Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Rena28 εγω πάντως απο την θερμοκρασία μου καταλαβα πως ειμαι έγκυος.2-3 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ 3 ημέρες μετά ηταν ακατέβατη 37,6 ολη την ημέρα κάθε μερα όλες τις ώρες..αφού το ελεγα στον αντρα μου πως ειμαι έγκυος..ημουν σίγουρη. Κ οντως 3η μερα καθυστερησησ Κ με ακατεβατη για αλλη μια μερα θερμοκρασία εκανα τεστ κ σε 20δευτερόλεπτα ηταν θετικό.Δεν ειχα κανενα απολύτως άλλο σύμπτωμα ΤΙΠΟΤΑ απολύτως. ΕΓΩ. Που 2 χρονια έψαχνα πρησμένο στηθος κ πόνους δεξια κ πόνους αριστερα κ να πιαστώ απο οτι μπορει να θυμίσει εγκυμοσυνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

@Kat-Cat Καλα απο τα 30 εκανα ελεύθερα πολυ κ συχνα κ εγινε η σύλληψη 2 χρονια μετα κ μετα από οοοολες τις εξετάσεις κ μετα απο κύκλο 3 προκλήσεων ωορρηξίας κ με σεξ σε ωραριο κ στοχευμένα σε γιατρο. Φιλη μου 26 κ έπιασε 4 χρονια μετα με 2 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις.. κ η αδερφή μου 41 έπιασε στον 4ο μηνα προσπαθειών ! Αστο τα στατιστικά ειναι μονο νούμερα κοπέλα μου μην δίνεις σημασια σε αυτο κ μην σε αγχώνει! 

@anni7 καλά αυτό το μας έτυχε το μεταφράζω ως κάναμε ελεύθερα κ 1-2-5...10 πιάσαμε μωρο! Αλλά το μας έτυχε κ δεν το θέλαμε μπορει να με κανει έξαλλη κ να με τρελάνει!!!

@Μπλε κ τελικα ; Θα τα φέρουν πριν το 15αυγουστο τι είπαν; ??

και μενα ρε συ με τρελαινει οταν το ακουω αυτο μας ετυχε δε το θελαμε!!!! εκεινη την ωρα μου ερχεται να πω μαλιστα μαλλον ειστε το βιονικο ζευγαρι !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και καλό πάσχα σε όλες. Σε μια ώρα έχω ραντεβού για την αυχενική μου. Εχω τρομερό άγχος. Εύχομαι να είστε όλες καλά με τους ανθρώπους που αγαπάτε.
 

Ολα θα ειναι περίφημα βρε συ!!!! Να μας πεις !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@anni7 ή πιάνουν παιδί με τηλεπάθεια !!!! ??‍♀️???

μα δλδ συμφωνω και πριν με την @Μπλε και τα αλλα κοριτσια εγω οχτω χρονια κοριτσια καναμε μ επροφυλαξεις και δε μας ετυχε το παραμικρο δλδ λεω πως το κανουν και μας το λενε και με ενα υφος !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλέ...δείγμα υποψίας κ ανησυχίας για πιθανή εγκυμοσύνη μέχρι να θελήσω μωράκι...μα πάμε καλα; Με αυτα θα παίζουμε; Τι να πεις!!!! @anni7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

Ναι καλέ...δείγμα υποψίας κ ανησυχίας για πιθανή εγκυμοσύνη μέχρι να θελήσω μωράκι...μα πάμε καλα; Με αυτα θα παίζουμε; Τι να πεις!!!! @anni7

ακριβως δε ειαι αυτο παιχνιδι να παιζουμε!!!! τι να πεις εξω εκει κυκλοφορει περιοργο πραγμα και εχω αρχισει να λεω μηπως εγω παω λαθος!!!! να σου  πω εισαι καλυτερα σημερα που τα ειπαμε και εδω ??? εγω ξερεις επισης τι πιστευω οτι τον σε μερικες εβδομαδες μπορει να αλλαξει και να ηρεμησεις γιατι ολα τα τριμηνα δε ειναι τα ιδια ειχα διαβασει οτι αλλαζει η ψυχολογια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni 8-10% Μου ειπε.....Δεν ξερω αν το ειπε λογω ηλικιας που ειναι πολυ πιθανο. απο 35 και μετα. Γιατι σε μενα απευθυνοταν. Ασχετο αν εμεινα πολυ γρηγορα.

