Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Kat-Cat αστα ναι διαθεση και μενα πεσμενη και κουρασμενη βασικα αισθανομαι !!! 

ελπιζω η ημερα να παει ηρεμα και περιμενω να περασουνε οι ωρες να παω στο σπιτακι μου παλι χαχαχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat αστα ναι διαθεση και μενα πεσμενη και κουρασμενη βασικα αισθανομαι !!! 

ελπιζω η ημερα να παει ηρεμα και περιμενω να περασουνε οι ωρες να παω στο σπιτακι μου παλι χαχαχαχα!!!!

πωπω, ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ελπιζω αυτο που θα πω να μην το παρεξηγησουν και τα υπολοιπα κοριτσια αλλα μερικες φορες ρε κοριτσια σκεφτομαι ειμαστε τοσο κουρασμενοι απο τη καθημερινοτητα που λεω τωρα αμα ειχαμ ενα μωρο πως θα τα βγααμε περα απο κουραγια εννοω απο την κουραση και λεω καλυτερα που δε εχουμε !! την δεδομενη στιγμη οταν αισθανομαι ετσι τοσο κουρασμενη ελπιζω να μην με παρεξηγησετε και να καταλαβαινετε πως το λεω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat ελπιζω αυτο που θα πω να μην το παρεξηγησουν και τα υπολοιπα κοριτσια αλλα μερικες φορες ρε κοριτσια σκεφτομαι ειμαστε τοσο κουρασμενοι απο τη καθημερινοτητα που λεω τωρα αμα ειχαμ ενα μωρο πως θα τα βγααμε περα απο κουραγια εννοω απο την κουραση και λεω καλυτερα που δε εχουμε !! την δεδομενη στιγμη οταν αισθανομαι ετσι τοσο κουρασμενη ελπιζω να μην με παρεξηγησετε και να καταλαβαινετε πως το λεω !!

Εγω δεν παρεξηγω τιποτα. Εξαλλου το χω σκεφτει και εγω πολυ και οπως εχω πει και στις φιλες μου θα θελα να μουν ηλικιακα 5-7 χρονια πισω ωστε να μην εχω τοση πιεση για να το κανω κιολας. (Αν και πλεον νιωθω οτι το θελω αρκετα, αλλα ειμαι πολυ πιο ωριμη απο ο,τι ημουν). Εισαι και πιο μικρη ειναι εντελως φυσιολογικο! Να μην το κανεις επειδη στο λενε συγγενεις και φιλοι να το κανετε οποτε το θελετε εσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Catναι ξερεις το σκεφτομαι και εχω τυψεις λεω αλλα κοριτσια παρακαλανε και εγω σκεφτομαι ετσι που αυτο δε σημαινει οτι δε το θελουμε θα κανουμε εκατο τουμπες απο την χαρα μας απλα ξερεις καμια φορα με την καθημερινοτητα και τις δυσκολιες της πιεζομαστε!! εχεις δικιο σαυτα που ειπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες.

@anni7 καθολου δεν σε παρεξηγουμε. ανθρωπινο ειναι αυτο που νιωθεις και δειχνει οτι εχεις συναισθηση του τι σου γινεται. απο το να ελεγες ελα μωρε κ μετα να τα βρεις μπαστουνια.ολες οι κοπελες που ξερω εγω τουλαχιστον κ εχουν μικρα λενε ποσο κουραστικο (σωματικα) ειναι το να εισαι μαμα, απλα ειναι τετοια η αγαπη κ τα ομορφα που ζεις που αντισταθμιζεται η κουραση. 

το να κανει καποιος παιδακι ειναι σοβαρη αποφαση και αφορα το συνολο της ζωης του.οποτε εχει σημασια να ξερεις τι σου γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εγω απο αυτη την αποψη το σκεφτομαι γιατι περνω πολυ σοβαρα τον ρολο του γονεα και της ευθυνης που εχεις απεναντι απο ενα πλασματακι @Dim83 ναι και εσυ εισαι νεα μανουλα ξερεις απο πρωτο χερι ποσο δυσκολο αλλα και ποσο τελεια ειναι!! ξερεις τι και εγω και ο αντρας μου ειμαστε που υπευθυνοι γενικα σε ολ ατα θεματα και ειδηκα στα παιδια και ξερεις θελουμε να γινουμε καλοι γονεις και καμια φορα μας πιανει ξερεις μια ανασφαλεια θα τα καταφερουμε και εχθες αυτο λεγαμ ειμασταν κουρασμενοι και λεγαμε αμα ειχαμε τωρα ενα μικρουλακι τι θα καναμε !!χαχαχαχαχα ακομα δε τον ειδαμε γιαννη τον βαφτισαμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σε όλες. Μόλις πριν λίγο κατάφερα να αποχωριστώ το κρεβατάκι μου.Καιρός.....ήπιες μαυρίλες πάνω από το κεφάλι μου χαχαχαχαχα.

