξέρεις!?

@Kat-Cat τα έκανα σήμερα όλα μπάνιο,κουζίνα, χλωρινιασα νεροχυτες.... το σαλόνι μόνο έμεινε για σκούπισμα και σφουγγαρισμα. Μέρα γενικής σήμερα χαχαχαχαχα να βοηθούσε και ο καιρός καλά θα ήτανε....μια βγαίνει ήλιος μια κρύβεται από σύννεφα.....για πλυντήριο δεν το βλέπω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Έτσι έλεγα και εγω τωρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη.. είχα απογοητευτεί και είχα παει στον γιατρό όπου μου έκανε έναν υπέρηχο και μου λεει σε 3 μερες θα σκάσει το ωοθηλακιο ή κατι τέτοιο και τις επόμενες 3 μερες προσπάθησε το και μου έγραψε να κάνω ορμονικές εξετάσεις. Οταν ήρθαν αυτές οι 3 μερες δεν είχα πολυ όρεξη για προσπάθεια και απλά το κάναμε ενα βράδυ επειδή το θέλαμε και οχι για προσπάθεια.. ήρθε λοιπόν ο καιρός να περιμένω περίοδο και λέω άντε να έρθει να κάνω εξετάσεις να δω γιατι δεν μένω έγκυος και ήμουν 100% σίγουρη οτι θα έρθει. Στις 3 μερες καθυστέρηση δεν ανησύχησα γιατι το είχα συνηθίσει αλλα περνούσαν και μου λεει ο άντρας μου κανε ενα τεστ μπα έλεγα τζάμπα λεφτα θα δώσουμε.. και είχα πόνους περιόδου και δεν ήξερα οτι ηταν και σύμπτωμα εγκυμοσύνης (πολυ έντονους πόνους μιλάμε) και λέω θα έρθει ε και ποιο πολυ επειδή με ζάλισε ο άντρας μου έκανα χοριακη την 7η και ήμουν 5 εβδομάδων.. σου το λέω γιατι μου θυμίζεις εμενα.. και τελικά οι ορμονικές εξετάσεις μου δεν έγιναν ποτέ!!!

αχαχαχαχα, Αχ τι ωραια που σου ήρθε το νέο πραγματικα!!! Νομίζω οτι αυτή η έκπληξη ειναι καλύτερη από κάθε άλλη. Γενικά προσπαθω να ακολουθω ενα ρητό στη ζωή μου " οι μεγάλες προσδοκίες φέρνουν και μεγάλες απογοητεύσεις". Βεβαια ετσι εχω γινει απαισιόδοξη γενικα (για τον εαυτο μου, γιατι για τους τριτους σκεφτομαι πολυ πολυ θετικα και οτι θα τα καταφερουν). Αλλά ξερω γω, ειμαι και ρεαλίστρια. Αγχωνομαι και με το χρονο και το ηλικιακό, και γενικά ώρες και φορές λεω αντε να ρθει ο Απρίλης να παω στο γιατρό μου απτο να περιμένω ετσι καθε φορά, και να περνανε οι μήνες......Παντως σου ηρθε εντελώς υπέροχα αυτή η γλυκιά κεραμίδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ενα πλυντηριο εβαλα κοριτσια το πρωι και εκανα ενα σκουπισμα γιατι το ειχα κανει γενικη την προηγουμενη εβδομαδα !!! ναι και εγω που εβαλα και το απλωσα το 2020 θα στεγνωσει οπως το βλεπω !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 είσαι πολύ γλυκό κορίτσι να ξέρεις!

@zoi.ko δεν πρήζεσαι ουτε την πρωτη δευτερη μερα??? Τι τυχερη!!! Εγώ μετα την ωορρηξια και πριν την περιοδο τουμπανιαζω στηθος και εχω πονο βασικα αρκετο, και την ημερα που ερχεται κανονικα, ενταξει πονους στην κοιλια (παιρνω δηλαδη κανα δυο παναντολ) αλλα ειμαι τουμπανο χαμηλα για κανα δυο μερες. Κατι παθαινω και εντερικα τις μερες της περιοδου δηλαδη και εχω μια ευαισθησια. Ειναι αυτες οι 2 πρωτες μερες κακες, μετα στρωνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

@anni7 είσαι πολύ γλυκό κορίτσι να ξέρεις!