Για τη θερμοκρασια οπως τα λεει η Μπλε και το διαπιστωσα καιαπο μενα!

@misofeggaro καλη επιτυχια!!! Να μας πεις νεα. Μαλλον αυριο θα τα δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...... πραγματικά δεν έχω κουράγιο να σκεφτώ τίποτα με το που γυρίζω από τη δουλειά.... είμαι και στις γόνιμες αλλά που χρόνος μια ώρα το πολύ τον βλέπω όταν ξυπνάει!?

@Μπλε το ίδιο είχα πάθει με έναν καναπέ.....ενάμιση μήνα είχε και καλά έλλειψη το ύφασμα......μέχρι που φορτωσα πήγα μου έδωσαν πίσω την προκαταβολή, την ίδια μέρα παραγγείλαμε άλλον καναπέ από άλλο μαγαζί και την επόμενη μου τηλ. από το προηγούμενο να μου πουν πως αν θέλω μπορώ να παραλάβω τη επόμενη μέρα.Οργάνωση μηδέν!

@misofeggaro καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

@Rena28 εγω πάντως απο την θερμοκρασία μου καταλαβα πως ειμαι έγκυος.2-3 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ 3 ημέρες μετά ηταν ακατέβατη 37,6 ολη την ημέρα κάθε μερα όλες τις ώρες..αφού το ελεγα στον αντρα μου πως ειμαι έγκυος..ημουν σίγουρη. Κ οντως 3η μερα καθυστερησησ Κ με ακατεβατη για αλλη μια μερα θερμοκρασία εκανα τεστ κ σε 20δευτερόλεπτα ηταν θετικό.Δεν ειχα κανενα απολύτως άλλο σύμπτωμα ΤΙΠΟΤΑ απολύτως. ΕΓΩ. Που 2 χρονια έψαχνα πρησμένο στηθος κ πόνους δεξια κ πόνους αριστερα κ να πιαστώ απο οτι μπορει να θυμίσει εγκυμοσυνη 

Δεν λέω το αντιθετο..Το ξερω οτι τα δέκατα αποτελουν συμπτωμα εγκυμοσυνης..Απλα επειδή αυτό που μου περιέγραψε η κοπέλα το βίωσα κι εγω το προηγούμενο μήνα,καθώς είχα δέκατα και μια βδομάδα καθυστέρηση,της το είπα για να έχει και αυτό το ενδεχόμενο στο μυαλό της...

Τεσπα..Απλα στεναχωρηθηκα και με την αντίδραση της και γι'αυτό πιο πολυ σας ρώτησα..Για να ειμαι σίγουρη για ότι λέω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και καλό πάσχα σε όλες. Σε μια ώρα έχω ραντεβού για την αυχενική μου. Εχω τρομερό άγχος. Εύχομαι να είστε όλες καλά με τους ανθρώπους που αγαπάτε.
 

Με το καλό να μάθουμε ευχάριστα νεα,κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anni7 είπε:

ακριβως δε ειαι αυτο παιχνιδι να παιζουμε!!!! τι να πεις εξω εκει κυκλοφορει περιοργο πραγμα και εχω αρχισει να λεω μηπως εγω παω λαθος!!!! να σου  πω εισαι καλυτερα σημερα που τα ειπαμε και εδω ??? εγω ξερεις επισης τι πιστευω οτι τον σε μερικες εβδομαδες μπορει να αλλαξει και να ηρεμησεις γιατι ολα τα τριμηνα δε ειναι τα ιδια ειχα διαβασει οτι αλλαζει η ψυχολογια!!!