@anni7 δε νομίζω να σε παρεξηγήσει καμιά.Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν όσο δούλευα και ήταν και από τους λόγους που δεν προσπάθησα ποτέ νωρίτερα για παιδί άσε που δεν ήθελα.Όταν γυρνάς σπίτι και δε θες ούτε να ανοίξεις το στόμα σου είναι λογικό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@anni7 δεν εχω ακομη παιδακι αλλα ελπιζω να εισαι γουρλου κ να αποκτησω συντομα!

Είσαι τοσο έτοιμη που κανονικά πρέπει να είσαι η επόμενη να τα λέμε και αυτά. Ή εστω στις αμέσως επομενες. (Τίποτα λιγότερο από αυτο. χιχιχι). Πωπω κορίτσια μολις ειδα μια φωτο της φιλης μου που γεννησε πριν μια βδομαδα με το μαιμουδακι της αγκαλια. ενα σκατουλακι πραγματικα μολις βγηκε απτο φουρνο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημερούδια σε όλες. Μόλις πριν λίγο κατάφερα να αποχωριστώ το κρεβατάκι μου.Καιρός.....ήπιες μαυρίλες πάνω από το κεφάλι μου χαχαχαχαχα.

@anni7 δε νομίζω να σε παρεξηγήσει καμιά.Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν όσο δούλευα και ήταν και από τους λόγους που δεν προσπάθησα ποτέ νωρίτερα για παιδί άσε που δεν ήθελα.Όταν γυρνάς σπίτι και δε θες ούτε να ανοίξεις το στόμα σου είναι λογικό.

 

Εδω εγω, ποσα χρονια μεγαλυτερη απο την Αννυ, παντρευτηκα το καλοκαιρι, μετα ειχα ταξιδι του μελιτος και ελεγα οτι δε θελω μη μου τυχει πανω σε γαμους και ταξιδια και μετακομισεις. (οχοχοχο). Ισα ισα που δειχνει απο μερους της οτι αντιλαμβανεται την ευθυνη και δεν το βλεπει σαν κουκλα που θα τη ντυνει μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εδω εγω, ποσα χρονια μεγαλυτερη απο την Αννυ, παντρευτηκα το καλοκαιρι, μετα ειχα ταξιδι του μελιτος και ελεγα οτι δε θελω μη μου τυχει πανω σε γαμους και ταξιδια και μετακομισεις. (οχοχοχο). Ισα ισα που δειχνει απο μερους της οτι αντιλαμβανεται την ευθυνη και δεν το βλεπει σαν κουκλα που θα τη ντυνει μονο.

Χαχαχαχαχα είπαμε όλες κάπως έτσι σκεφτόμασταν!Εν τω μεταξύ το Σάββατο που είχα λιώσει στον καναπέ μετά το ξενύχτι χαζεψα λίγο μια ελληνική ταινία.Μιλούσε μάνα με κόρη και της λέει:2 φιλιά μου έδωσε ο πατέρας σου με το πρώτο έκανα τον αδερφό σου,με το δεύτερο εσένα.Τι λες καλέ μαμά της λέει με ένα φιλί?

Στο σόι μου πιάναμε εύκολα της απάντησε.....ήθελα να σας το στείλω εκείνη την ώρα αλλά που κουράγιο! Μετά αναρωτιόμαστε γιατί πιστεύαμε ότι να'ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα είπαμε όλες κάπως έτσι σκεφτόμασταν!Εν τω μεταξύ το Σάββατο που είχα λιώσει στον καναπέ μετά το ξενύχτι χαζεψα λίγο μια ελληνική ταινία.Μιλούσε μάνα με κόρη και της λέει:2 φιλιά μου έδωσε ο πατέρας σου με το πρώτο έκανα τον αδερφό σου,με το δεύτερο εσένα.Τι λες καλέ μαμά της λέει με ένα φιλί?

Στο σόι μου πιάναμε εύκολα της απάντησε.....ήθελα να σας το στείλω εκείνη την ώρα αλλά που κουράγιο! Μετά αναρωτιόμαστε γιατί πιστεύαμε ότι να'ναι!

Xaxaxaxa. εγω ηθελα να σας στειλω (αλλα δεν ειχα διαθεση), αυτο που λεγαμε με το τατουαζ για την τυπισσα που ειπε θερμομετρηθηκα και ειμαι στις γονιμες μερες και ειχε επαφες με τον αντρα της. Στο χθεσινο επεισοδιο της ηρθε η περιοδος. Κλαμα και κακο, και να πινει κρασια, και να μη θελει να δει κανεναν (Επειδη θερμομετρηθηκε, το εκανε και τελικα της ηρθε η περιοδος). Ασε μας κουκλιτσα μου σκεφτηκα. Εδω με τα τεστ ωορρηξιας και εσυ εβαλες το θερμομετρο ηθελες και με την πρωτη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Xaxaxaxa. εγω ηθελα να σας στειλω (αλλα δεν ειχα διαθεση), αυτο που λεγαμε με το τατουαζ για την τυπισσα που ειπε θερμομετρηθηκα και ειμαι στις γονιμες μερες και ειχε επαφες με τον αντρα της. Στο χθεσινο επεισοδιο της ηρθε η περιοδος. Κλαμα και κακο, και να πινει κρασια, και να μη θελει να δει κανεναν (Επειδη θερμομετρηθηκε, το εκανε και τελικα της ηρθε η περιοδος). Ασε μας κουκλιτσα μου σκεφτηκα. Εδω με τα τεστ ωορρηξιας και εσυ εβαλες το θερμομετρο ηθελες και με την πρωτη :P