@zoi.ko δεν πρήζεσαι ουτε την πρωτη δευτερη μερα??? Τι τυχερη!!! Εγώ μετα την ωορρηξια και πριν την περιοδο τουμπανιαζω στηθος και εχω πονο βασικα αρκετο, και την ημερα που ερχεται κανονικα, ενταξει πονους στην κοιλια (παιρνω δηλαδη κανα δυο παναντολ) αλλα ειμαι τουμπανο χαμηλα για κανα δυο μερες. Κατι παθαινω και εντερικα τις μερες της περιοδου δηλαδη και εχω μια ευαισθησια. Ειναι αυτες οι 2 πρωτες μερες κακες, μετα στρωνει.

Καμία μέρα είναι πολύ σπάνιο το πρήξιμο σε εμένα κι αυτό ελάχιστο στην κοιλιά.Πόνο 2η και 3η μέρα έχω πολύ αλλά από τον Μάιο που είχα το θέμα με το στομάχι μου δεν παίρνω τίποτα από χάπια.....απλά υπομενω.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα ευχαριστω πολυ  @Kat-Cat κοιτα καλα κανεις και εγω μικρο καλαθι κραταω παντα αλλα οκ απο αυτο εσυ εχεις φτασει να εισαι απαισιοδοξη οχι κατσε δωσε λιγο θετικο ποτε δε ξερεις !!!!! :x αααα ναι και εγω ξεχναω την τουαλετα εχω ενα κιλο δαμασκηνα και ακτινιδα μπας και !!!!! αλλα δεν !!!!!!!!! 

καταρχας κοριτσια δε υπαρχει περιθωρειο θα μεινουμε ολες εγκυες γιατι μετα εχω σκεφτει να ανοιξω συνομιλια να λεμε για τα τις εγκυμοσυνης οποτε θελω να ξερετε δε εχετε περιθωρειο να μην μεινετε μην μου χαλατε την ιδεα !!!!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

να σαι καλα ευχαριστω πολυ  @Kat-Cat κοιτα καλα κανεις και εγω μικρο καλαθι κραταω παντα αλλα οκ απο αυτο εσυ εχεις φτασει να εισαι απαισιοδοξη οχι κατσε δωσε λιγο θετικο ποτε δε ξερεις !!!!! :x αααα ναι και εγω ξεχναω την τουαλετα εχω ενα κιλο δαμασκηνα και ακτινιδα μπας και !!!!! αλλα δεν !!!!!!!!! 

καταρχας κοριτσια δε υπαρχει περιθωρειο θα μεινουμε ολες εγκυες γιατι μετα εχω σκεφτει να ανοιξω συνομιλια να λεμε για τα τις εγκυμοσυνης οποτε θελω να ξερετε δε εχετε περιθωρειο να μην μεινετε μην μου χαλατε την ιδεα !!!!!!!!!!

 

αχαχαχααχ, ε, κοιτα, τοσες μπαινουμε εδω, θα το ανοιξεις για καποια κοπελα σιγουρα, ή για τον εαυτο σου, οπότε μην ανησυχείς. χιχιχιιχιχ. Η @Dim83 που εξαφανιστηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κυρια μου θα ειστε και εσεις μεσα δ εμου ξεφευγεις !!!!!!!!!

ναι ναι που ειναι και οι εγκυουλες που ειναι  να μας πουν τι κανουν !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat κυρια μου θα ειστε και εσεις μεσα δ εμου ξεφευγεις !!!!!!!!!

ναι ναι που ειναι και οι εγκυουλες που ειναι  να μας πουν τι κανουν !!!!!!

επισης τωρα που το ειπες, δεν εχουμε να ακουσουμε την @Μπλε λιγες μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...