Το ξέρω κοπέλα μου καλή! Κ με μια φιλη μου έγκυος κ αυτή τα ιδια λέγαμε το πρωι στο τηλ... στην αρχη εχεις την ανησυχία να πανε ολα καλα μετα εχεις την ανησυχία με τις εξετάσεις με τα κιλα με την διατροφή με την δουλεια με το σπιτι μετα παλι το αχ τι θα γινει να πανε ολα καλα ... μουυυυυυρλα! Ενταξει η αληθεια ειναι πως δεν ειναι όλες οι μερες ίδιες αλιμονο βασικά να ήμουν κάθε μέρα ετσι... σημερα ειμαι ο παλιός καλος εαυτος μου...Ε για αυριο μην ρωτήσεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Δεν λέω το αντιθετο..Το ξερω οτι τα δέκατα αποτελουν συμπτωμα εγκυμοσυνης..Απλα επειδή αυτό που μου περιέγραψε η κοπέλα το βίωσα κι εγω το προηγούμενο μήνα,καθώς είχα δέκατα και μια βδομάδα καθυστέρηση,της το είπα για να έχει και αυτό το ενδεχόμενο στο μυαλό της...

Τεσπα..Απλα στεναχωρηθηκα και με την αντίδραση της και γι'αυτό πιο πολυ σας ρώτησα..Για να ειμαι σίγουρη για ότι λέω..

Nαι βρε το καταλαβα! Απλα σου παρέθεσα κ την προσωπική μου εμπειρία γιατι υπαρχουν τοοοσες πολλες κ διαφορετικες περιπτώσεις βασικά...μονο διαφορετικές περιπτώσεις! Κ εγω οταν το έψαχνα τοτε παντου έβλεπα το πολυ 37.2 θερμοκρασία εγκυμοσύνης κ συμπτωμάτων..οπου κ αν διάβαζα! Κ ελεγα μα αφού εχω 37.6 λες να εχω καμια λοίμωξη; Στιγμιαία βεβαια ισως κ αμυντικά μην τυχόν κ απογοητευτώ για αλλον 1 μηνα. Κ ομως το ένστικτο μου αυτη την φορα έπεφτε μεσα!

ευχομαι σύντομα παντως κ σε εσενα να μην ειναι απλα τυχαίο γεγονός η καθυστέρηση! Κ οσο για την φιλη σου αστο μην παρεξηγείς κ μην στεναχωριέσαι..το άγχος πολλες φορες κ η αγωνία να το πετύχουμε μας κανει λιγο ευεξαπτες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε @Diwni @NicolVall @anni7 @Kat-Cat @zoi.ko @Rena88 Σας ευχαριστώ πολύ όοοοολες κορίτσια για τη θετική σας ενέργεια. Το μπεμπάκι μας είναι μια χαρά, όλα φυσιολογικά! Ενώ είμαι 37 με τα αποτελέσματα ο γιατρός ήταν σαν 30άρας μου είπε. Εννοείται ότι περιμένουμε και τις ορμονολογικές για πιο σίγουρα αποτελέσματα, αλλά δε νομίζω να μας τη σκάσει! Και πάλι σας ευχαριστώ και σας εύχομαι με ενα και δυο και τρια  και τέσσερα γερά μωρά στην αγκαλιά σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro πόσο κουράγιο μας δίνεις!!!!!Μπράβο κοριτσάκι μου συγχαρητήρια μια χαρά θα είναι και οι ορμονολογικες μην αγχώνεσαι καθόλου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Μπλε @Diwni @NicolVall @anni7 @Kat-Cat @zoi.ko @Rena88 Σας ευχαριστώ πολύ όοοοολες κορίτσια για τη θετική σας ενέργεια. Το μπεμπάκι μας είναι μια χαρά, όλα φυσιολογικά! Ενώ είμαι 37 με τα αποτελέσματα ο γιατρός ήταν σαν 30άρας μου είπε. Εννοείται ότι περιμένουμε και τις ορμονολογικές για πιο σίγουρα αποτελέσματα, αλλά δε νομίζω να μας τη σκάσει! Και πάλι σας ευχαριστώ και σας εύχομαι με ενα και δυο και τρια  και τέσσερα γερά μωρά στην αγκαλιά σας! 