Χαχαχαχαχα δεν το βλέπω αλλά το είχα διαβάσει όταν το έγραψες.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 ξερεις τι λεει μια παροιμια γλωσσα λανθανουσα αληθεια λεει !!!!!!! το ευχομαι μεσα απο την καρδια μοΥ!!!

χαχαχαχαχαχαχα κοριτσι εχθες εμεις βλεπαμε μια σηρα που λεει μια στην αλλη τεσσερα χρονια παντρεμενη ??? και ακομα τπτ εγω δυο ειχα ξεπεταξει χαχαχαχα εκεινη την ωρα ηθελα να της πω σιγα κουκλιτσα μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου και ο αντρας μου λεει εκεινη την ωρα σιγα ρε φιλεναδα ας κατουρησει και λιγο εριξα ενα γελιο κοριτσια πηγα να πεσω απο τον καναπε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ισχυει !!! 

κοριτσια σημερα με εχει πιασει μια υπνηλια εχθες δε κοιμηθηκα και καλα ολο γυρναγα ενω νυσταζα ποναει και το στηθος μου και οι πλατη μου εχω και μια ανακατοσουρα θα αδιαθετησω το σαββατοκυριακο και εχουνε αρχισει τα προεορτια !!!! σκεφτητε να μεινω εγκυος τι θα εχω τωρα περιμενω περιοδο και εχω ολα αυτα χαχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 έτσι ειναι όπως τα λες κ δ πρόκειται να σε παρεξηγήσει καμία. Ωρες ώρες η κούραση είναι παρά πολύ μεγάλη κ ειδικά η αϋπνία μπορεί να σε φέρει στα όρια της παράνοιας. Αφού πολλές φορές σκέφτομαι τ θα έκανα αν δούλευα η αν είχα δίδυμα. Αλλά να σ πω προσαρμόζεσαι στος εκαστοτε συνθηκες. Εξάλλου μεγαλώνουν τόσο γρήγορα... από τη μια λέω άντε λίγο ακόμη να μεγαλώσει από την άλλη λέω ποτέ έφθασε 6.5 μηνων; Δεν τη χόρτασα σαν βρεφακι βρεφακι τότε π μόνο έτρωγε κ ήθελε αγκαλίτσα. Ευτυχώς βέβαια τ διάστημα με την πολύ κούραση είναι συνήθως μικρό κ τ ξεχνάς. Θυμάμαι τους πρώτους 2 μήνες ότι ένιωθα σα ζόμπι απλα αισθάνομαι σαν να ήταν 100 χρόνια πριν. Για να πω την αλήθεια ώρες ώρες αναπολώ κ τις στιγμές π απλά βουλιαζα τ μεσημέρι αγκαλιά με την κουβερτούλα μ κ ελιωνα.

Καλά αυτό με τα έργα άστο χαχαχ Όχι ότι δ τα ακούμε κ στην πραγματική ζωή βέβαια. Η μια τάχα έμεινε με τα υγρά, η άλλη κατά λάθος, η τρίτη με την πρώτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου σε πιστευω και ακομα που δε εχω ετσι καμια φορα λεω οτι ο ανθρωπος στην καθε κατασταση που εχει προσαρμοζεται και αναλογως!!! αχ μωρε να σου ζησει η μπεμουλα !! να σου πω κατι σε καταλαβαινω το ιδιο λεω με τον ανιψιο μας ποτε πηγαμε στο μαιευτηριο ποτε εγινε ενος ουτε που το καταλαβαμε μεγαλωνουνε μπαμ μπαμ !!!! 

καλα αλλο αυτο που ακουω ολες τις ιστοριες οχι οτι μπορει να μην εχουνε συμβει αλλα οκ δε ειναι ο κανονας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι βρωμόκαιρος βρε κορίτσια....Με εχει πιασει ψυχοπλακωμα με αυτο το πράγμα!!! Εχει σκοτεινια και βαρια ατμοσφαιρα γενικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Σημερα έχει καλύτερη μέρα από άποψη ήλιου. Τρομερή νύστα είχα το πρωι (όπως καθε πρωί άλλωστε :P ). Το μονο θετικο της εβδομάδας είναι ότι ειναι κουτσουρεμένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!!! ναι καλυτερη σημερα εχει ηλιακο ελπιζω να το κρατησει!!! εβαλα και ενα πλυντηριο ειχαμε φτιαξει βουναλακι!!!! χαχαχααχαχα

αχ @Kat-Cat η νυστα ειναι το κατι αλλο χασμουριεμε συνεχεια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...