Μπράβο,κορίτσι μου!!Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα..Αντε να περάσουν με το καλο οι μήνες και να σκάσει μύτη ένα υγιέστατο και πανέμορφο μπεμπακι και να σας πάρει το μυαλό!!!???

@NicolVall, δεν τη παρεξηγήσα..Εγω τη νιώθω απόλυτα..Απλα στεναχωρήθηκα που νευριάσε..Ελπιζω να καταλάβει ότι της το είπα για καλό της..Και σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου..3 μέρες έμειναν να δούμε τι κάναμε και αυτό το μήνα!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα ☀☕!!!!Τελευταία μέρα πρίν το τετραήμερο σήμερα και προβλέπεται μάχη στη δουλειά..... καλή δύναμη και κουράγιο σε όλες!

@Kat-Cat στα μέρη σου θα είμαι το απόγευμα για νύχια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

zoi.ko έχεις δίκιο για σήμερα.. ελπίζω να μην καταρρεύσουμε σήμερα Χαχαχα 

Καλή δύναμη σε όλες 

Υ.Γ εγώ τα σκούρυνα τα μαλλάκια μου πάλι και ησύχασα.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Μπλε @Diwni @NicolVall @anni7 @Kat-Cat @zoi.ko @Rena88 Σας ευχαριστώ πολύ όοοοολες κορίτσια για τη θετική σας ενέργεια. Το μπεμπάκι μας είναι μια χαρά, όλα φυσιολογικά! Ενώ είμαι 37 με τα αποτελέσματα ο γιατρός ήταν σαν 30άρας μου είπε. Εννοείται ότι περιμένουμε και τις ορμονολογικές για πιο σίγουρα αποτελέσματα, αλλά δε νομίζω να μας τη σκάσει! Και πάλι σας ευχαριστώ και σας εύχομαι με ενα και δυο και τρια  και τέσσερα γερά μωρά στην αγκαλιά σας! 

Κοπέλα μου καλημέρα!!! Πολύ χαίρομαι με τα ευχάριστα νέα σου.. 
Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου και ανταποδίδω!!! Ένα γερό μωράκι σε λίγους μήνες στην αγκαλιά σου!!
Και φυσικά όσα μωράκια επιθυμείς στο μέλλον.. :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα κοριτσια !!!!!! πολεμος στην δουλεια καταλαβαινετε!!!!!!!!!!!!!1

@zoi.koγια την δουλεια και την κουραση σε νιωθω απολυτα να ξερεις τι κουραγιο να εχεις αστα εγω εχθες γυρισα οχτω παρα τεταρτο να ετοιμασω να φαμε φαγαμε να απλωσω να μαζεψω να σιδερωσω και αυτα που θα παρουμε για ανασταση πουκαμισα παντελονια κτλ εκατσα εντεκα παρα τεταρτο ενα ερειπιο !!!!!!!!!!! ειδα λιγο τηλεοραση ξερετε τις ταινιες τις επικαιρες που μαρεσουν και παρα πολυ και ξεραθηκαμε~!!!!!!! υπομονη για σημερα τελειωνεις!!!!! εγω εχω και αυριο!!!! 

@misofeggaro χαιρομαι πολυ που το μωρακι σας ειναι σουπερ !!!!! τωρα ξεχγωσου και απολαυσετο !!!!!!!!!!!!!!

@NicolVallμα για αυτο στο ειπα επειδη αλλαζει η ψυχολογια παντως και εγω που δε ειμαι εγκυος αναλογως την φαση του μηνα περναω τις φασεις μου μην νομιζεις σκεψου να μεινει με τις ορμονες !!!!!! αλιμονο θα δεις τωρα σιγα σιγα θα στρωσει!!!!!

@Rena88αστην αμα ενας ανθρωπος δε μπορει να συζητησει  και να καταλαβει οτι απλα μιλατε τι να κανεις εσυ δε της ειπες τπτ κακο ουτε της ειπες δε εισαι και εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα μια μικρη καθυστερηση και δε ημουνα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...